Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-13, 19:15:20
A 6. pontot is végrehajtottad? :D
az még így tudatlanul is rettentően gyanús volt az rm miatt , szóval kihagytam :D

újabb kérdés: ha fölmásoltátok egy filmes dvd tartalmát a vinyóra (audio_ts, és video_ts könyvtárakat), akkor ezt hogyan lehet legkényelmesebben kiírás nélkül lejátszani?
mplayer-rel pl hirtelen csak a file-okat tudom egyesével elindítgatni, de gondolom létezik rá módszer, hogy azt a könyvtárat dvd-ként kezelje.

kikuchiyo

mplayer dvd://1 -dvd-device X:\path\to\directory\VIDEO_TS
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-13, 23:25:24
mplayer dvd://1 -dvd-device X:\path\to\directory\VIDEO_TS
thank you kind sir.

Lt. Simoan Blarke

#7803
na, K_T, akkor itt homályosíts fel. megnéztem megint raid5-6-ot (hátha én emlékszem rosszul, bár tény, kevertem pár dolgot az 5+1-gyel).
5 = van sok vinyóm, mindegyikre írom a dolgokat, az n.-re meg rábaszom a paritást.
6 = van sok vinyóm, mindegyikre írom a dolgokat, az n-1.-re és az n.-re rábaszom a paritásokat.
ha jól értelmezem, amikor az adott raid-kötet üzemel, íráskor mindegyiket használom, olvasáskor meg a paritásosak kivételével mindegyiket.
da?

mondjuk gondolom raid-kártyánként egy-egy ilyet tudok csinálni, de az nem derült ki egyértelműen a kapcsolódó cikkekből, hogy mennyi az az n, amire normális recoveryt lehet csinálni - azaz 30 vinyóhoz hány plusz vinyó kéne, hogy 80% feletti várható recoveryd legyen (azaz hány raid5 vagy raid6 szétosztás kéne hozzá)?  :confused:

terhelést meg így már látom, oké. így is eléggé túl van hajtva az ftp, ezt már gondolom nem bírná. (RE2 vinyókat meg nem fognak menni bele, hiába csináljátok az interhostos gyűjtögetést... gondolom én)

edit: látom nem tudok fogalmazni még mindig.
szóval egy annyira terhelt ftp-nél, mint a usteam, hány raid kellene? nyilván a tükrözés magában az, ami a legkevesebb terhelést jelenti, de az a legkevésbé effektív hdd-számot tekintve. kérdés így érthetőbb-e mit kérdezek... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-14, 21:01:21
na, K_T, akkor itt homályosíts fel. megnéztem megint raid5-6-ot (hátha én emlékszem rosszul, bár tény, kevertem pár dolgot az 5+1-gyel).
5 = van sok vinyóm, mindegyikre írom a dolgokat, az n.-re meg rábaszom a paritást.
6 = van sok vinyóm, mindegyikre írom a dolgokat, az n-1.-re és az n.-re rábaszom a paritásokat.
ha jól értelmezem, amikor az adott raid-kötet üzemel, íráskor mindegyiket használom, olvasáskor meg a paritásosak kivételével mindegyiket.
da?
Nem, a RAID3-nál (asszem) van külön paritás-lemez. RAID5-nél szét van osztva minden vinyóra a paritás.  http://www.acnc.com/04_01_05.html

Lt. Simoan Blarke

#7805
Quote from: Zsiga on 2008-03-14, 21:10:34Nem, a RAID3-nál (asszem) van külön paritás-lemez. RAID5-nél szét van osztva minden vinyóra a paritás.  http://www.acnc.com/04_01_05.html
ok, akkor csak plusz lemez kell:
Therefore,the usable capacity of a RAID 5 array is (N-1)*Smin , where N is the total number of drives in the array and Smin is the capacity of the smallest drive in the array. - Raid5,
Therefore,the usable capacity of a RAID 6 array is (N-2)*Smin , where N is the total number of drives in the array and Smin is the capacity of the smallest drive in the array. - Raid6.
(Szemlélet szerint tökmindegy, hogy most akkor külön paritás-lemez van-e, vagy sem - viszont akkor raid5 meg raid6 esetében meg van osztva a paritás, azaz +1 ill. +2 vinyó megy, ha a kötetbe beleolvasok readdel? Mert sima paritás-vinyónál csak write és recover esetében kell belenyúlni a plusz vinyóba, nem e?)
Mindenesetre nem akarok ilyet kiépíteni, csak az ftp-s adatvesztés kapcsán felvetődött hogy nem bírnák a raid-terhelést a vinyók. innen a kérdés. (Azt látom hogy 1 vinyó elszállásakor mindenféleképpen vissza lehet állítani az elveszett adatokat, bár ez ellenkezik a digiten és kódtechen tanult ismereteimmel, ha blokkonként egy paritásbit van, de oké, elhiszem.) Mondjuk ehhez nyilván kell egy vinyókihasználtsági diagram.

Edit: ok, elolvastam mégegyszer, ez a szar egyszer parity bitet, egyszer parity blockot ír, meaculpa.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Hali! Nah annyi lenne a kérdésem, hogy rendszerhőmérséklet ellenőrzésre (windowsból) és teljesítmény tesztre milyen progikat használtok? Hőmérséklet tesztre ajánlották az Everest-et, teljesítmény tesztnek meg valami 3D mark-ról hallottam. Ezek jók, illetve mit ajánlanátok? Pl processzor sebesség és memoria sebesség ellenőrzésére.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-15, 05:14:08
Hali! Nah annyi lenne a kérdésem, hogy rendszerhőmérséklet ellenőrzésre (windowsból) és teljesítmény tesztre milyen progikat használtok? Hőmérséklet tesztre ajánlották az Everest-et, teljesítmény tesztnek meg valami 3D mark-ról hallottam. Ezek jók, illetve mit ajánlanátok? Pl processzor sebesség és memoria sebesség ellenőrzésére.
hőmérsékletre jó az everest imo, bár azt nem lehet szépen traybe lerakni úgy, mint a hdsentinelt :D (utóbbi csak vinyóhőmérsékleteket mutat, értelemszerűen.)
3d mark az a rendszer összteljesítményét gyalázza, elsősorban gpu, aztán cpu, végül ram, ami számít nála afaik. ha processzor és memória felmérésére kell progi, akkor cpu-z. telepíteni se kell és minden lényeges cuccot mutat. plusz nem tudom az orthos mennyire teljesítményteszt, azt vizsgálja, hogy hibázik-e a gép számításvégzésben (elsősorban oc után érdemes használni, de kiszűrni a memória és proci hibáit hasznos lehet. specifikusan ram-ra van egy memtest nevű szutyok is, az a ramot vizsgálja). mire kell ez neked? csak hogy ne rossz irányba tévelyegjek...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Selmo

#7808
Speedfan mutatja a hőmérsékleteket, a feszültségeket, S.M.A.R.T.-ot és a fordulatszámokat is.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Everest mutat mindent és van benne sebességteszt is, illetve stresszteszt is.
És traybe ugyanúgy le lehet rakni, ahol mutatja a kiválaszott hőfokokat, órajeleket, feszültségeket és fordulatszámokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Hőmérsékleteket és feszültségeket csakis hardveresen érdemes mérni, pl. hőmérős multiméterrel; a szoftveres mérések semmit nem érnek, közük sincs a valósághoz.

Kronosz88

Nekem az lenne a problémám hogy nem tudok regisztrálni a honlapon ha az e-mail címemet írom be akkor azt írja "HIBA: Ez az e-mail cím már regisztrálva van!" ha meg másik e-mail-t hgasználok akkor azt írja ki hogy "Nincs jogosultság a művelet végrehajtásához." mért van ez mért nem tudok regisztrálni?
Választ előre is köszönöm.

Member

Általában ez akkor van, amikor random iqfighter a "vissza" gombot használja IE alatt, vmiért megkeveri a dolgokat.

Cloud

#7813
Quote from: Cloud on 2008-03-12, 21:42:42
Nos helyzet: kaptam ingyé vadonatúj bontatlan dobozos notit...
Paraméterei:Fujitsi siemens
* Intel Celeron M 1.73 ghz
* Képernyő: 15.4 inch TFT WXGA
* Operációs rendszer: (saját xp sp2)
* Alaplap: Chipset SiS 672
* Processzor: Intel Celeron M530
* Memória: 512MB
* Merevlemez: 80GB

Tudok én ezzel a masinával 720p filmeket nézni?(1080i-re még csak gondolni sem merek.Sok értelme meg nincs is hisz a kijelzőm csak 1280x800-at tud)


edit:
Héten még megy bele egy 512 mb-os(ddr-2 667mhz) ram.

motifator

Nekem ennél valamivel jobb gépen is szaggattak a gurren-lagann 720p-s részei. Nem mindenhol, de az akciójeleneteknél, ahol a kép nagy része változott gyorsan, igencsak  átment diavetítésbe az élmény.
Szal egy ilyen konfigtól ne várj nézhető 720p-t szerintem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Quote from: Cloud on 2008-03-18, 15:21:17
Quote from: Cloud on 2008-03-12, 21:42:42
Nos helyzet: kaptam ingyé vadonatúj bontatlan dobozos notit...
Paraméterei:Fujitsi siemens
* Intel Celeron M 1.73 ghz
* Képernyő: 15.4 inch TFT WXGA
* Operációs rendszer: (saját xp sp2)
* Alaplap: Chipset SiS 672
* Processzor: Intel Celeron M530
* Memória: 512MB
* Merevlemez: 80GB

Tudok én ezzel a masinával 720p filmeket nézni?(1080i-re még csak gondolni sem merek.Sok értelme meg nincs is hisz a kijelzőm csak 1280x800-at tud)


edit:
Héten még megy bele egy 512 mb-os(ddr-2 667mhz) ram.
Elsőre CoreAVC-vel, azután MPlayerrel tessék próbálkozni.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2008-03-18, 15:21:17
Tudok én ezzel a masinával 720p filmeket nézni?
Kódolástól függ, de mivel nincs benne hardveres gyorsítás, ezért
valószínűbb, hogy szaggatni fog.

Lt. Simoan Blarke

essóess java (jre, jdbc, whatever) probléma.
adott nekem egy ilyenem. akit kértem, annak működik, ie alól ugyanúgy, mint fox alól. namost én feltettem jre-t, próbáltam ie-t, próbáltam maxthont (kicsit mások a security beállításai, mert maxthont baszkuráltam, ie-t nem), de nekem nem működik. laboron bekonfigurálva ott helyben működött, direkt megnéztem hogy fut-e ie7 alatt, futott. volt egy ilyen leírás a hallgatói útmutatásban, hogy

"Tesztelés böngészőből (Mozilla, IE)
A rapidról letöltött appletek esetében a program külön beállítás nélkül fut böngészőből. A lokális gépen fejlesztett, és onnan letöltött appletek azonban a JRE-k igen szigorú alapbeállításai miatt nem tudják az adatbázis szervert elérni. A probléma egyik lehetséges megoldása SUN-os JRE esetén, ha felhasználónk home könyvtárában egy .java.policy nevű file-ban felüldefiniáljuk a default-ként megadott jogokat.
Annak érdekében tehát, hogy appletünket böngészőből is tesztelhessük, egy tipikus Internet Explorer + SUN-os JRE környezetben (pl: a HSZK-s konfigurációkon) tegyük meg a következőt:
A http://db.bme.hu/~balazs/jdbc/.java.policy cím alatt elérhető .java.policy file-t töltsük le a Firefox böngészővel (az IE-vel ez nem lehetséges!) a D:\Documents and Settings\$FelhasznaloNev" könyvtárba. JRE 1.6 esetében ez módosul a ,,D:\Documents and Settings\$FelhasznaloNev\Application Data\Sun\Java\Deployment\security" könyvtárra. A UNIX-on a ponttal kezdődő fájlok rejtettek, ezért a böngészőben nem kerülnek listázásra, azaz a letöltéshez a teljes URL-t meg kell adni. Ez biztosítja az applet futásához szükséges jogokat a browser számára. Az új jogosultsági beállítás csak a böngésző újraindítása után lesz érvényes."

a .java.policy-t lehúztam (volt zippelve is, nem kellett foxot tennem hozzá.), betettem először saját documents and settingsbe... semmi változás. csináltam a d-re könyvtárat, bölcsész módjára, hátha az változtat valamit, ha abban ott van, hát nem jött be. na most a kérdés: wtf? (próbáltam, labor3 tanár appletjei nagyszerűen futnak.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Ha jól nézem, ezt a policy file elegánsan java.security.AllPersmission-t ad mindenkinek, szóval csak addig legyen bent, amíg az appletedet teszteled :)
Ha windowsra és ~\AppData\Sun\.... helyre teszed be, akkor szerintem nem kell a '.' a fájlnév elejére. Mindenesetre ha így nem megy, akkor megpróbálhatod globálisan, a központi Program Files\Java\jreAkárhány(amelyikaböngészőplugined_devalszegalegújabb)\lib\security\java.policy fájl elején beszúrni egy sort, és grantolni ugyanúgy AllPermission-t minden user minden java kódjának. Ideiglenesen, persze, és gondosan lebekkápolva az előzőt.

Amúgy meg muszáj appletet csinálni, nem lehet sima asztali alkalmazást?

Lt. Simoan Blarke

muszáj appletet csinálni, jah. mindenesetre csináltam annyit, hogy jre-t legyilkoltam, feltettem legújabb jse-t, így explorer alatt rendesen működik (maxthon alatt viszont egyáltalán nem...), szóval rulez. egyébként rájöttem én is hogy mit csinál ez a policy file, töröltem is a picsába, amikor rájöttem, hogy enélkül is működik...

másik kérdés: java-ban van api, amivel lehet egyszerűen regexp-ezni? (rész-string megadásával is tudni kéne keresni az adatbázis táblái között, aztán valahogy nincs kedvem ötszáz soros switch case-t írni rá.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 19:22:00
másik kérdés: java-ban van api, amivel lehet egyszerűen regexp-ezni? (rész-string megadásával is tudni kéne keresni az adatbázis táblái között, aztán valahogy nincs kedvem ötszáz soros switch case-t írni rá.)
1. RTFM
http://java.sun.com/javase/6/docs/api/
innen kb. 3 másodperc megtalálni a java.util.regex csomagot.

2. Adatbázisban rész-sztringgel keresni? Természetesen megoldható, de miért Java-ban? Már rögtön a lekéréskor illene; SQL-es LIKE kulcsszó nem elég?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Próféta on 2008-03-20, 19:29:582. Adatbázisban rész-sztringgel keresni? Természetesen megoldható, de miért Java-ban? Már rögtön a lekéréskor illene; SQL-es LIKE kulcsszó nem elég?
megvágtak SQL-ből, kegyelem kettessel engedtek át, ergo ez eszembe se jutott :) de thx, ez nemrossz ötlet :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Ez most nagyon boob kérdés lesz, de a FireFox-ban hol kell beállítani, hogy auto kiegészítse a keresőbe már korában beírt keresési kifejezéseket? Illetve nem is auto kiegészítse, hanem fölajánlja azt a listát. Pl ha TT-n keresek egy anime/suber group kombót etc. Előre is kösz és bocs.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Ez mikori verzió? Nekem ha jól emlékszem, automatikusan bennvolt.
Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-22, 01:12:32
Ez most nagyon boob kérdés lesz
:D

Draconire


minuszmiki

Eszközök -> Beállítások -> Adatvédelem fül -> "Űrlapokon és keresősávban megadott adatok mentése" elé pipa

Dreamcleaver

Merci és also boobs of course.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Beldynas

Quote from: Próféta on 2008-03-22, 02:15:14
Quote from: Beldynas on 2008-03-22, 02:07:08Nem szeretem a parancssorozást.
Meg lehet úszni, ha használsz valami grafikus felületet, pl. MPF.

Köszönöm! A lejátszás meg van oldva. Megy a szöveg is, a hang a kép tökéletes. A szöveggel a probléma változatlanul fenn áll. Több részt is megnéztem próbából. Az első rész kivételével mindenhol rossz a szövegezés. El van csúszva. Nem valószínű, hogy a géppel van a gond (akkor az első rész szövege is elcsúszna.), hanem magával a szöveggel.
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Ezzel a problémával nem lenne etikus itt tárgyalnom.
Hol tudnám ezt megbeszélni?

Selmo

Amennyiben a felirat csúszik, úgy vagy a felirat hibás, vagy nem ahhoz a kiadáshoz készült, ami neked van. Mondjuk ekkora csúszást, hogy a film negyedénél kezdődik, még így sem igen tudok elképzelni. Valamilyen szerkesztővel nézz bele a feliratba, hogy egyezik-e a filmmel az FPS. Ha igen, akkor mérd meg a csúszást és időzítsd át a feliratot. SRT esetén elég a Subtitle Workshop erre, ASS esetén Aegisub kell.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Valaki tudja, hogy a kib*szott tetves AVG által leblokkolt fájlokhoz, hogy lehet hozzáférni? Mi a f*szomnak van ignore opció, ha nem engedi, hogy használjam a file-t, csak mert ő mindenben trójait lát?!? Elcseszett egy program.  :grrr:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS