Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: Blimpnekem is megszakad a feltöltés kb 10 percenként, és fogalmam sincs miért. de automatikusan folytatja a flashfxp, vagyis különösebben nem zavar, csak érdekelne, hogy mitõl lehet. eddig még nem volt panasz, hogy hibásan ment volna föl bármi is...
Furcsa nekem 1x se szakadt meg a feltoltes :o
Death is the only redemption

Laura

Na, ismét itt. Amúgy is esedékes volt már egy format a gépen, most tettem fel mindent ismét, ugyanazokkal a beállításokkal, mint elõször, és most ismét fel tudok menni az ftp-re. A furcsa az, hogy semmin se változtattam, mégis jó, most már csak azt remélem, hogy 3 nap múlva is még jó lesz, mivel azelõtt 3 nap után romlott el.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat:-)

Damnatus

Hali!

Hát, ezek azok a dolgok, amik örökké a számítógép titkai maradnak örökre.

Moha

Hello!

Akadt néhány kérdésem a géppel kapcsolatban, gondoltam titeket kérdezlek meg:
Nos, átszereltem a gépemet egy új házikóba, meg kapott egy Chieftec tápot. 2 dolog viszont kérdés:

1.: Ki akartam volna cserélni a procventit egy nagyobbra, de sajna a borda teljesen rágyógyult a procira, eröltetni meg nem akartam, nehogy tönkremenjen. Így csak magát a ventit tudtam kicserélni, de azt is csak ugyanakkorára. Kérdés: érdemes-e próbálkozni a borda lemûtésével, vagy elég neki az 5cm-es venti (1300-as Tualatin celeron). Még egy érdekes dolog, hogy Aida32 szerint most 32 fok körül van a proci, a BIOS viszont 44 fokosnak írja. Most melyik az igaz?

2.: Jelenleg van 3 hdd és 2 DVD egységem. Az alaplapra ugye max 4 megy rá, ezért vettem egy Ata133-as kártyát. Viszont nem tudom érdemes-e szenvedni a berakással, ugyanis most (vga kártyával együtt) 4 kártya van a gépben, és nem tudom, jutna-e neki szabad IRQ. Van esetleg valakinek hasonló rendszere? Hogy viszonyul az XP olyanhoz, ha berakom a kártyát és pl nincs neki szabad IRQ? Mert ha most lehalna a rendszerem, falba verném a fejemet.

Elõre is köszi.

Apropó: a feltöltések nekem is rendszeresen megszakadtak.

sirtomi

Quote from: Blimpnekem is megszakad a feltöltés kb 10 percenként, és fogalmam sincs miért. de automatikusan folytatja a flashfxp, vagyis különösebben nem zavar, csak érdekelne, hogy mitõl lehet. eddig még nem volt panasz, hogy hibásan ment volna föl bármi is...
Kerestem a beállítások között valamit, ami autómatikusan folytatja a feltöltés megszakadás után, de nemigazán találtam. Vagy csak nem vettem észre.
Nekem állandóan kirak egy ablakot, hogy mit akarok csinálni, és amíg nem nyomok valamit nem is megy tovább.

Mit kéne beállítani, hogy automatikusan folytassa a feltöltést?

Karma XXL

Quote from: MohaHello!

Akadt néhány kérdésem a géppel kapcsolatban, gondoltam titeket kérdezlek meg:
Nos, átszereltem a gépemet egy új házikóba, meg kapott egy Chieftec tápot. 2 dolog viszont kérdés:

1.: Ki akartam volna cserélni a procventit egy nagyobbra, de sajna a borda teljesen rágyógyult a procira, eröltetni meg nem akartam, nehogy tönkremenjen. Így csak magát a ventit tudtam kicserélni, de azt is csak ugyanakkorára. Kérdés: érdemes-e próbálkozni a borda lemûtésével, vagy elég neki az 5cm-es venti (1300-as Tualatin celeron). Még egy érdekes dolog, hogy Aida32 szerint most 32 fok körül van a proci, a BIOS viszont 44 fokosnak írja. Most melyik az igaz?

Passz, ilyen nálam is szokott lenni, az egyiket az ACPI (BIOS) mondja, a másikat a rendszerfigyelõ chip. Rejtély...

Quote2.: Jelenleg van 3 hdd és 2 DVD egységem. Az alaplapra ugye max 4 megy rá, ezért vettem egy Ata133-as kártyát. Viszont nem tudom érdemes-e szenvedni a berakással, ugyanis most (vga kártyával együtt) 4 kártya van a gépben, és nem tudom, jutna-e neki szabad IRQ. Van esetleg valakinek hasonló rendszere? Hogy viszonyul az XP olyanhoz, ha berakom a kártyát és pl nincs neki szabad IRQ? Mert ha most lehalna a rendszerem, falba verném a fejemet.

Nekem (ha jól számolom) most pont 4 PIRQ-t használó kártyám van a gépben... 0 --> AGP, 1 --> hangkártya, 2 --> hálókártya és 3 --> ATA133. De egyszer kísérleteztem egy TV kártyával, és véletlen IRQ ütközés volt a hangkártya és az ATA133 között --> mikor megszólalt volna a hang, a vinyó hirtelen KATT KATT KATT KATT KATT... Akárhogy is csinálod, az ATA133 ne ütközzön! (Just In Case, lehet más volt az enyém oka...)

Dragon

Szerintem nézd meg, hogy most milyen IRQ-n vannak az eszközeid a windows szerint.
Gyanítom, azt fogod látni, hogy vagy 3-4 darab ugyanazon van.
XP alatt nem számít az ilyesmi, õ úgyis maga rendezi el, ha van hely fizikailag, gyûrd bele, és kész, az alaplap hardver IRQ szerint el fogja bírni, különben nem lenne annyi slot, a windows meg majd kezd valamit.
Másrészt meg beteszed, megnézed, megy-e, ha nem megy, kiveszed, még windóz alatt is kicsi az esély hogy bármi kritikus hibát okozzál.

Egyébként lassan érdemesebb áttérni SATA-ra, az új alaplapok közt van olyan, amin 8 SATA port van. Persze ez korántsem olcsó egyenlõre.

Ja, és ha talán érdekel, ezt tudom ajánlani:
http://support.microsoft.com/kb/314068/EN-US/
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

A hûtõborda nem lehet, hogy gyári Intel? Ha igen, akkor az rá van ragasztva a processzorra (legalábbis P1-nél rá volt). Szerintem elég rá a hûtés, a 44 fok nem olyan sok. Esetleg rakj be egy házventit. Hõfokra a bios a mérvadó.
Egyébként minek a 2 DVD?  De szerintem mûködnie kell a Raid kártyának.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: CobraA hûtõborda nem lehet, hogy gyári Intel? Ha igen, akkor az rá van ragasztva a processzorra (legalábbis P1-nél rá volt). Szerintem elég rá a hûtés, a 44 fok nem olyan sok. Esetleg rakj be egy házventit. Hõfokra a bios a mérvadó.
Egyébként minek a 2 DVD?  De szerintem mûködnie kell a Raid kártyának.
Nem Intel a borda. Egy cooler master venti volt rajta eredetileg, csak anno túl sok hûtõzsírt nyomtak rá és amiatt ráragadt a borda. Egyébként a hõfok stabil. Mikor megizzasztottam egy videókódolással, akkor is csak 49-ig ment fel.
A DVD-vel meg annyi a helyzet, hogy a CD írómat cseréltem DVD íróra és mellette volt egy DVD olvasóm, amivel amúgy nem tudnék mit kezdeni. Meg már megszoktam, hogy 2 egység van a gépben, és nem kell folyton cserélgetni a lemezeket... :D

Fazék

Quote from: sirtomiKerestem a beállítások között valamit, ami autómatikusan folytatja a feltöltés megszakadás után, de nemigazán találtam. Vagy csak nem vettem észre.
Nekem állandóan kirak egy ablakot, hogy mit akarok csinálni, és amíg nem nyomok valamit nem is megy tovább.

Mit kéne beállítani, hogy automatikusan folytassa a feltöltést?
fenti menük: Options/File Exist Rules -on belül beállítod az elsõ 2 oszlopot auto resume/rename-re (vagy úgy ahogy szeretnéd) én csak az utolsót hagytam meg 'Ask' módban. illetve itt még beállíthatod azt is, hogy mennyi legyen a rollback letöltés folytatásakor. sztem érdemes max letöltési sebesség/sec + 10%-ra beállítani. nekem így egyelõre egyetlen file se jött le hibásan, akárhogy is szakadt meg a letöltés.

Marfy

Quote from: MohaHello!
1.: Ki akartam volna cserélni a procventit egy nagyobbra, de sajna a borda teljesen rágyógyult a procira, eröltetni meg nem akartam, nehogy tönkremenjen. Így csak magát a ventit tudtam kicserélni, de azt is csak ugyanakkorára. Kérdés: érdemes-e próbálkozni a borda lemûtésével, vagy elég neki az 5cm-es venti (1300-as Tualatin celeron). Még egy érdekes dolog, hogy Aida32 szerint most 32 fok körül van a proci, a BIOS viszont 44 fokosnak írja. Most melyik az igaz?

Ha esetleg van lesarkazásvédõd akkor nincs miért akódnod megpróbálhatod leszedni, valószínû hogy a szilikonzsír kicsit rásült a bordáram, én a helydben leszedném de vigyázz mert ha cseréled akkor majd el ne felejcs alá újra zsírt tenni abból is a fehér szinût mert az ezüst állítólag gagyi bár nekem is ilyen van rajta.
Hát én jobban hiszek a bios-ban mint az ilyen tesztelõ programokban ezek általában összecserélik a házban lévõ hõmérsékletet a proci hõmérsékletével.
Szerintem egy celeronnak még a 44 fok elmegy nekem 1800+@2200+ amd proci van és van hogy 50 fokos ekkor leveszem a ház oldalát és akkor visszamegy 40 fok környékére. Nekem amúgy egy bazi nagy borda van rajta a venti meg akkora mint a táp venti, de kell is neki a hûtés mert jól
 meghúztam :).

Moha

Köszi a tippet. A lesarkazásvédõnek majd utánanézek. Bár asszem azért a tualatin magos celeront nehéz lesarkazni, lévén, hogy 3cm-es a mag és kb 2mm-re emelkedi ki. Gondolam rá, hogy esetleg pl zsiletpengével vagy más vékony cuccal el lehet választani. De túlságosan nem akarom piszkálni, mert most nincs pénzem új cuccokat venni, ha ez esetleg tönkremegy. Eddig amúgy nem volt gondja az 5 centis ventivel.
Amúgy nekem is ezüst színû szilikonzsír van rajta.

Marfy

Az ezüst szilikonzsírrak azért lehet gond mert az amd procikon a mag mellet van pár felületszerelt alkatrész és azt hallottam hogy az ezüstszilokn ezeket rövidre zárja bár nekem még semmi bajom nem volt vele de lehet hogy igaz, de akkor meg mi a francnak dobnak a piacra ilyen piszkot ha tényleg veszélyes.

Dragon

Ez csak akkor baj, ha úgy kened a procira, mint a százötven kilós Józsi néni a zsíroskenyeret.
Magyarul nem szabad se túl sokat, se túl keveset, még a fehér sem tesz jót a a proci körüli alkatrészeknek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Ez csak akkor baj, ha úgy kened a procira, mint a százötven kilós Józsi néni a zsíroskenyeret.
Szóval így nem szabad... :D:D:D

Dragon

Quote from: MohaSzóval így nem szabad... :D:D:D
Hát igen, kábé.... azért az durva, hogy még a kis tappancsokra is jutott gazdagon. (Pedig azok viszonylag kevés hõt szoktak disszipálni  :rolleyes: )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Marfy

Quote from: MohaSzóval így nem szabad... :D:D:D

 :lol: havromnak is ilyen volt egyszer alig lehetett letörölni :).
Tiszta alkohollal könnyedén lejön.

Damnatus

Hali!

Arra jöttem rá, hogy azért nem tudtam fellépni az ftp-re, mert közben onnan töltötem (1 szálon) amint bezártam a flashgetet, rögtön felengedett.

Moha

Quote from: bpka000Hát igen, kábé.... azért az durva, hogy még a kis tappancsokra is jutott gazdagon. (Pedig azok viszonylag kevés hõt szoktak disszipálni  :rolleyes: )
De az a vicces, hogy a magra meg nem jutott! :D

Apropó: akadt közben még egy kis gondom: a front panel USB nem mûxik. Lehet, hogy ez codegen hiba? Mert a fateromé is az, és neki se megy. A csatlakozást amúgy az alaplap könyve szerint is leellenõríztem, sz'al az tuti jó.

Isi101

Quote from: MohaDe az a vicces, hogy a magra meg nem jutott! :D

Apropó: akadt közben még egy kis gondom: a front panel USB nem mûxik. Lehet, hogy ez codegen hiba? Mert a fateromé is az, és neki se megy. A csatlakozást amúgy az alaplap könyve szerint is leellenõríztem, sz'al az tuti jó.
Nem biosban van letiltva? Az is elõfordulhat.
Én meg valami Iee portnak a tüskéire dugtam az elõlapi usbt anno, és csodálkoztam, hogy még csak nem is sípolt az alaplap, nem hogy menjen :)

Dragon

Quote from: Isi101Nem biosban van letiltva? Az is elõfordulhat.
Én meg valami Iee portnak a tüskéire dugtam az elõlapi usbt anno, és csodálkoztam, hogy még csak nem is sípolt az alaplap, nem hogy menjen :)
Ha hátra kivezetve jó, csak elöl nem megy akkor én inkább csatlakozó vagy kábel problémára gyanakodnék. Ellenkezõ esetben lehet a BIOS beállítás, de ha az sem, akkor alaplap problem.

Egyébként az a valami iee az gondolom az IEEE 1394 FireWire port, amit sokan nem ismernek, pedig 400 Mbit/sec átviteli sebességet biztosít, messze felülmúlva az USB 1.1 sebességét, csakhát az ilyen eszközök áruk miatt nem nagyon terjedtek el, meg aztán az USB 2.0 már 480 Mbit/sec-et tud, szóval egyenlõre nem látszik nagy esélyesnek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Ha hátra kivezetve jó, csak elöl nem megy akkor én inkább csatlakozó vagy kábel problémára gyanakodnék. Ellenkezõ esetben lehet a BIOS beállítás, de ha az sem, akkor alaplap problem.
A hátsó 2 porton megy. A BIOS-ban engedélyezve van. Amúgy lehet még codegen ház vagy asus alaplap tipushiba. Ugyanis faternak is codegen háza van és asus alaplapja (igaz nem ugyanez a tipus), és neki sem mûxik a front panel. :(

Manu

Tudom, hogy errõl volt már szó, de visszalapoztam párat és nem találtam meg, úgyhogy megkérdezem. Olyan programot keresnék 1. ami esetleg tud .ogm-et ikódolni vcd-re (tudom, hogy bele van kódolva a felirat meg a nyelv sávok, de hátha mégis) 2. meg olyat ami az .srt fájlt hozzáadja a vcd-hez konvertáláskor.

Isi101

#1523
Quote from: ManuTudom, hogy errõl volt már szó, de visszalapoztam párat és nem találtam meg, úgyhogy megkérdezem. Olyan programot keresnék 1. ami esetleg tud .ogm-et ikódolni vcd-re (tudom, hogy bele van kódolva a felirat meg a nyelv sávok, de hátha mégis) 2. meg olyat ami az .srt fájlt hozzáadja a vcd-hez konvertáláskor.
Javasolnám neked a dvd2svcd nevû proggit, azzal minden ilyesmi feladatot meg tudsz oldani, kimenetként lehet vcd, svcd dvd is.
a feliratot is lekezeli, beleégetett lehet vcdnél, dvdnél képes több hangsávot, ill több feliratot is kezelni, beleégetés nélkül.
Külsõ tömörítõprogramot használ, amihez javasolnám a cinemacraft encodert.(fizetõs). A dvd2svcd újabb verzióihoz van egy d2sRoBa nevû programocska, aminek a segítségével igen hatékonyan lehet gyorsítani a tömörítés idejét(majdnem felére).
A fent említett programokat a //www.doom9.org on megtalálod, a fizetõs része ellen megoldást jlenthet az astalavisa.box.sk (vagy privi...)

lehet, hogy az ogm bõl a feliratot külön kell kiszedni, és hozzáadni a a dvd2svcdben, kiszedni legegyszerûbben a virtualdubmoddal tudod.(streams, streamlist menüpont alatt)

Manu

Quote from: Isi101Javasolnám neked a dvd2svcd nevû proggit, azzal minden ilyesmi feladatot meg tudsz oldani, kimenetként lehet vcd, svcd dvd is.
a feliratot is lekezeli, beleégetett lehet vcdnél, dvdnél képes több hangsávot, ill több feliratot is kezelni, beleégetés nélkül.
Külsõ tömörítõprogramot használ, amihez javasolnám a cinemacraft encodert.(fizetõs). A dvd2svcd újabb verzióihoz van egy d2sRoBa nevû programocska, aminek a segítségével igen hatékonyan lehet gyorsítani a tömörítés idejét(majdnem felére).
A fent említett programokat a //www.doom9.org on megtalálod, a fizetõs része ellen megoldást jlenthet az astalavisa.box.sk (vagy privi...)

lehet, hogy az ogm bõl a feliratot külön kell kiszedni, és hozzáadni a a dvd2svcdben, kiszedni legegyszerûbben a virtualdubmoddal tudod.(streams, streamlist menüpont alatt)

Csodás!
Arigato go zaimasu!!!

Marfy

Sikerült 8x-osan írható DVD-ket szereznem csak van egy kis baj hogy az író csak 4x-esen írja pedig tutira tudja a 8x is. Azt mondják valami program kell hozzá hogy menyjen 8x-osan nem tudjátok hogy mi lehet ez.
Vagy valami más megoldás?

Lord AO

Valószínû frissítened kellene az írót, keresd fel a honlapját.

Isi101

A hack/sign némelyik epizódja mellett lévõ .cdp illetve .cdt kiterjesztésû fájlok mik? mert látszólag nem csinál semmit a lejátszáskor velük, de valami oka csak van hogy ott vannak.... :)
Max én vagyok láma, mert nem jövök rá....

noriko

ÁÁÁ Help me!!!!! Akinek megvan a Gundam Seed 32.-ik része, az plíz plíz mondja el mirõl szól!! pm-ben, vagy mailben
Mert kölcsönkaptam a sorozatot, de hiányzik ez a rész, és ki kellett hagynom, de így nem tudom mi is történt pontosan! Pedig kulcs rész! És a usteam-en hibás volt  :beken:  :beken:  (vagy én töltöttem rosszul, lényeg hogy nem játsza le és az sfv sem egyezik..)

légyszi segítsen valaki!
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Hali!

Hát ez a szívás! Ha egy köztes rész rossz.