Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy jó ideig viszont billentyűzet ment erről a ps/2 port-ról teljesen hibátlanul.
(notebook-ról van szó, egyetlen ps/2 port van rajta, szóval nincs külön bill/egér jelzésű. egyáltalán számít az bármit is? :))

kikuchiyo

A régi egereimen volt egy kapcsoló, amit ha átkapcsoltam, akkor az általad említett üzemmódba váltott (ugrál, kattint véletlenszerű helyekre).
De ez még DOS alatt volt, sz'al lehet, hogy nem releváns.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-01-17, 16:19:56
(notebook-ról van szó, egyetlen ps/2 port van rajta, szóval nincs külön bill/egér jelzésű. egyáltalán számít az bármit is? :))
Notinál nem, asztali gépen meg annyit, hogy az egyiknek az 1-es a másiknak, meg a 12-es IRQ van kiosztva.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-17, 16:24:23
A régi egereimen volt egy kapcsoló, amit ha átkapcsoltam, akkor az általad említett üzemmódba váltott (ugrál, kattint véletlenszerű helyekre).
De ez még DOS alatt volt, sz'al lehet, hogy nem releváns.
hát igen, ez most már nem nagyon van az egereken :)

Selmo: hmm lehet hogy itt is vmi IRQ macera okozza a problémát? :confused:
a port a billentyűzettel hibátlanul működött, és az egér probléma a "külső billentyűzetes korszak" előtt és után is jelentkezett.

a tapipad persze hibátlanul működik, de ugyebár azt talán nem kell kifejtenem, hogy mennyire szenvedős egy vacak szerkezet és inkább hanyagolnám, ha lehet :)

Darkstar

Fazék, ha ez megnyugtat, nekem ugyanezt csinálja... Meghalt az usb-s egerem, és amíg nincs új, feltettem a régi ps2-st. Elég gyakran ugrik el valamelyik sarok irányába. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Nálam nem kattintgat, csak szeret időnként elmenni valamelyik irányban. Van, hogy nem is fogom az egeret, és szépen lassan mászik a monitoron a kurzor valamelyik irányba. Amikor meg én rángatom, akkor esetleg kiugrik a monitor valamelyik széléig.

Viszont busmice (vagy egyes számban busmouse? van ilyen? vagy ennek is csak többesszámát használják, mint a dice-nak?), tehát nem a port fajtája számít, hanem az egér típusa. Az optikai egerek ilyenek szoktak lenni, meglepően gyakran.

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-01-17, 18:45:07
Nálam nem kattintgat, csak szeret időnként elmenni valamelyik irányban. Van, hogy nem is fogom az egeret, és szépen lassan mászik a monitoron a kurzor valamelyik irányba. Amikor meg én rángatom, akkor esetleg kiugrik a monitor valamelyik széléig.

Viszont busmice (vagy egyes számban busmouse? van ilyen? vagy ennek is csak többesszámát használják, mint a dice-nak?), tehát nem a port fajtája számít, hanem az egér típusa. Az optikai egerek ilyenek szoktak lenni, meglepően gyakran.
nálam egyértelműen határozottan össze-vissza ugrál párat a képernyő egyik sarkából a másikba és ha vagyok olyan botor, hogy megmozdítom akármelyik irányba közben az egeret, akkor még ugrál párat és "kattint" magától, és ezzel elindít vagy éppen bezár programokat, ahogyan éppen a kedve tartja... csak azzal tudom leállítani, hogy hagyom pár másodpercet pihenni, majd a jobb gombbal kattintok egyet-kettőt. amíg ezt végre nem hajtom, addig se a tapipad gombjai abszolút nem működnek és az egér jobb gombján kívüli többi gombra se reagál semmit se... azt hiszem csak usb-s egeret fogok használni továbbra is, ennek a rejtélynek a megoldását, pedig Mulder-re és Scully-ra hagyom.

Kuroi Tenshi

Fura, nálam az ugrálás csak nagyritkán merült fel, és 
kattintgatás is max 1-2 alkalommal volt...

Darkstar

Aki használja a gmailes fiókját külső szoftver alól, az lát valami problémát az alábbi képen? Valami miatt nem enged kapcsolódni a szerver, pedig eddig ezekkel a beállításokkal jó volt.
Kép

[spoiler=Hibaüzenet]The connection to the server has failed. Account: 'pop.gmail.com', Server: 'pop.gmail.com', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10060, Error Number: 0x800CCC0E[/spoiler]

Ed & repost:

Kéne Vista alá valami vidkártya venti-fordszám szabályzó program. Xp alatt volt az exprtool, ott csak be kellett kapcsolni az automata controlt, és szépen elnémította. Lehetőleg olyan kéne, ami hasonló egyszerűséggel működik. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Oké: kérdés: Szeretnék vlm normálisabb vírusírtót felrakni ami nem zabálja meg a gépem van hozzá normál serial kód
s rendesen végi a gépem.:) Ötletek?

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-01-20, 05:00:02
Aki használja a gmailes fiókját külső szoftver alól, az lát valami problémát az alábbi képen? Valami miatt nem enged kapcsolódni a szerver, pedig eddig ezekkel a beállításokkal jó volt.
Látok.
1. pop.gmail.com, 995-ös port, SSL kell
2. smtp.gmail.com, 587-es port, TLS kell
Ezeket csekkold le.


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: Alkyra on 2007-01-20, 10:05:37
Oké: kérdés: Szeretnék vlm normálisabb vírusírtót felrakni ami nem zabálja meg a gépem van hozzá normál serial kód
s rendesen végi a gépem.:) Ötletek?
Én NOD32-őt használok, eddig semmi gondom nem volt vele. Megbújik a háttérben és végzi a dolgát :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-01-20, 12:38:54
Quote from: Alkyra on 2007-01-20, 10:05:37
Oké: kérdés: Szeretnék vlm normálisabb vírusírtót felrakni ami nem zabálja meg a gépem van hozzá normál serial kód
s rendesen végi a gépem.:) Ötletek?
Én NOD32-őt használok, eddig semmi gondom nem volt vele. Megbújik a háttérben és végzi a dolgát :)
Ugyanez itt is. :)  :tezsvir:

kikuchiyo

Az intarweb lassú, mint a magyar bíróság és az event loggerben ilyesféle üzenetek sorakoznak:
QuoteTCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.

Hogy lehet feljebb venni ezt a limitet? Lehet egyáltalán? Érdemes?
Failure is the default option

Zsiga


kikuchiyo

Failure is the default option

Darkstar

Megint kérdésem van. :D
Tud valaki olyan lejátszót, ami nem kapcsolgatja az Aerot, ha nézek egy videót? A WMP11 ugyan lejátsza, de animézésre/filmezésre azért nem igazán azt szeretném használni. :) A Zoomplayer és a MPC a lejátszás idejére lekapcsolja az aerot (ha bezárom a progit, magától visszaáll). Nem valami hatalmas probléma, de zavaró. Valakinek tippje?
(Darkstar mostanában lusta google-t használni ^^)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-01-20, 21:09:00
Megint kérdésem van. :D
(Darkstar mostanában lusta google-t használni ^^)
1.) Vesszük észre :hehe:
2.) Nem hinném, hogy a fórumiták többségének gépén Vista menne, illetve
gyakorlott és sokat tapasztalt Vista-felhasználók, akik már millió+1 progit
kipróbáltak ezen a még meg sem jelent platformon, így szerintem teljesen
hiába teszed itt fel a kérdéseket ;)

Darkstar

A Vista már "rég" megjelent. Hogy nálunk nem kapható, az meg mellékes, aki akarja már jóideje nyugodtan beszerezhette. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-20, 21:46:11
szerintem teljesen hiába teszed itt fel a kérdéseket ;)
Tévedés, jól lehet rajta szórakozni. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Member

Nem tudom, mennyire rossz jel, de egy netcafé-ban, ahol régen törzsvendég voltam (most már csak akkor megyek, ha ftp kell vagy vmi progi), egy-két hétig Vista volt, aztán jó gyorsan visszacserélték XPre. :)

Darkstar

Mint mondottam nálunk még nem lehet kapni, tehát vagy valamelyik RCt tették fel, vagy lewarezolták valahonnan. Egyik sem épp netcafe-ba való, nem csoda, hogy leszedték. :)

Quote from: Selmo on 2007-01-20, 22:55:44
Tévedés, jól lehet rajta szórakozni. :hehe:
:szemuveges:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-01-20, 22:33:53
A Vista már "rég" megjelent.
Hivatalosan még meg se jelent ;) jan. 30.-án fog megjelenni.
ITT: BSA partyvan! :haha: :hehe:
Az, hogy egy ideje meg lehetet szerezni az alfákat és a bétákat, valamint
kiszivárogtak a véglegesnek tekinthető verziók is, az még mindig nem jelenti
azt, hogy megjelent és elterjedten fejlesztenek alá szoftvereket ;)

Próféta

Jó, de MSDNAA-n már elérhető teljesen legálisan és véglegesen és hivatalosan, talán én is kipróbálom majd, de inkább előtte beújítom a gépet.

Kuroi Tenshi

Ez nem ér, hogy mi nem kapunk!  :bruhuhu:

Mindegy, annyira nem is hiányzik, hisz 2×80GB-on így is
alig férek el... ideje lenne egy pci-s sata raid kártyát és
egy új hddt beújítani...
Ja meg csili-vili az aero, csak közben a vidkarit is 3D-ben
járatja, jóval magasabb fogyasztással...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-21, 01:12:24
Ja meg csili-vili az aero, csak közben a vidkarit is 3D-ben
járatja, jóval magasabb fogyasztással...
Ha beállítod hogy a vidkarid ugyanolyan frekiken járjon 3D-ben mint 2D-ben akkor nem fogyaszt többet. :) Mondjuk nyilván kényelmetlen játék előtt a drivert állítgatni, de valamit valamiért.
Egyébként szerintem hamarosan megoldja az nV meg az AMD is hogy a driver felismerje ha csak az Aero miatt kell 3D-be kapcsolni a videokártyát és visszaveszi 2D-re.

Ramiz

*.flv-t nem lehet "csak úgy" lejátszani, flash-be meg html-be ágyazás nélkül? Netről szedett videókról van szó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

mplayer lejátssza, az újabb verziók még tekerni is tudnak benne.
Failure is the default option

Ramiz

Jé, télleg... :D Pedig mintha a múltkor nem sikerült volna... :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!