Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Sky

Én valamiért nem tudom normálisan lejátszani(értsd istentelenül akad) a BibbleB. 5-6 uncut verzióját(nem mplayerrel és media player classickal sem)...
Ez vajon miért lehet...

ps.:minden más tökéletes, csak ez a két file hány, de ezek nagyon...
Mess with the best,
Die like the rest...

Fazék

azt nem tudjátok, hogy az mplayer néha miért csinál olyat, hogy frankón elindít egy file-t, kiírja szépen a tulajdonságait, meg hogy mikkel gyűri maga alá, majd kiírja "Starting playback..." miközben csak át akar verni, mert mintha végzett volna a dolgával, kilép. Szépen ügyesen megnéztem alaposan, de még csak egy vacak hibaüzenettel se vág képen... És az az érdekes benne, hogy néha viszont elindul ugyanazzal a file-al, hajszálpontosan ugyanúgy indítva... lehet hogy néhány háttérben futó dolog zavarja? vagy mi baja van.?! Ötlet?
(btw: a zsozso beállításai alapján az osd tényleg nagyon pofás, ajánlom mindenkinek)

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
azt nem tudjátok, hogy az mplayer néha miért csinál olyat, hogy frankón elindít egy file-t, kiírja szépen a tulajdonságait, meg hogy mikkel gyűri maga alá, majd kiírja "Starting playback..." miközben csak át akar verni, mert mintha végzett volna a dolgával, kilép. Szépen ügyesen megnéztem alaposan, de még csak egy vacak hibaüzenettel se vág képen... És az az érdekes benne, hogy néha viszont elindul ugyanazzal a file-al, hajszálpontosan ugyanúgy indítva... lehet hogy néhány háttérben futó dolog zavarja? vagy mi baja van.?! Ötlet?
(btw: a zsozso beállításai alapján az osd tényleg nagyon pofás, ajánlom mindenkinek)

Hali probald ezzel az mplayerrel:
http://www.csant.info/mplayer.htm
Es ehhez itt a configfileom (nevezd at configra):
Death is the only redemption

Fazék

a windows-os mplayer-nél létezik itthoni, a gép függvényében újrafordítás? vagyis, hogy optimizálva legyen a gépemhez, mert jelenleg minden lejátszásnál kiírja, hogy jót tenne a lejátszásnak, ha a forrást újrafordítanám ezen a gépen.  a manual-t végigfutotttam a compile, fordít szavak után keresve, de nem találtam erre vonatkozó információt.

egy picit közben rákerestem és azt mondják, hogy cygwin-nel meg lehet csinálni, de nem érdemes - erről mi a véleményeteK? csinálta már vki?

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
a windows-os mplayer-nél létezik itthoni, a gép függvényében újrafordítás? vagyis, hogy optimizálva legyen a gépemhez, mert jelenleg minden lejátszásnál kiírja, hogy jót tenne a lejátszásnak, ha a forrást újrafordítanám ezen a gépen.  a manual-t végigfutotttam a compile, fordít szavak után keresve, de nem találtam erre vonatkozó információt.

egy picit közben rákerestem és azt mondják, hogy cygwin-nel meg lehet csinálni, de nem érdemes - erről mi a véleményeteK? csinálta már vki?

Mi probalgattuk eleg jopofa dolgokat lehetett csinalni ;)
Pl 3 db mplayer 5% procit evett opengl modban :)
Death is the only redemption

Fazék

QuoteOriginally posted by zsozso
Hali probald ezzel az mplayerrel:
http://www.csant.info/mplayer.htm
Es ehhez itt a configfileom (nevezd at configra):

Köszi! nem tudom pontosan melyik volt a baja, 4 sorban különbözött a config-unk, majd egyszer kipróbálgatom, amúgy a lejátszót meg pont arról az oldalról töltöttem le :)

QuoteMi probalgattuk eleg jopofa dolgokat lehetett csinalni:)
Pl 3 db mplayer 5% procit evett opengl modban:)

akkor lehet, hogy ha lesz időm én is nekiugrok :)

Fazék

újból mplayer: tudom már uncsi, de bocsi, vhogy ezt is meg kell tanulnom

szóval DVD lejátszással lenne problémám, a film kb 49. percénél a chapter 12 közepe táján egyszercsak elkezdi az elejétől játszani a filmet, pedig ő is azt mondja, hogy 20 chapter van a filmben... kipróbáltam más lejátszóval, pl mediaplayer classic-kal, az továbbmegy... viszont azzal meg eszméletlenül akad... a köv. sorral indítom a lejátszást:

mplayer dvd://1 -dvd-device f:\ -sid 1

kipróbáltam, hogy a -chapter opcióval indítom, és a 12-vel még elindul, de a 13-ra már azt mondja, hogy vége van a file-nak... egy picikét tanácstalan vagyok, ötlet? :confused:

Fazék

Nem fontos a dolog, mert PowerDVD-vel sikerült tökéletesen lejátszanom, de ha valaki mégiscsak beleütkött ebbe a problémába, és megoldotta, akkor nem haragszom meg rá, ha leírja, hogy hogyan sikerült neki. :)

deyo

Most nekem van problámám az mplayer-el...:-((
Nemrég vettem észre, hogy a felirat... hogy is mondjam.... nem átlátszó, de majdnem... olyasmiféle, hogy az éppen a szöveg alatt levő színek alapján dönti el, hogy az adott helyen milyen szinű a felirat... nemtom, de engem zavar, hogy a felirat nem egyszínű, hanem (néha) olyan mint vmi szivárvány:-((
Az a baj, hogy én nem emlékszem, hogy bármi ilyesmit beállítottam volna... vmint a man_page-t is végigböngésztem, de nem találtam semmi hasonlót:-(((

Titkos®

Na, az én problémám végre megoldódott, kipróbáltam az mkv lejátszását egy másik gépen és azon szerencsére a VLC Player is lejátsza.:D  Köszi mindenkinek a tanácsokat, a miattam elfogyasztott nyugtatók és vérnyomáscsökkentők kockázatairól és mellékhatásairól kérdezzétek kezelőorvosotokat vagy gyógyszerészeteket.;)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Titkos®
Na, az én problémám végre megoldódott, kipróbáltam az mkv lejátszását egy másik gépen és azon szerencsére a VLC Player is lejátsza.:D  Köszi mindenkinek a tanácsokat, a miattam elfogyasztott nyugtatók és vérnyomáscsökkentők kockázatairól és mellékhatásairól kérdezzétek kezelőorvosotokat vagy gyógyszerészeteket.;)

Részemről nagyon szívesen. (elteszi a shotgunt) :D

Aron

Vki tud olyan progit mondani amivel le lehet menteni az OGM/MKV fájlok feliratsávját?

roderick

QuoteOriginally posted by Aron
Vki tud olyan progit mondani amivel le lehet menteni az OGM/MKV fájlok feliratsávját?

VirtualDubMod...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

noriko

#793
Ezt én nem értem...:confused:

behalt az explorer, nem jön be rajta semmi....kivéve a usteam-et..

ha ezt meg tudja fejteni valaki azt megköszönném!

még jó hogy a fórum is működik, és ilyen segítőkész emberek segítségét kérhetem;)

Edit: nevermind! már megy. huh. bár akkor sem értem mi baja volt.. oh well
de ez is bizonyította milyen szpesöl a usteam:D
"I wish I could, but I don't want to."

Xaga

QuoteOriginally posted by noriko
Ezt én nem értem...:confused:

behalt az explorer, nem jön be rajta semmi....kivéve a usteam-et..

ha ezt meg tudja fejteni valaki azt megköszönném!

még jó hogy a fórum is működik, és ilyen segítőkész emberek segítségét kérhetem;)

Edit: nevermind! már megy. huh. bár akkor sem értem mi baja volt.. oh well
de ez is bizonyította milyen szpesöl a usteam:D

A lényeg ment rajta nem? Kell ennél több :D

wildor

Help!

Valaki meg tudja mondani, hogy esetleg a Tenchi forever-t honnan lehet leszedni végig? Ami az ftp-n van rajta, annak sajna az utolso néhány perce hiányzik.

Előre is köszi

Wildor
It's not a bug, it's a feature...

.Attila

Az anime-MX -en állandóan azt kéri, hogy állítsam a dcc servert az 59-es portra, vagy aktiváljam. De már aktív, az 59-esre van állítva, a parancsot is beírtam többször, és semmi, továbbra sem akar beengedni a kért helyre.

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Az anime-MX -en állandóan azt kéri, hogy állítsam a dcc servert az 59-es portra, vagy aktiváljam. De már aktív, az 59-esre van állítva, a parancsot is beírtam többször, és semmi, továbbra sem akar beengedni a kért helyre.
Mondd meg az illető nick-jét és esetleg a CTCP parancsot, amivel be akarsz hozzá lépni, és akkor megpróbálom én is...:)
Ha nekem sem megy, akkor gáz van az illető elérésével...:rolleyes:

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Mondd meg az illető nick-jét és esetleg a CTCP parancsot, amivel be akarsz hozzá lépni, és akkor megpróbálom én is...:)
Ha nekem sem megy, akkor gáz van az illető elérésével...:rolleyes:

CHRONOS

Tekintettel arra, hogy a legtöbb illetőnél így van, biztos velem van a hiba. Ráadásul valami Pantoba vagy ki mondta, hogy neki működik, szóval csak nálam lehet a gond. De mondom pl.:
/ctcp a4e-pete a4e-encodes 2

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Tekintettel arra, hogy a legtöbb illetőnél így van, biztos velem van a hiba. Ráadásul valami Pantoba vagy ki mondta, hogy neki működik, szóval csak nálam lehet a gond. De mondom pl.:
/ctcp a4e-pete a4e-encodes 2
Nekem megy...:)

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Nekem megy...:)

CHRONOS

Akkor segítsél már!!!!!!!! Találtam egy helyet, ahol 100 slot (!) van, van rengeteg anime-je, csak belépni nem tudok, mert alternatív szerver módszert használ!

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Akkor segítsél már!!!!!!!! Találtam egy helyet, ahol 100 slot (!) van, van rengeteg anime-je, csak belépni nem tudok, mert alternatív szerver módszert használ!
Esetleg megadhatnád nekem is ezt a helyet, mert ilyet még nem találtam...;)

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Esetleg megadhatnád nekem is ezt a helyet, mert ilyet még nem találtam...;)

CHRONOS

Remélem nem tévedek, de tényleg 100 slotot láttam. Más kérdés persze, hogy milyen gyorsan jön le az adat.
/ctcp VF19Excalibur VF-21

rozsomak

bocsee, angel sanctuary fixed sync hang nélkül mászik. mi kellenk hozzá hogy megszólaljon, tök hülyén jön ki alá a cartoon network:rolleyes:
"s a magasba emelé szent attila a kézigánátot és mondá: ó uram, add áldásodat a te kézigrántodra, mellyel ellenségeidet miszlikké tépheted, nagy kegyelmedben. és elégedett vala az úr. és õk lakmározának bárányt, és lajhárt, és málét, sós ringlit babbal, és orangutánt, és zsenge gyökereket, és gyönge szekereket..."

Drótmalac

QuoteOriginally posted by rozsomak
bocsee, angel sanctuary fixed sync hang nélkül mászik. mi kellenk hozzá hogy megszólaljon, tök hülyén jön ki alá a cartoon network:rolleyes:
Ha nincs hang, akkor codec gond állhat mögötte.
Nézd át, hogy milyen codecek vannak telepítve nállad.
Elvileg, ha fent van a DivX, Xvid, AC3, MP3 codec, akkor minden ok. De ha megnézed a file tulajdonságait, akkor ott az összesítésben írja, hogy mivel kódolták.
Ha meg semmi sem működik, akkor próbáld meg Mplayerrel lejáttszani, itt több infót találhatsz hozzá:
http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?s=&threadid=341&highlight=mplayer

rozsomak

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Ha nincs hang, akkor codec gond állhat mögötte.
Nézd át, hogy milyen codecek vannak telepítve nállad.
Elvileg, ha fent van a DivX, Xvid, AC3, MP3 codec, akkor minden ok. De ha megnézed a file tulajdonságait, akkor ott az összesítésben írja, hogy mivel kódolták.
Ha meg semmi sem működik, akkor próbáld meg Mplayerrel lejáttszani, itt több infót találhatsz hozzá:
http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?s=&threadid=341&highlight=mplayer
köszi, ac3 nem volt fenn, láma mód feltettem filtert, decodert meg nem, de hogy miért...:confused:
mégegyszer kösz!:)
"s a magasba emelé szent attila a kézigánátot és mondá: ó uram, add áldásodat a te kézigrántodra, mellyel ellenségeidet miszlikké tépheted, nagy kegyelmedben. és elégedett vala az úr. és õk lakmározának bárányt, és lajhárt, és málét, sós ringlit babbal, és orangutánt, és zsenge gyökereket, és gyönge szekereket..."

Drótmalac

QuoteOriginally posted by rozsomak
köszi, ac3 nem volt fenn, láma mód feltettem filtert, decodert meg nem, de hogy miért...:confused:
mégegyszer kösz!:)
Nincs mit. Kellemes Anime élményt és még sok jó animét kívánok! ;)

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Remélem nem tévedek, de tényleg 100 slotot láttam. Más kérdés persze, hogy milyen gyorsan jön le az adat.
/ctcp VF19Excalibur VF-21
Quote[2:32pm] -VF19Excalibur- [Fserve Active] - Triggers:[/ctcp VF19Excalibur A4E & /ctcp VF19Excalibur VF-19 & /ctcp VF19Excalibur VF-21 & /ctcp VF19Excalibur Unsorted] - Users:[0/5] - Sends:[5/5] - [/i]Queues:[22/100][/b] - SysReset 2.53

Queues nem egyenlő a slotok számával, hanem az éppen sorban álló userek számát jelzi. Ez esetben a slotok száma (sends) 5...
:)

Csak azért kérdeztem meg, hogy hol található ez az fserv, mert én még nem láttam 100 slotos XDCC botot sem, nem hogy fservet...:p

CHRONOS

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Queues nem egyenlő a slotok számával, hanem az éppen sorban álló userek számát jelzi. Ez esetben a slotok száma (sends) 5...
:)

Csak azért kérdeztem meg, hogy hol található ez az fserv, mert én még nem láttam 100 slotos XDCC botot sem, nem hogy fservet...:p

CHRONOS

Oops... lenni továbbra is :lame: a témában :D

Chronos

QuoteOriginally posted by Trivi
Oops... lenni továbbra is :lame: a témában :D
Semmi probléma...:)
Azért vagyunk itt a fórumon, hogy segítsünk...;)

CHRONOS