Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-06-09, 16:53:28
GeForce kártyához raktál fel ATItoolt?
Már évek óta támogatja az nV kártyákat is. :)

sirtomi


chilip

kéne segítség havernak:
ez tőle idézet:
"Feltelepítettem a Call of Duty 4-et, elkezdek vele játszani és egy idő után -meghatározatlan idő mulva- elmosódik a kép, és mindenféle krix-krax-ok jelennek meg a monitoron. A videókari gyári driver-ével és a legújabb NVidia drieverrel is ugyanez a probléma. Lefagyni nem fagy le, mert van úgy, hogy még le tudom tenni a game-t az asztalra és vissza is tudok lépni és akkor megy tovább a játék, de van olyan is amikor végképp nem tudok mit csinálni és újra kell indítani a rendszert. Akár vissza tudok lépni akár nem, ez a hiba mindig ismétlődik.
Felraktam a FEAR című játékot is, ott is elmosodott a kép."

nos túlmelegedés kizárható, mérte a hőt (stabil 50 körüli). legfrissebb nVidia driver van fenn neki (175.16)

gép: Core2Duo 6850
MSI NX8800 GT Zilent, 512Mb
4 giga RAM
ASUS P5K alaplap

Winfos SP3 van fenn ha számítana valamit is

Fazék


Zsiga

Quote from: chilip on 2008-06-09, 17:05:53
nos túlmelegedés kizárható, mérte a hőt (stabil 50 körüli). legfrissebb nVidia driver van fenn neki (175.16)
Hol és mivel? Ha nem rendes hőmérővel a videokártyán akkor kb. semmit nem számít. Lásd 25°C-os szobában 14°C-os Samsung vinyók, stb...
Első tippem döglött videokártya, memóriahiba vagy esetleg GPU-hiba, illetve simán lehet hogy csak túlmelegszik.

Cobra

Elsőre én is túlmelegedést tippelek, de lehet GPU vagy videoram hiba is (kéne egy screenshot hogy néz ki).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-09, 15:16:58
(A túlmelegedés és leállás nem károsítja a kártyát, ugye? Biztonsági áramkör lekapcsol, és kész?)

edit: lehet, hogy a táp nem bírja a dolgot? A PH-n találtam valami topikot, ahol azt írták, hogy erős táp ajánlott ehhez a kártyához. (Szörnyű, hogy mennyire nem értek én ehhez... :o )

De, károsíthatja, nem tesz jót neki. De azért sokáig bírják. A 6800GS-em
biosa szerint 125°C-nál lassítotja a kártyát, 135°C-nál kapcsolja ki :D

Csak azt nem mondd, hogy valami <300W-os Codegány...  :3x3:
Öregem, azt villámsebesen, mielőtt elpusztítja a géped. De komolyan,
azokban semmi védelem nincs, olyan simán el tudja füstölni a komplett
gépet alaplapostul, procival és winyóval együtt, hogy csak na....
Ha olcsón akarod megúszni, akkor végy egy 350W-os FSP-t kb 6k-ért.
(Múltkor pont ezt néztem és röhögtem, hogy ez külön 6k, közben
vannak olyan asus házak, amikben ez benne van, 6,5k-ért... nyilván
kínai vasház, de 500Ft-ért... lol... :D)

Chilip: ja, kéne szkrínsát. Lehet hibás, vagy az adott frekin nem
megfelelően teljesítő gpu vagy ram is.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-10, 01:02:11
Csak azt nem mondd, hogy valami <300W-os Codegány...  :3x3: Öregem, azt villámsebesen, mielőtt elpusztítja a géped.

400W-os nemtommi (LPJ9 van ráírva), talán ez:
http://www.azszamtech.hu/?q=node/1589
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Bár ilyen gépet el kéne vinnie, de jobban járnál egy tápcserével (lehet van már valami baja a tápnak és azért nem működik rendesen a gép).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

nos mióta kértetek screenshotot a hibáról... az egyszer sem jött elő  :lul: :rotfl: szóval ha majd újra előjön, akkor majd csinál. mondtam is neki, hogy bejáródott a kártya :D

Alkyra

Kérdés: a garancia vonatkozik akkor ha elfüstölöm az új laptopom videókártyáját?XD túl sok Mass Effect High Grafon kicsit megerőltette szegényt...

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2008-06-10, 19:08:09
Kérdés: a garancia vonatkozik akkor ha elfüstölöm az új laptopom videókártyáját?XD túl sok Mass Effect High Grafon kicsit megerőltette szegényt...
Mért ne vonatkozna rá? Egyébként nem fog elfüstölni ha nem piszkálod illetve nem tuningolod.

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-06-10, 19:10:08
Quote from: Alkyra on 2008-06-10, 19:08:09
Kérdés: a garancia vonatkozik akkor ha elfüstölöm az új laptopom videókártyáját?XD túl sok Mass Effect High Grafon kicsit megerőltette szegényt...
Mért ne vonatkozna rá? Egyébként nem fog elfüstölni ha nem piszkálod illetve nem tuningolod.

Nem áll szándékomban. Azért gondoltam, hogy nem vonatkozik ,mert tulajdonképpen azért száll el, mert túlhajtom.(nem megfelelő használat során nem érvényes a garancia. legalábbis van egy ehez hasonló szövegrész benne.)

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2008-06-10, 19:12:47
Nem áll szándékomban. Azért gondoltam, hogy nem vonatkozik ,mert tulajdonképpen azért száll el, mert túlhajtom.(nem megfelelő használat során nem érvényes a garancia. legalábbis van egy ehez hasonló szövegrész benne.)
És szerinted mióta nem megfelelő használat a játék? A te notebookodat úgy árulták hogy nem szabad rajta játszani?

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-06-10, 19:24:50
Quote from: Alkyra on 2008-06-10, 19:12:47
Nem áll szándékomban. Azért gondoltam, hogy nem vonatkozik ,mert tulajdonképpen azért száll el, mert túlhajtom.(nem megfelelő használat során nem érvényes a garancia. legalábbis van egy ehez hasonló szövegrész benne.)
És szerinted mióta nem megfelelő használat a játék? A te notebookodat úgy árulták hogy nem szabad rajta játszani?

haha.ott a pont.:)

Cobra

Ha nem nyitottad fe la notebookot, akkor nem tagadhatják meg a garanciális ügyintézést. Az már más kérdés, hogy minimum egy hónapra, de lehet többre benntartják a gépet, ha cserélni kell valamit rajta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

hello az lenne a kérdésem hogy hogy érdemes 15-20 gigányi anyagot áttenni a nagygépről a laptopra. fel kell töltsem utazás előtt :D

Zsiga

Quote from: Baggio on 2008-06-10, 23:52:27
hello az lenne a kérdésem hogy hogy érdemes 15-20 gigányi anyagot áttenni a nagygépről a laptopra. fel kell töltsem utazás előtt :D
Külső vinyó. Ha nincs akkor szedd ki a laptop vinyóját (általában egyszerűen cserélhető), imádkozz hogy SATA legyen, és ha az akkor simán be tudod rakni az asztali gépbe.

White SeeD

Én ajánlanám a routeres minihálózatot. Ha másra nem is jó a mikrofos hálózat, fájlt megosztani még lehet vele. Igaz nemtúlstabilan :smile:
Illetve ha még nincsen, érdemes venni egy közepes pendrájvot. Én  most vettem egy 4 gb-set 3500 ért. Ahhhoz képest hogy az előző 256mb-s 7500 volt, ez alkalmi vétel :smile:

Laptopszétszedéssel olyan probléma lehet, hogy amint leszeded a hátlapot a granciádnak lőttek. Így ez meggondolandó.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2008-06-11, 00:00:05
Laptopszétszedéssel olyan probléma lehet, hogy amint leszeded a hátlapot a granciádnak lőttek. Így ez meggondolandó.
5 darab laptop van itthon, mindben lehet vinyót cserélni úgy hogy a garancia megmarad. Kb. olyan nehézségű a művelet mint mondjuk egy RAM-bővítés.

White SeeD

A nálam lévő laptop összes csavarpontja le van pecsételve. Amint megsérül a pecsét ugrott a garancia. Cége válogatja hogy mik a garanciális feltételek :smile: Még az üzletben sem nyúlhatnak hozzá, (bizots nem bíznak a vidéki műveletlen szerelőkben  ::) ).
Egyszer pont winyócserét kellett benne megcsinálni, de nem lehetett felnyitni, így 2 hónapot kellett várni hogy fent belerakjanak egy újjat.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Próféta

Quote from: White SeeD on 2008-06-11, 00:00:05Én ajánlanám a routeres minihálózatot.
Sőt, jobb híján sima UTP-kábel is megteszi (azért a biztonság kedvéért crosslink). Ideális 1 gigabites kapcsolatot feltételezve 20 Gb kb. két és fél percig tartana; a gyakorlatban eltart mondjuk tízig is.

Heh, a régi szép idők, amikor soros kábelen nyomtuk át egymásnak a játékokat :)

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2008-06-11, 00:07:36
A nálam lévő laptop összes csavarpontja le van pecsételve. Amint megsérül a pecsét ugrott a garancia. Cége válogatja hogy mik a garanciális feltételek :smile: Még az üzletben sem nyúlhatnak hozzá, (bizots nem bíznak a vidéki műveletlen szerelőkben  ::) ).
Egyszer pont winyócserét kellett benne megcsinálni, de nem lehetett felnyitni, így 2 hónapot kellett várni hogy fent belerakjanak egy újjat.
Azért az nem semmi...  :eek: :) Milyen márka/nagyker/kisker?

Manitu

Quote from: Baggio on 2008-06-10, 23:52:27
hello az lenne a kérdésem hogy hogy érdemes 15-20 gigányi anyagot áttenni a nagygépről a laptopra. fel kell töltsem utazás előtt :D
Ha van benned némi kalandvágy, akkor tudom ajánlani a 3,5"-os floppyt :D


TGWH

#8184
Üdv, segítsetek kérlek. Le sznék tölteni egy feliratfájlt, de ennyi a tartalma:

; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Total Commander 6.0)
Slayers - The Movie.ogm EDF4C651

Mit csináljak? Nem tudná v.ki elküldeni a címemre ezt a feliratot?
szerk.: angol feliratot találtam, akkor max lefordítom, ha nincs jobb ötletetek.

bimanc

Quote from: TGWH on 2008-06-11, 01:22:05
Üdv, segítsetek kérlek. Le sznék tölteni egy feliratfájlt, de ennyi a tartalma:

; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Total Commander 6.0)
Slayers - The Movie.ogm EDF4C651

Mit csináljak? Nem tudná v.ki elküldeni a címemre ezt a feliratot?
szerk.: angol feliratot találtam, akkor max lefordítom, ha nincs jobb ötletetek.


http://animeaddicts.hu/downloads.php?filelist.5.635

Bár magyar fansubberekből úgyis hiány van...

Zsiga

Quote from: TGWH on 2008-06-11, 01:22:05
Üdv, segítsetek kérlek. Le sznék tölteni egy feliratfájlt, de ennyi a tartalma:

; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Total Commander 6.0)
Slayers - The Movie.ogm EDF4C651

Mit csináljak? Nem tudná v.ki elküldeni a címemre ezt a feliratot?
szerk.: angol feliratot találtam, akkor max lefordítom, ha nincs jobb ötletetek.
Ez nem felirat hanem egy .sfv file... ::)

White SeeD

Quote from: Zsiga on 2008-06-11, 00:12:15
Azért az nem semmi...  :eek: :) Milyen márka/nagyker/kisker?

Magyar állam és közbeszerzés :smile: A márka valamelyik Nec Versa, de már elég régi, valószínű már nem gyártják.
Bár ez ugyanolyan elcseszett húzás, mint azt hinni, hgy az xp gond nélkül megy 92 mb rammal, és még dolgozni is lehet rajta.
Bár én megoldottam :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TGWH

Jahh, hogy más a címe :comp: köszönet, pedig láttam is régebben, nem esett le, mi a címe :D
annyiféle feliratfájl van, aszittem az sfv is v.mi olyasmi

Baggio

kösz a tippeket mindenkinek asszem az utp kábeles megoldás marad. megyek veszek is egyet