Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Nagyjából összeállt a config, amit be akarok szerezni:

Gigabyte P35-DS3L vagy EP35-DS3
Intel Core2 Duo E7200
Geil Ultra 800Mhz DDR2 CL4 kit
Gigabyte GF8500 GT (nem játékgép lesz)
Samsung 320GB SataII
Gigabyte GZ-X6 házikó


P35-DS3L vagy EP35-DS3...  :confused:

Az Energiatakarékosság mennyire jön ki? Tényleg számít?
A gondom ugyanis az, hogy tetszik az enerigatakarékos lap (drága az áram), viszont az EP35-DS3-on nincs LPT port, csak egy alaplapi kivezetés, amihez lehetetlen hátlapi panelt venni.
Van ugyanis egy LPT portos scannerem, tehát ha az energiatakarékos lap mellett döntök, akkor kell bele egy IO kártya, és már amúgy is lesz benne egy PCI-os tuner kártya...

A P35-DS3L-en ugyan csak 4 SATA van, de az nekem elég, viszont azon van LPT port.

A scanneremet nem akarom lecserélni, mert nem használom túl gyakran, de azért jó, hogy van.

Szóval az EP35-DS3 max az energiatakarékosság és a jobb proci tápellátás miatt kellene.
Hogy műxik pontosan az energiatakarékosság ezeknél? Kinek van tapasztalata?

Fazék

hmm. a kritikus hibával leállás a raid beüzemelése után jelentkezett, amihez hogy tisztességesen működjön, kénytelen voltam fölrakni a legfrissebb alaplapi raid driver-t. gondoltam egyet és frissítettem az egyéb alaplapi driver-eket is, és a bios-t is. azóta még nem jelentkezett újból a hiba. remélem tényleg megoldódott és nem csak lappang...

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2008-07-15, 16:10:47
Geil Ultra 800Mhz DDR2 CL4 kit

Csak azt nem értem, hogy költségtakarékos antituningosok miért
ragaszkodnak a tuningramnak hirdetett geilhez, amikor az még
tuningramnak is csak közepes. Kingmax, Kingston Value, Samu,
stb. félmárkás olcsóramok.

8500GT = kidobott pénz. Vagy költesz rá még 1-2k-t és akkor a
nála sokkal jobb 8600GT, vagy maradj az alaplapinál.

az Energiatakarékos lapok alig számítanak pár wattot.
Ha kell több sata port, akkor P35-DS3 (nem-Lite) vagy -R.

A Gigabyte-nél vannak olcsóbban is jó házak, múltkor asszem már
mondtam párat.

Zsiga

Nyár végén akarok majd venni valami videokártyát, de se időm se erőm teszteket olvasgatni, és le vagyok maradva fél évvel, a legújabb generációról pl. nagyjából semmit nem tudok. Az igényeim: kb. 200$ max, 1680x1050-et bírjon maxon minden mai játéknál (Crysis nem érdekel), kis AA/AF nem hátrány, de eddig is jól megvoltam nélkülük. Natív HDMI portnak örülnék, de túlélem ha nincs, a DVI-k viszont mindenképp DVI-I portok legyenek, kell az analóg kimenet. Halk hűtés szintén fontos, kis (idle) fogyasztás főleg. Tuning nem igazán érdekel, lusta vagyok szórakozni vele, inkább veszek erősebb kártyát.
K_T? :)

Kuroi Tenshi

Nyárvégig még sok változhat, de jelenleg a HD4850 felel meg
legjobban az elvárásoknak: már itt is 36k (Usában meg már
$150-ért is van akciósan), dupla DVI-I; Crysist leszámítva
(TWIMTBP ::)) elég jól teljesít, párszor a duplaannyiba
kerülő GTX260-nak is odavág.
Kis idle fogyasztást hamarosan remélhetőleg javítják, most
még magas; gyári hűtő halk, de tűzforró (simán 90+C a
kártya, még idle-ben is 60-70+C...), hűtőcsere ajánlott
(pl. Arctic Cooling S1-rev2 + vmilyen 120-as venti 5V-on).
Másik opció lehet még a 9800GTX+, ami már 55nm-en
gyártott magot kap, ezt leszámítva viszont ugyanaz, mint
a 9800GTX, ami ugyanaz, mint a 8800GTS(512), ami majdnem
ugyanaz, mint a 8800GT, ami... :haha: hülye nv...
Szóval 55nm --> halkabb, hűvösebb lesz, fogyasztása
csökken; idle fogyasztása már így is alacsony. Kb $200
lesz, amikor kijön. Ja és ezen is csak dupla DVI (HDMI
elég ritka, azt eddig csak néhány nem-referencia kártyán
láttam, pl a Galaxynak van 8800GT-je HDMI-vel, viszont
annak a szériának magas a meghibásodási aránya, hangos
a hűtője, stb.)

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-15, 23:12:10
Csak azt nem értem, hogy költségtakarékos antituningosok miért
ragaszkodnak a tuningramnak hirdetett geilhez, amikor az még
tuningramnak is csak közepes. Kingmax, Kingston Value, Samu,
stb. félmárkás olcsóramok.
A CL4 miatt választottam igazából. Csak kb. 1200 HUF-al több, mint a CL5-ös Kingmax
Quote
8500GT = kidobott pénz. Vagy költesz rá még 1-2k-t és akkor a
nála sokkal jobb 8600GT, vagy maradj az alaplapinál.
Annyira megéri az a különbség? Lehet, hogy még ezt a kártyát sem fogom kihasználni...
QuoteA Gigabyte-nél vannak olcsóbban is jó házak, múltkor asszem már
mondtam párat.
A design is számít azért, elvégre mégiscsak én fogom nézegetni a szobámban. :) Amúgy 9000-ért mondták a kék változatot, kép alapján iszonyat jól néz ki, tool-less és 2db 12 centis venti megy bele.

Kuroi Tenshi

#8406
Quote from: Moha on 2008-07-16, 01:07:01

Jah, Cas 4 -- 1.9V-nál ::) meg mintha C2D-nek számítana is
valamit a winrar és hasonló benchmarkokban 1-2%-on kívül
bármit is ::) Ja és azt is tegyük hozzá, hogy a 800-C4 nem
JEDEC-standard, tehát csak manuális bios-állítgatással tudod
előhozni, alapból 800-C5-re állítja magát.
Annál azért nagyobb az árkülönbség, depo szerint épp 4k alatt
kezdődnek a 800-as Kingmax, Samu, Kingston V, CSX memók;
sőt, már 1066-os Kingmax is van 4k-ért, de C2D nem tudja
rendesen kihasználni. Geil 800-as viszont 6k-nál kezdődik, ami
azért másfélszeres ár...

Nem, annyira nem éri meg 8500-ast venni, mint mondtam,
kidobott pénz. Vagy alaplapi, vagy 8600GT, közte legfeljebb
HTPC-kbe passzív félmagas kártyát érdemes, de ez tudtommal
nem az lesz. 8600GT is már 13k körül kapható, a 8500GT pedig
9k-tól feleannyi sp alacsonyabb sebességen, sokkal lassabb
memória. A 4k különbséget az olcsóbb ram be is hozza...

Ja, a dizájn is számít, de ha már a vidkarin fillérezel :p - és a
házat még mindig rakhatod asztal alá, míg a gyenge vidkarit
az nem fogja elrejteni ;)
GZ-X6 ára még nincs depon; de sztem ezek sem néznek ki
rosszul, ugyancsak 2×120, és depo szerint 6.5k ill. 7.5k,
utóbbi pH! "ajánlott" értékeléssel.

Cobra

#8407
Videókártyából én passzív hűtéses 8600GT-ket ajánlanék (Gigabyte GV-NX86T256H, Asus EN8600GT SILENT/HTDP/256M,  MSI NX8600GT-T2D256EZ), vagy ezt: Asus 3650
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Nos, igazából már megrendeltem a cuccokat. Viszont, ha valamivel nem leszek elégedett, még mindig tudok variálni.
Egyrészt, haver mondta, hogy kell majd neki egy új config. Ha más nem, neki rakom be a Geil ramokat (amúgy 10500-ért kaptam az Ultra CL4-kit-et)
Másrészt, ha a videókari esetleg kicsi lenne, akkor megdumálom öcsémmel, mert az ő 7600GT-jénél tuti gyorsabb, és akkor én meg veszek magamnak egy 8600GT-t. :) Én egy tesztet láttam videókarikról, ott nem volt annyival nagyobb a 8600GT teljesítménye, de nem tudom, most ebbe nagyon nem vagyok benne...
Ja, a házat élőben nem láttam még, de fotón marha jól néz ki. Asus és CoolerMaster házak is jók, nem tudom... egyszerűen csak ez tetszett. 9000-ért szerintem az sem volt olyan sok.
A "spórolás" most inkább csak azért volt, mert megyünk nyaralni, és arra is kell pénz, szóval ha valami nem okés, a következő fizuból, nyaralás után fogok rendezkedni.

Amúgy meg: tök mindegy, milyen gépet veszek, mert apám úgyis irígy lesz rá.... :rolleyes:

zsozso

Quote from: Moha on 2008-07-16, 14:08:32
Nos, igazából már megrendeltem a cuccokat. Viszont, ha valamivel nem leszek elégedett, még mindig tudok variálni.
Egyrészt, haver mondta, hogy kell majd neki egy új config. Ha más nem, neki rakom be a Geil ramokat (amúgy 10500-ért kaptam az Ultra CL4-kit-et)
Másrészt, ha a videókari esetleg kicsi lenne, akkor megdumálom öcsémmel, mert az ő 7600GT-jénél tuti gyorsabb, és akkor én meg veszek magamnak egy 8600GT-t. :) Én egy tesztet láttam videókarikról, ott nem volt annyival nagyobb a 8600GT teljesítménye, de nem tudom, most ebbe nagyon nem vagyok benne...
Ja, a házat élőben nem láttam még, de fotón marha jól néz ki. Asus és CoolerMaster házak is jók, nem tudom... egyszerűen csak ez tetszett. 9000-ért szerintem az sem volt olyan sok.
A "spórolás" most inkább csak azért volt, mert megyünk nyaralni, és arra is kell pénz, szóval ha valami nem okés, a következő fizuból, nyaralás után fogok rendezkedni.

Amúgy meg: tök mindegy, milyen gépet veszek, mert apám úgyis irígy lesz rá.... :rolleyes:

Nem gyorsabb. A 8500/8600 szeria nem igazan sikerult jora. Sose tevesszen meg a tipusszam.
Death is the only redemption

Cobra

A 8500 kb a 7300GT sebességét hozza. De ha nagyon gagyi kivitel, akkor inkább a 7300GS-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2008-07-16, 14:08:32
Nos, igazából már megrendeltem a cuccokat.

Akkor sok értelme volt, hogy megkérdezted ::)

Quote from: Moha on 2008-07-16, 14:08:32
Másrészt, ha a videókari esetleg kicsi lenne, akkor megdumálom öcsémmel, mert az ő 7600GT-jénél tuti gyorsabb, és akkor én meg veszek magamnak egy 8600GT-t. :)

7600GT jó volt, annál nem egetrengetően gyorsabb. Egy DDR3-as
8600GT 1680 és azalatti felbontásokon a 7900GS környékén teljesít.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-17, 00:01:00
Akkor sok értelme volt, hogy megkérdezted ::)
Mikor feltettem a kérdést, aznap mentem el a boltba és mivel azt mondták, hogy még péntekig meghozzák a cuccokat, csak akkor fixáljam le, így megtettem.
Sajna videókarik terén nem vagyok most képbe, csak azt tudom, hogy nem kell nagy teljesítmény, mert max 3-4 éves játékokat nyomok, meg hogy a mostani MX 400-asnál a mai leggagyibb kártya is jobb...

Én

AVG ingyenes verzióját használom víruskeresőnek, és újabban érdekeset produkál: folyton vinnyog, hogy frissítsem, ha meg frissíteném, ezt kapom.
:confused:

Fazék

Quote from: Én on 2008-07-17, 18:09:53
AVG ingyenes verzióját használom víruskeresőnek, és újabban érdekeset produkál: folyton vinnyog, hogy frissítsem, ha meg frissíteném, ezt kapom.
:confused:
nem lehet hogy a programverzió túl régi és már nem adnak ki hozzá frissítést? de a legegyszerűbb, ha ellenőrzöd avg oldalán, hogy mikor volt utoljára frissítés kiadva hozzá, lehet hogy szimplán belustultak egy kicsit és a program csak túl elővigyázatos.

Én

A szkrínsat alján írja, hogy van új frissítés, már 39 napja. Amúgy lehet hogy régi, megpróbálok leszedni egy újabbat.

Alkyra

Srácok, danbooru-n Nektek is csak a szöveget jeleníti meg a mini-képek(thumbnail) helyett? FF s IE alatt is ugyanez a hiba előjött. Esetleg Nálam lenne a gond?

Selmo

Kéne egy kis segítség, 60k-ból gépújítás lesz, ami kellene, alaplap, proci+hűtő, ram, videókártya és táp. Alacsony fogyasztás és passzív hűtés előnyben. Ezeken az új lapokon van még PS/2-es port?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Vegyes, egyes Intel chipsetes lapokon már nincs (bár azt hiszem csak a gyári Intel lapokról hagyják le). 60e-ből majdnem passzív gépnek szerintem Egy 45W-os TDP-s Athlon X2 (BE-2400, 4450e, 4850e és mellé egy R780G chipes lap ( pl Asus ). Ha nem kell komolyabb videóteljesítmény, akkor maradhat az integrált video (W3 szerintem maxon gond nélkül elfut, de talán még CS:S-is) és akkor lehetne esetleg egy FSP ZEN passzív táp.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

#8419
Quote from: Selmo on 2008-07-24, 03:44:18
Kéne egy kis segítség, 60k-ból gépújítás lesz, ami kellene, alaplap, proci+hűtő, ram, videókártya és táp. Alacsony fogyasztás és passzív hűtés előnyben. Ezeken az új lapokon van még PS/2-es port?

Gigabyte G31M-S2L 9k, Cel e1200 dual core 8k/e2180 12k, 2GB ddr2 800 ram 6k, Corsair vx450 13k, Arctic Freezer 7 pro 3.5k ebben bennevan az integralt vga is, szoval vagy marad 20k pluszban vagy beledobhatsz belole egy 9600gt-t.
Death is the only redemption

Member

Mondjátok, hogyan tudnám kinyitni manuálisan egy dvd író tálcáját? Már szétcsavaroztam, de semmit sem ért. Egy rosszabb minőségű DVD írása közben behalt, és azóta nem tudom kinyitni, a bios is csak széttárja a karját, nem ismeri fel.

Próféta

Quote from: Member on 2008-07-24, 16:52:13
Mondjátok, hogyan tudnám kinyitni manuálisan egy dvd író tálcáját? Már szétcsavaroztam, de semmit sem ért. Egy rosszabb minőségű DVD írása közben behalt, és azóta nem tudom kinyitni, a bios is csak széttárja a karját, nem ismeri fel.
Szokott lenni rajtuk egy kis lyuk. Oda valami hosszú tűszerűséget be kell nyomni, és az kitolja a tálcát.

sirtomi

Quote from: Próféta on 2008-07-24, 16:54:56
Quote from: Member on 2008-07-24, 16:52:13
Mondjátok, hogyan tudnám kinyitni manuálisan egy dvd író tálcáját? Már szétcsavaroztam, de semmit sem ért. Egy rosszabb minőségű DVD írása közben behalt, és azóta nem tudom kinyitni, a bios is csak széttárja a karját, nem ismeri fel.
Szokott lenni rajtuk egy kis lyuk. Oda valami hosszú tűszerűséget be kell nyomni, és az kitolja a tálcát.
Jaja, még az újabbakon is van, nem spórolják le mindről :)

Member

Ez konkrétan nem ment, de amikor csak áram alatt volt, de normálisan nem bekötve, már kiköpte. 3. buherálásra már hajlandó volt beolvasni, a most próbált nem éppen jófajta DVDt viszont jól elqrta ismét. :)

Cloud

Segítsetek mert már nagyon kezdek ideges lenni.



Asztali gép, laptop összekötve router-en keresztül, kábellal... Mindkét gépen megosztva mindegyik meghajtó. Mindkét gép MSHOME munkacsoporthoz csatlakozik. Mi a fészkes fenéért nem tudok egyik gépről a másikra másolni? Egyik gépen SP2-es a másik gépen SP3-as XP van.
Valami ötlet? NAgyon fontos lenne. Ugyanis elpasszolom gépet, és le kellene menteni róla 30 giga adatot...
Nem is látja egymást a két gép a hálózati kapcsolatoknál.

Xzone

Quote from: Cloud on 2008-07-27, 21:25:17
Segítsetek mert már nagyon kezdek ideges lenni.



Asztali gép, laptop összekötve router-en keresztül, kábellal... Mindkét gépen megosztva mindegyik meghajtó. Mindkét gép MSHOME munkacsoporthoz csatlakozik. Mi a fészkes fenéért nem tudok egyik gépről a másikra másolni? Egyik gépen SP2-es a másik gépen SP3-as XP van.
Valami ötlet? NAgyon fontos lenne. Ugyanis elpasszolom gépet, és le kellene menteni róla 30 giga adatot...
Nem is látja egymást a két gép a hálózati kapcsolatoknál.

Kapcsold ki a tűzfalat mindkét gépen és nyírd ki a Hamachit is.

Próféta

Quote from: Xzone on 2008-07-27, 21:27:21
Kapcsold ki a tűzfalat mindkét gépen és nyírd ki a Hamachit is.
+1

Ezen kívül ne meghajtót osszál meg, hanem konkrét mappákat. Teljes meghajtó esetén az XP szeret beledumálni, és mégse megosztani őket (vagy ez csak a rendszermeghajtóval van?).
Viszont: hogy "lássák" egymást Hálózati helyeknél, az nem feltétel; hiánya nem baj. Intézőbe \\GÉPNÉV\megosztásnév\ formában írd be a megosztás útvonalát, az a lényeges. Ha az megvan, akkor lehet helyi meghajtó betűjelet hozzárendelni a megosztáshoz, és onnantól kafa.

Ha így se megy: pingelni tudják egymást? Számítógépkezelés / szolgáltatások alatt minden szükséges be van kapcsolva?

Cloud

Kösz próféta...


Intézős dolog bejött. Másolás folymatban...THX mindenkinek...

motifator

NetBIOS over TCP/IP be van kapcsolva? Sose hagyjátok ki kis helyi hálózat beállításánál!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

csak hogy bizonyítsam mennyire nem értek (open)office-hoz, lenne egy banális kérdésem:

- meg lehet-e oldani, hogy egy oszlopban szereplő számokat mondjuk szorozza meg 1,2-vel ugyanabba az oszlopba?
- vagy ha az előző oszlopra hivatkozva simán egy mögötte lévő oszlopba képlettel kiszámoltattam a fölszorzott értéket, akkor hogyan tudom ebből az oszlopból, csak az értéket kimásolni, hogy a képlet ne menjen tovább?