Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

#14760
Megvettük a lapostevét.

Némi probléma adódott a meglévő eszközökkel való összekapcsolással: ezen ugyanis csak egy SCART-csalatkozó van, az is egy átalakítón keresztül. Viszont az UPC beltéri egységet és a doovd-játékost is össze kéne kötni vele. Egyelőre a beltérit kötöttem rá a SCART-on keresztül.
Van még a TV-hez egy átalakító izé, amivel az AV in bemenetre komponens videót és sztereó hangot lehet kötni.
Mi a célszerűbb?

a) venni egy átalakítót, ami SCART-ból RCA audió + komponens videó kimeneteket gyárt,
b) van a doovd-játékoson kompozit kimenet, és azokat RCA-kábelekkel összekötögetni a TV bemeneteivel (a mellékelt átalakítón keresztül).


szerk: tárgytalan. A SCART-tal láncba lehet fűzni az eszközöket. Így ha a beltéri ki van kapcsolva, akkor simán átjátssza a mögé kötött doovd-játékos jelét.

Most már csak egy blu-ray-lejátszó kéne, meg lemezek hozzá, hogy tényleg lássunk is HD-tartalmat.
Egyébként egész erős ez a Samsung TV, az 1080p H264 videót is lejátssza a rádugott USB-ről. Sajnos eléggé válogatós, az ismert x264_killa_sample.mkv-t pl. nem játssza le kodekhibára hivatkozva, ahogy a 10 bites weeaboo videókat sem (utóbbin mondjuk nem csodálkozom).
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Nem tiszta.
Min van mi?
Mit mivel?

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-12, 15:56:47
Mit mivel?

magas_labda.jpg

De mindegy, megoldottam. TV ext. RGB csatlakozó <- ext. RGB/SCART átalakító <- SCART <- UPC beltéri <- SCART <- DVD-játékos.
Failure is the default option

Cloud

"Egyébként egész erős ez a Samsung TV, az 1080p H264 videót is lejátssza a rádugott USB-ről. Sajnos eléggé válogatós, az ismert x264_killa_sample.mkv-t pl. nem játssza le kodekhibára hivatkozva, ahogy a 10 bites weeaboo videókat sem (utóbbin mondjuk nem csodálkozom)."

A mienk is ezt csinálja, killa samplet visszadobja, de minden más full hd tartalmat lejátszik.(teljes estés filmeket)

Cobra

Hogyhogy csak 1 SCART van rajta?? Egyébként ha a UPC digitális, akkor kérjetek olyan beltérit, amin van HDMI.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ezen 1 van, ilyen modell.

UPC direct van, szerintem nincs is HDMI-s beltérijük.
Failure is the default option

TurboK

A killer samplet asszem azért nem viszi semmi mert nem szabványos kódolású (dxva-val se megy).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Quote from: TurboK on 2012-02-12, 19:57:17
A killer samplet asszem azért nem viszi semmi mert nem szabványos kódolású (dxva-val se megy).

Akkor rossz samplet szedtem le? Mert MPCHC-vel kiírja hogy dxva lejátszás:

http://img192.imageshack.us/img192/7840/kpkivgsh.jpg

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-02-12, 18:25:06
Hogyhogy csak 1 SCART van rajta??
apámék tv-jén scart csatlakozó sincs, csak egy átalakító hozzá :)

TurboK

Quote from: Cloud on 2012-02-12, 22:52:36
Quote from: TurboK on 2012-02-12, 19:57:17
A killer samplet asszem azért nem viszi semmi mert nem szabványos kódolású (dxva-val se megy).

Akkor rossz samplet szedtem le? Mert MPCHC-vel kiírja hogy dxva lejátszás:

http://img192.imageshack.us/img192/7840/kpkivgsh.jpg

Options -> internal filters -> h264/avc(dxva) alatt mi van megadva "compatibility check" alatt?

Nálam csak akkor viszi dxva-val ha kilövöm az összes ellenőrzést (radeon 6950).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Valaki virtualbox guru segitsen.
Volt egy red hat-om, HDDrol ket particio volt: / meg /boot
Most van ket vdi fileom.
El kene inditani.
Kulon kulon csak annyit mond, hogy no bootable medium found.
Valamit nagyon rosszul csinalok, de mar lefaradtam. :/
80gigas .img -et masolgattam ideoda egesz nap, meg tomoritettem, meg konvertaltam .vdi-be. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

HEEEEEELP ^^
Aludni akarok a rohadt eletbe mar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2012-02-14, 23:05:42
HEEEEEELP ^^
Aludni akarok a rohadt eletbe mar.
szoftveres megoldás: számolj birkákat
hardveres: csapasd magad fejbe

[spoiler]azaz bocsánat, csak elsőre csak ezta hozzászólást láttam az előzőt nem, bocsánat mégegyszer [/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

clueless hozzászólás, amely csak a szándékban külünbözik az előzőtől, hasznosságban nem:

Gyárts egy új, üres virtuális gépet, és a Storage-nál add meg elsődlegesnek a /boot-ról csinált vdi-t, másodlagosnak meg a másikat, vagy fordítva. Ha valamelyik kombinációban legalább egy grub-ig eljut, akkor single user módban talán elindul, és úgy szerkesztheted a grub.confot vagy mit, hogy megtalálja a másik image-et.
Egyébként fogalmam sincs.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2012-02-14, 18:11:19
Kulon kulon csak annyit mond, hogy no bootable medium found.
Nyilván nem külön-külön kell, hanem egybe kell egy virtuális gép, két virtuális diszkkel.

Quote from: Kvikveg on 2012-02-14, 18:11:19
Volt egy red hat-om, HDDrol ket particio volt: / meg /boot
ÁÁÁÁ ez eredetileg fizikai gép volt? Magyarul P2V-t akarsz csinálni?
Az - főkleg többdiszkes esetben -sajnos nem feltétlenül olyan egyszerű, hogy minden diszkről készítesz diszk image-et, oszt jóvan. Például gondolom ki kell trükközni, hogy a boot, root partíciókat körülbelül "ugyanott" (azonos fizikai kapcsolódási ponton, IDE device number vagy mi) lássa, mint régen volt. Nem véletlenül gyártanak komplett szoftvereket a P2V feladatra.

Mennyire muszáj VirtualBox-ot használnod? VMware Converter nem játszik?

Kvikveg

#14775
Hat... most meg egy dolgot megprobalok: csinaltam egy uj vitrualis driveot, particionaltam szepenjol, arra ramasolom az eddigiek tartalmat (cpio... mindig muvelodik az ember), buvolok ra egy grubot aztan remenykedek.
Sikerult mar egyet csinalni, arra grubot (ez se volt egy setagalpopp), es rahivatkozni a redhatra a masikon, de persze kozolte, hogy partition table anyad.

Francba, miert nem szedtem le az egesz HDDt EGYBEN????  :grrr: :grrr: :grrr:
Es ki volt az a sotet aki a neten emlegette a "particionkent csinaljunk image-t" szoosszetetelt?  :uzi:
Es valaki mondja meg, hogy a cp sudoval megtamogatva miert mondja nehany filera, hogy "hatnem, nincs hozza jogom", wtf?

Mai random anyazasunkat hallottuk.

Quote from: Próféta on 2012-02-14, 23:43:33
Quote from: Kvikveg on 2012-02-14, 18:11:19
Kulon kulon csak annyit mond, hogy no bootable medium found.
Nyilván nem külön-külön kell, hanem egybe kell egy virtuális gép, két virtuális diszkkel.

Quote from: Kvikveg on 2012-02-14, 18:11:19
Volt egy red hat-om, HDDrol ket particio volt: / meg /boot
ÁÁÁÁ ez eredetileg fizikai gép volt? Magyarul P2V-t akarsz csinálni?
Az - főkleg többdiszkes esetben -sajnos nem feltétlenül olyan egyszerű, hogy minden diszkről készítesz diszk image-et, oszt jóvan. Például gondolom ki kell trükközni, hogy a boot, root partíciókat körülbelül "ugyanott" (azonos fizikai kapcsolódási ponton, IDE device number vagy mi) lássa, mint régen volt. Nem véletlenül gyártanak komplett szoftvereket a P2V feladatra.

Mennyire muszáj VirtualBox-ot használnod? VMware Converter nem játszik?
Igen, normal gep sajat winyoja. :)
Az az igazsag, hogy az egesz 80GB-s, a VMware ezt hogy kezeli? A tenyleges tartalom 17GB kb. Es ha azt az egy .tar filet torlom akkor meg hirtelen 16 lesz. :)

Allitolag ha az egesz HDDt leszedtem volna, akkor ugye jon az mbr is vele, es lenne orom meg bodottag. Igy meg van szivas es fogaknak csikorgatasa, de kb azert mert en ilyet nem szoktam csinalni.

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-14, 23:29:54
clueless hozzászólás, amely csak a szándékban külünbözik az előzőtől, hasznosságban nem:

Gyárts egy új, üres virtuális gépet, és a Storage-nál add meg elsődlegesnek a /boot-ról csinált vdi-t, másodlagosnak meg a másikat, vagy fordítva. Ha valamelyik kombinációban legalább egy grub-ig eljut, akkor single user módban talán elindul, és úgy szerkesztheted a grub.confot vagy mit, hogy megtalálja a másik image-et.
Egyébként fogalmam sincs.

Jaja, azt csinaltam, uj virtualis gep, betolni neki sda-nak az egyiket (/boot) sdb-nek a masikat (/) es... lasd fent. XD
Najo most mar en is csinalok egy szinezoscriptet, ennyit megerdemlek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#14776
Quote from: Kvikveg on 2012-02-15, 00:55:21
Az az igazsag, hogy az egesz 80GB-s, a VMware ezt hogy kezeli? A tenyleges tartalom 17GB kb. Es ha azt az egy .tar filet torlom akkor meg hirtelen 16 lesz. :)
Alapból lehet hogy 80GB lesz az image, nem vagyok ennyire tapasztalt a Converter-rel. Cserébe rémlik valami olyan táncrend, hogy belső defrag + VMware Tools-os shrink VM + gépet lállítva kívülről Compact, vagy valami ilyesmi, ami némi szöszölés után szépen lesoványítja a tényleges helyfoglalásra. Az kell, hogy úgy legyen a virtuális lemez megcsinálva, hogy dinamikus átméretezésre legyen képes; és akkor ha pl. mégis gyűjt még 3GB adatot a vendég gép, akkor simán megnő annyival a lemezképfájl, egészen a 80GB-ig.

EDIT:
Quote from: Kvikveg on 2012-02-15, 00:55:21
Es valaki mondja meg, hogy a cp sudoval megtamogatva miert mondja nehany filera, hogy "hatnem, nincs hozza jogom", wtf?
Nem ismerem igazán a RHEL-t, de ha van benne SELinux, akkor ez semmit nem jelent. Nem az uid az egyetlen hitelesítőd, így lehet valamit olyan feltételekhez kötni, hogy a 0 uid se érdekelje. Más: ha nem sima mezei helyi fájlrendszeren van, akkor megint magától értetődően előfordulhat ilyen.

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2012-02-15, 00:55:21
Najo most mar en is csinalok egy szinezoscriptet, ennyit megerdemlek.

Tessék, ajándék.
Failure is the default option

Kvikveg

#14778
Nem, azert sem hasznalom a tiedet!
Viva la ksh, meg hogy nem kezel floatot...
Ja a virtualboxot meg feladtam, holnap lemasolom az egeszet egyben. Remelem az mar sikerul.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Azért neked sem kell a szomszédba menned az elmebajért, ha ezért képes voltál hajnali 3-ig fennmaradni...  :jee:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-15, 10:40:47
Azért neked sem kell a szomszédba menned az elmebajért, ha ezért képes voltál hajnali 3-ig fennmaradni...  :jee:
:haha:
A, tudod hogy megy... meg 15 perc es meglesz... XD
Ma jon a round2, mindig vannak uj otleteim.
Sajnos a kollega nem hozta el az eredeti HDD-t, kulonben napkozben azt masoltam volna at, egyben.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Rosszmájú megjegyzés:
azért remélem, nem az alábbihoz hasonlók jellemzők nálatok:

while [[ $((diff*6)) -gt 255 ]] ; do
diff=$((diff-1))
done
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-15, 20:37:49
Rosszmájú megjegyzés:
azért remélem, nem az alábbihoz hasonlók jellemzők nálatok:

while [[ $((diff*6)) -gt 255 ]] ; do
diff=$((diff-1))
done

Nem, ez a hajnali harom leszarom tipusu volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Miért lehet az, hogy a gépemen egy ideje csak a baloldali channel szól, a jobb olyan halk, hogy szinte néma (eddig azt hittem, hogy az is, most az esti csönben vettem észre, hogy van egy minimális - inkább sejthető mint hallható- hangja). Alap dolgok ellenőrizve, 3 fejhallgatóval és 2 hangszórószettel is csinálja, driver reinstall megvolt (mind azzal, amit a win rak fel, mind a realtek sajátjával), a balance elvileg mindenhol be van állítva, ahol lehet.
W764bit, integrált realtek 7.1 chip (ALC888).
Halp.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ha jól tudom ennél a chipnél szabadon konfigurálható, hogy melyik csatlakozó mit adjon ki. Állítsd át másik kimenetre a hangot, lehet az alaplapi csatlakozó adta meg magát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Én is így tudtam, de valamiért nem engedi állítani...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Adott egy Epson CX3650 multifunkciós nyomtató.

Nem nyomtat. Egyáltalán.
A papír csak átmegy rajta.

Van valami egyszerű házilagos varázsmódszer, amit érdemes megpróbálni vele?
Failure is the default option

Próféta

Megnézni, hogy van-e benne tintapatron?
Bocs :)
Van olyan tesztoldal, amit saját magától ki tud nyomtatni, számítógépektől függetlenül?

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2012-02-18, 20:15:15
Megnézni, hogy van-e benne tintapatron?
Bocs :)

Igen, és ki-bekapcsolni is próbáltuk

Quote from: Próféta on 2012-02-18, 20:15:15
Van olyan tesztoldal, amit saját magától ki tud nyomtatni, számítógépektől függetlenül?

Tud (tudott) számítógéptől függetlenül másolni. De most ebben az üzemmódjában is átmegy rajta a papír.
Failure is the default option

Cobra

Nem is mozgatja a patronokat?
Hide and fear, Cobra Commander is here !