Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Aron

Elfwarrior: Az igazság mindig kegyetlen... Az Opera ?/?-t ír, csak vissza nem tudja olvasni, szívás+ciki a programozóknak, használj Mozillát (az Explorer ESZEDBE NE JUSSON!!!)

Aron

Most én kérdezek:
Win32 MPlayerben hogy kell megadni a dvd-device paramétert? Az F: és az F nem m?xik, win***ban meg gondolom nem /dev/hdd :P

zsozso

QuoteOriginally posted by Aron
Most én kérdezek:
Win32 MPlayerben hogy kell megadni a dvd-device paramétert? Az F: és az F nem m?xik, win***ban meg gondolom nem /dev/hdd :P

Mitszolnal a manualhoz?...
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/man_page.htm

De pl igy: mplayer dvd://1
Death is the only redemption

Aron

#843
Edited by Chronos:
Know your place...

Fazék

Már megint azt csinálja az mplayer-em, hogy néhány file-nál, mindent kiír szépen rendesen, majd "starting playback" után egyszerűen kilép. Most az NGE 2003-as változatnál jött elő, hogy a következő file-ok mindig működnek: 4,9,11,14,17,18,20,21,22, a többi viszont abszolút nem (23,24 még nincs lent), és mindegyiket többször is kipróbáltam, ugyanaz a reakció. Amiket elindít, csak ennyiben különbözik, a két kimenet (ami különbség érthető is hisz ezt el is kezdte lejátszani):

Starting playback...
VDec: vo config request - 720 x 540 (preferred csp: Planar YV12)
[PP] Using external postprocessing filter, max q = 6.
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1.33:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [directx] 720x540 => 720x540 Planar YV12


a többi mind betűről betűre ugyanaz...

van valakinek bármilyen ötlete, hogy mitől lehet ilyen válogatós az mplayer-em?  bár mondjuk nem próbálkoztam a beállítások állítgatásával, de akkoris értehetetlen számomra, hogy miben különböznek számára annyira ezek a file-ok, hogy néhányat lejátszik, néhányat meg nem... :confused:

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
Már megint azt csinálja az mplayer-em, hogy néhány file-nál, mindent kiír szépen rendesen, majd "starting playback" után egyszerűen kilép. Most az NGE 2003-as változatnál jött elő, hogy a következő file-ok mindig működnek: 4,9,11,14,17,18,20,21,22, a többi viszont abszolút nem (23,24 még nincs lent), és mindegyiket többször is kipróbáltam, ugyanaz a reakció. Amiket elindít, csak ennyiben különbözik, a két kimenet (ami különbség érthető is hisz ezt el is kezdte lejátszani):

Starting playback...
VDec: vo config request - 720 x 540 (preferred csp: Planar YV12)
[PP] Using external postprocessing filter, max q = 6.
VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
Movie-Aspect is 1.33:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [directx] 720x540 => 720x540 Planar YV12


a többi mind betűről betűre ugyanaz...

van valakinek bármilyen ötlete, hogy mitől lehet ilyen válogatós az mplayer-em?  bár mondjuk nem próbálkoztam a beállítások állítgatásával, de akkoris értehetetlen számomra, hogy miben különböznek számára annyira ezek a file-ok, hogy néhányat lejátszik, néhányat meg nem... :confused:

-v vel kinald meg ugy tobbet meglehet tudni.
Death is the only redemption

Fazék

amúgy ez a config file-om:

vo=directx
#dr=yes
double=yes
font=c:/windows/fonts/arial.ttf
ao=win32
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes
subfont-autoscale=0
subfont-text-scale=20
cache=4096
autoq=6
vf=pp


ha kicserélem az eredeti config file-ra, amit install-kor csinált akkor elindulnak a filmek, de a lejátszás alatt mp-enként 5ször kiírja, hogy:

error while decoding frame!
[mpeg4 @ 03135570]get_buffer() failed (stride changed)


install config file:

vo=directx
dr=yes
double=yes
font=c:/windows/fonts/arial.ttf
ao=win32
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes


bár megy, de ez meg akkor mitől lehet?

zsozso

QuoteOriginally posted by Blimp
amúgy ez a config file-om:

vo=directx
#dr=yes
double=yes
font=c:/windows/fonts/arial.ttf
ao=win32
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes
subfont-autoscale=0
subfont-text-scale=20
cache=4096
autoq=6
vf=pp


ha kicserélem az eredeti config file-ra, amit install-kor csinált akkor elindulnak a filmek, de a lejátszás alatt mp-enként 5ször kiírja, hogy:

error while decoding frame!
[mpeg4 @ 03135570]get_buffer() failed (stride changed)


install config file:

vo=directx
dr=yes
double=yes
font=c:/windows/fonts/arial.ttf
ao=win32
autosync=100
framedrop=yes
quiet=yes


bár megy, de ez meg akkor mitől lehet?

tegyel a dr=yes ele 1 # ot. Windozer alatt nincs direct render.
Death is the only redemption

Fazék

a vicc a dologban, hogy az 'install config'-gal meg azok a file-ok nem mennek, amik az előzővel pedig igen, szóval cserélgetnem kell őket lejátszás közben... (kiv a director's cut részek, mert azokat mind2 rendesen viszi) csak érteném meg hogy ez pontosan mitől van...

Cobra

Mondjam a varázsszót Zsozso, Blimp ? :p :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

QuoteOriginally posted by Cobra
Mondjam a varázsszót Zsozso, Blimp ? :p :D

Hat nekem aztan mondhatod mivel nekem _megy_
Death is the only redemption

Fazék

már megint én vagyok... lassan hajlok egy rendszerfrissítésre, hátha azzal van a baj (a felhasználócsere már bajosabb lenne)...

szóval a probléma: end of eva .mkv változatában a japán hang (5.1-es) eszméletlenül halk, minden más rendes hangerejű (vagyis effektek, computer-hang, stb), de a beszédet csak onnan lehet kitalálni, hogy van, hogy maxra fölhangosítok mindent, és akkor hallani valami egércincogást a zúgás mellett, ugyanakkor a többi audio (ami azt hiszem már nem 5.1-es) szól rendesen (csakhát angol nyelven nagyon nem érdekel...) . szóval (tippem szerint) az AC3-ammal lenne baj, csak más szintén ac3-as hangokat rendesen visszaad más filmekből, és megnéztem nincs lehalkítva szinte az is max-on van kimenet ügyileg...
ötlet? :confused:

Kazador

Hali!

Még azt megnézheted, hogy AC3 tulajdonságoknál
Output-Speakers mire van állítva.
Ugyanis lehet, hogy az 5.1-be olyan hangszórón jönne a
hang ami neked nincs is. (persze ha 5.1-es hangfalrendszered van akkor nem ez a gond :D )

Üdv.
Kazador

Chronos

Menj az ac3 beállításokra, és az equalizer-en állítsd feljebb az értékeket...:)

CHRONOS

Fazék

stereo és arra is volt állítva, de ha leveszem mono-ra, akkor se változik a helyzet... szóval amik vannak: háttérzörejek, csatazajok, effektek, stb, továbbá computer-beszéd is rendesen hallható ill. a part2 elején a tanács tagjainak a beszédje is hallható
nem hallható: bármelyik szereplő hangja, ahol esetleg figyelni kellett a lipsync-re legalábbis a tapasztaltak alapján erre következtetek

Chronos

QuoteOriginally posted by Blimp
stereo és arra is volt állítva, de ha leveszem mono-ra, akkor se változik a helyzet... szóval amik vannak: háttérzörejek, csatazajok, effektek, stb, továbbá computer-beszéd is rendesen hallható ill. a part2 elején a tanács tagjainak a beszédje is hallható
nem hallható: bármelyik szereplő hangja, ahol esetleg figyelni kellett a lipsync-re legalábbis a tapasztaltak alapján erre következtetek
Hát akkor valamit nagyon elszúrhattál a telepítésnél...;)
Vagy lehet, hogy a lejátszód korlátoz valamit...:)

CHRONOS

Fazék

QuoteOriginally posted by Chronos
Hát akkor valamit nagyon elszúrhattál a telepítésnél...;)
Vagy lehet, hogy a lejátszód korlátoz valamit...:)

CHRONOS

hát igen, én is erre tippelek... még holnap kipróbálom a szomszédban, és ha ott megy akkor összes codec le, majd vissza, mert ez így tarthatatlan! :mad:

Cobra

Nem lehet, hogy a filmben hibás az audio ?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

QuoteOriginally posted by Cobra
Nem lehet, hogy a filmben hibás az audio ?

nem valószínű. az sfv file is azt mondja, hogy a filmek hibátlanok (zx.end.of.eva.renewal) , meg érdekes lenne, hogy egy audio így sérüljön... nem valószínűleg itt sajnos az én ac3-ammal van baj, már csak azt kéne kiderítenem, hogy mi...

Cobra

Úgy értettem, hogy már a ripelésnél elszúrtak valamit. Ha van rá lehetőség, akkor nézd meg egy másik gépen, lehet, hogy ott se lesz jobb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Karma XXL

Majd megnézem én is, Linuxból - az MPlayer biztos viszi :D (vagy nem... :D )

.Attila

AnimeHQ-ra hogyan lehet fellépni? anime/anime nem működik

roderick

Portot átállítottad 2121-re?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

QuoteOriginally posted by roderick
Portot átállítottad 2121-re?

:merci:

Shadowgirl

Nekem nincs hang a NGE részeire. Mondja el nekem vki mi kell hozzá hogy legyen...
Nem nagyon értek a számítógéphez, úgyhogy ha lehet érthetően...

ignus

QuoteOriginally posted by Shadowgirl
Nekem nincs hang a NGE részeire. Mondja el nekem vki mi kell hozzá hogy legyen...
Nem nagyon értek a számítógéphez, úgyhogy ha lehet érthetően...

Codec-ekkel hogy állsz?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Exo

QuoteOriginally posted by ignus
Codec-ekkel hogy állsz?
ACE Mega Codecs Pack, talán? Nem biztos...!

Fazék

QuoteOriginally posted by Exo
ACE Mega Codecs Pack, talán? Nem biztos...!

Azt a "csomagot" inkább mindenki hagyja a polcon, mert az semmire se jó... gondolom már egy párszor föl lett sorolva, hogy milyen codec-ek kellenek, de azért most legyen itt még1x:

1. - DivX Pro 5.1 [Corporate Edition]
2. - AC3Filter ver 0.70b
3. - XviD - (Nic's Build - 16.07.2003)
4. - Ogg Vorbis DirectShow filter collection 0.9.9.5

továbbá esetleg:
5. - VobSub 2.23  (ha kell automatikus feliratozó - mplayer esetén fölösleges)
6. - wm9codecs
7. - Matroska - köret nélkül
8. - realcodecs
9. - összegyűjtésre ott a Google...

és lejátszásra: mplayer

ha vmelyikből van újabb, akkor azt szedd le, link-ekbe meg nehéz nem belebotlani... ha vmit kihagytam szóljatok, mert az akkor tőlem is hiányzik.  :)

.Attila

QuoteOriginally posted by Blimp
Azt a "csomagot" inkább mindenki hagyja a polcon, mert az semmire se jó... gondolom már egy párszor föl lett sorolva, hogy milyen codec-ek kellenek, de azért most legyen itt még1x:

1. - DivX Pro 5.1 [Corporate Edition]
2. - AC3Filter ver 0.70b
3. - XviD - (Nic's Build - 16.07.2003)
4. - Ogg Vorbis DirectShow filter collection 0.9.9.5

továbbá esetleg:
5. - VobSub 2.23  (ha kell automatikus feliratozó - mplayer esetén fölösleges)
6. - wm9codecs
7. - Matroska - köret nélkül
8. - realcodecs
9. - összegyűjtésre ott a Google...

és lejátszásra: mplayer

ha vmelyikből van újabb, akkor azt szedd le, link-ekbe meg nehéz nem belebotlani... ha vmit kihagytam szóljatok, mert az akkor tőlem is hiányzik.  :)

+ CoreAAC, vagy egy-két filmben a hang nem fog menni.

Cobra

A Matroska pack mellé csak a legújabb DivX meg a VobSub kell, lejátszásra nekem teljesen megfelel a Windows Media Player 9
Hide and fear, Cobra Commander is here !