Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Tutegal

Quote from: Fazék on 2007-05-29, 16:30:24
thai csirke!!

egy rohadtnagy pdf file-ban leledző kb minimum A3-as méretű tervrajzot kéne kinyomtatnom, melynek hasznos magasság:szélesség aránya 2:7 kb. sajnos ez a vacak 6-os adobe, mivel a tervrajz is egy lap, csak egyetlen laphoz hajlandó igazítani, pedig én elviselném, ha elforgatva a szélességhez igazítva kinyomná mondjuk kb 3-4 lapon, mert egy A4-es lapra rányomva az értékek olvashatatlanok.

kérdésem arra vonatkozna, hogy hogyan tudom rávenni, hogy a nyomtatásnál (nem számítógépen nézegetésnél!) vagy csak magassághoz, vagy csak szélességhez igazítsa a nyomtatandó dokumentumot, ne pedig magasság és szélességhez?

(ja és rohadt munkahely :comp:)

Míg kínaiaknak dolgoztam, sok hülye céggel találkoztam, akik csak pdf-ben mertek ajánlati rajzokat küldeni. Mondván így nem tudjuk olyan hamar khmm... újrahasznosítani :ejnye:.
Ha látszik a PDF-en, hogy eredetileg vektoros rajzból készült, akkor az Adobe Illustrator egy univerzális megoldás. A PDF-et oldalanként (ebben az esetben rajzonként) beolvassa, és van CAD-hoz való vektoros konvertere (dwg, dxf). Így visszakapod az eredeti szerkeszthető rajzot,  :smile: amit már bármely CAD programmal kényelmesen lehet nyomtatni vagy tovább használni.

sirtomi

Ezt a házimozi rendszert venné meg egyik haverom 15eFt-ért:
Samsung HT-DS100

Tőlem kérdezi, hogy milyen, de én nemigazán értek hozzá. Srác baromira nem akar sokat költeni ilyesmire, szóval drágábbat ne is ajánljatok helyette :D Csak az érdekli, hogy jó-e a cucc.
Én a divx lejátszást hiányolom.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-05-30, 13:59:22
Ezt a házimozi rendszert venné meg egyik haverom 15eFt-ért:
Samsung HT-DS100

Tőlem kérdezi, hogy milyen, de én nemigazán értek hozzá. Srác baromira nem akar sokat költeni ilyesmire, szóval drágábbat ne is ajánljatok helyette :D Csak az érdekli, hogy jó-e a cucc.
Én a divx lejátszást hiányolom.
Mondd meg neki hogy felejtse el. Bele se merek gondolni hogy milyen szörnyű dobozhangja lehet annak a hangfalszettnek...

Darkstar

Hát, gondolj bele, hogy egy komolyabb fülhallgató mennyibe kerül, aztán nézd meg az árát ennek. Többet szerintem nem kell mondanom. :D (Bár ha mégis megveszi és pozitívan csalódik, szóljatok, ennyiért engem is érdekel ^^)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ultimecia

Nekem egy érdekes kérdésem lenne:

Most vettem egy http://www.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=15283
mp3 lejátszót.

Felpakoltam rá a zenéimet ahogy kell. Ez a kis aranyos képes képeket megjeleníteni (A plusos videót is csak 8-10K val drágább).
A képeket mutatja ahogy kell, mangaolvasásra kiválló :D

Az egyik számnál ami a Chobits op az tartalmaz egy képet ami megjelenik a lejátszón.
Megnéztem a többit de azoknál nem volt kép.

Olyan képet hogyan tudok bevinni mp3 fájlba?

Külön a képet nem másoltam fel, sőt szt a képet az életben nem láttam még.
Néztem winampal nem jeleníti meg. MP3 fájl tulajdonságai között sem. Az intéző "miniatürökkel" sem látszik. Kifogytam az 5letekböl.

Darkstar

A kép chobits-os volt? Ha igen, nem egy ost-t másoltál fel könyvtárastol? Vagy maga a lejátszó szoftvere nem szedhette le, amíg a géphez volt kötve (mint a win media player)? Legjobb tudomásom szerinte mp3ba képet tenni nem lehet. Max képbe mp3at :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-05-30, 14:43:25
A kép chobits-os volt? Ha igen, nem egy ost-t másoltál fel könyvtárastol? Vagy maga a lejátszó szoftvere nem szedhette le, amíg a géphez volt kötve (mint a win media player)? Legjobb tudomásom szerinte mp3ba képet tenni nem lehet. Max képbe mp3at :D
Az ID3v2 szabvány már tud képet is rakni mp3-ba.

ultimecia

#6307
A szám ost-ből van, de már régen el van különítve az mp3 playeres számaim a simáktól, és már csak mp3 fájlok vannak.
Meg az a kép nem létezik nálam sehol, így nemigen tudom honnan tudta leszedni.
MEg ennél külön könyvtárba kell pakolni a képeket, zenefájlokat, playlistekes stb. ami nem olyan formátum azt nem is engedi felvinni.
Mikor elsőnek megláttam csak  :eek: :wtf: .

Most átfutottam gyorsan azért a könyvtárakat. Ez a kép önmagában nem léztezik sem winyon sem mp3 lejátszón. Itt valami trükk van a dologban.

Edit:
Quote from: Zsiga on 2007-05-30, 14:51:03
Quote from: Darkstar on 2007-05-30, 14:43:25
A kép chobits-os volt? Ha igen, nem egy ost-t másoltál fel könyvtárastol? Vagy maga a lejátszó szoftvere nem szedhette le, amíg a géphez volt kötve (mint a win media player)? Legjobb tudomásom szerinte mp3ba képet tenni nem lehet. Max képbe mp3at :D
Az ID3v2 szabvány már tud képet is rakni mp3-ba.

THX. Átnézem, mit ír. Remélem találok szoftvert amivel meg tudom csinálni a többit is.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-05-30, 14:51:03
Az ID3v2 szabvány már tud képet is rakni mp3-ba.
Remek, megint le vagyok maradva.  :merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Akármelyik komolyabb tagger-programmal (pl. Tag&Rename, de még az iTunes is tud ha jól emlékszem) lehet belerakni.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-05-30, 14:37:11
Quote from: sirtomi on 2007-05-30, 13:59:22
Ezt a házimozi rendszert venné meg egyik haverom 15eFt-ért:
Samsung HT-DS100

Tőlem kérdezi, hogy milyen, de én nemigazán értek hozzá. Srác baromira nem akar sokat költeni ilyesmire, szóval drágábbat ne is ajánljatok helyette :D Csak az érdekli, hogy jó-e a cucc.
Én a divx lejátszást hiányolom.
Mondd meg neki hogy felejtse el. Bele se merek gondolni hogy milyen szörnyű dobozhangja lehet annak a hangfalszettnek...
Kifutó modell, azért ennyire olcsó.
Én is egy kicsivel komolyabbat vennék, de nincs tapasztalatom, hogy ez milyen lehet.

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-05-30, 15:45:42
Kifutó modell, azért ennyire olcsó.
Én is egy kicsivel komolyabbat vennék, de nincs tapasztalatom, hogy ez milyen lehet.
Azért ilyen olcsó mert szar. Régebben meg azért volt drága mert az újdonságokat (főleg ha olyan trendy dologról van szó mint az '5.1', vagy manapság a 'HD' vagy 'HTPC', meg 'gamer') pofátlan haszonkulccsal szokták árulni. :)
Hallottam már sokféle ilyen mindent-egyben szettet, és hát mind borzalmasan szólt, olcsó és drága egyaránt. Pedig a 25k-s Genius szettemmel nagyjából elégedett vagyok (filmes használatra teljesen korrekt, és legalább fából van...), szóval nem voltak túl nagy igényeim.

Darkstar

#6312
A winamppal lenne egy kis gondom. Újratelepítés óta, hiába van így beállítva, nem hajlandó más ablakok előtt megjelenni, ha a képerőny tetejére viszem az egeret. Miért csinálhatja?
A másik meg hogy nem küldi ki rendesen a hagot a hangfalakra, a két front speaker szól, a többi nem, mélynyomó sem, ami elég zavaró. Ezt hol tudom beállítani?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Vista talán? (mármint, hogy amiatt vannak gondok)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Nos, van egy apró problémám...a gépem csakúgy leáll minden ok s felírat nélkül s újraíndítja a gépet...csak akkor ha vlm olyasmi cuccot futtatok ami igényli a videókártyát...
nahmost. nemrég vettem -ajánlatotokra- egy nvidiát s egy új tápot...Mind2 profi s semmi baj nem lehet velük...
Postolom mi a hiba:

BCCode : 1000008e     BCP1 : C0000005     BCP2 : F4531B3A     BCP3 : B9219C24
BCP4 : 00000000     OSVer : 5_1_2600     SP : 2_0     Product : 256_1     

Azon gondolkoztam, hogy maga az alaplap hibás lehet...(s az vágta haza eddig minden cuccomat...)
A régi nvidia drivert használom, mert kül előjönne a "Black WoW" effect...(a gép kifagy s csak feketeséget látsz s kész).
Esetleg vlknek volt már ilyen problémája?

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2007-06-02, 09:34:06
Nos, van egy apró problémám...a gépem csakúgy leáll minden ok s felírat nélkül s újraíndítja a gépet...csak akkor ha vlm olyasmi cuccot futtatok ami igényli a videókártyát...
nahmost. nemrég vettem -ajánlatotokra- egy nvidiát s egy új tápot...Mind2 profi s semmi baj nem lehet velük...
Postolom mi a hiba:

BCCode : 1000008e     BCP1 : C0000005     BCP2 : F4531B3A     BCP3 : B9219C24
BCP4 : 00000000     OSVer : 5_1_2600     SP : 2_0     Product : 256_1     

Azon gondolkoztam, hogy maga az alaplap hibás lehet...(s az vágta haza eddig minden cuccomat...)
A régi nvidia drivert használom, mert kül előjönne a "Black WoW" effect...(a gép kifagy s csak feketeséget látsz s kész).
Esetleg vlknek volt már ilyen problémája?
Ha most cseréltél videokártyát és videokártyahibát produkál a géped akkor miből gondolod hogy alaplaphiba van? :confused:

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2007-06-02, 12:22:10
Quote from: Alkyra on 2007-06-02, 09:34:06
Nos, van egy apró problémám...a gépem csakúgy leáll minden ok s felírat nélkül s újraíndítja a gépet...csak akkor ha vlm olyasmi cuccot futtatok ami igényli a videókártyát...
nahmost. nemrég vettem -ajánlatotokra- egy nvidiát s egy új tápot...Mind2 profi s semmi baj nem lehet velük...
Postolom mi a hiba:

BCCode : 1000008e     BCP1 : C0000005     BCP2 : F4531B3A     BCP3 : B9219C24
BCP4 : 00000000     OSVer : 5_1_2600     SP : 2_0     Product : 256_1     

Azon gondolkoztam, hogy maga az alaplap hibás lehet...(s az vágta haza eddig minden cuccomat...)
A régi nvidia drivert használom, mert kül előjönne a "Black WoW" effect...(a gép kifagy s csak feketeséget látsz s kész).
Esetleg vlknek volt már ilyen problémája?
Ha most cseréltél videokártyát és videokártyahibát produkál a géped akkor miből gondolod hogy alaplaphiba van? :confused:

fenét most. legalább 2 hónapja..(asszem..már elvesztettem az időérzékem...csak olyan napok vannka, mikor vizsgázom vagy mikor taunlok a vizsgákra. oszt készt.XD)
mindenestre frissítettem a drivert...

Baggio

az lenne a gondom, hogy a nyomtatóm csak úgy hajlandó nyomtatni, hogy ha mind a 4 patron(három színes és a fekete) benne van és ráadásul egyik sem lehet üres. Hiába állítom be, hogy csak fekete tintát használjon, és a nyomtatandó szöveg is tiszta fekete, nem hajlandó nyomtatni. Hogy lehet ilyen tróger szoftvert irni. Tudom hogy arra megy hogy mindíg meg kelljen venni minden patront, csak hát egy darab 3300 ft. Az utángyártotttat meg nem veszi be.
Nem tud valaki valami módszert ennek a megoldására? Gondolom a szoftverrel kéne buherálni valamit. A nyomtató egy Epson Stylus DX4850

Fazék

#6319
az én nyomtatóm meg azzal idegesít halálra, hogy ha van pofám beállítani, hogy csak a fekete patront használja, akkor minden a hálózat egyéb tagjaitól indított nyomtatásnál földob nálam(!) egy rohadt ablakot, ami persze totál megzavar mindent, játékot, filmet, stb, és rákérdez, hogy "csak fekete patronnal fogok nyomtatni, biztosan akarod, gazdám?" ...
hát menj az anyádba, persze hogy akarom, csak nyomtass már és hagyj békén!
persze mit tudok ez ellen tenni? birka módon kénytelen vagyok hagyni, hogy használja az összes patront és reménykedek benne, hogy szürkeárnyalatú nyomtatás beállításával nem mindig a színes patront használja hozzá... fognám a szoftvert tartalmazó cd-t és halálra verném vele a fejlesztőit legszívesebben...

ja a típus: Canon MP150

szerk: az enyém legalább annyiban korrekt, hogy ugyan reklamál az üres patronért, de attól még enged nyomtatni, a másik patronnal...

egy nyomtatóban mennyi ideig lehet hagyni egy kiszáradt patront? kb mennyi idő után okoz kárt a kiszáradt patron?

Selmo

Hát akkor én a HP nyomtatómmal meg sem szólalhatok, soha nem volt bent színes patron, egyszer sem szólt érte és a kevés a tinta üzenetet is csak egyszer kell kikapcsolni. Beszáradásról nem tudok, azt hiszem 1 hónapnál tovább nem ajánlott üresben hagyni.

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

tsk. még mindig meghal...de csak akkor ha vlm videókártyát igénylő cuccot índítok el...s csak véletlenszerűen hal meg...néha...nem adott időközönként...érdekes...vírus esetleg? megnézem.

Kuroi Tenshi

Lehet, hogy mégiscsak az alaplap NB vagy agp-linkjei, esetleg a
foglalat. Néztél már olyan programot, ami csak a cput terheli, pl
superpi avagy spi; orthos / prime95? Ha akkor bírja a gép, nem
melegszik túl a proci (figyeld a hőmérsékleteket közben), akkor
vmi gpu vagy alaplap.

Cobra

Jó, hogy írtátok a nyomtatókat, lassan akartam nyomtatót cserélni, de ahogy látom jobb, ha maradok a HP-nál. Igaz egy régebbi darabom van (840C), de ez meg se szólal, hogy üres a színes patron, ami benne van (illetve csak 2 szín hiányzik belóle, a 3. már valószínűleg rég beszáradt). Egyébként a beszáradt tinta a nyomtatóra nem hat károsan, csak a patron lesz kuka, mivel beszáradt patron töltését nem vállaják sehol. Nekem ráadásul 1 hét nyomtatóban (miután kifogyott) és 1 hét lezárt zacskóban tárolás után azt mondta a töltős, hogy beszáradt :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

#6324
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-02, 21:02:50
Lehet, hogy mégiscsak az alaplap NB vagy agp-linkjei, esetleg a
foglalat. Néztél már olyan programot, ami csak a cput terheli, pl
superpi avagy spi; orthos / prime95? Ha akkor bírja a gép, nem
melegszik túl a proci (figyeld a hőmérsékleteket közben), akkor
vmi gpu vagy alaplap.

normál windowsban istenül megy minden.
csak akkor mikor konkértan le kezd dolgozni a videókártya. de figyeltettem a hőmérsékletét. nagjyából 60-70 fok körül mozog miközben wowozok s mikor windosban van akkor 50-60fok.(a videókártya)...hogy a cpu hőmérséklete mekkora...hm.megnézem.


outpost azt mondja, hogy driver hiba...(vlm 80000003@sandbox+12b3a) nu de melyik...esetleg egy windows reinstall segítene?

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2007-06-02, 22:19:38
outpost azt mondja, hogy driver hiba...(vlm 80000003@sandbox+12b3a) nu de melyik...esetleg egy windows reinstall segítene?
Outpost? Az nem egy tűzfal? Nem hallottam még ilyen diagnosztikai programról...

Előbb próbáld végig a vidkari újabb meg régebbi stabil/jó drivereit, alaplap
drivereit, majd utána a win reinstallt.

Alkyra

#6326
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-04, 00:04:13
Quote from: Alkyra on 2007-06-02, 22:19:38
outpost azt mondja, hogy driver hiba...(vlm 80000003@sandbox+12b3a) nu de melyik...esetleg egy windows reinstall segítene?
Outpost? Az nem egy tűzfal? Nem hallottam még ilyen diagnosztikai programról...

Előbb próbáld végig a vidkari újabb meg régebbi stabil/jó drivereit, alaplap
drivereit, majd utána a win reinstallt.

de az. a videókártya drivereivel már játszadoztam. most raktam fel a legfrissebb a alaplap drivert hozzá.majd meglátjuk.
most wowozta megy ideig s 70ről felment 77fokra a hőmérséklete s rohadt meleg volt a videókártya felület.(passzív hűtéses)
A hőmérséklet folyamatosan növekedett(szal ha bekapcsolva hagyom a játékot akkor továbbmelegszik), ám meglehetősen lassan.(ezalatt a 20 perc alatt 6-7 fokot nőtt...bár ez lehet h nem lassú...)
Nem merem kitenni egy hosszab tesztelésnek, mert félek, hogy kiüti a gépet s gép nélkül maradok.-.-(nincs pénzem most javítani..)

Cobra

Ugye van a házad hátuljában legalább egy 8cm-es ventillátor? Ha nincs, akkor ne lepődj meg, ha néha túlmelegszik és elszáll a videókártya. 80 foknál többet tartósan nem bír ki egy kártya sem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Egy passzív vidkari egy rosszul szellőző gépben rossz ötlet  :angyali:

Member

Erről jut eszembe, mekkora pormennyiséget bír ki a gép? :D
(Elég durván áll benne bizonyos helyeken, főként a soha nem cserélt részeken)