Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Fura hibát csinál a Firefox mostanság. Ha jobb click mentés máskénttel töltök le valamit, akkor a fájl méretnek általában ismeretlent jelöl, és mikor (a méretből ítélve) leszedte az egészet vár egy picit, majd kiírjam hogy kész. De a wincsin lévő fájl hibás, nem lehet megnyitni. Akármivel ezt csinálja (video, txt, pdf stb) és mindn esetben, tehét nem az eredeti fájlokkal van a baj. Ha pl egy online pdf-t megnyitok adobe-val és onnan mentem el, akkor jó. Ha a browserrel töltöm le hibás. Valaki tudja mi okozhatja ezt?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Liquid snake: könnyen lehet, hogy ez nem segít semmit, de nézd meg az mplayer karaoke filterét. Ez elvileg azt tudja, hogy zene+énekből kiszűri az éneket.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: Fazék on 2006-12-14, 23:04:24
ajjajj... gyorsan bookmark history-ból előkaparod egy régebbi még jó bookmark.html-t, szépen elmented, megjegyzed milyen kiterjesztéseket raktál föl hozzá, hogy majd a következőhöz tudd miket kell leszedni, majd firefox uninstall, maradék file-ok törlése application data, stb-ből is és legfrissebb firefox újrarak. ugyanez a problémám volt, ugyanígy nem találtam rá normálisabb megoldást, de idegkímélés végett sztem jobb, ha kapásból ennek vágsz neki.
re-install, frissítés se segített nekem anno, valamiért meghülyült és csak ő tudja miért, de mivel hülye még csak meg se tudja mondani... ekkor gondolkodtam el komolyan, hogy böngészőt váltok, és 1-2 hónapig Maxthon-t használtam, de már annyira megszoktam a Firefox kényelmes dolgait, hogy nem tudtam váltani :redface:
:merci:
Megtörtént, egyenlőre működik. De már kezdem unni, hogy a FF szinte havonta alkot valamit. Esküszöm, ha nem lenne pár idegesítő apróság az IE7ben, azt használnám...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

nem tudom, mit csináltok vele, de az enyém *kop-kop* eddig
teljesen jól működik, FF2 RC1 óta, FF meg még megjelenése
óta (előtte pedig még mozillám is volt), pár év alatt csak
néhány hiba volt az elterjedt bugokat leszámítva.

Darkstar

Nekem IEvel ilyen jellegű meg eddig egy sem, szóval ebből szempontból ő nyer a FF-al szemben. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

/vírusom és spy/malware se volt a gépen moz/ff-al, míg ie
beszedett egy rakás spy- és malware-t minden korosztályos
oldal után...

Fazék

szuper... ez a kedves fórummotor már megint azt hiszi, hogy ha egyszer lekérdeztem a nem olvasott topic-okat, akkor vszleg el is olvastam mindet... na mindegy :rolleyes:

a kérdésem azóta kicsit módosult, hátha így már tudtok segíteni:

alapanyag: koncert dvd, tele extrákkal, több hangsávval, felirattal, stb.
ami kell belőle: maga a koncertvideó, egyetlen hangsávval (ez 4878 MB együtt)

kérdés: milyen programmal és hogyan tudom megoldani? mert dvdshrink-ben nem igazán találom, hogy tudnám megadni, hogy az összes többit hagyja mán', ne legyen menü satöbbi, csak ezzel a videóval + 1 hangsávval foglalkozzon
a dvd továbbra másolásvédett, szóval azzal is meg kell szenvednem közben.

a dolog fontos lenne, holnapra meg kell hogy legyen. előre is köszi a segítséget.

most lépek dolgozni, de remélhetőleg gyorsan végzek, még a délután folyamán szeretném elindítani a folyamatot...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 10:39:32
szuper... ez a kedves fórummotor már megint azt hiszi, hogy ha egyszer lekérdeztem a nem olvasott topic-okat, akkor vszleg el is olvastam mindet... na mindegy :rolleyes:

a kérdésem azóta kicsit módosult, hátha így már tudtok segíteni:

alapanyag: koncert dvd, tele extrákkal, több hangsávval, felirattal, stb.
ami kell belőle: maga a koncertvideó, egyetlen hangsávval (ez 4878 MB együtt)

kérdés: milyen programmal és hogyan tudom megoldani? mert dvdshrink-ben nem igazán találom, hogy tudnám megadni, hogy az összes többit hagyja mán', ne legyen menü satöbbi, csak ezzel a videóval + 1 hangsávval foglalkozzon
a dvd továbbra másolásvédett, szóval azzal is meg kell szenvednem közben.

a dolog fontos lenne, holnapra meg kell hogy legyen. előre is köszi a segítséget.

most lépek dolgozni, de remélhetőleg gyorsan végzek, még a délután folyamán szeretném elindítani a folyamatot...
Shrink és Re-Author fül kell neked. :)

Fazék

#5318
Quote from: Zsiga on 2006-12-15, 11:24:19
Shrink és Re-Author fül kell neked. :)
jééé pedig tegnap este még szemezgettem is vele, csak ma reggelre az igények kiderültével feledkeztem meg róla. na majd délután rávetem magam. köszi :)

Darkstar

Ki milyen vinyóellenőrző programot ajánl? Mármint ami a S.M.A.R.T.-ból szedi ki adatokat, és szépen közli velem a vinyó részletes állapotát. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2006-12-15, 11:36:38
Ki milyen vinyóellenőrző programot ajánl? Mármint ami a S.M.A.R.T.-ból szedi ki adatokat, és szépen közli velem a vinyó részletes állapotát. :)
Engem is érdekel!!!

Zsiga

#5321
Quote from: Darkstar on 2006-12-15, 11:36:38
Ki milyen vinyóellenőrző programot ajánl? Mármint ami a S.M.A.R.T.-ból szedi ki adatokat, és szépen közli velem a vinyó részletes állapotát. :)
HD Sentinel. Egy fél éve használom, nagyon jó. Meg is vettem, pedig nem szokásom. :D (Mondjuk olcsó volt, egy magyar srác a fejlesztő, ráadásul nagyon korrekten válaszolgat a kérdésekre, ha találok valami bugot a programban és szólok neki akkor pár nap múlva jön ki a javított beta, stb...)

Darkstar

Thx, akkor kipróbálom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-15, 11:42:30
Thx, akkor kipróbálom.
Mindenképp a legfrissebb beta-t rakd fel, mert nagyon sokat fejlődött a program a legutóbbi stable release óta.

sirtomi

Ezt kipróbálom én is. Köszi!

Selmo

Jó ez a program, bár annak kevésbé örülök, hogy a winyóm élettartama már csak 756 nap. XD

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-15, 00:38:11
"Ipari standard" a Cubase. Eddig még csak ezt használtam,
de tudom, hogy még egy rakás van ezen kívűl, változó
funkcionalitással. Freeware-ek közül asszem az audacity
is kezel több sávot. Google multitrack editor biztos kidob
jópár találatot.


Hali! Na megvan a Cubase. Annyi lenne a kérdésem h ha megnyitom a fájlt amit szét szeretnék szedni akkor azt hogy csináljam? Meg van nyitva de nem nagyon értek hozzá és nemtom szétszedni a hangsávokat vagy egyáltalán megnézni h szét lehet-e...

sirtomi

HD Sentinel legújabb bétájának feltelepítését nem ajánlom senkinek. Gyakorlatilag megölte gépemet.

Indítás után homokóra felvillant majd szépen minden lefagyott, feladatkezelő sem jött be, majd az egér kurzor is megállt. Csak a reset segített.

Darkstar

Szintén ugyanezt tapasztaltam. Bár 1* volt, hogy kb csak 1 perc után ölte le a gépet, de miután leszedtem, nem volt több fagyás.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Darkstar on 2006-12-15, 23:21:49
Szintén ugyanezt tapasztaltam. Bár 1* volt, hogy kb csak 1 perc után ölte le a gépet, de miután leszedtem, nem volt több fagyás.
Tettem egy újabb próbát az első fagyás után, most már uninstalálni sem tudom :)

Fazék

nálam hibátlanul föltelepült és azóta is gond nélkül fut a legfrissebb beta változat (v1.71b)

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-12-15, 23:23:54
nálam hibátlanul föltelepült és azóta is gond nélkül fut a legfrissebb beta változat (v1.71b)
Szintúgy.

De nyilván nem mindenkinél működik. Ezért béta.

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2006-12-15, 20:56:58
Hali! Na megvan a Cubase. Annyi lenne a kérdésem h ha megnyitom a fájlt amit szét szeretnék szedni akkor azt hogy csináljam? Meg van nyitva de nem nagyon értek hozzá és nemtom szétszedni a hangsávokat vagy egyáltalán megnézni h szét lehet-e...
Lolz...
mondtam, hogy csak multitrack sávok! Azaz van benne minden hangszerre pár
sáv. Te meg gondolom valami sztereóba lemixelt anyagot akarsz szétszedni,
ugye? Hát evvel nem fog menni (bár amennyi plugin van hozzá, ... de akkor is
erősen kétlem). Ehhez mastering-színtű szoftver (meg hozzá hardver) kellene.
Esetleg a neten kószál pár sw, amivel gyenge minőségben, de sok munkával
meg lehet ezt csinálni. Sztem felejtsd el. Olyan, mint a kakaó: miután a kakaót
a tejbe bekeverted, már nem szeded ki egykönnyen.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-16, 01:13:41
Quote from: Liquid Snake on 2006-12-15, 20:56:58
Hali! Na megvan a Cubase. Annyi lenne a kérdésem h ha megnyitom a fájlt amit szét szeretnék szedni akkor azt hogy csináljam? Meg van nyitva de nem nagyon értek hozzá és nemtom szétszedni a hangsávokat vagy egyáltalán megnézni h szét lehet-e...
Lolz...
mondtam, hogy csak multitrack sávok! Azaz van benne minden hangszerre pár
sáv. Te meg gondolom valami sztereóba lemixelt anyagot akarsz szétszedni,
ugye? Hát evvel nem fog menni (bár amennyi plugin van hozzá, ... de akkor is
erősen kétlem). Ehhez mastering-színtű szoftver (meg hozzá hardver) kellene.
Esetleg a neten kószál pár sw, amivel gyenge minőségben, de sok munkával
meg lehet ezt csinálni. Sztem felejtsd el. Olyan, mint a kakaó: miután a kakaót
a tejbe bekeverted, már nem szeded ki egykönnyen.

OK, értem. Látom én is h nem olyan egyszerű ez mint azt az elején hittem. Ez a kakaós dolog nagyon jó példa :D  :hopp:  :lol:

Selmo

Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 23:20:04
HD Sentinel legújabb bétájának feltelepítését nem ajánlom senkinek. Gyakorlatilag megölte gépemet.

Indítás után homokóra felvillant majd szépen minden lefagyott, feladatkezelő sem jött be, majd az egér kurzor is megállt. Csak a reset segített.
SATA winyó? Öcsémnél gyakorlatilag semmit sem lát a SATA winyóból, kiírja, hogy nincs adat, vagy ilyen. :eek:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Igen SATA winyó.

Felraktam a Paragon Hard Disk Manager 8-at. Ez is ugyanazt a fagyást produkálja. Megjelenik a progi képe, de ablak már nem jön be, egy idő után már semmire sem tudok kettintani és csak a reset segít.

Ugye nem a winyóm haldoklik???

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-16, 11:41:00
Igen SATA winyó.

Felraktam a Paragon Hard Disk Manager 8-at. Ez is ugyanazt a fagyást produkálja. Megjelenik a progi képe, de ablak már nem jön be, egy idő után már semmire sem tudok kettintani és csak a reset segít.

Ugye nem a winyóm haldoklik???
Valószínűleg inkább a vezérlővel van probléma. Milyen chipsetes az alaplap? (Ha van esetleg valami ismerős a közelben akinek másféle alaplapja van, ahhoz pl. átvihetnéd kipróbálni.)

sirtomi

#5337
Quote from: Zsiga on 2006-12-16, 13:55:44
Valószínűleg inkább a vezérlővel van probléma. Milyen chipsetes az alaplap? (Ha van esetleg valami ismerős a közelben akinek másféle alaplapja van, ahhoz pl. átvihetnéd kipróbálni.)
Gigabyte GA-K8NF-9 alaplapom van, NForce 4-4X chipset.

Winyó meg nem ugrik be mulyen :)

Szerk: Samsung winyóm van :) 200GB

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-16, 14:06:20
Quote from: Zsiga on 2006-12-16, 13:55:44
Valószínűleg inkább a vezérlővel van probléma. Milyen chipsetes az alaplap? (Ha van esetleg valami ismerős a közelben akinek másféle alaplapja van, ahhoz pl. átvihetnéd kipróbálni.)
Gigabyte GA-K8NF-9 alaplapom van, NForce 4-4X chipset.

Winyó meg nem ugrik be mulyen :)
Az nForce-os lapok között mindig előfordultak vinyókezelési problémák, könnyen lehet hogy emiatt van. Szerintem érdemes lenne kipróbálni másik gépben; illetve írj egy emailt HD Sentinelnek (vagy írj a topicjába a PH!-n), valószínű tud segíteni, és a bugreportok is mindig jól jönnek a fejlesztésben.

Selmo

Hm... Öcsémnek ASUS alaplap Samsung winyóval, talán típushiba?

A tökéletesség unalmas.