Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

sirtomi

Nekem eddig nem volt bajom sem a Mistral -al, sem a Bluefish-el itt Pécsen. Normális a kiszolgálás.

Szerintem is az eredeti árat kellene visszakapnod/újra elköltened, nem pedig a jelenlegit, ami valszeg sokkal kevesebb fél év elteltével.

Alkyra

Vlk tudna nekem adni egy rapidshares premium proxyt?
Mert nagyon elegem van már abból, hogy nem tudom rendesen letölteni a
D.Gray-man-t...
Vagy esetleg van vlknek egy alternatív MÜKÕDÕ linkje hozzá?

Greg

[SIZE="4"][/SIZE]Tudna nekem csinálni valaki egy rendszerhelyreállító lemezt xp-hez?

És elküldené ide:  gregm@freemail.hu

Köszi elõre is!

Yakumo

Quote from: FazékNéhol sajnos nem ilyen segítõkészek. Budapesten legendásan borzalmas a Bluefish-el együtt a vevõvel szembeni "barátságosságuk" én csak a Mistral-al szembesültem és többet nem veszek ott semmit. Azt mondjuk nem tudom fogyasztóvédelmileg mennyire korrekt, hogy ha fél év után tönkremegy egy cuccod és nem tudják kicserélni, akkor az "elméleti friss áron" vásárolhatod le/kaphatod vissza csak a pénzed... szóval számomra nem teljesen logikus, hogy miért nem a régi vásárlási pénzmennyiséget tudod újra elkölteni. olyan lehúzás szaga van.

csak mert minden más terméktípusnál ha jól tudom a vásárlási árat költheted el, az meg most hol érdekel, hogy esetleg számítástechnika hamarabb avul, úgyis megkapják a hibás példányért a beszállítótól a visszatérítést, nem? nem hiszem hogy olyan hülyén lenne kitalálva a rendszer, hogy a hibás példányok árát teljesen bebukják...
Hátigen. A Mistralról én is hallottam szépeket, barátom vett egy MP3 lejátszót, ami 2 óra használat után leállt. Jó, elfogadjuk van ilyen. Azt viszont kevésbé fogadja el az ember, hogy ahogy visszavittük a kis **** eladó egybõl belénk akarta magyarázni, hogy leejtettük meg hasonlók. Mivan? Anyád!
De aztán csak visszavette, adott másikat,de nekem egy takony hülye nyikhajgyerek ne kezdje már el nyomni magát meg rámfogni dolgokat:rolleyes:
Namindegy.. :D
Nálunk a XVII-ben van egy bolt, úgy hívják Lomb Computer. Egy baromi kicsi bolt, de nemrég rendeltünk tõlük, na jó egy erõmûvet (nem nekem, mentségemre legyen mondva:D) és anyagárban elhozták ,a Mistrálnál is 1-2%-al olcsóbban és ezen felül INGYEN összerakták a gépet (megjegyzem rohadt jól, nincs is vele gond:jee:) és még rátettek egy XP-t is. Ja és mivel vettünk már elõtte egy Nvidia kártyát azt is odaadtuk nekik, azt is szó nélkül berakták. Ezt nevezem én kiszolgálásnak! 2nap alatt megvolt az egész.
Más: vettem nyomtatót, kinéztem MediaMarkt-ban, itt nálunk utána megrendeltem 2000-rel olcsóbban, nem sok pénz talán, de szerintem igenis számít! JA és nekem is volt egy hibás egerem, amit innen kaptam,de csávó ránéz, gépre ráköt, látni hiba, bocsi, pár nap új egér,ami jó is. Ennyi;)
Fúúúúú, na kidumáltam/ offoltam magam:lame:
ritkán írok ennyit, nézzétek el nekem:D

Alkyra: sajnos nekem kínai ez:lame:
Greg: ezt lehet? Azthittem azt a te gépeden kellett volna, más géprõl jött lemez is jó lenne? :confused:
sirtomi: örülök, hogy neked jók a tapasztalaid velük azért, legalább nem mindenhol ilyenek, de volt már reklamációd is?

m46u5

Quote from: Greg[SIZE="4"][/SIZE]Tudna nekem csinálni valaki egy rendszerhelyreállító lemezt xp-hez?

És elküldené ide:  gregm@freemail.hu

Köszi elõre is!
A kérésed azért cinkes, mert ilyennel nem sokra mész... (vagy csak én vagyok láma és nem jött nekem még össze soha), amúgy meg neked is van ilyened, méghozzá az xpcd telepítõjén: elindítod a tepítést (arról boot-olsz), majd az elején sasold az alját és meg kell nyomni valamikor az F2-õt a ha jól emlékszem. Utána meg majd elõbb utább eljutsz egy konzolos felülethez, ahol 0 segítség mellett probáljon meg az ember alkonti :wtf:
De konkrétan mi a probléma? Leírhatnád, hátha nem kell hozzá ilyen lemez, és máshogy is megoldható a probléma...
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Alkyra

Quote from: Greg[SIZE="4"][/SIZE]Tudna nekem csinálni valaki egy rendszerhelyreállító lemezt xp-hez?

És elküldené ide:  gregm@freemail.hu

Köszi elõre is!

Ezt nem alapból lehet csinálni Windows alatt?
S mindenkinek a SAJÁt windowsát állítja helyre, ha jól tudom, így ha csinálnénk is neked a te gépeden teljesen használhatatlan lenne.(mert a mi cuccaink kerülnáének vissz a gépedre.^^)
Bár én még soha nem próbáltam ki, viszont egy haveromnak 2 ilyen mentése is van s soha nem panaszkodott rá.

Moha

Quote from: Greg[SIZE="4"][/SIZE]Tudna nekem csinálni valaki egy rendszerhelyreállító lemezt xp-hez?
Jól sejtem, hogy elszállt az XP-d és az adataidat szeretnéd elmenteni, mielõtt újraformázod a vinyót és felrakod újra az oprendszert?
Ha igen, akkor - mint ahogy már m46u5 is írta - az XP telepítõjérõl elõ tudod hozni a konzolos helyreállítót. De szerintem jobban jársz ha fogsz egy Knoppix-ot, bebootolsz és az alól mented le az adatokat, mert az XP kozolos javítójában gyakorlatilag semmit nem tudsz csináni...

kikuchiyo

Az XP telepítõcédárul butulva van egy olyan opció is, hogy "helyreállító telepítés", ekkor csak a rendszerfájlokat cseréli ki, a telepített programok és az adatok megmaradnak, szerintem megér egy próbát...

[COLOR="LemonChiffon"]...bár szerintem itt a kollégának az a gondja, hogy nincs XP telepítõje, mert a szomszéd Józsi telepítette fel neki vagy mittomén...[/COLOR]
Failure is the default option

Manu

Quote from: kikuchiyoAz XP telepítõcédárul butulva van egy olyan opció is, hogy "helyreállító telepítés", ekkor csak a rendszerfájlokat cseréli ki, a telepített programok és az adatok megmaradnak, szerintem megér egy próbát...


ez az, ami nekem soha nem mûködött...:rolleyes:

Alkyra

Quote from: MohaJól sejtem, hogy elszállt az XP-d és az adataidat szeretnéd elmenteni, mielõtt újraformázod a vinyót és felrakod újra az oprendszert?
Ha igen, akkor - mint ahogy már m46u5 is írta - az XP telepítõjérõl elõ tudod hozni a konzolos helyreállítót. De szerintem jobban jársz ha fogsz egy Knoppix-ot, bebootolsz és az alól mented le az adatokat, mert az XP kozolos javítójában gyakorlatilag semmit nem tudsz csináni...

Az elsõ megoldás ritkán mûxik..(nekem legalábbis soha.:D)
a másik már annál inkább!
A knoppixot teljesen ingyen letöltheted s felrakhatod.
Nem fog semmit csinálni a gépeddel s remek kis "last resort" op.sys.
Engem egyszer az mentet meg a haláltól.
Bár nem tudom miért, de nekem múltkor a legújabb 4.0 ver nem érzékelte a beépített usb állomásvezérlõmet...hmmm...érdekes...talán fel kéne vlhogy ismertetni vele?

Bruce

Na jó, ide is beírom, mert az offban rám se bagóztatok, pedig roppant sürgõs lenne...

Na szóval azt szeretném tudni, hogy melyik szolgáltatónál mire lehet számítani ha be akarom köttetni a netet. Melyiknél milyen sûrûek a szerverleállások mennyire lehet hinni a szavuknak meg ilyenek. Meg mennyibe kerül náluk a korlátlan net.

Elõre is köszi.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Mattanja

Quote from: BruceNa jó, ide is beírom, mert az offban rám se bagóztatok, pedig roppant sürgõs lenne...

Na szóval azt szeretném tudni, hogy melyik szolgáltatónál mire lehet számítani ha be akarom köttetni a netet. Melyiknél milyen sûrûek a szerverleállások mennyire lehet hinni a szavuknak meg ilyenek. Meg mennyibe kerül náluk a korlátlan net.

Elõre is köszi.
Tartózkodj a csúnya, rózsaszín "t" betûtõl...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: BruceNa jó, ide is beírom, mert az offban rám se bagóztatok, pedig roppant sürgõs lenne...

Na szóval azt szeretném tudni, hogy melyik szolgáltatónál mire lehet számítani ha be akarom köttetni a netet. Melyiknél milyen sûrûek a szerverleállások mennyire lehet hinni a szavuknak meg ilyenek. Meg mennyibe kerül náluk a korlátlan net.

Elõre is köszi.
T-Online-éknál rendszeresek a leállások, a web-es felületû mail-hozzáférés rengetegszer elérhetetlen, de egész tûrhetõ ügyfélszolgálatuk van

Interware-nél 4 évig voltam elõfizetõ, megbízható stabil szolgáltatás, minimális leállásokkal, gyors újracsatlakozással, és jó ügyfélszolgálattal. ha adtak volna valami kedvezményt, akkor maradtam volna náluk, de így nem érdekelt a dolog. viszont szívás náluk, hogy csak pontosan 1 évenként mondhatod le a szerzõdést, nem változik át soha se határozatlan idejûre, ha hûségszerzõdéssel kezdted.

Externet-éknél most vagyok. egész korrekt eddig. tök rendesek, mert még számlát se küldtek, ami miatt gyorsan telefonálok is nekik, nehogy egyszercsak adsl nélkül maradjak... :) ellenben az ügyfélszolgálatuk egy 2-es alát kap csak, mert nem képesek rendelkezni egy 40-es számmal, hogy helyi hívás legyen, hanem rohadt vidéket számláznak és mintha egyetlen ügyfélszolgálatos emberük lenne, mert vagy fölveszi azonnal (eddig 1x fordult elõ) vagy minimum 10-20 perceket kell várni, és közben pörög a vidéki telefonszámladíj... e-mail-re meg nagyon lassan válaszolnak csak, mint minden más ilyen nagyobb cégnél. de amúgy megbízható szolgáltatást nyújtanak, csak sajnos egy kicsit gyengébb a feltöltése, mint az Interware ugyanilyen csomagjának, de legalább 2k-val olcsóbb :)

árakat meg bocsi, de nézd meg te :)

Cherry_*

[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]valaki segítsen, hülye szõke vok és akárhogy próbálkozok, fogalmam sincs h hogy és hol lehet rákapcsolodni bármilyen szerverre, valaki magyarázza el részletesen h mit hova mikor mert már megõrülök h csak én vok ilyen béna léccciiiiii:lame:
ide is írhattok vagy a mail címemre is csak valaki szánjon meg és segitesen :)n.brigi@citromail.hu
elõre is köcce
[/SIZE][/FONT]

Member

Moha aláírástában részletesen benne van, de itt a címe:
http://moha.uw.hu/tcftp/tcftp.htm

m46u5

Quote from: MemberMoha aláírástában részletesen benne van, de itt a címe:
http://moha.uw.hu/tcftp/tcftp.htm
Ehhh pont most akartam ideírni :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Cherry_*

#3766
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="2"]köszike imádlak titeket :) [/SIZE][/FONT]

mért irja ki azt a regisztrálásnálh : nincs jogosultsága a mûvelet végrehajtásához?

Alkyra

Quote from: Cherry_*mért irja ki azt a regisztrálásnálh : nincs jogosultsága a mûvelet végrehajtásához?

Az érdekes...Használj FireFoxot.^^(//www.getfirefox.com)
Esetleg rossz gombot nyomsz...(bár kétlem, hogy ennyire szõke lennél)

Más, tudna nekem vlk egy olyan programot ajánlani, amivel hanggal tudom írányítani a számítógépemet?
Elõre beprogramozható mûveletek(pl asztalra helyezi az aktuális megnyitott ablakot vagy elíndit vlmt) s hozzá beállítható hangokkal.(magyarul csak az én hangomra müködjön, ha parancsolok neki)
Esetleg vlk ismer egy ehhez hasonló programot?
Már hallottam róla, hogy vannak ilyenek a neten csak nem tudom a pontos nevüket...
Elõre is köszönöm!:tezsvir:

Nevl

Na ez jó...  bele akartam nézni a Vandread-be, le is szedtem kb 5 részt az elsõ szezonból az FTP-rõl erre mosódik a kép, semmit se látni az egészbõl... ez az elsõ anime ami ezt csinálja... valakinek ötlet?
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Necrid^

Quote from: NevlNa ez jó...  bele akartam nézni a Vandread-be, le is szedtem kb 5 részt az elsõ szezonból az FTP-rõl erre mosódik a kép, semmit se látni az egészbõl... ez az elsõ anime ami ezt csinálja... valakinek ötlet?
codec.. milyen player-t használsz? Mplayer érdemes feltenni.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manitu

Quote from: AlkyraMás, tudna nekem vlk egy olyan programot ajánlani, amivel hanggal tudom írányítani a számítógépemet?
Elõre beprogramozható mûveletek(pl asztalra helyezi az aktuális megnyitott ablakot vagy elíndit vlmt) s hozzá beállítható hangokkal.(magyarul csak az én hangomra müködjön, ha parancsolok neki)
Esetleg vlk ismer egy ehhez hasonló programot?
Már hallottam róla, hogy vannak ilyenek a neten csak nem tudom a pontos nevüket...
Elõre is köszönöm!:tezsvir:
Scansoft Dragon Naturally Speaking... Egész jó kis beszédfelismerõ progi, még régebben szórakoztam vele... arra nem emlékszem, hogy az ost lehet-e vele vezérelni, de a Wordnek szabályosan lehetett vele diktálni :) Igaz, csak angolul.
Egy próbát megérhet, bár elég nagydarab, 6-700 mega körül van...


Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlNa ez jó...  bele akartam nézni a Vandread-be, le is szedtem kb 5 részt az elsõ szezonból az FTP-rõl erre mosódik a kép, semmit se látni az egészbõl... ez az elsõ anime ami ezt csinálja... valakinek ötlet?
hm. én asszem anno BSPlayerrel néztem (plusz ACE vagy KLite), második sessiont pedig mplayerrel... próbáld ki vagy az mplayert, vagy a VLCt.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

Quote from: blarkehm. én asszem anno BSPlayerrel néztem (plusz ACE vagy KLite), második sessiont pedig mplayerrel... próbáld ki vagy az mplayert, vagy a VLCt.
Nálam eddig az Mplayer minden vesz probléma nélkül KIVÉVE BibleBlackShin mkv-t ez az egyetlen fájl ami egyszerüen hiba üzenet ir és csak hang megy. minden más mkv-t simán veszi.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Nevl

Mplayert használok természetesen egy matroska pack van fenn, xvid, divx és ac3 codec... mindent visz, de ezt nem.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

m46u5

Quote from: ManituScansoft Dragon Naturally Speaking... Egész jó kis beszédfelismerõ progi, még régebben szórakoztam vele... arra nem emlékszem, hogy az ost lehet-e vele vezérelni, de a Wordnek szabályosan lehetett vele diktálni :) Igaz, csak angolul.
Egy próbát megérhet, bár elég nagydarab, 6-700 mega körül van...
Anno még én is használtam, és tényleg nagyon jó beszéd felismerõ/bevivõ program, de csak ennyi vezérelni nem jó!
Vezérlésre kiváló a Game Commander, melynek asszem van valamilyen magyar konkurense ami a word és egyéb M$ office progin belüli formázást segít, de másra az nem jó.
A Game Commander-t eredetileg (gyakorlatilag is) játékhoz készítették (pl quake-ben fegyvercsere (próbáld kimondani jól, hogy railgun :) - azalatt százszor lelõnek), stb...) de kiválóan alkalmas más programon belüli alkalmazásra, ugyanis fel kell vetetni vele egy szót (vagy mármilyen egyéb hangeffektet: pl büfi :D) és hozzá kell rendelni egy parancssorozatot.
Haverral egyszer kipróbáltuk az Armagetron játékon belül, s asszem a "káposzta" szóra jobbra a "krumpli" szóra balra fordult a járgány. ^^
Gyakorlatilag olyan parancsokat lehetett megadni amit billentyûvel be tudtál vinni (akár hány lépésbõl álljon), de asszem egér mûveletre nem alkalmas (meg aztán minek?)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlMplayert használok természetesen egy matroska pack van fenn, xvid, divx és ac3 codec... mindent visz, de ezt nem.
nem tudom milyen formátumban van fent a vandread most, de nekem divx5ös ogm van (elvileg ftprõl szedtem...). most direkt megnéztem, mplayer zökkenõmentesen viszi nálam...

on: Bleach 67. kezd elegem lenni a kis hihihihihihi lánykából, de a rész vicces volt :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

Alkyra: elvileg a Micro$oft Speech SDK a Window$ hivatalos kiegészítõje, ami a hangvezérlést is lehetõvé teszi, igaz, nálam hazavágta az egész beszédfelismerõ-szintetizélõ alrendszert...
Failure is the default option

Member

#3777
Adsz egy ímél címet (privátban, persze), reggelek neked. Aztán a szerver elküldi a jelszódat a címre és onnantól kezdve elvileg mûködnie kell. Ha nem, kapcsold ki a tûzfalat és az ehhez hasonló nyalánkságokat (ugya XP-d van, nemde? :)).

EDIT: Aki freemail-t használ, most vmiért nem tud regelni. Remélem, hogy kijavítják...

Bruce

Quote from: FazékT-Online...
Interware...

Externet...

árakat meg bocsi, de nézd meg te :)
Ezer hála! Az árakért meg megbocsátok :) Mindjárt meg is nézem. Lehet, hogy maholnap már lesz is netem :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Cherry_*

#3779
most már sikerült ugyh boldog vok:)
egy még a problémám, h mivel lehet mkv-t lejátszani, mert mindent letöltöttem e lejátszásokról részrõl és egyik se játsza le.
a másik h egy csomót elindit de nem ad hozzá hangot, mi lehet a baj?