Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: sirtomi on 2006-04-25, 18:21:10
Quote from: Selmo on 2006-04-25, 18:05:01
Ehhez a konfighoz szerezz be egy 400-as tápot is. Másrészt nem bizots, hogy az alaplapnak bármi köze van a billentyűzet villogásához, ugyanis azokban is van önteszt.
Nem kell ahhoz 400W-os táp. Közel ilyen gépem volt és egy 300W-os táppal vígan ment :)
Azért nem mindegy, hogy hány DVD/CD/winyó és milyen kártyák vannak benne. Egy 400-as táp mindenféle teljesítményproblémát megelőz. Másrészt akár a táp is lehet felelős az alaplap haláláért, gondolom nincs mindenkinek kéznél egy DM lemérni.

A tökéletesség unalmas.

zsozso

Quote from: Selmo on 2006-04-25, 18:38:08
Quote from: sirtomi on 2006-04-25, 18:21:10
Quote from: Selmo on 2006-04-25, 18:05:01
Ehhez a konfighoz szerezz be egy 400-as tápot is. Másrészt nem bizots, hogy az alaplapnak bármi köze van a billentyűzet villogásához, ugyanis azokban is van önteszt.
Nem kell ahhoz 400W-os táp. Közel ilyen gépem volt és egy 300W-os táppal vígan ment :)
Azért nem mindegy, hogy hány DVD/CD/winyó és milyen kártyák vannak benne. Egy 400-as táp mindenféle teljesítményproblémát megelőz. Másrészt akár a táp is lehet felelős az alaplap haláláért, gondolom nincs mindenkinek kéznél egy DM lemérni.

Ez kozel sem igaz. Nem az szamit, hogy hany wattos 1 tap hanem, hogy hany ampert tud leadni megbizhatoan. Eppen ezert 1 markas 300w os tap, mindigis koroket fog verni 1 noname 400 asra.
Death is the only redemption

sirtomi

Quote from: zsozso on 2006-04-25, 18:41:13
Ez kozel sem igaz. Nem az szamit, hogy hany wattos 1 tap hanem, hogy hany ampert tud leadni megbizhatoan. Eppen ezert 1 markas 300w os tap, mindigis koroket fog verni 1 noname 400 asra.

Ez így van. Ezért is kerestem az új gépembe inkább egy jobb fajta tápot, mint valami noname, de 450W-osat.

Selmo

Bocs, nem is mertem arra gondolni, hogy valaki noname tápot vesz. Megbízható táp és alaplap a lelke egy gépnek.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Manu on 2006-04-25, 18:00:28
Az van, hogy a phpBB2-es fórumomon regisztrálnak kamu felhasználók, akik aláírásukban mindenféle lapokat hirdtenek. Robotok lehetnek, vagy vírusok. Hogy tudok megszabadulni tőlük?
Ha az első phpBB óta nem változott, mint admin, törölheted a felesleges tagokat (ajjaj, csak nehogy ötleteked adjak vkinek. :rolleyes: ) az admin panelen a Management-ben.
Ban control-ban esetleg letilthatsz különgféle neveket és ip-ket, ha a kicsikéknek köze lenne egymáshoz és más nem segít.

Manu

Quote from: Member on 2006-04-26, 00:30:49
Quote from: Manu on 2006-04-25, 18:00:28
Az van, hogy a phpBB2-es fórumomon regisztrálnak kamu felhasználók, akik aláírásukban mindenféle lapokat hirdtenek. Robotok lehetnek, vagy vírusok. Hogy tudok megszabadulni tőlük?
Ha az első phpBB óta nem változott, mint admin, törölheted a felesleges tagokat (ajjaj, csak nehogy ötleteked adjak vkinek. :rolleyes: ) az admin panelen a Management-ben.
Ban control-ban esetleg letilthatsz különgféle neveket és ip-ket, ha a kicsikéknek köze lenne egymáshoz és más nem segít.

Már töröltem őket, de azt hittem van valami végleges megoldás. Erre a ban controlra viszont ránézek. Kösz...

SaiyaGin

A BS Player hibát jelzett, újratelepítettem, de ugyanúgy kiírja a hibát. :confused:
"Unhandled exception at EIP: 763A7189"
:wtf:
Mit lehet itt tenni?

Selmo

Töröld a teljes könyvtárát és a registry bejegyzést is és úgy próbáld meg ismét. (Windows probléma vagy vírus nem lehet, mással nem problémázik?) Ha végképp nem megy, akkor esetleg egy másik lejátszó. (Gondolom nem akarsz Windowst telepíteni. :D)

A tökéletesség unalmas.

anonymus

Véletlenül nem tudja valaki, hogy az End of Eva renawal változatának, hogyan tudnám (ha egyáltalán van) az angol audiósávját előhozni?
(Sajna a BS player nem játsza le pedig kiírja, hogy van angol audiósáv csak, egyszerűen nem képes se a képet se a hangot lejátszani a Mediaplayer meg csak japánul viszi.)

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2006-04-26, 18:59:54
Töröld a teljes könyvtárát és a registry bejegyzést is és úgy próbáld meg ismét. (Windows probléma vagy vírus nem lehet, mással nem problémázik?) Ha végképp nem megy, akkor esetleg egy másik lejátszó. (Gondolom nem akarsz Windowst telepíteni. :D)

Amikor a Core Media Player is hibát írt ki. akkor eszembe jutott az ősi módszer, és újraindítottam a gépet. És bevált. :lazza: :D

Selmo

Quote from: anonymus on 2006-04-26, 19:10:44
Véletlenül nem tudja valaki, hogy az End of Eva renawal változatának, hogyan tudnám (ha egyáltalán van) az angol audiósávját előhozni?
(Sajna a BS player nem játsza le pedig kiírja, hogy van angol audiósáv csak, egyszerűen nem képes se a képet se a hangot lejátszani a Mediaplayer meg csak japánul viszi.)
Próbáld ki ezt: http://videolan.org

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: pandemonius on 2006-04-13, 15:09:58
Üdv

Valaki meg tudná mondani, hogy jelenleg (csütörtök 14:09) működik az ftp? Már tegnap óta nem tudok fellépni, és érdekelne, hogy próbálkozzak e egyáltalán. Előre is köszi.

Szia.

Nekem tökélestesn működik. Lehet, hogy volt egy kis leállás vagy karbantartás.(pl WoW-on minden szerdán van karbantartás). Szal nem kell megijedni.^^
Ha továbbra is gondok vannak, írj nyugodtan.

Oh, egyb zsozso:
A figyelmeztető mailek(ha vlk ír egy topicba amit megjelöltem akkor küld egy mailt) nem működnek rendesen.
A linkek amik benne vannak hibásak s mindig nem létező helyre mutatnak.
Ha esetleg, ezt ki tudnád javítani annak nagyon örülnék, mert én szinte mindig azt használom.
Előre is köszi.

anonymus

Köszönöm a segítséget ez tényleg viszi!
Mondjuk a kép kissé szaggat, úgy értem nem olyan folytonos mint pl. BS PLayeren ( de legalább angol ), a képnek ezen fajta "laggolásának" kiküszöbölésére nincs valamilyen mód?
És egy kérédés amit szerintem már előttem ezerszer feltettek:
Hogyan lehetne pl. az End of Eva- t úgy átkonvertálni hogy olvassa az asztali DVD lejátszó, és lehetőleg angol szinkronnal.(az se hátrány, ha mindkét audió sáv megmarad csak angolul működjön)
Segítségeteket előre is köszönöm

Selmo

#4093
Quote from: anonymus on 2006-04-28, 10:18:54
Köszönöm a segítséget ez tényleg viszi!
Mondjuk a kép kissé szaggat, úgy értem nem olyan folytonos mint pl. BS PLayeren ( de legalább angol ), a képnek ezen fajta "laggolásának" kiküszöbölésére nincs valamilyen mód?
És egy kérédés amit szerintem már előttem ezerszer feltettek:
Hogyan lehetne pl. az End of Eva- t úgy átkonvertálni hogy olvassa az asztali DVD lejátszó, és lehetőleg angol szinkronnal.(az se hátrány, ha mindkét audió sáv megmarad csak angolul működjön)
Segítségeteket előre is köszönöm
Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy AVI-ba konvertálod, méghozzá DivX vagy XviD formátumba és akkor a DivX-es lejátszó gond nélkül viszi. Természetesen ehhez az angol audiót kell hozzátenned, mert ugye az AVI nem kezel többet.
XviD-hez tudom ajánlani http://www.autogk.me.uk/
DivX-hez meg: http://community.divx.com/labs/?cid=2
Amennyiben a video sáv már eredetileg is ilyen formátumban van, akkor csupán át kell konvertálnod AVI-ba és megúszod a video-audio kódolás óráit. :D Ehhez a VirtualDubMod tökéletes és az AutoGK tartalmazza.

A tökéletesség unalmas.

Member

#4094
Tudja vki, hogy a Galaxy Angel 3. szériájában miért nem mükszik a felirat? Két english sáv is van, de egyik sem jelenít meg semmit. Angolul meg ugye kínszenvedés.

UI.: Nem kell megijedni, nekem édesmind1, de Araki megőrül, ha nem tudja megnézni. :)

Raggie

Van a neten valahol magyar Win XP-hez Service Pack 2? Valakinek van? Esetleg torrenten?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#4096
Quote from: Raggie on 2006-04-30, 18:53:50
Van a neten valahol magyar Win XP-hez Service Pack 2? Valakinek van? Esetleg torrenten?
windows update oldal :D

amúgy nem tudom. Shiroi-t kérdezd, ő volt olyan bátor a múltkor, hogy próbált SP2-t fölrakni egy kevésbé legális windows-ra :D
én nem mernék szórakozni vele, inkább fölraknék egy új XP-t intergrált SP2-vel :)

ez már mondjuk régi, de hátha vki nem tud róla, szóval amúgy pedig, ha nem akarjátok, hogy a windows update szivasson titeket eredetiségvizsgálattal, akkor ezt kell csinálni:
[spoiler]IE-ből eszközök / windows update és amikor betöltötte az oldalt és választhatnál, hogy 'gyors' ill. 'kézi', akkor a böngészősávba ezt copy-paste:
javascript:void(window.g_sDisableWGACheck='all')
ugrás és onnantól meg is volt az eredetiségellenőrzés, már lehet is hiba nélkül letölteni a frissítéseket :D

persze ezt minden egyes alkalommal, amikor meglátogatod windows update oldalt, hogy na most frissítesz egy sort, újra be kell copy-paste-elni, de sztem ez nem olyan nagy szenvedés, hogy biztonságosabb XP-d legyen :)[/spoiler]

Selmo

Eredetiségvizsgálat ellen corporate szériaszám kell, azt ugyanis nem kell aktiválni. Ráadásul az SP2 sem szívózik vele. :D

EDIT: Amúgy az SP2 260 MB szóval jó töltögetést hozzá...

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

A Windows Update oldalon nincs is fent a magyar SP2!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 13:17:18
A Windows Update oldalon nincs is fent a magyar SP2!
namármost. elméletileg a windows update oldal érzékeli milyen nyelvű windows-od van és onnantól, azon nyelven kommunikál veled és SP2-t is elméletileg olyat akar ráderőszakolni majd. de ha ez vmiért nem működne. hmm hogyan is mondjam finom :), szóval akkor is azért sztem az ilyen triviális dolgokra igazán használhatnád a  :G -t először... :rolleyes: "xp magyar sp2" kulcsszavakra kapásból az első találat az ami neked kell. szóval rendben, hogy azért mások talán jobban értenek hozzá, de egy google keresés sztem beleférhet, mielőtt átpasszolod másnak a feladatot. én szívesen segítek minden ilyenben, de azért van egy határ  :lame: -ségben  :lazza: ;)

Ramiz

Tudod mennyit kerestem? Csak magyar helyett Hungarian-t írtam be és nem találtam semmit... :lame:
Mindenesetre köszi. Egyébként nagyon bosszantó ez az InstallShield-hiba. Miért akad össze a magyar XP-vel? És furcsa, hogy nem hallok sokakat belefutni ebbe, pedig biztos sokan használnak mások is magyar XP-t és installálnak új szoftvereket...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 14:24:18
Tudod mennyit kerestem? Csak magyar helyett Hungarian-t írtam be és nem találtam semmit... :lame:
Akkor bocsi visszavontam, tényleg csak béna vagy!  :lol: :D


Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 14:24:18Mindenesetre köszi. Egyébként nagyon bosszantó ez az InstallShield-hiba. Miért akad össze a magyar XP-vel? És furcsa, hogy nem hallok sokakat belefutni ebbe, pedig biztos sokan használnak mások is magyar XP-t és installálnak új szoftvereket...
lehet hogy alapvetően az xp-ddel szajhálódott el valami, és újra kéne tenni höhö  :__devil:

Próféta

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 14:24:18Egyébként nagyon bosszantó ez az InstallShield-hiba. Miért akad össze a magyar XP-vel? És furcsa, hogy nem hallok sokakat belefutni ebbe, pedig biztos sokan használnak mások is magyar XP-t és installálnak új szoftvereket...
Milyen installshield hiba? Kicsit bővebben plz, hátha én is átélem, csak nem veszem észre...

Kuroi Tenshi

Az, hogy nekem hónapok óta mindig le akarja tölteni az Outlook, Excel és mégvalami frissítését, de ezt nem sikerül telepítenie, erre gondolsz? Nálam csak ilyen van. (Ja és az enyém legális - éljen a tisztaszoftver program :D )

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-01, 15:37:23
Az, hogy nekem hónapok óta mindig le akarja tölteni az Outlook, Excel és mégvalami frissítését, de ezt nem sikerül telepítenie, erre gondolsz? Nálam csak ilyen van. (Ja és az enyém legális - éljen a tisztaszoftver program :D )
nem, sztem ő valami játékot akar telepíteni, és az installshield-nél valami gondja akad, de majd talán egyszer visszatér még közénk a mai nap folyamán Bandi és elsusogja mi a gondja. :)

Ramiz

:Kiraly:
Drága Zoli barátom, úgy látom, hiába panaszkodsz, végül is nincs jobb dolgod, mint itt dekkolni a Segítség! topikban és várni az SOS ("Segíts Ó Segíts") jelzéseket... :__devil: Sorry csak vicceltem. Szóval. A drága InstallShield kilép egy ilyen hibával: "internal failure - 0x80040707". Semmi más. Neten nem sok mindent találtam, az sem segített (Win98-asként való futtatása a setup.exe-nek, registryben való turkálás (ami azért vicces, mert angolul írja, hogy minek kell beírva lenni, és nekem magyarul van beírva ugyanaz, ergo most akkor átírjam az InstallShieldnek és akkor a Windows omlik össze, vagy hagyjam így és ne tudjak feltenni két játékot és (ami jelenleg a legsürgősebb lenne és így a legbosszantóbb a hiánya) egy digitális videokamera driver-ének installprogramját...
Vszeg angol windowst kéne istallálnom, de egyrészt talán ugyanez a hiba jelentkezne azzal is és én agy (... na jó, fej)vérzést kapnék, másrészt nem tudom, hogy a rengeteg torrent cucc elizélődne-e vagy nem... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#4106
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 15:47:28
:Kiraly:
Drága Zoli barátom, úgy látom, hiába panaszkodsz, végül is nincs jobb dolgod, mint itt dekkolni a Segítség! topikban és várni az SOS ("Segíts Ó Segíts") jelzéseket... :__devil: Sorry csak vicceltem.
én alapvetően egy rettentően segítőkész, aranyos, rendes, kedves, okos ember vagyok, és ezen pozitívumaimat kihasználva, ott segítek embertársaimnak teljesen önzetlenül, ahol csak tudok!

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 15:47:28Szóval. A drága InstallShield kilép egy ilyen hibával: "internal failure - 0x80040707". Semmi más. Neten nem sok mindent találtam, az sem segített (Win98-asként való futtatása a setup.exe-nek, registryben való turkálás (ami azért vicces, mert angolul írja, hogy minek kell beírva lenni, és nekem magyarul van beírva ugyanaz, ergo most akkor átírjam az InstallShieldnek és akkor a Windows omlik össze, vagy hagyjam így és ne tudjak feltenni két játékot és (ami jelenleg a legsürgősebb lenne és így a legbosszantóbb a hiánya) egy digitális videokamera driver-ének installprogramját...
Vszeg angol windowst kéne istallálnom, de egyrészt talán ugyanez a hiba jelentkezne azzal is és én agy (... na jó, fej)vérzést kapnék, másrészt nem tudom, hogy a rengeteg torrent cucc elizélődne-e vagy nem... :rolleyes:
1. Go to the directory that holds the file for launching the installation (for example, Setup.exe).

      2. Right-click on the installation file and select Run As.

      3. Uncheck the box that says Protect My Computer And Data From Unauthorized Activity, and click OK.

ez a megoldás se vált be a hibára?

szerk: illetve még ezt az oldalt találtam, vhol a közepe felé kezdődik az XP-s megoldás. bár ha ezt is próbáltad, akkor sorry :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-01, 15:47:28
A drága InstallShield kilép egy ilyen hibával: "internal failure - 0x80040707".
Ez nem memóriahely-hivatkozás?

Chkdsk? Defrag? Végső soron reinstall. Talán egy XP-cd be, xp javítása is elég; de az is lehet, hogy csak az InstallShield sérült, és azt kell újrarakni

Fazék

Mitől lehet hogy egy router software-e teljesen belassúl? Lassan hajlok rá, hogy szertartásos keretek között megsemmisítsem és a lelkét fogjul ejtve, azt az idők végeztéig tartó kárhozatra ítéljem...

Szóval ez abban nyílvánul meg, hogy amikor próbálnék belépni a setup-jába, akkor tetülassan tölti be (úgy hogy éppen 0 egyéb forgalom van rajta), van hogy nem is tudja behozni és timeout-ol!! természetesen több böngészőből is. ilyenkor csak a reboot segít rajta. És van hogy reboot után is csak szenvedve képes behozni a setup oldalt... Továbbá többször is csinálja, hogy az ilyen halálai miatt a net-et is megöli és mondjuk egész este tök fölöslegesen megy a gépem. Szóval nagyon kíváncsi lennék, hogy bárki más már tapasztalt-e hasonlót és ha igen, akkor van-e megoldás a problémára új router vételén kívül?

router: D-Link DI-514

illetve kérdésem még arra is vonatkozna, hogy a CHS Hungary Kft a szervíz a router-hez. múlt év közepén már egyszer ki kellett cserélni ugyanilyen típusút, mert abban tönkrement a wlan rész, és ők se tudtak mit kezdeni vele. namármost ugyebár akkor kaptam egy vadonatújat. ilyenkor újraindul az 1 év garancia? csak mert ha azt mondjátok, hogy a fönt leírtak alapján már garantáltan hibásnak lehet kikiáltani ezt a vackot, akkor most is mihamarabb be kéne vinnem, mert lassan lejár a cserétől számított 1 év. garantáltan hibásnak azért kéne lennie, mert ez a szervíz elég mocsok üzletpolitikát folytat, miszerint, amennyiben úgy állapítják meg, hogy hibátlan a termék, akkor 4400Ft/óra utólagos munkadíjat kéne kifizetnem nekik!!

Előre is köszi a segítséget

Cobra

Megnézted van-e hozzá újabb firmware? Logolás be van kapcsolva a routeren? 
A garancia természetesen újraindul az új készülékre, remélem kaptál új garanciajegyet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !