Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Feldin

Segítség!

Az lenne a bajom hogy letöltöttem az I my me strawberry eggs
sorozatot. Odáig már eljutottam hogy hangot lehet váltani angol és japán között, de a feliratot hogy lehet előcsalogatni?
Vagy nincs benne?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Cobra

Ahol a hangot tudod váltani, ott a feliratot is lehet. Mivel játszod le, hol tudod változtatni a hangot ?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

bsplayerben láttam vhol a hangváltást
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

QuoteOriginally posted by Feldin
bsplayerben láttam vhol a hangváltást

Szedd le a VOBSUB-ot, ott egyszerűen és kényelmesen lehet váltogatni hangot, feliratot. Sőt, a felirat betűtípusát, színét, méretét és egyéb tulajdonságait is meg lehet változtatni, ami elég hasznos.

Feldin

Megvan a felirat!
Vagyis hogy hol lehet váltani.
Meg látok angolt.
De nincs magyar! :(
Nincs vkinek magyar felirata az I My Me Strawberry sorozathoz?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

QuoteOriginally posted by Feldin
Megvan a felirat!
Vagyis hogy hol lehet váltani.
Meg látok angolt.
De nincs magyar! :(
Nincs vkinek magyar felirata az I My Me Strawberry sorozathoz?

Ne számíts rá nagyon hogy vkinek magyar felirata valamelyik animéhez.

Feldin

:(
Akkor tanulni kell angolul...
Hiába, úgyis újra kellene már kezdenem.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Cobra

A Slayers Movie 1 ogm-es verziójában van magyar felirat, meg az  egyik OVA-hoz, illetve a //www.animevilag.hu -n vannak magyar feliratok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Drótmalac

Mindazonáltal nem lessz abból senkinek hátránya, főként neked nem, ha megtanulsz olyan szinten angolul, hogy ne legyen probléma, az angol felirat.

deyo

Kicsit össze vagyok zavarodva... a könyvtárszerkezet úgy van belőve, hogy külön van az 1-OVA és 2-TV... de a TV-s az 5. résztől kezdődik... akkor most hiányzik az első 4 vagy esetleg ez az OVA olyanszintű folytatása, hogy az OVA első 4 részének a folytatásáa és ezért csak 5. résztől van... bocsi, ha kicsit nehezen érthető amit írtam... remélem azért a lényeg kijön:-))

Gauss_chan

deyo:

Én úgy tudom, hogy a tv sorozat az ova folytatása és az animenfo-n is azt írták az anime leírásában.

deyo

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
deyo:

Én úgy tudom, hogy a tv sorozat az ova folytatása és az animenfo-n is azt írták az anime leírásában.
Az ok... csak az animenfo-n azt írták, hogy 51 részes a TV sorozat... az OVA meg 4 részes... ez eggyütt 55 rész lenne... de a szerveren a kettő eggyütt 51 rész... ebből gondoltam, hogy hiányzik 4 rész:-))

Hehe... nemtom, de nekem megint üresnek látszik a You're under arrest könyvtár...:-))

McDouglas

QuoteOriginally posted by deyo
Az ok... csak az animenfo-n azt írták, hogy 51 részes a TV sorozat... az OVA meg 4 részes... ez eggyütt 55 rész lenne... de a szerveren a kettő eggyütt 51 rész... ebből gondoltam, hogy hiányzik 4 rész:-))

Hehe... nemtom, de nekem megint üresnek látszik a You're under arrest könyvtár...:-))

Az ova az tulajdonkeppen a sorozat elso 4 resze, es mivel annyira egyba tartozik az egesz, hogy nem is szamozzak a sorozatot 1-tol, hanem rogton 5-el folytatjak. A szamozas megjelolest csak azert tettem bele, hogy nehogy valaki a sorozattal kezdje az ova helyett ;)

A konyvtar problemak pedig atmenetiek, eppen atnevezgetem a konyvtarakat es fileokat, hogy egy kicsit pofasabban nezzen ki az osszesitett lista. Ha egy konyvtar ures, akkor probald meg _ -ok nelkul is megkeresni, ott lesz valoszinuleg. :P
Kukorica Rox ^^

deyo

QuoteOriginally posted by McDouglas
Az ova az tulajdonkeppen a sorozat elso 4 resze, es mivel annyira egyba tartozik az egesz, hogy nem is szamozzak a sorozatot 1-tol, hanem rogton 5-el folytatjak. A szamozas megjelolest csak azert tettem bele, hogy nehogy valaki a sorozattal kezdje az ova helyett ;)

A konyvtar problemak pedig atmenetiek, eppen atnevezgetem a konyvtarakat es fileokat, hogy egy kicsit pofasabban nezzen ki az osszesitett lista. Ha egy konyvtar ures, akkor probald meg _ -ok nelkul is megkeresni, ott lesz valoszinuleg. :P
OK... köszi... akkor mostmár nyugodtan elkezdhetem nézni a TV sorozatot... nekem az OVA nagyon tetszett... ha olyan lesz a sorozat is, akkor lehet, hogy az egyik kedvencem lesz:-))

Na akkor az üres könyvtár rejtélye is megoldódott...:-))

.Attila

#824
Van több mint 100 db .bmp képem, és hirtelen gyorsan szeretném átkonvertálni .jpg-be. Valaki tud erre módszert? Paint-tel nem lehet.

Tud valaki egy képlopó progit ajánlani? Snapshot-okra kéne. Freeware vagy crackelt kéne.

deyo

QuoteOriginally posted by Trivi
Van több mint 100 db .bmp képem, és hirtelen gyorsan szeretném átkonvertálni .jpg-be. Valaki tud erre módszert? Paint-tel nem lehet.

Tud valaki egy képlopó progit ajánlani? Snapshot-okra kéne. Freeware vagy crackelt kéne.
Én az IrfanView  nevű progit használom... az megfelel mind a két feladatra amit mondtál:-)))

.Attila

QuoteOriginally posted by deyo
Én az IrfanView  nevű progit használom... az megfelel mind a két feladatra amit mondtál:-)))

:jee: A konvertálás nem is lehetne könnyebb.

A képlopás viszont problémás. Én azt szeretném, ha a WMPlayerrel lejátszva a filmet tudnék snapshot-okat készíteni, ez a progi meg csak akkor tud, ha vele játszom le, ráadásul nem lehet olyan képet készíteni, ahol csak a filmbeli kép lenne, hanem kiegészül minden ****ral (pl. az ablak kerettel).

deyo

QuoteOriginally posted by Trivi
:jee: A konvertálás nem is lehetne könnyebb.

A képlopás viszont problémás. Én azt szeretném, ha a WMPlayerrel lejátszva a filmet tudnék snapshot-okat készíteni, ez a progi meg csak akkor tud, ha vele játszom le, ráadásul nem lehet olyan képet készíteni, ahol csak a filmbeli kép lenne, hanem kiegészül minden ****ral (pl. az ablak kerettel).
:confused: :confused: :confused:
Nemtom most pontosan mire gondolsz, de az Options/Capture (vagy a c gomb) hatására be lehet állítani, hogy milyen képet, hogyan akarsz lopni:-))
Szal vagy én nem értem pontosan mit akrsz, vagy te néztél el vmit:-))

.Attila

QuoteOriginally posted by deyo
:confused: :confused: :confused:
Nemtom most pontosan mire gondolsz, de az Options/Capture (vagy a c gomb) hatására be lehet állítani, hogy milyen képet, hogyan akarsz lopni:-))
Szal vagy én nem értem pontosan mit akrsz, vagy te néztél el vmit:-))

Tehát: én alapvetően a Windows Media Player által aktuálisan lejátszott videoból akarok snapshot-okat. Az Irfanview meg csak a saját maga által lejátszott felvételekből tud, ráadásul nincs ténylegesen teljes képernyős módja, hanem csak dupla mérete, és amikor a képet készítem, akkor mindent (ablak keretét, ikonokat stb.) lefényképez, nem csak a filmbeli jelenetet.

deyo

QuoteOriginally posted by Trivi
Tehát: én alapvetően a Windows Media Player által aktuálisan lejátszott videoból akarok snapshot-okat. Az Irfanview meg csak a saját maga által lejátszott felvételekből tud, ráadásul nincs ténylegesen teljes képernyős módja, hanem csak dupla mérete, és amikor a képet készítem, akkor mindent (ablak keretét, ikonokat stb.) lefényképez, nem csak a filmbeli jelenetet.
:ejj: :ejj: :ejj: :ejj:
Hát épp ezért mondtam, hogy Options/Capture... ott beállítod, hogy teszemazt F12-re lopjon képet, vmint, hogy csak az aktuális területet, azátn átmész a wmplayer-be és amelyik képet akarod, ott pause, aztán F12 és violá:-))))
Ha meg esetleg van vmi olyasmi is a képen ami nem tetszik, akkor azt egyszerűen (szintén IrfanView) le lehet szedni:-))
Ha meg ez a módszer nem tetszik, akkor használj BSPlayer-t... abban egy gomb (általában P) és kapásból kimenti a saját könyvtárába az adott képkockát:-)))

.Attila

QuoteOriginally posted by deyo
:ejj: :ejj: :ejj: :ejj:
Hát épp ezért mondtam, hogy Options/Capture... ott beállítod, hogy teszemazt F12-re lopjon képet, vmint, hogy csak az aktuális területet, azátn átmész a wmplayer-be és amelyik képet akarod, ott pause, aztán F12 és violá:-))))
Ha meg esetleg van vmi olyasmi is a képen ami nem tetszik, akkor azt egyszerűen (szintén IrfanView) le lehet szedni:-))
Ha meg ez a módszer nem tetszik, akkor használj BSPlayer-t... abban egy gomb (általában P) és kapásból kimenti a saját könyvtárába az adott képkockát:-)))

:ejj: Hihetetlen, most meg egy másik probléma: elkészítem a képet, és tök sötét a video része -> nem tud képet lopni belőle. Más megoldást kell keresnem.

deyo

QuoteOriginally posted by Trivi
:ejj: Hihetetlen, most meg egy másik probléma: elkészítem a képet, és tök sötét a video része -> nem tud képet lopni belőle. Más megoldást kell keresnem.
Akkor használd a BSPlayer-t...:-)))

Chronos

Mi se egyszerűbb:
Fogsz egy VirtualDub-ot, megnyitod a videót, megkeresed a képkockát, és lemented...:)
Eredmény: A videó grafikáját 100%osan visszaadó kép, mindenféle torzítás, meg egyebek nélkül...;)

CHRONOS

deyo

QuoteOriginally posted by Chronos
Mi se egyszerűbb:
Fogsz egy VirtualDub-ot, megnyitod a videót, megkeresed a képkockát, és lemented...:)
Eredmény: A videó grafikáját 100%osan visszaadó kép, mindenféle torzítás, meg egyebek nélkül...;)

CHRONOS
Hogy ez nem jutott eszembe... pedig nem egyszer használtam... hát igen... a kívánt képkockát pont ahogy van minden gond nélkül visszaadó progi... most egy kicsit hülyén érzem magam... na nem baj... majd idővel elmúlik:-))

.Attila

QuoteOriginally posted by Chronos
Mi se egyszerűbb:
Fogsz egy VirtualDub-ot, megnyitod a videót, megkeresed a képkockát, és lemented...:)
Eredmény: A videó grafikáját 100%osan visszaadó kép, mindenféle torzítás, meg egyebek nélkül...;)

CHRONOS

Tökkkkkkéletes :jee:

gabranek

hali!

par nappja volt itt a forumon az mplayer-rol thread. de most nem talalom (remelem jol emlexem es itt olvastam). az hova lett? de jo lenne nekem 1 direkt link is a prg win32-es verziojara. 1x mar letoltottem, de frankon elkevertem :)

txh

gabranek

QuoteOriginally posted by gabranek
hali!

par nappja volt itt a forumon az mplayer-rol thread. de most nem talalom (remelem jol emlexem es itt olvastam). az hova lett? de jo lenne nekem 1 direkt link is a prg win32-es verziojara. 1x mar letoltottem, de frankon elkevertem :)

txh

sorry, idokozben meglett. legkozelebb elobb nezek, aztan pofazok.

Xaga

QuoteOriginally posted by gabranek
sorry, idokozben meglett. legkozelebb elobb nezek, aztan pofazok.

Bölcsesség netovábja:D

.Attila

Tud valaki egy freeware vagy cracked progit, ami duplikátumokat keres? Túl nagy lett a képgyűjteményem, és vagy 3500 között nem tudom kikeresni az ismétlődőket. (és filenév alapján reménytelen a dolog)

ElfWarrior

Tud valaki segíteni nekem, hogy miért ír ?-t az o" és u" helyett?
Opera 7.23-as alól böngészek, ha ez segíít valamit. Kicsit fárasztó lenne a html-kõdot írni helyettük.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves