Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 22:47:38
Quote from: Fazék on 2007-01-14, 22:43:56
lehet hogy nem kell a megoldáshoz, de router pontos típusát beírnád?

Conceptronic C100BRS4H Broadband Router
Mikori firmware van rajta?
Amennyiben csak a te géped, közvetlenül csatlakozik a kábelmodemre, akkor garantáltan nincsenek ezek a megszakadások? mert spec én Fibernetről sokmindent hallottam, csak jót nem...
amikor rendszeresen cs-ztünk esténként egy haver rendszeresen leszakadt illetve akadozott neki, Fibernet-es, papíron jobb kapcsolattal, mint az enyém...

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-14, 22:55:30
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 22:47:38
Quote from: Fazék on 2007-01-14, 22:43:56
lehet hogy nem kell a megoldáshoz, de router pontos típusát beírnád?

Conceptronic C100BRS4H Broadband Router
Mikori firmware van rajta?
Amennyiben csak a te géped, közvetlenül csatlakozik a kábelmodemre, akkor garantáltan nincsenek ezek a megszakadások? mert spec én Fibernetről sokmindent hallottam, csak jót nem...
amikor rendszeresen cs-ztünk esténként egy haver rendszeresen leszakadt illetve akadozott neki, Fibernet-es, papíron jobb kapcsolattal, mint az enyém...

A FirmWare az nemtom h mikori, én nem frissítettem és más sem. Ha csak én vagyok a modemen akkor semmi baj.

Fazék

#5522
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 23:01:10A FirmWare az nemtom h mikori, én nem frissítettem és más sem. Ha csak én vagyok a modemen akkor semmi baj.
akkor meg kéne nézni a router setup-jában (vagy általában a router-re is rá van írva), mert ha régi, akkor esetleg egy firmware-frissítés segíthet a problémádon.

persze tönkre is teheted közben a router-t, de kockázat nélkül nincs győzelem :D
(illetve előfordulhat, hogy a firmware-frissítéssel ugrik a garancia, de én szerencsére ilyennel még nem találkoztam :))
ha bátortalan vagy az ügyben, akkor érdeklődj előtte telefonon a boltban, ahol vetted.


szerk: ha jól látom, akkor 2.97-es verziószámú a legfrissebb firmware ehhez a típushoz

szerk2: most elmentem Heroes 5-tel játszani, de biztos maradnak itt nálam jóval hozzáértőbb emberek, akik segíteni tudnak rajtad :)
ragadd magadhoz a törülköződet és NE ESS PÁNIKBA! :D

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-14, 23:04:30
Quote from: Liquid Snake on 2007-01-14, 23:01:10A FirmWare az nemtom h mikori, én nem frissítettem és más sem. Ha csak én vagyok a modemen akkor semmi baj.
akkor meg kéne nézni a router setup-jában (vagy általában a router-re is rá van írva), mert ha régi, akkor esetleg egy firmware-frissítés segíthet a problémádon.

persze tönkre is teheted közben a router-t, de kockázat nélkül nincs győzelem :D
(illetve előfordulhat, hogy a firmware-frissítéssel ugrik a garancia, de én szerencsére ilyennel még nem találkoztam :))
ha bátortalan vagy az ügyben, akkor érdeklődj előtte telefonon a boltban, ahol vetted.


szerk: ha jól látom, akkor 2.97-es verziószámú a legfrissebb firmware ehhez a típushoz

Nekem 2.07-es van... Linket tudnál adni h honnan szedjem le? Upgrade-elem hátha jó lesz. És azt hogy érted h elronthatja?

Cobra

#5524
http://www.conceptronic.net/SITE/desktopdefault.aspx?tabindex=0&tabid=200&Cat=40&grp=4010&ar=196&Prod_ID=648&Prod=C100BRS4H&subid=555
Még nem egyértelmű számomra melyik verzió kell neked, de dolgozom rajta :)
Azt hiszem értem, nézd meg a matricán, hogy V1.0 vagy 2.0 a hardver.
Ha 1.0-s a hardver, akkor a 2.97-es driver kell (a második), ha 2.0-s, akkor legalul a 2.11-es bios-t töltsd le.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2007-01-15, 00:06:30
http://www.conceptronic.net/SITE/desktopdefault.aspx?tabindex=0&tabid=200&Cat=40&grp=4010&ar=196&Prod_ID=648&Prod=C100BRS4H&subid=555
Még nem egyértelmű számomra melyik verzió kell neked, de dolgozom rajta :)
Azt hiszem értem, nézd meg a matricán, hogy V1.0 vagy 2.0 a hardver.

V 2.0

Cobra

Akkor a legalsó 2.11-es kell szerintem. A router menüjéből lehet updatelni a biost, utána érdemes egy resetet csinálni.
Illetve most olvasom, hogy rebootol magától, szóval nem kell. Viszont várjál vele, kell kb 1-2 perc, mire végez.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2007-01-15, 00:14:35
Akkor a legalsó 2.11-es kell szerintem. A router menüjéből lehet updatelni a biost, utána érdemes egy resetet csinálni.
Illetve most olvasom, hogy rebootol magától, szóval nem kell. Viszont várjál vele, kell kb 1-2 perc, mire végez.

OK. Megcsinálom hátha jó lesz. Köszönöm Fazék és Cobra. Örök hálám ha sikerül. És akkor is ha nem mert ti segítettetek nekem.  :tezsvir:

Kuroi Tenshi

Viszont nehogy kikapcsold közben.
Ha flashelés közben áramtalanítod, akkor az hazavághatja.
Mindenképpen várd meg, míg befejezi, akkor is, ha úgy
tűnik, hogy lefagyott.

Liquid Snake

Na megcsináltam még tegnap frissítette is a FirmWare-t de a probléma ugyanúgy megmaradt... Már ott tartok h nem is hiszem el h meg lehet csinálni valahogy...  :bruhuhu: :bruhuhu: :bruhuhu:

Fazék

sztem simán lehet, hogy egyszerűen a router vacak.
próbáljátok ki, hogy net nélkül a két gép között forgalmat produkáltok és figyeljétek valahogyan, hogy lehal-e közben időnként. amennyiben igen, akkor nem a net-es beállításokkal van baj, hanem egyszerűen a router hulladék. szomszédom is ilyet fogott ki smc-ből, rendszeresen lehalt a router, setup-ja is elérhetetlen lett, csak a reset segített. kettő garanciális csere után már egy viszonylag működő példányt kaptak...

D-Link DI-514-es régi router-jeimmel nekem is voltak ilyen gondjaim fél év használat után általában. 2 garanciális csere után a mostani DI-524-es típus korrektül üzemel (kopp-kopp)

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 17:37:44
sztem simán lehet, hogy egyszerűen a router vacak.
próbáljátok ki, hogy net nélkül a két gép között forgalmat produkáltok és figyeljétek valahogyan, hogy lehal-e közben időnként. amennyiben igen, akkor nem a net-es beállításokkal van baj, hanem egyszerűen a router hulladék. szomszédom is ilyet fogott ki smc-ből, rendszeresen lehalt a router, setup-ja is elérhetetlen lett, csak a reset segített. kettő garanciális csere után már egy viszonylag működő példányt kaptak...

D-Link DI-514-es régi router-jeimmel nekem is voltak ilyen gondjaim fél év használat után általában. 2 garanciális csere után a mostani DI-524-es típus korrektül üzemel (kopp-kopp)

Hát nemtom lehet h az a baj, mindenesetre az elszomorít h veszek egy routert nemtom hány ezerért és akkor sz@r... esetleg ajánlani tud valaki olyan routert ami tényleg jó is és az ára sem túl sok?

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2007-01-15, 21:15:23Hát nemtom lehet h az a baj, mindenesetre az elszomorít h veszek egy routert nemtom hány ezerért és akkor sz@r... esetleg ajánlani tud valaki olyan routert ami tényleg jó is és az ára sem túl sok?
sztem az olcsóbb kategóriából sok múlik a szerencsén is...
én a D-Link DI-524-gyel eleddig elégedett vagyok, de ez néked fölösleges wireless csatlakozás lehetőségét is megadja, szóval fölöslegesen + pár ezres lenne. sajnos sima kábeles router-ben nem tudom mi a jó.

de sztem nem kéne feltétlenül a router-t kikiáltani bűnösnek, tesztelgesd. nem is tudom, mondjuk vidd át haverhoz, satöbbi. de ha garanciális akkor ugyebár a szervízbe mindenképpen add be, hogy vizsgálják már ki, mert neked rendszeresen megszakad.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-01-15, 22:25:13
sajnos sima kábeles router-ben nem tudom mi a jó.
Nem-simában tudod, mi a jó?

Itt is egy D-514, ugyanúgy haldoklik (időnként percekre elmegy a net).
Nem tudom, hol, illetve, hogy megvannak-e még a papírjai (de szeretem,
ha a szüleim a megkérdezésem nélkül vesznek vmi sz@rt... ma is apám
vett egy doboz mínuszos dvd-t :rolleyes: - valszeg 25 legjobb plextort
olcsóbban megvettem volna...)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-16, 01:08:08
Quote from: Fazék on 2007-01-15, 22:25:13
sajnos sima kábeles router-ben nem tudom mi a jó.
Nem-simában tudod, mi a jó?
ööö nem teljesen értem a kérdést.
egy jót már mondtam. mint írtam nálam egy D-Link DI-524 hűségesen szólgál immár lassan 1 éve, nem csinálja azt mint az 514-es széria, amiből kettőt is elfogyasztottam másfél év alatt, hogy folyton lehal és csak áramtalanítás után használható újra, nem dob le folyton, szóval egy alsó árkategóriás router-hez képest sztem egész jól működik (ismét kopp-kopp, mert nem babonás azért nem vagyok :D)

sirtomi

#5535
Msn-el van egy kis problémám.
Melóhelyen is felraktam, de nem tudok bejelentkezni. Az a gyanúm, hogy nem tudom a jelszavamat, de a jelszóemlékeztető linkre kattintva nem jön be az oldal. Ilyenkor mit lehet tenni? :)

Szerk:
Sikerült végül csatlakoznom, de a partnerlistám üres. Ez hogy a francba lehetséges? Nem egy központi helyen tárolja ezeket az infókat az msn?

Szerk2:
A Messanger Live -val lesz a probléma. Visszaraktam 7.5-öt és simán beléptem és látom a partner listát is. És mint kiderült nem csak én jártam így a Live-val itt melóhelyen. Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

Selmo

Proxy, tűzfal? Amúgy épeszű ember nem használja a 8-at. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-01-16, 19:27:23
Proxy, tűzfal? Amúgy épeszű ember nem használja a 8-at. :)
Miért is? :)

Selmo

Mert undorítóan néz ki? Mert nem tompítja a háttereket annyira mint a 7 és így használhatsz hozzá fehér hátteret vagy fehér hátteret? De lehet csak én vagyok ízlésficamos, hogy szeretem elolvasni a kiírásokat fél méterről.

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Quote from: Selmo on 2007-01-16, 19:35:51
Mert undorítóan néz ki? Mert nem tompítja a háttereket annyira mint a 7 és így használhatsz hozzá fehér hátteret vagy fehér hátteret? De lehet csak én vagyok ízlésficamos, hogy szeretem elolvasni a kiírásokat fél méterről.

Engem nem zavar mert egy kis vékony csíkra van állítva, csakhogy lássam h kik vannak bejelentkezve a kiírás meg úgysem érdekel  :smile:

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-01-16, 19:35:51
Mert undorítóan néz ki?
Szerintem meg szépen illeszkedik a Vista designba. ;)

Quote from: Selmo on 2007-01-16, 19:35:51
Mert nem tompítja a háttereket annyira mint a 7 és így használhatsz hozzá fehér hátteret vagy fehér hátteret? De lehet csak én vagyok ízlésficamos, hogy szeretem elolvasni a kiírásokat fél méterről.
Ezt meg légyszíves fejtsd ki egy kicsit bővebben mert nem értem.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-01-16, 20:09:29
MSN 8
MSN 7
Kipróbáltam, pontosan ugyanolyan távolságról tudom elolvasni a szöveget mindkét képen.
És szerintem szebb a Live megoldása, ha már hátteret akarok akkor azt szeretném látni is. :)

Selmo

Nos nem vagyunk egyformák. Kinek a pap, kinek a paplan. :smile:

A tökéletesség unalmas.

Member


sirtomi

8-as hátterét is lehet tompítani, ha felrakod a plust hozzá. Egyszer megtaláltam valahol a beállítások között :)

Egyébként, proxy-n és tűzfalon átment. Ha újra felvettem haverom és újra visszaigazolt, akkor tudtunk beszélni. Szóval nem értem alapból miért nem jelent meg a partner lista.

Draconire

Quote from: sirtomi on 2007-01-16, 09:48:55
Szerk:
Sikerült végül csatlakoznom, de a partnerlistám üres. Ez hogy a francba lehetséges? Nem egy központi helyen tárolja ezeket az infókat az msn?

Szerk2:
A Messanger Live -val lesz a probléma. Visszaraktam 7.5-öt és simán beléptem és látom a partner listát is. És mint kiderült nem csak én jártam így a Live-val itt melóhelyen. Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?
Most volt nekem is egy ilyen, és muszáj voltam én is a 7.5-öt felrakni... :ejj:

Fazék

jelenleg kénytelen voltam kölcsönadni az usb-s egeremet, mert ps/2 port nincs anyám gépén, és helyébe nyomtam a saját gépembe egy régi ps/2-eset. namármost újból előjött a hiba, ami miatt usb-s egeret használok, hogy ps/2 egereknél rendszeresen csinálja azt, hogy meghülyül a gépem. elkezd össze-vissza ugrálni a kurzor és magától "kattintgatni", szóval van amikor ritkábban csinálja, de most pl a fórum böngészése közbeni 15 perc során immár vagy 10x próbálta szabotálni a fórumozást, most is csak 'tab' használatával merek elmenni a 'post' gombig...

mi a fenétől lehet ez? a port hibája? egerek hibája? egy ideig azt hittem, hogy az optikai részéhez került be egy szál és attól hülyült meg vagy nemtom (bár a "kattintásra" az még nem lenne elég magyarázat), de most pl egy régi golyós egérrel próbálkozom és ennél is hülyéskedik. másnál is szórakoznak így a ps/2-es port-ra nyomható egerek?

Selmo

Ezt még sosem tapasztaltam. :eek: Ha többféle egérrel is csinálja akkor szerintem a porttal van baj, talán érintkezési hiba...

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Nekem eddig csak PS/2 -es egerem volt és ilyet még egyik sem csinált.