Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Baggio on 2008-06-11, 12:15:14
utp kábeles megoldás marad. megyek veszek is egyet
Ha még nem indultál el, akkor CROSSLINK utp-kábelt vegyél!

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-11, 14:11:40
Quote from: Baggio on 2008-06-11, 12:15:14
utp kábeles megoldás marad. megyek veszek is egyet
Ha még nem indultál el, akkor CROSSLINK utp-kábelt vegyél!

Én is azt ajánlom. A Hálózati Beállításokban, csak hozzá kell adni egy kis protkollt s a két gépen s máris lehet cipelgetni az adatokat.

Selmo

Semmiféle protokollt nem kell hozzáadni. :eek: Csak fix ip-t beállítani egyazon tartományban a két gépnek. De talán erre van varázsló is. :P

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

#8193
Quote from: Selmo on 2008-06-11, 20:54:39
Semmiféle protokollt nem kell hozzáadni. :eek: Csak fix ip-t beállítani egyazon tartományban a két gépnek. De talán erre van varázsló is. :P

Bocs, magamból indultam ki, ahol három gépnek osztja a netet a router DHCP-vel(+Automata IP).:) Ott már be kellett kapcsolni valami extra protokolt, hogy működjön a dolog rendesen.(nagyon ócska routerem van)

Fazék

Quote from: Alkyra on 2008-06-11, 21:02:51
Quote from: Selmo on 2008-06-11, 20:54:39
Semmiféle protokollt nem kell hozzáadni. :eek: Csak fix ip-t beállítani egyazon tartományban a két gépnek. De talán erre van varázsló is. :P

Bocs, magamból indultam ki, ahol három gépnek osztja a netet a router DHCP-vel(+Automata IP).:) Ott már be kellett kapcsolni valami extra protokolt, hogy működjön a dolog rendesen.(nagyon ócska routerem van)
hát akkor tényleg elég ócska router-ed lehet :)

Alkyra

Quote from: Fazék on 2008-06-11, 21:10:08
Quote from: Alkyra on 2008-06-11, 21:02:51
Quote from: Selmo on 2008-06-11, 20:54:39
Semmiféle protokollt nem kell hozzáadni. :eek: Csak fix ip-t beállítani egyazon tartományban a két gépnek. De talán erre van varázsló is. :P

Bocs, magamból indultam ki, ahol három gépnek osztja a netet a router DHCP-vel(+Automata IP).:) Ott már be kellett kapcsolni valami extra protokolt, hogy működjön a dolog rendesen.(nagyon ócska routerem van)
hát akkor tényleg elég ócska router-ed lehet :)

elég ócska. higgy Nekem. Szerencsére ami kellett hozzá az eléggé alap Windows protokoll volt s simán felrakta.(még telepítő CD se kellett)

Manitu

Quote from: Alkyra on 2008-06-11, 21:23:40
elég ócska. higgy Nekem. Szerencsére ami kellett hozzá az eléggé alap Windows protokoll volt s simán felrakta.(még telepítő CD se kellett)
A Windows fájl- és nyomtatómegosztás. Alapból felrakja telepítéskor, de néha nem kapcsolja be.


Alkyra

Quote from: Manitu on 2008-06-11, 21:57:56
Quote from: Alkyra on 2008-06-11, 21:23:40
elég ócska. higgy Nekem. Szerencsére ami kellett hozzá az eléggé alap Windows protokoll volt s simán felrakta.(még telepítő CD se kellett)
A Windows fájl- és nyomtatómegosztás. Alapból felrakja telepítéskor, de néha nem kapcsolja be.

Hát Nekem nem rakta fel alapból. Külön kellet kérvényezni telepítés után...Mind1. Műxik gond nélkül, ez a lényeg nem?:)

Kuroi Tenshi

Keresek valami jól működő, egyszerű video-konverter programot,
átméretezésre és, felesleges részek levágására, stb. Tudom,
justf*inggoogleit, de az nem mond a használhatóságról semmit.

chilip

#8199
netszolgáltatóm tervezem lecserélni és ilyet találtam a házba bekötve: DIGINET, a legjobb csomaguk 3500 Ft/hó és 20 MBit letöltést és 10 MBit feltöltést enged (míg a LANos hálózatukat ki nem terjesztik ide). Valakinek van ilyen net-je? tapasztalatok? It's too good to be true :D ahhoz képest ami nekem most van...

Cobra

Eddig negatív tapasztalatokat nem nagyon olvastam, azon kívül, hogy nagyon kevés helyen elérhető. Ha elérhető, akkor mindenképp válts rá. Egyelőre nincsenek vele gondok, bár kérdés, hogy mennyire fognak fejleszteni a gyarapodó előfizetőszám mellett. De szerintem az elkövetkező 2 évben (gondolom 2 év a hűség) szerintem használható lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Makos

Ne offoljunk tehát folytassuk itt:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-12, 23:03:59
Quote from: Ramiz on 2008-06-12, 22:33:43
Tenshi, tehát szerinted egy PS3-as árából kijön egy olyan PC, amin futna a BioShock ÉS a Fallout 3 majd valószínűleg?
Mivel a Fallout3 még nem jött ki, ezért csak tippelni lehet :)
Ha olyan gépigénye lesz, mint a Bethesda néhány más játéka
(Oblivion, Morrowind), akkor lehet, hogy csak Med/Low
details és max 1280*1024 (vagy 1440*900) felbontásnál.
Copyshock simán.
90k-ba... ha cd/dvd már van, akkor talán épp bele lehet
tuszkolni egy 8800GT-t.
Lássuk:
E2180 dobozos - 13k
P31 (GB -DS3) - 12.5k
2*1GB 800 - 8k
250GB HDD - 10k
Ház+táp: Asus+FSP350W - 7k
8800GT - 33k
______
Szumma: 83,5k
(és ez még felfelé lett kerekítve...)

Quote from: White SeeD on 2008-06-12, 22:42:01
De amúgy nagy valószínűséggel nem fog kijönni.

Na? na? :) :hehe:

Quote from: White SeeD on 2008-06-12, 22:42:01
Inkább azt nézd hogy mennyi egy PS game, és hogy annak az értéke megközelítőleg sem amortizálódik annyit mint egy PC gameé.
Ööö ezt nem teljesen értem. Ramiz és játékok bolti ára hogy jön össze? :)
(és hogy nem amortizálódna? és ez miért jó? még a régi játékokat is csak
drágán lehet megszerezni, de ez miért lenne jó a júzernek?)

HDD-t levonhatjuk mer össz van 400 gigám kb :D
Ház is minusz mer az van normáis
Szal egész jó áron kijönne az egész :D Csak elgondolkodtató hogy megéri e játék miatt megvenni... :szemuveges:

Fazék

Quote from: Makos on 2008-06-12, 23:38:29Szal egész jó áron kijönne az egész :D Csak elgondolkodtató hogy megéri e játék miatt megvenni... :szemuveges:
ennyit sztem mindenképpen megér. én elszúrtam, mert 2x-ennyit költöttem rá és azóta sztem jó ha a 2/3-ába kerülne a gép... mindez fél év alatt. 100k-nál többet biztosan nem fogok gépre költeni legközelebb...

Cobra

Viszont PC-nél nem árt hozzákalkulálni, hogy sokkal többre használható, mint a PS3. Azért PC-t nem csak játékra lehet használni, PS3 meg a filmlejátszáson kívül nem sok PC-s tulajdonsággal bír.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Makos on 2008-06-12, 23:38:29
Ne offoljunk tehát folytassuk itt:

Szal egész jó áron kijönne az egész :D Csak elgondolkodtató hogy megéri e játék miatt megvenni... :szemuveges:

Vagy folytathattad volna itt vagy itt...

Régi gépet eladod/odaadod családban másnak.
Ha motorra gyűjtesz, az se lesz még egy ideig: min. 10 hét a jogsi
(és mellé 70-90k), tehát max. nyár végére vezethetsz, és télen már
nem fun :)

White SeeD

Quote from: Fazék on 2008-06-12, 23:46:32
Quote from: Makos on 2008-06-12, 23:38:29Szal egész jó áron kijönne az egész :D Csak elgondolkodtató hogy megéri e játék miatt megvenni... :szemuveges:
ennyit sztem mindenképpen megér. én elszúrtam, mert 2x-ennyit költöttem rá és azóta sztem jó ha a 2/3-ába kerülne a gép... mindez fél év alatt. 100k-nál többet biztosan nem fogok gépre költeni legközelebb...

:tezsvir:

Videókártyára meg 30K-nál többet soha :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-12, 23:53:53
Quote from: Makos on 2008-06-12, 23:38:29
Ne offoljunk tehát folytassuk itt:

Szal egész jó áron kijönne az egész :D Csak elgondolkodtató hogy megéri e játék miatt megvenni... :szemuveges:

Vagy folytathattad volna itt vagy itt...

Régi gépet eladod/odaadod családban másnak.
Ha motorra gyűjtesz, az se lesz még egy ideig: min. 10 hét a jogsi
(és mellé 70-90k), tehát max. nyár végére vezethetsz, és télen már
nem fun :)

Azt nem montam hogy a kresz már megvan rá? :D legalábbis 125ösre....ami nekem még bőven jó, bár már letehetném 250esre is de az +péz bár anyámék fizetik szal mind1 XD. Ja és kocsira meg már több mint 1 éve van jogsim :D (és már megint offolok -.- :lame: )

Na szal lényeg az hogy még mindig nem döntöttem el mire költsem a pénzem. Kellene egy jobb teló is :D
Hát végülis nekem inkább egy laptop kéne mer ha (és ezen van a hangsúly: HA (meg a szerencsén)) felvesznek esetleg egyetemre vagy fősuliba akkor az hasznosabb. Viszont oda is egy izomgép kéne mer azé csak kéne valamivel jáccani is :D
Esetleg tud valaki laptopot jó áron? XD

Kuroi Tenshi

Micsoda elkényeztetett kölkök járnak ide ::) :p

Quote from: Makos on 2008-06-13, 00:42:33
Hát végülis nekem inkább egy laptop kéne mer ha (és ezen van a hangsúly: HA (meg a szerencsén)) felvesznek esetleg egyetemre vagy fősuliba akkor az hasznosabb. Viszont oda is egy izomgép kéne mer azé csak kéne valamivel jáccani is :D
Esetleg tud valaki laptopot jó áron? XD

Tipp: egyetemre/főiskolába járós laptopnak nem vennék izomgépet.
Pont ellenkezőleg: valami olyat, ami kicsi és könnyű, az ereje
másodlagos. Gondolj bele, napi x órát cipelni egy 2.5-4kg-os notit,
a táskában a töltő még fél kilo, plusz füzetek és könyvek, és máris
egy 4-8kg-os táskánál tartasz, ami roppant ergonómikusan csak
féloldalas, így gyorsan gerincártalmakhoz vezet...
A nyáron jönnek az intel atom-platformos kisgépek, amik erre sztem
pont ideálisak, én is pályázok egyre. 9-10"-es kijelzők ált. 1024*600
felbontással, 1-1.3kg-os kis gépek, és 3-6 óráig bírják akkuval.
Remélhetőleg tovább csökken az áruk, jóval 100k alá (az acer
legkisebb konfigja állítólag 75k lesz; aztán ott az eee700 is, aminek
használhatóságán sajnos sokat ront a 800*480-as 7"-es kijelző,
de az már kapható 70k körül.)

Notiból sztem nem érdemes venni "izomgépet", mert a benne lévő
alkatrészek eleve lassabbak és gyengébbek; nem igazán fejleszthető,
ezért gyorsabban elavul; valamint sokkal drágább is. A legerősebb
laptop grafikai kártyák még az asztali gépek középkategóriáját sem
érik el, mégis az ilyen gépek 300k fölött kezdődnek.

Fazék

abszolút alátámasztom a K_T által leírtakat. én elkövettem az "izomgép játékra és egyetemre" hibát. kb ha 10x bevittem sokat mondok. nincs értelme. játssz otthon az asztali gépen, notebook-ból meg vegyél vmi jó kis 1-2 kilósat. nekem pl szimpatikus az új asus eeeeeeee . annak már majdnem normális méretű a képernyője, és 1 kilós kis vacak. vszleg általános használatra bőven elég. sztem notebook-ra sem érdemes 150k-nál többet költeni.

Ramiz

Format C: előtt állok. Van arra mód, hogy az utorrent és a Mozilla megjegyezzen minden beállítást, félkész torrentet, jelszavakat, cookie-kat stb? Már próbáltam múltkor máshova átmenteni az egész könyvtárat, de nem sikerült Mozillánál, utorrentnél pedig nincs is mit menteni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

FF-nál átmásolod a profil könyvtárat (elvileg).
utorrnál nem tudom, a félkészeket lehet folytatni, de a beállítások,
arányok, jelszavak... hátha más tudja

Fazék

#8211
emlékezetem szerint a szokásos docs & sex\user\application data könyvtárban vannak ezek profiljai, illetve a docs & sex\all users\app data fiókban is lehetnek

Manitu

Mindkettő az appdatában tárolja a beállításait, ha azokat a mappákat elmented, akkor minden megmarad. (Tényleg azt hittétek, hogy az uTorrent csak az a pici fájl? A nagyrészét eldugja a kis sunyi  :muhahah:)


Ramiz

Oké, akkor próbálkozok ezzel.

Más: lehetséges, hogy a játék-kifagyások oka a kevés virtuális memória? Mennyi virtuális memóriát illik/érdemes hagyni a Windows partíción, illetve amelyikeken a játékok vannak? Bőven feláldoznék pár giga tárhelyet, ha ezen múlik... (gondolom nem :( ).
És ha már itt tartunk: a System Restore-t ti is mindig lekapcsoljátok "Monitoring" állásból, ugye? (Baromi sok helyet lefoglal ám sunyiban a kis genyó...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25
Más: lehetséges, hogy a játék-kifagyások oka a kevés virtuális memória?
Nem. Ha elfogy, automatikusan növeli.
Jobb a ram nála, ha van elég ram, akkor kikapcsolom.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-13, 23:08:13
Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25
Más: lehetséges, hogy a játék-kifagyások oka a kevés virtuális memória?
Nem. Ha elfogy, automatikusan növeli.
:confused: Tudtommal csak addig a limitig, amit beállítottál.

Ramiz: fogalmam sincs, mi okozza, de egy próbát megér, nem? Azért ha sok a fagyogatás nézelődhetsz memtest ill. szoftverfrissítés ügyben is.

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25És ha már itt tartunk: a System Restore-t ti is mindig lekapcsoljátok "Monitoring" állásból, ugye? (Baromi sok helyet lefoglal ám sunyiban a kis genyó...)
Én hagyom, mert már kétszer is "megmentett". Ha elfogy a hely, akkor persze a lomtár ürítése után az első dolgom szólni neki, hogy a legutolsó kivételével törölje a visszaállítási pontokat (ha stabil a rendszer, bőven elég azt az egyet megőrizni).

Cobra

Nagyon rossz ötlet teljesen kikapcsolni. Egyébként általában a ram mennyiségét, vagy 1Gb alatt annak a másfélszeresét érdemes fixen beállítani. System Restorenál meg lehet állítani, mennyi helyet foglaljon le, illetve néha a Disk Cleanup alatt érdemes eltávolítani az utolsón kívüli mentési pontokat (erre van gomb a 2. fülön).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-06-13, 23:06:25
Oké, akkor próbálkozok ezzel.

Más: lehetséges, hogy a játék-kifagyások oka a kevés virtuális memória? Mennyi virtuális memóriát illik/érdemes hagyni a Windows partíción, illetve amelyikeken a játékok vannak? Bőven feláldoznék pár giga tárhelyet, ha ezen múlik... (gondolom nem :( ).
És ha már itt tartunk: a System Restore-t ti is mindig lekapcsoljátok "Monitoring" állásból, ugye? (Baromi sok helyet lefoglal ám sunyiban a kis genyó...)
Nem kell külön a játék-partícióra is virtuális memóriát rakni, elég ha egy helyen van. A megfelelő mérete a fizikai memória x1-1,5; de 2GB-nál több általában felesleges. (Nálam 2GB ram 2GB swap). Érdemes fixre állítani a méretét mert különben nagyon töredezik (jó, amúgyis nagyon töredezik, de legalább nem az egész partíciót kúrja szét amin van).
System Restore nálam be van kapcsolva, jól jön az néha, csak le kell venni a méretét mint a lomtárét, mert százalékos arányban zabálja a tárhelyet.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-06-13, 23:16:52
:confused: Tudtommal csak addig a limitig, amit beállítottál.
Mintha találkoztam volna már olyan esettel, hogy a beállítottnál tovább
növelte, mert a ram és a virtuális is elfogyott már...
Mindegy, lényeg, hogy a játék-fagyásokon ez nem segít.

Offtopic: informatikus létedre szégyen, milyen tagolatlanul írsz :hehe:
a /quote után egyből a szöveget, ahelyett, hogy új sort nyitnál...

Quote from: Cobra on 2008-06-13, 23:19:14
Nagyon rossz ötlet teljesen kikapcsolni. Egyébként általában a ram mennyiségét, vagy 1Gb alatt annak a másfélszeresét érdemes fixen beállítani. System
ugyan miért? Ha van elég ram, akkor nem hiányzik mégegy
lassító diskművelet.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-13, 23:21:57
ugyan miért?
Az XP elbaszott memória- és swapfile-kezelése miatt. :) Okozhat fagyásokat.