Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Shizuku

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Ezeket a fájlokat a Real Media nevezetű programmal tudod megnézni. A Real Media oldaláról az alap verzió ingyenesen letölthető. A cím: //www.real.com

Arigato Gauss_chan! :)
Akkor hát mindjárt keresek egy Real Media-t :)

ArchElf

QuoteOriginally posted by Shizuku
Arigato Gauss_chan! :)
Akkor hát mindjárt keresek egy Real Media-t :)
Vagy keress rá erre:
real alternative
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

deyo

Hi!

Vhogy nem tudom lejátszani az IMyMe!Strawwberry-eggs (ogm) 7. és 8. részét... a többi mey rendesen:-((
A 7.-nél úgy csinál mintha 0 sec hosszú lenne míg a 8.-nál meg egyszerűen kifagy a bsplayer:-((
Ha vki esetleg tud megoldást azt megköszönném:-))

noriko

Tud valaki segíteni?
problémám: Kiki's Delivery Service-nél a kép ugrál/akadozik/szaggatott , windows media playerrel játszom le.
Hogyan lehet ezt orvosolni?
átfutottam az eddigieket, ebből kiindulva kérdezem, esetleg ez a megoldás? ---> ffdshow nevezetû directshow decoding filter

ha igen, honnan lehet letölteni?

vagy ha nem, akkor csak az mplayer marad? az viszont nem csak linuxra jó?

Előre is köszönöm! üdv, én
"I wish I could, but I don't want to."

Zodd

QuoteOriginally posted by noriko
Tud valaki segíteni?
problémám: Kiki's Delivery Service-nél a kép ugrál/akadozik/szaggatott , windows media playerrel játszom le.
Hogyan lehet ezt orvosolni?
átfutottam az eddigieket, ebből kiindulva kérdezem, esetleg ez a megoldás? ---> ffdshow nevezetû directshow decoding filter

ha igen, honnan lehet letölteni?

vagy ha nem, akkor csak az mplayer marad? az viszont nem csak linuxra jó?

Előre is köszönöm! üdv, én
Ez már az OGM formátumú Kiki's ?
Nekem nem szaggatott, mplayerrel biztos nem szaggatt, de próbáljál más lejátszót is. Egyégkén a 4 stream a magyar felirat.
:bsd:

ArchElf

QuoteOriginally posted by Zodd
Ez már az OGM formátumú Kiki's ?
Nekem nem szaggatott, mplayerrel biztos nem szaggatt, de próbáljál más lejátszót is. Egyégkén a 4 stream a magyar felirat.
AZ SVCD nekem is szaggatott, az OGM-et még nem próbáltam...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Gauss_chan

Noriko:

Amikor a kép ugrál és akadozik akkor általában a szûrõvel szokott a probléma lenni, vagy a számítógép túl gyenge a videó lejátszásához. Az ffdshow tényleg megoldást jelenthet a problémádra.

Innen letöltheted: http://sourceforge.net/projects/ffdshow

Egyébként pedig az mplayerbõl létezik windowsos verzió is.
Ha az ffdshow nem oldja meg a problémádat, akkor érdemes lenne esetleg letöltened. :)

Gauss_chan

deyo:

Letöltöm és megnézem, hogy nálam hogyan viselkedik a hetedik rész. Addig is esetleg próbáld meg más lejátszóval megnézni a fájlokat. :)

deyo

#458
QuoteOriginally posted by Gauss_chan
deyo:

Letöltöm és megnézem, hogy nálam hogyan viselkedik a hetedik rész. Addig is esetleg próbáld meg más lejátszóval megnézni a fájlokat. :)
Eddig megpróbáltam BSPlayer, WMPlayer, RealOne... és nemrég szedtem le az MPlayer win-es verzióját... azzal a 7. rész eleje egész jól ment... de vhol a 9. perc után kifagy... vmint a 8. rész pár sec után kifagy az MPlayer-el:-(((
Lehet, hogy vmi codec probléma lenne? Csak ez azért lenne fura, mert eddig minden más ment:-))
Amúgy köszi:-))

Megnéztem az MPlayer milyen hibaüzenetet ír ki:
OGG : Page out not synched; We skip some bytes
Aztán sok-sok ilyen után: end of file

Cobra

Próbáld meg újra letölteni, lehet, hogy hibás a file
Hide and fear, Cobra Commander is here !

deyo

QuoteOriginally posted by Cobra
Próbáld meg újra letölteni, lehet, hogy hibás a file
Megpróbáltam, de nem változott semmi:-(( Pedig nem akarom kihagyni ezt a 2 részt:-((

Gauss_chan

Végre megtudtam nézni a hetedik részt és nálam is nulla percesnek látja a lejátszó. Ezek után nagyon úgy néz ki, hogy hibás a fájl.

noriko

Gauss_chan!!! Köszönöm!!!!!!!!!!:hopp:
mûködik!!!! letöltöttem az ffdshow dolgot.  egyszer már végignéztem az egészet akadozva, de így azért mindjárt jobb! :p

Zodd: aha, ogm-es Kiki. Magyar felirat megvan, olyannyira hogy kétszer is kiírja... :rolleyes:

na mégegyeszer kösziii!! üdv, én.

(ui:valaki rápillantana please a feliratok topicnál feltett kérdésemre?próbáltam megfelelõ topic alá betenni, azért nem ide írtam..)
"I wish I could, but I don't want to."

deyo

Bocsi, hogy már megint egy ilyen jellegű kéréssel fordulok hozzátok, de ha vki látta és többé kevésbbé megértette a Kiddy Grade-et az légyszi dobjon egy emilt, mert szeretnék egy pár dolgot kérdezni... szeretem ha többé kevésbbé értem is az anime-ot amit láttam:-)) Arigato:-))

Spectre

Üdv!

Leszedtem Animehq-ról a Matantei Loki Ragnarok 1. részét, de valami egészen érdekes dolgot csinál: csak 1 mp.-et játszik le az egész fájlból... (mplayerrel, a vindóz media player el se indítja, a Videolan meg egy mp. után leáll) Ez másnál is jelentkezik, vagy a hiba az én készülékemben van? (amennyiben ez utóbbi, akkor mi lehet? remélem megint valami jó kis codec-agybaj, amibe kitûnõen bele tudok õrülni)
Elõre is köszönöm

Spec

U.i.: ha volt már hasonlóról szó, akkor sorry
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Spectre
Üdv!

Leszedtem Animehq-ról a Matantei Loki Ragnarok 1. részét, de valami egészen érdekes dolgot csinál: csak 1 mp.-et játszik le az egész fájlból... (mplayerrel, a vindóz media player el se indítja, a Videolan meg egy mp. után leáll)

Próbáltad már kijavítani a fájlt virtual dubbal?
Lehet, hogy segítene rajta.
Bár ha már mplayer sem játsza le, akkor valószínûleg nem a te készülékedben lesz a baj. :D
Esetleg próbáld meg letölteni újra.

Spectre

Gauss_chan, arigato, a virtualdub tényleg le tudta fordítani  :hopp: (az más kérdés, hogy még meg kell tanulnom használni, mert valamiért egy 20 gigás fájlba akarja lementeni... de majd kísérletezek egy sort)

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Spectre
Gauss_chan, arigato, a virtualdub tényleg le tudta fordítani  :hopp: (az más kérdés, hogy még meg kell tanulnom használni, mert valamiért egy 20 gigás fájlba akarja lementeni... de majd kísérletezek egy sort)

Spec

Azért lett olyan nagy a fájl, mert nem állítottál be codec-et.
Most nincs elõttem a program, de asszem van egy video menüpont és azon belül egy compress menüpont. Na ott tudod beállítani, hogy milyen codec-et akarsz használni a tömörítéshez. :)

Spectre

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Azért lett olyan nagy a fájl, mert nem állítottál be codec-et.
Most nincs elõttem a program, de asszem van egy video menüpont és azon belül egy compress menüpont. Na ott tudod beállítani, hogy milyen codec-et akarsz használni a tömörítéshez. :)

És lőn világosság! Köszi, így tényleg "picit" kisebb lett :D
Kicsit kell majd még állítgatni, de mostmár boldogulni fogok. Ezer hála és köszönet

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

noriko

Hallot valaki tag2000 audio codec-rõl?  a Grave of the Fireflies kér ilyet... Hol lehet beszerezni?

please help!
üdv, én
"I wish I could, but I don't want to."

roderick

QuoteOriginally posted by noriko
Hallot valaki tag2000 audio codec-rõl?  a Grave of the Fireflies kér ilyet... Hol lehet beszerezni?

please help!
üdv, én

ééén?!?!? :confused:

Amúgy http://www.moviecodec.com/audio/ac3.html ...
de csak azért segítek, mert jó filmet akarsz megnézni, amúgy Google kb. 4 mp alatt kiadja, hogy mit honnan...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

noriko

QuoteOriginally posted by roderick
...de csak azért segítek, mert jó filmet akarsz megnézni, amúgy Google kb. 4 mp alatt kiadja, hogy mit honnan...
köszi! :D
heh..amúgy aztán én is rávettem magam hogy bepötyögjem a keresõbe és lássanak csodát tényleg meglett, csak ha tapasztaltabbakat kérdezek meg hogy honnan töltsem, az nekem biztonságérzetet nyújt:)  ..mert mindig félek attól milyen szemetet lök elém a google...

Quoteééén?!?!? :confused:
..nem vagyok egoista (annyira :D  ), csak belémnevelték, hogy írjam alá a leveleimet, oszt ha már oldalt úgyis ott van egyszer, gondoltam csak megerõsítem egy "én"-nel :p  

jó volt a film!! most megyek zsepiért.
üdv, noriko
"I wish I could, but I don't want to."

roderick

Quote..nem vagyok egoista (annyira  ), csak belémnevelték, hogy írjam alá a leveleimet, oszt ha már oldalt úgyis ott van egyszer, gondoltam csak megerõsítem egy "én"-nel

Jajó... csak azért lep?dtem meg, mert azt hittem én írtam...  :D
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ekuseru

végre végre megvan a DVD iró! (bár DVD-t még nem irtam vele)

szóval a kérdésem hogy melyik a legolcsóbb DVD lemez amit még biztonságosan meg lehet irni anélkül hogy besz*rna? :D
ja és ha valaki esetleg szokott ilyen ocsó lemezeket venni akkor helyileg hol veszi?
日本 - 中國 - 한국

Itachi

Nem értek vmit az NGE remastered túl halk bármin jáccom le....Tud vki segíteni??????:confused:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Spectre

Üdv!

Még mindig a Matantei Loki Ragnarokkal van problémám (animehq). Eddig amelyiket leszedtem, hibás volt. Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy másnál is ez van, vagy alaposan szét kéne néznem a gépemben?

Spec
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

VASH

QuoteOriginally posted by Ekuseru
végre végre megvan a DVD iró! (bár DVD-t még nem irtam vele)

szóval a kérdésem hogy melyik a legolcsóbb DVD lemez amit még biztonságosan meg lehet irni anélkül hogy besz*rna? :D
ja és ha valaki esetleg szokott ilyen ocsó lemezeket venni akkor helyileg hol veszi?

800Ft körül volt TDK 4X
BlueFish-ben volt olcsó, de szerintem vége az akciónak, Auchan, Tesco ahol lehet még akció, vagy a Metro de oda kell az igazolvány...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Bantu

Hi

Olcsó dvd lemezeket én osztrákiában szoktam venni. Shoppingolással egybekötve nagyobb mennyiségért érdemes átugrani. Árak: 10db EMTEC (korábban BASF)=16 euro=400ft/db;
25db Fuji=42 euro=460Ft/db. A lemezek megbízhatóak, eddig kb 100db-otírkáltam meg (anime arhíválás :D )

Bantu

SlEePwAlKeR

#478
na nekem lenne egy panaszom:
fenn vam bsplayer, mediaplayer, meg ffdshow is, de mégsem tom lejáccani az ogm fájlokat:(
lécci vki segítsen...

EDIT.mosmár nem kell segítség:)
felraktam az az ogg bigyót..végre megtom nézni a mononoke himet és újból letom jáccani az Esca-t:hopp: :hopp:
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Haxlin

Üdv!

Segítség kellene!
Egy haverom szeretne animétnemismerõ közönségnek levetíteni egy 1 óránál nem hosszabb elgondolkodtató animét.

Ha nincs elgondolkodtató, akkor mindegy, hogy milyen,
csak jó legyen. :D

Elõre is thx!