Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: Isi101A hack/sign némelyik epizódja mellett lévõ .cdp illetve .cdt kiterjesztésû fájlok mik? mert látszólag nem csinál semmit a lejátszáskor velük, de valami oka csak van hogy ott vannak.... :)
Max én vagyok láma, mert nem jövök rá....
http://www.filext.com/

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Karma XXL

Quote from: Isi101A hack/sign némelyik epizódja mellett lévõ .cdp illetve .cdt kiterjesztésû fájlok mik? mert látszólag nem csinál semmit a lejátszáskor velük, de valami oka csak van hogy ott vannak.... :)
Max én vagyok láma, mert nem jövök rá....

Azok a ZIDRAV nevû CRCellenõrzõ és javító program termékei. Azért vannak ott, mert össze-vissza CRCsek voltak az OGMek. Ne törõdj velük, max ha hibák lennének bennük PM nekem, és elmondom hosszabban.

TurboK, szép oldal, csak bûn lassú és a zidravot nem is ismeri  :hehe:

Moha

Quote from: NokiSikerült 8x-osan írható DVD-ket szereznem csak van egy kis baj hogy az író csak 4x-esen írja pedig tutira tudja a 8x is.
Könyörgöm, minek??? 4x-esen se telik sok idõbe az írás! Különben is, minél gyorsabban írod, annál nagyobb a hibalehetõség, és annál kevesebb ideig bírják a lemezek. Én a sima CD-ket is max 8x-an írom. Lassan járj, tovább érsz!

TurboK

Quote from: MohaKönyörgöm, minek??? 4x-esen se telik sok idõbe az írás! Különben is, minél gyorsabban írod, annál nagyobb a hibalehetõség, és annál kevesebb ideig bírják a lemezek. Én a sima CD-ket is max 8x-an írom. Lassan járj, tovább érsz!
A fizikai maximum 16szoros DVD nél. 4x sebességnél háromnegyed óra egy lemez ha ellenõrzöd az írást.

sztem a 8x lemezekkel még várni kell 1-2 hónapot ameddig a 16x kezd bejönni, addigra már kiforrott lesz a technológia.

8x-on Írni valszeg azért nem tudsz mert
1. az üres lemez csak 4x-ig megy
2. az író programod csak max 4x-et kezel, frissitsed
3. az íródon régi a firmware, frissitsed
4. rádsóztak egy hongkongi ál-DVD írót

Moha: Puyo Puyo / Madou Monogatari NAGYON rulez

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

A lemezek tuti 8x-an írhatók és a DVD író egy LG 4082B ami tuti 8x-os író és a legújabb néró van fent esteleg tudtok valami jobb programot mint a néró mondjuk szerintem ez ígyis egy nagyon profi program de esteleg van valami jobb?
 Ismerõsöm tudná mi a bibi csak nem tudom elérni :(.

Isi101

Köszi :)
Kicsit furcsállottam,mit keresne mellette egy corel, vagy a tability proggi fájlja :)
Mindenesetre azért az oldal linkjét eltettem, hátha kell majd.

A méretükbõl gondolom, ugye ez már visszaállítani is tudja a hibás fájlokat, nem csak ellenõrizni?
sima crcnek kicsit nagy lenne a méretük :)

Lord AO


Marfy

Quote from: Lord AONoki: Nézz el a köv oldalra: http://forum.rpc1.org/portal.php

EZ a Firmware telepítés ez nem veszélyes azt olvastam hogy tönkreteheti a DVD olvasót.

Dragon

Quote from: NokiEZ a Firmware telepítés ez nem veszélyes azt olvastam hogy tönkreteheti a DVD olvasót.

Talán jobb elõször a hivatalos oldalon keresni új firmware-t, és figyelmesen elolvasni amit írnak róla.
Én már frissítettem az enyémet, de általában tényleg nem javasolt csak úgy, nyomós indok nélkül frissítgetni. Már csak azért sem, mert ez garanciavesztést okoz.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Ha a gyári firmware-t rakod rá a gyári íróprogrammal, akkor nem nagyon lehet gond, olyan mint egy biosfrissítés. Elõször én is féltem a CD írómnál, de tényleg ugyanaz, mint egy bios írás. Annyi még, hogy miután frissítetted, ki kell kapcsolni a gépet, legalábbis nekem csak utána mûködött a meghajtó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy

SIkERÜLT megcsinálnom :) köszi a segítséget valóban a Firmware-t kellett frissíteni, de milyen gagyi dolog hogy gyárilag 8x-an írna, de mégis frissíteni kellett egy feketepont az LG-nek :).

Karma XXL

Quote from: Isi101Köszi :)
Kicsit furcsállottam,mit keresne mellette egy corel, vagy a tability proggi fájlja :)
Mindenesetre azért az oldal linkjét eltettem, hátha kell majd.

A méretükbõl gondolom, ugye ez már visszaállítani is tudja a hibás fájlokat, nem csak ellenõrizni?
sima crcnek kicsit nagy lenne a méretük :)

Akkor leírom hogy mûködik.

Adott 2 ember, A és B, A-nak hibás a fájlja, B-nek pedig jó :)

Egyik lehetõség, hogy A csinál egy CRC fájlt a sajátjáról (ez a CDT), elküldi B-nek, aki a jó fájl és a CDT alapján csinál egy javítást (CDP), amit visszaküld A-nak, A megjavítja a fájlt és boldog :D

Másik, hogy B csinál egy CDT fájlt a sajátjáról, A elkéri, és csinál egy CDQ (Q mint query) fájlt. B ezalapján megcsinálja a CDP-t, elküldi A-nak, A javít és boldog :D

Nagyon jó kis progi :D http://sourceforge.net/projects/zidrav

Isi101

#1542
Na most egy nagyon nagy problémám van:
Adott a zx es Eva Reneval, abból szeretnék dvdt csinálni,csak komoly hangprobémákba ütköztem :
Az 5.1 es japán hang, mintha nem lenne egészen szabványos aac, ugyanis a dvd2svcd nem hajlandó felismerni,sem más dvdauthor program :(
dekódolni sem tudom semmilyen aact ismerõ dekóderrel, az egézs doom9.hu audiórészlegét, ill a nerot, a goldwavet, és még pár másik dekódert is végigpróbálgattam, eredmény nélkül.A legtöbb, amire jutottam, az egy parancssoros proggi, amelyik az 5+1 bõl a sub csatornáját felismerte, a többi ismeretlen.
Az angol .ogg hangnál pediglen valami ismeretlen okból állandóan át akarja alakítani a dvd2svcd a 48k-s hangot 44,1k ra, természetesen sikertelenül, zajos, sercegõ lessz, ezt meg lehet valahogyan oldani ?

Help me, Pls.... :beken:

kicsit pontosítanék :
Graphedittel sikerült 6 csatornás wavot varázsolni belõle, de ami a 6 csatornás wavból szintén 5.1 es ac3 at csinálna olyan nincs :(

Isi101

Na, ez még komolyabb gond :

A képgalériából hogyan lehet hozzászólást törölni?(jelszót adtam)
Valamiért nem sikerül.
elcsúszott a macsek szája, és javítani szerettem volna
(na én sem vagyok normális, hogy hajnal 3 kor ilyennel foglalkozom :))

Karma XXL

Találtam a doom9nél egy frissebb és hasznosabb oldalt:

//videohelp.com

A cikkek között biztos van erre vonatkozó is. Most reggel nem tudok mélyebben ránézni mert elkések a suliból :)

Xaga

Van egy kis gondom.
Lg GSA-4120b DVD író + Ritek premium Grade Media
Szimulált írás minden gond nélkül.
Igazi írás 1%nál:
-PMA frissítés hiba
-Az Egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre
erre rá egy hibaüzenet és kiköpi a DVD-t.ú
Erre mit tudtok mondani!!!!!
Az írót 1 honapja vettem.
A f*ßom az egészbe nagy rakás ßar. :uzi:  :grrr:

Isi101

#1546
Több oka is lehet szvsz.
Túl gyorsan írod(nem valószínû)
Rossz a lemez(-"-)
Az alaplapi drivert próbáld meg frissíteni, ha viás az alaplapod.
Nézd meg milyen üzemmódban használja az íródat a windozz(javallott legalább Udma2 ben hajtani, multiworld dma, ill Pio modokat,ha engedi inkább hanyagold)
Az alaplap felismeri korrektül az írót?
Az íróhoz firmware frissítést nem ajánlgatnak a gyártó honlapján?
Próbálj meg más íróprogrammal is írni, hátha a proggival van gond.

QuoteTaláltam a doom9nél egy frissebb és hasznosabb oldalt:    videohelp.com    A cikkek között biztos van erre vonatkozó is. Most reggel nem tudok mélyebben ránézni mert elkések a suliból
Köszi :)
Ránéztem, de egyenlõre ez sem kecsegtet túl sok sikerrel, legalábbis, keresésnél az aac to... rublika semmilyen eredményt sem ad,
ami 6csatornás wavot sikerült nekem elõállítani, azt pedig semmi nem tudja kódolni sem ac3 nak, sem pedig szabvány aac nek, sem másnak. :(
Pedig a gépem a sok beépülõ ax, meg dll beregisztrálása miatt már úgyí néz ki mintha 3 tucat codekpackot raktam volna fel :)

Xaga

Isi101: a poén az hogy amikor beszereltem a 5 princot kiírt egyhuzamban hiba nélkül.

Marfy

Quote from: XagaVan egy kis gondom.
Lg GSA-4120b DVD író + Ritek premium Grade Media
Szimulált írás minden gond nélkül.
Igazi írás 1%nál:
-PMA frissítés hiba
-Az Egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre
erre rá egy hibaüzenet és kiköpi a DVD-t.ú
Erre mit tudtok mondani!!!!!
Az írót 1 honapja vettem.
A f*ßom az egészbe nagy rakás ßar. :uzi:  :grrr:

Ha garis vidd visza ez a legtisztább :).

.Attila

VÉGRE sikerült letöltenem a Persona-t bin és cue file-okban! Namost ez egy PSX játék, hogy írjam ki cd-re? Mit kell tenni?

Feldin

Quote from: TriviVÉGRE sikerült letöltenem a Persona-t bin és cue file-okban! Namost ez egy PSX játék, hogy írjam ki cd-re? Mit kell tenni?
Gondolom Nero nem?
Vagy psxet spéci kell írni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Nemtom, ez is kérdés. Meg az is, hogy 2 file-ból hogy csinál egy nem sima adat cd-t...

Damnatus

Hali!

a .bin kiterjesztés nem iso file? Nem tudod daemon tools-zal megnyitni?

.Attila

Quote from: DamnatusHali!

a .bin kiterjesztés nem iso file? Nem tudod daemon tools-zal megnyitni?
A cue filet lehet így megnyitni, és az a bin-re mutat, de itt egy PS1 játékról van szó, amivel PS1-emen szeretnék játszani.

Bruce

Quote from: TriviA cue filet lehet így megnyitni, és az a bin-re mutat, de itt egy PS1 játékról van szó, amivel PS1-emen szeretnék játszani.
Akkor sima ügy! Amennyiben a PS1-ed viszi az írt játékokat (bár ez inkább a 2-nél gond) betöltöd Daemon-ba. Neronál meg van olyan menüpont, hogy teljes lemez másolása. Mivel a Daemon egy CD meghajtót generál, a Nero azt fogja hinni, hogy CD-rõl Cd-re másolsz.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

.Attila

:merci: Bejött, és leteszteltem a PS-en is, és mûködik!
 :hopp: Végre játszhatok az elsõ résszel! Most már csak a 2.-at kell beszerezni :)

Gondolom mindenki csak néz, hogy mirõl lehet szó. Elmagyarázom:
Van egy olyan játéksorozat, hogy Persona. 3 részbõl áll, ezek rendre:
Persona
Persona2: Innocent Sin
Persona2: Eternal Punishment (nem írtam rosszul, tényleg Persona2 a címe, nem véletlenül, akit érdekel, játsza végig, és meg fogja érteni, miért :))

Az Eternal Punishment-et már régen végigjátszottam (2* is :)), most pedig az elsõt sikerült beszereznem, hála istennek angolul van. Most a 2. kéne beszerezni. Segítene benne vki? E-mule-on kéne nézni, ott elvileg van, nálam sajna az e-mule-t nem sikerült belõni.

A Persona2: Eternal Punishment egyébként az egyik kedvenc játékom, nagyon jó, kicsit bizarr hangulata van. És nem unalmas a játékmenet, mert erõs ellenségek vannak, és vmit (nem mondom meg mit :hehe: ) állandóan fejleszteni kellett, le kellett cserélni újra, és még lehetett vele pár dolgot csinálni.

Damnatus

Hali!

Én is Bruce kolléga megoldására akartam kilyukadni. Szerencsére nem nekem kellett elmagyarázni.

.Attila

Segítene vki beszerezni a Persona2: Innocent Sin-t? Nagyon hálás lennék. Bár úgy hallottam, angol verzió nem készült, de hátha :)

Isi101

Fogós kérdés ez a persona...
Mind torrentben mind dcn csak az elsõt, és a harmadikat láttam :(

.Attila

Én E-mule-on már láttam a 2.-at is, csakhogy nálam az e-mule állandóan megszakítja az egész netkapcsolatot (még a másik gépét is).