Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: frozenstein on 2015-01-02, 17:55:44
Quote from: NLZ on 2015-01-01, 21:26:36
Ja, és ha ilyen perverziód alakulnának ki (meg amúgy is), akkor az SSD ne a HDD helyett, hanem mellett legyen. Nem azon városi legendákra gondolok, hogy az SSDre vigyázni kell, mint a hímes tojásra, hanem hogy 250 giga így kevés lesz.
Quote from: Cobra on 2015-01-01, 21:40:35
SSD mellé meg elkell az 1-2Tb merevlemez, ha FHD filemket akarsz letölteni.
Most vettem egy 4TB külső vinyót, legritkábban hetente, amit letöltök archiválom, csak az van a gépen, amit éppen nézek. Ezért gondoltam ugyanúgy elég lesz a 250GB önmagában, mint a mostaniban.
Quote from: Cobra on 2015-01-01, 21:40:35
Akarsz játszani is, vagy csak videót nézni?
Legutóbb Skyrim-mel játszottam, ha lesz időm lehet újrakezdem, messziről a Diablo III-at nézegettem, meg így évekre előre is várom a TES VI-ot, de gondolom egy gépen, amit most veszek az már nem fog elfutni :(.

Akkor majd valamit megpróbálok összerakni alkatrészekből. Még van időm kitalálni.
Quote from: NLZ on 2015-01-01, 22:04:21
Quote from: Cobra on 2015-01-01, 21:40:35
És NLZ, nem, az a táp nem jó, mert egy iArena, ami gagyi vacak, nem ajánlott kategória.
Igazad van, nem tudom, miért mondtam, hogy jó lesz.
Hirtelen rákerestem 500W tápegységekre,és találomra kinéztem ezt. Ez már jobb lenne?

Miért jobb ha a RAM-nak nagyobb az órajele? Wiki cikk-et átfutottam, de nem találtam első ránézésre.

BIOS frissítést hogy csinálok, miért jó az nekem?

Ha van külső vinyó, akkor oké.

Videókártya azért kérdés, hogy mennyire játszanál, mert arra is megfontolandó több pénzt csoportosítani.
Bár ahogy mondod, nem játszol sokat, szal ez lehet nem nagy szükség.

Nem, az az Chieftech GPS-500A8 is egy szar táp. :D
http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_1-50.html
Ebben a topicban keress rá a kérdéses típusra, valaki biztos mondott már mindegyik tápról valamit.

RAM órajel miatt gyorsabb lehet némileg a működés, de ehhez a procinak is támogatni kell. Viszont számít még a CL időzítés, az minnél nagyobb, annál lassabb.
Hivatalosan ez 1600 a jelenlegi Intel prociknak, e felett már tuningnak minősül. De asszem 1866-on is elmuzsikál, valaki javítson ki.
[reserved]

Cobra

Intelhez (i7 alatt) felesleges 1600-asnál gyorsabb ram. Ha akarsz játszani, akkor szerintem i3+pl az Nvidia 750ti, ez árban és teljesítményben elég jó kombó. D3-hoz mondjuk elég lenne az AMD integrált videóvezérője, de pl a Skyrimhoz már nem biztos. Persze vehetsz i5-öt meg, egy 760GTX/270X-et is, de nem biztos, hogy ki akarod fizetni a különbséget, ha nem játszol sokat modern játékokkal.
Tápból meg bőven elég egy 400W-os márkás táp, ami az előbb említett 2 felső-közép kategórias VGA-hoz is elég.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: Cobra on 2015-01-02, 22:31:15
Intelhez (i7 alatt) felesleges 1600-asnál gyorsabb ram. Ha akarsz játszani, akkor szerintem i3+pl az Nvidia 750ti, ez árban és teljesítményben elég jó kombó. D3-hoz mondjuk elég lenne az AMD integrált videóvezérője, de pl a Skyrimhoz már nem biztos. Persze vehetsz i5-öt meg, egy 760GTX/270X-et is, de nem biztos, hogy ki akarod fizetni a különbséget, ha nem játszol sokat modern játékokkal.
Tápból meg bőven elég egy 400W-os márkás táp, ami az előbb említett 2 felső-közép kategórias VGA-hoz is elég.
+1 a 400W-os tápra. (Gyakran azért adnak meg a videokártya gyártók bődületes értékeket, mert nyugaton is népszerűek az olcsó »szar« tápegységek, s ez utóbbiak, jó ha a névleges teljesítményük felét leadják tényleges terhelésnél).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

frozenstein

Utánanézegettem tápoknak (jó tudni, hogy szünetmentes táppal aktív PFC nem működik, eddig azt se tudtam mi az a PFC :noob:), és ez tűnik eddig jónak.
Meg akkor az i3+Nvidia 750ti kombó látszik a legcélszerűbbnek, e mellé 4 v. 8 GB RAM-ot ajánlanátok? És 4GB RAM-ra érdemes e 64bit-es oprendszert tenni (Öcsémnek 32bit-tel azt írja ki 3,5GB használható a 4-ből)?
A többi alkatrészt meg szerintem átemelném, abból korábban linkelt konfigurációból.

NLZ

Ez a 4GB-on 32 vs 64 engem is foglalkoztat. Egyrészt ugye az össz memória egy kicsivel több, másrészt viszont maga az OS több ramot igényel, mert 32bitet is fenn kell tartani.
Sztem menj 8 gigára, ha belefér az a +8ezer.
[reserved]

Cobra

Az valami nagyon dzsunka belsős táp, ráadásul hivatalosan EU-ban nem is lehetne forgalmazni a passzív pfc miatt. A szünetmentesnek meg rossz helyen olvastál utána, semmi gondja nincs a tápoknak a kvázi-színusszal (kivéve a 7-9 évvel ezelőtt gyártott Delta tápokat).
8Gb ram ma már alap a játékokhoz, de a Windows is meghálálja. 32bites windowst csak régi gépre érdemes felrakni, meg nyugodtan felrakhatod a Win8-at, annyira nem más, mint a W7, cserébe gyorsabb. Tápból amit ajánlani tudok. FSP Aurum, Be Quiet Pure Power L8, Chieftec CTG, Enermax Triathlor 350w. Ha nem tervezel a közeljövőben komolyabb VGA-t és nem lesz nagyobb méretű alsó tápos házad, akkor elég 350-400w-os táp (a CTG-ből a 400-asnak rövidebbek a kábelei, mint a 450-esnek).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: NLZ on 2015-01-03, 22:29:31
Ez a 4GB-on 32 vs 64 engem is foglalkoztat. Egyrészt ugye az össz memória egy kicsivel több, másrészt viszont maga az OS több ramot igényel, mert 32bitet is fenn kell tartani.
Sztem menj 8 gigára, ha belefér az a +8ezer.

32-bites OS-en, a 4 GB-ból gyakran azért lesz kevesebb, mert a 4 GB a teljes címtér amit a rendszer meg tud címezni, s minden memória amit az OS kezel ezen osztozik. Ha beraksz egy 1 GB-os videokártyát, hirtelen már csak 3 GB rendszer memóriát fogsz látni, mivel a kari memóriája is ebből jön le. Szóval, nagyon is van értelme a 64-bites OS-nek, ha nagyon kell a 16-bites támogatás (valójában ezt veszted el) régi programokhoz akkor csinálsz egy virtuális gépet amire 32-bites OS-t raksz. (Gyakorlatilag egy kézen meg tudom számolni, ez hányszor fordult elő...)

Ami meg a 4 vs. 8 GB-t illeti, ahogy Cobra is írta, az OS meghálálja. A Vista óta, arra törekszik a rendszer, hogy az erőforrásaidat kihajtsa (pl. Superfetch) és ezáltal jobbá tegye a felhasználói élményt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Damnatus

Tudtok ajánlani valami jó merevlemez karbantartó programot? A bootolás egyre nehezebben megy a laptopomon, és jó lenne kivizsgálni/javítani a hibát. bár asszem muszáj lesz rövidesen ssd-t vennem.

frozenstein

Quote from: Cobra on 2015-01-03, 22:38:41
Most megnéztem újra azt a prohardver topicot, és tényleg oda volt írva a 'Delta' szócska, ezen tegnap úgy látszik átsiklottam. Ha nem kell aggódni az aktív/passzív PFC miatt az nagyban leegyszerűsíti a dolgokat. A konkrét ajánlásokért is ezer hála.

64bit+8GB előnyei is így már érthetőbbek. Mindenkinek köszönöm a segítséget! Ha valakit érdekelne, bedobom ide a kiválasztott alkatrészek listáját:
[spoiler]http://www.aqua.hu/asus-h81m-c-alaplap-249115.html
http://www.aqua.hu/intel-core-i3-35ghz-dobozos-socket-1150-i3-4330-bx80646i34330-249245.html
http://www.aqua.hu/8gb-1600mhz-ddr3-ram-kingston-hyperx-fury-black-series-cl10-kit-2x4gb-hx316c10fbk28-280213.html
http://www.aqua.hu/250gb-samsung-850-evo-ssd-meghajto-mz-75e250beu-316739.html
http://www.aqua.hu/asus-geforce-gtx750ti-oc-2gd5-2gb-gddr5-pcie-ajandek-36000-huf-jatekbonusz-271375.html
http://www.aqua.hu/samsung-sh-224dbbebe-sata-dvd-iro-fekete-oem-229339.html
http://www.aqua.hu/akyga-aky499bl-tap-nelkuli-haz-fekete-284857.html
http://www.aqua.hu/be-quiet-pure-power-400w-bqt-l8-tapegyseg-238293.html[/spoiler]

Meg most, hogy nézelődtem láttam először, hogy vannak ilyen sötétben világítós billentyűzetek. Ez egy nagyon jó ötletnek tűnik, én is mindig kapcsolgatom a lámpát, ha éjjel gépelnem kell, mert egyáltalán nem látni a billentyűket. Valaki használt már ilyet? Mik a tapasztalatok?

NLZ

#16269
Quote from: frozenstein on 2015-01-04, 17:33:05
Meg most, hogy nézelődtem láttam először, hogy vannak ilyen sötétben világítós billentyűzetek. Ez egy nagyon jó ötletnek tűnik, én is mindig kapcsolgatom a lámpát, ha éjjel gépelnem kell, mert egyáltalán nem látni a billentyűket. Valaki használt már ilyet? Mik a tapasztalatok?
Nem egyszerűbb megtanulni nézés nélkül gépelni? Én autodidakta módon tanultam, miután láttam, hogy egyesek így csinálják. Nem tudom, hogy idősebb korban ez hogy megy, de tizenévesen elég hamar belejöttem, az átállási idő fel se tűnt.

Szóval én ezek után engem zavarna, ha feleslegesen világítana a látásom perifériájában. Meg amúgy se gépezek sötétben, van mindig háttérvilágítás, hogy ne legyen túl nagy a monitor és a környezet fénykülönbsége, így kevésbé is fárad a szemem.
[reserved]

.Attila

Átlagos felhasználás mellett nincs szükség világítós billentyűzetre, szerintem.
Nekem ügyelethez jól jött, mert fene akart vaksötétből lámpát kapcsolni, a monitor fénye is sok volt.
Tapasztalat? Nincs semmi különös. Talán annyi, hogy érdemes melegebb fényűt keresni szerintem (vörös), mert az kevésbé bántja sötétben a szemet. Ahogy bármilyen más billentyűzetet, ezt is érdemes kipróbálni előtte, hogy milyenek a billentyűi. Én egy Modecom-ot rendeltem találomra a netről, majdnem agybajt kaptam, olyan rosszul lehetett vele gépelni.

frozenstein

Közben az alaplapnak utánanéztem, és ebből a sorozatból az A végűt ajánlják sok helyen. Az Asus comparison alapján is így tűnik az lenne jobb. Ha jól értem, akkor a méret különbség miatt másik házat kell választanom, ugye? Az eddigi Mini-ATX helyett, egy Micro-ATX-et (pl: ezt vagy ezt). Javítsatok ki, ha tévednék!

ui.: Házra, amúgy mennyit érdemes költeni? Egy 20eFt-os mit tud annyiért, jobb hűtés?

NLZ

Nem kell más ház a kisebb alaplap miatt, a csavarok helye szabványos.


A szellőzés kicsit jobb lehet, bár inkább a minőség változó, szal pl az anyaghasználat. Persze kellennek külön ventillátorok is, ha nem adtak a házhoz eleget, pl a vinyókhoz.
[reserved]

frozenstein

Quote from: NLZ on 2015-01-10, 04:53:56
Nem kell más ház a kisebb alaplap miatt, a csavarok helye szabványos.
Kösz, ezt jó tudni. (Azért lehet az Akyga helyett az AeroCool-t veszem majd, az jobban tetszik kinézetre.)

Próféta

Dear Lazyweb,

lassan én is megérkeznék a XXI. századba; házimozi-rendszer összerakásában van tapasztalatotok?

Paraméterek: adott egy 1080p televíziókészülék, valamint adott egy torrent-képes NAS audiovizuális tartalmakkal. A feladat: az ethernet kábel és a HDMI kábel közé rakni valami olcsó, hangtalan, kis fogyasztású dobozt, amely akkor is képes a hálózaton elérhető filmeket (+feliratokat) lejátszani, ha nincsenek itthon a laptopok. Játék célú használat nem szempont, és dolgozni se akarunk rajta; audiofil igényeink sincsenek.

Amit én kinéztem magamnak: Tronsmart Vega S89-H. Hardveres audio-video dekóderekkel (ez a -H változat) felszerelt kütyü, megfelelő drivertámogatású és gyárilag rootolt Androiddal szállítva. Sőt, jófejségből az XBMC-t is előtelepítik, és TV-s irányításra alkalmas GUI-t is adnak hozzá. Elvileg a 4k videókat is jól viszi, szóval remélem 1080p-vel nem fog szaggatni (esetleges 60Hz-en se). Funkcionálisan kielégíti az igényeket, mert van rajta Kodi (XBMC); plusz az Androidra nyilván sok mindent telepíthetek, így az eszköz másra is használható (webböngészés, skype/hangout videohívás, mittomén). Irányítás: a HDMI-CEC jóvoltából a TV távirányítójával; ezen kívül az Androidnak általában és specifikusan az Kodinak is van értelmes szoftveres remote controlja, hogy a mindig kéznél levő telefonnal irányíthassam (ahol mondjuk jóval egyszerűbb gépelni); de persze elméletileg vezeték nélküli Bluetooth-os egér/billentyűzet is elképzelhető - majd meglátjuk, mi a kényelmes.

Valami vélemény? Értelmes alternatíva? Jobban tele van kínai kémprogrammal, mint bármi más?

Azt hiszem, ha magam eszkábálok össze valami x86 alapú HTPC-t, azzal nem járok jobban (anyagilag semmiképp). Egy kis vacak Raspberry Pi B+ plusz OpenELEC jópofa megoldás lenne, csak sok bíbelődés, és nem mindig viszi az 1080p-t (de azért gyakran igen).

Minden javaslatot nagyon köszönök!
:merci:

kikuchiyo

A TV magától nem tudja lejátszani? Mi egy pár éve vettünk lapostévét és már az is tudott videofájlokat lejátszani USB-ről meg mindenhonnan, még mkv-t is.
Failure is the default option

chilip

Quote from: kikuchiyo on 2015-01-11, 23:26:20
A TV magától nem tudja lejátszani? Mi egy pár éve vettünk lapostévét és már az is tudott videofájlokat lejátszani USB-ről meg mindenhonnan, még mkv-t is.

ditto, sőt hátulról a kanapéról elég messze ülök a TV-től hogy a 720p-t is "tökéletesnek" lássam a nagy TV-n, míg mosottas az 1080p-s monitoromon mikor előtte ülök.

bár a probléma lehet itt van:
Quote from: Próféta on 2015-01-11, 23:13:57
Paraméterek: adott egy 1080p televíziókészülék
az hogy már megvan a TV :P

Flaser

Az egyetlen másik eszköz ami eszembe jut és van vele tapasztalatom, az az Asus O!Play eszközei, de azon felül, hogy aNus sztem. semmivel nem nyújt többet/jobbat mint az általad kinézett eszköz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

#16278
Flaser: THX

Quote from: kikuchiyo on 2015-01-11, 23:26:20
A TV magától nem tudja lejátszani? Mi egy pár éve vettünk lapostévét és már az is tudott videofájlokat lejátszani USB-ről meg mindenhonnan, még mkv-t is.
USB-ről tudna ez is (mondjuk ékezetes feliratokkal már meggyűlik a baja). Tehát az működik, hogy pl. a filmezés előtt a laptoppal mindig felmásoljuk a fájlokat pendrive-ra. Persze ennyi erővel amikor otthon van a laptop, akkor akár azt is ráköthetnénk a HDMI kábelre, az se lenne sokkal kényelmetlenebb a pendrive-os mókánál. Épp azt szeretném elkerülni, hogy haza kelljen mindig cipelni a laptopot csak emiatt. Nyilván arról van szó, hogy egy kis kényelmet vásárolnék pénzért.

Az igazán kényelmes megoldás a hálózati lejátszás lenne, és azt csak majdnem tudja a TV. NFS/SMB képessége sajnos nincs; DLNA-t kipróbáltuk, de több okból sem felelt meg az elvárásoknak (pl. a feliratokat úgy egyáltalán nem kezelte a tévé, holott a DLNA szabvány speciel lehetővé tenné).

Alapvetően azért esett erre a Sony W7 tévére a választás, mert

  • a tűrhető képminőség (értsd: a fekete nagyjából tényleg fekete, nem látványosan fényesebb a kép egyik sarka a másiknál, stb.)
  • a szoba adottságainak megfelelő méret
  • a DLNA-n keresztüli stabil feliratkezelés
  • nem teljesen elszállt ár
kényszerfeltételek rövid nyomozásom alapján nem tűntek együttesen kielégíthetőnek. Ezek közül a 3-as könnyen orvosolható külső kütyüvel, a többi nem.

NLZ

Na, nem szép dolog postot törölni, már egészen rákészültem, hogy megválaszoljam :(  Inkább írd le simán, hogy rájöttél, nem volt nagy hülyeség a kérdés.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2015-01-17, 14:29:07
Na, nem szép dolog postot törölni, már egészen rákészültem, hogy megválaszoljam :(  Inkább írd le simán, hogy rájöttél, nem volt nagy hülyeség a kérdés.

Bocsi, nagyon égő kérdésnek éreztem. ^^"

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2015-01-17, 16:37:13
Quote from: NLZ on 2015-01-17, 14:29:07
Na, nem szép dolog postot törölni, már egészen rákészültem, hogy megválaszoljam :(  Inkább írd le simán, hogy rájöttél, nem volt nagy hülyeség a kérdés.

Bocsi, nagyon égő kérdésnek éreztem. ^^"
Hát jó, ahogy érrzed. :)  Végülis az a lényeg, hogy megoldódott.
[reserved]

chilip

#16282
nézegetem itt a Lenovo laptopokat amik minden igényemet kielégítenék >.> és mellé azt olvasom hogy a szerviz itthon borzalmas, úgyhogy ha elromlik valamikor is lehet annyi volt a laptopnak >.>

ed.: milyen laptop márkát érdemes nézni? (dell/samsung/acer/php/stb.) vagy próbáljak be egy ilyen lenovo-t? félek ha elcsesződik kidobott pénz lesz az ablakon

Fazék

Quote from: chilip on 2015-01-28, 01:46:19
nézegetem itt a Lenovo laptopokat amik minden igényemet kielégítenék >.> és mellé azt olvasom hogy a szerviz itthon borzalmas, úgyhogy ha elromlik valamikor is lehet annyi volt a laptopnak >.>

ed.: milyen laptop márkát érdemes nézni? (dell/samsung/acer/php/stb.) vagy próbáljak be egy ilyen lenovo-t? félek ha elcsesződik kidobott pénz lesz az ablakon
részemről DELL-re, vagy ACER-re szavaznék

chilip

#16284
van itt valakinek tapasztalata ACER szervízzel? mert a másik lapi amit kinéztem az ACER

ed.: http://ipon.hu/webshop/product/acer_aspire_e5_571g_nx.mlceu.003_fekete/811944 ezt néztem ki amúgy

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2015-01-28, 10:56:26
van itt valakinek tapasztalata ACER szervízzel? mert a másik lapi amit kinéztem az ACER

ed.: http://ipon.hu/webshop/product/acer_aspire_e5_571g_nx.mlceu.003_fekete/811944 ezt néztem ki amúgy

Amikor az én gépemet kellet oda küldözgetni 4-5 éve, akkor Csehországban volt a szerviz, már nem emlékszem, hogy mennyi ideig tartott a szállítás+javítás, de aligha pár napig.

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2015-01-28, 17:32:50
Quote from: chilip on 2015-01-28, 10:56:26
van itt valakinek tapasztalata ACER szervízzel? mert a másik lapi amit kinéztem az ACER

ed.: http://ipon.hu/webshop/product/acer_aspire_e5_571g_nx.mlceu.003_fekete/811944 ezt néztem ki amúgy

Amikor az én gépemet kellet oda küldözgetni 4-5 éve, akkor Csehországban volt a szerviz, már nem emlékszem, hogy mennyi ideig tartott a szállítás+javítás, de aligha pár napig.

mik a tapasztalatok? rendesek voltak? nem geciztek? mert lenovo-val nekem is vannak negatív tapasztalataim. haverom barátnőjét baszták át pl. 2x is elvitte ugyanazzal a laptopot és 2x adták vissza ugyanúgy a hibával :P

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2015-01-28, 18:51:54
2x is elvitte ugyanazzal a laptopot és 2x adták vissza ugyanúgy a hibával :P

Velem is ez történt. ^^" Bekapcsolás után rendszeresen elszürkült a képernyő, nem tudtam vele mit kezdeni, elküldtem a szervizbe, megírták, hogy kicserélték a képernyőt, de újra előjött a probléma. Másodszorra is visszaküldtem, megint azt mondták, hogy képernyőt cseréltek, de a probléma megmaradt. Végül addig panaszkodtam, hogy a problémás helyett kaptam egy új gépet. :Kiraly: Ez négy és fél éve volt, és az akkor, csereként kapott új géppel még nem volt semmi bajom, egyszer sem kellett szervizbe küldeni.

Cobra

Dellből és Acerből az olcsóbb kiviteleket ha lehet kerüljétek, ha nem akarjátok magatokat nagyon szivatni.  Mondjuk kb mindegyik gyártónál igaz ez, a 150k alatti kategória általában elég problémás sok szempontból. Persze évjáratonként változó melyik milyen, de pl a 3-5 évvel ezelőtti olcsóbb Dellek messze kerülendőek voltak. annak próbálj utánanézni a kinézett gépnél, hogy mennyire kell megbontani merevlemez és ram cseréhez. (az említett Dell Inspironnál pl az alaplapot is ki kell szedni a merevlemez kivételéhez...) Illetve az újabb divat, hogy 1 modul alapból rá van forrasztva az alaplapra (de van mellette 1 foglalat), ez se túl szerencsés bővítési próbálkozásnál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Szóval a google úgy döntött végleg kicsinálja a gtalkot. Winen természetesen csak Chrome alá van az utódja. :comp: Tehát milyen alternatívát ajánlanátok rá, ami kezeli? Nem kell tudnia semmi extrát. Pidgin vagy társairól tapasztalat?

A tökéletesség unalmas.