Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

#8430
Az első szerintem nem lehetséges, a második egyszerűen, beillesztésnél nem sima Pastét nyomsz, hanem kell lennie olyasminek (az Edit menüben pl.), hogy Paste special, és ott kiválaszthatod, hogy mit másoljon be, a képletet vagy csak az értéket.

szerk: magyar Excelben irányított beillesztés.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-28, 13:23:36
Az első szerintem nem lehetséges, a második egyszerűen, beillesztésnél nem sima Pastét nyomsz, hanem kell lennie olyasminek (az Edit menüben pl.), hogy Paste special, és ott kiválaszthatod, hogy mit másoljon be, a képletet vagy csak az értéket.
óó hogy az a ... pedig belenéztem az irányított beillesztésbe is, de úgy látszik túl hamar átugrottam rajta... és vmi "speciális másolás"-t kerestem helyette... :lame:

SaiyaGin

Egy asztali számítógépet kb. hány fokra szabad hagyni felmelegedni, hány foknál jobb kikapcsolni egy időre?

Selmo

Hehe, most pontosan mi érdekel? A CPU, a videókártya, a winchester, a chipset, vagy a belső hőmérséklet?

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2008-07-28, 19:09:47
Hehe, most pontosan mi érdekel? A CPU, a videókártya, a winchester, a chipset, vagy a belső hőmérséklet?

A winchester. Van egy HD Sentinel nevű programom, azzal figyelem, btw.

Cobra

Ha megfelelő értéket mutat, akkor lehetőleg 50 fok alatt legyen. De ha bekapcsolás után 2 perccel már 50 fok feletti értéket mutat, akkor nagy valószínűséggel nem jó értéket kapsz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2008-07-28, 20:21:04
Ha megfelelő értéket mutat, akkor lehetőleg 50 fok alatt legyen. De ha bekapcsolás után 2 perccel már 50 fok feletti értéket mutat, akkor nagy valószínűséggel nem jó értéket kapsz.

50 fok? Köszi!

Liquid Snake

Hali! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális egy GeForce 8600GTS nél amin passzív hűtés van, hogy 82 fokra melegszik? Nemigazán értek a hőmérséklet témához, nyugtasson meg vki h nem túl magas  ^^ Játék közben megy fel 80+ra de 85 alatt van mindig. Alaphelyzetben meg 75 fok körül van mindig.

sirtomi

Egyismerős keresett meg tagnap telefonon egy gép problémával.
Az a gondja hogy csak F2-re bootol a gép (ezt már nem értem :D) és hogy ír valami dátum problémás hibaüzenetet. Winben visszaáll a dátum valami 2002-esre. Be lehet állítani a rendes dátumot, de minden újraindítás után ez van.
Mi lehet a gond? Találkozott valaki már hasonlóval?

Fazék

Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 10:32:27
Egyismerős keresett meg tagnap telefonon egy gép problémával.
Az a gondja hogy csak F2-re bootol a gép (ezt már nem értem :D) és hogy ír valami dátum problémás hibaüzenetet. Winben visszaáll a dátum valami 2002-esre. Be lehet állítani a rendes dátumot, de minden újraindítás után ez van.
Mi lehet a gond? Találkozott valaki már hasonlóval?
sztem szimplán lemerült az alaplapi gombelem, ki kell cserélni :)

sirtomi

Erre gondoltam én is. Na akkor nem vagyok teljesen hülye ... remélem :D

Liquid Snake

Hmm mióta megvan az új kártya, a 7300GTmet cseréltem 8600GTS-re azóta a HD animeket nem igazán tudom lejátszani... Szétszaggat az egész, pedig ugyanazok a codecek vannak fent mint amik ezelőtt voltak és a 7300GT-vel semmi ilyen probléma nem volt :S Tanács?

Cobra

Passzív hűtéses kártyánál normális a 80 fok körüli hőfok. A szaggatásnak nem sok köze lehet a videókártyához, ott inkább vegy kevés a processzor vagy rossz codec van fent.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2008-07-30, 10:23:53
Hali! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális egy GeForce 8600GTS nél amin passzív hűtés van, hogy 82 fokra melegszik?
D'oh  :facepalm:
Double fail. 8600GTS is fail, és passzív kártya játékra is fail, mert azt
(jól szellőző) htpc-be érdemes, játékgépbe nem. Sztem legközelebb
inkább kérdezz, mielőtt valami ilyesmit elkövetsz...
A 82 fokot valszeg túl fogja élni, hacsaknem ez is az nV rossz tokozású
szériájából került ki; engem inkább az alapjárati 75 fok zavar, ezeknek
ugyanis elég alacsony a fogyasztása, és nem kéne ilyen melegnek
lennie -- vagy nagyon rossz a házad szellőzése, vagy nem állítja
lejjebb az órajeleket.

A videólejátszás elég fura, ugyanis a 8600-ban pont van hw-es
gyorsítás VC-1-hez és talán h264-hez, míg a 7300GT-ben nincs.
Nem lehet, hogy ehhez lenne valami driver, amit nem tettél fel?
De ezek a legtöbb lejátszóval továbbra is procin mennek, a videó-
kártya hw-es gyorsítását csak a wmp és a mpc használja néhány
formátumnál.

Sirtomi: alaplapi elem - bios órája.
(amíg nem cseréli ki, duplakatt óra - internet idő fül - azonnali
frissítés gyorsabb és pontosabb, mint kézi beállítás)

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-30, 20:48:58
Quote from: Liquid Snake on 2008-07-30, 10:23:53
Hali! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális egy GeForce 8600GTS nél amin passzív hűtés van, hogy 82 fokra melegszik?
D'oh  :facepalm:
Double fail. 8600GTS is fail, és passzív kártya játékra is fail, mert azt
(jól szellőző) htpc-be érdemes, játékgépbe nem. Sztem legközelebb
inkább kérdezz, mielőtt valami ilyesmit elkövetsz...
A 82 fokot valszeg túl fogja élni, hacsaknem ez is az nV rossz tokozású
szériájából került ki; engem inkább az alapjárati 75 fok zavar, ezeknek
ugyanis elég alacsony a fogyasztása, és nem kéne ilyen melegnek
lennie -- vagy nagyon rossz a házad szellőzése, vagy nem állítja
lejjebb az órajeleket.

A videólejátszás elég fura, ugyanis a 8600-ban pont van hw-es
gyorsítás VC-1-hez és talán h264-hez, míg a 7300GT-ben nincs.
Nem lehet, hogy ehhez lenne valami driver, amit nem tettél fel?
De ezek a legtöbb lejátszóval továbbra is procin mennek, a videó-
kártya hw-es gyorsítását csak a wmp és a mpc használja néhány
formátumnál.

Sirtomi: alaplapi elem - bios órája.
(amíg nem cseréli ki, duplakatt óra - internet idő fül - azonnali
frissítés gyorsabb és pontosabb, mint kézi beállítás)

Nah közben a videólejátszás probléma megoldódott leszedtem mindenből a legújabbat ( codec ) és már nincs gond. Az meg nem izgat ha a hőmérséklet 82fok ha nem árt neki. Jah én sem vagyok a passzív hűtés híve de nem akkora fail ez mint amilyennek beállítod. Ahhoz képest, hogy mennyivel jobb a 7300GTnél simán megérte azt a 7k-t amit fizettem érte, főleg h ebből lejön majd a 7300GT ára is ha el tom adni tehát szinte ingyen volt. Hűtést meg lehet rá venni. A játékokat meg még ugyan szépen viszi és ez a lényeg :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2008-07-30, 20:54:06
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-30, 20:48:58
A 82 fokot valszeg túl fogja élni, hacsaknem ez is az nV rossz tokozású
szériájából került ki
; engem inkább az alapjárati 75 fok zavar, ezeknek
ugyanis elég alacsony a fogyasztása, és nem kéne ilyen melegnek
lennie -- vagy nagyon rossz a házad szellőzése, vagy nem állítja
lejjebb az órajeleket.


Az meg nem izgat ha a hőmérséklet 82fok ha nem árt neki.

Kiemeltem a lényeget. Ha. Jót semmiképp sem tesz neki.
Jól sejtem, hogy a házból a termelt hőt a táp ventijén kívül
semmi sem fújja ki? Akkor ajánlom, hogy a hátlapi ventihelyre
szerelj be egy alacsony fordulatszámú ventit, jót fog tenni a
gépnek.

Cobra

Illetve létezik slothelyre szerelhető ventillátor, ami kiszívja a levegőt a házból, egy olyat érdemes alá rakni. Nem nagy összeg és egy darabig hangtalan lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Le van szedve az oldala általában mindig azért nem raktam bele ventit de majd megfontolom... Igaz annyira le vagyok égve h most jelenleg még arra sem telne... De ha van is inkább veszek rá a passzív hűtés helyett egy aktívat. Nem szenvedek a kis ventikkel csak azért mert a vidkari meleg. Proci,lap,winyók minden tökéletes hőmérsékleten megy. Szóval a ház szellőzésével nincs gond tényleg csak ez a passzív hűtés az érdekes kicsit...

Fazék

#8448
Quote from: Liquid Snake on 2008-07-30, 21:39:33
Le van szedve az oldala általában mindig azért nem raktam bele ventit de majd megfontolom... Igaz annyira le vagyok égve h most jelenleg még arra sem telne... De ha van is inkább veszek rá a passzív hűtés helyett egy aktívat. Nem szenvedek a kis ventikkel csak azért mert a vidkari meleg. Proci,lap,winyók minden tökéletes hőmérsékleten megy. Szóval a ház szellőzésével nincs gond tényleg csak ez a passzív hűtés az érdekes kicsit...
ház oldalának a levétele sztem továbbra is az egyik legbarbárabb és legkevésbé értelmes megoldás, de ha neked így jó, viseld a videókártyád hőmérsékletét, aztán ha megsül, legalább olcsón volt. :haha: így hogy le van véve az oldala, tényleg értelmetlen ventit venni bele, mert tizedannyi hasznos hatást fejtene ki, mint rendesen.
egy 12 centis alacsony fordulatszámú ventilátor, amit véletlenül sem neveznék "kicsinek", alig csap zajt és sztem jobban hűtené a házat, mint hogy leveszed barbár módon az oldalát
de mondjuk én nem értek hozzá, inkább várjuk meg hogy a szakértők is jól lehordjanak jogosan :D

Liquid Snake

#8449
Quote from: Fazék on 2008-07-30, 21:53:53
barbár mód
^^

Nem a szellőzés miatt van levéve az oldala, hanem azért mert mindig járkálnak bele ki be a winyók és lusta vagyok naponta levenni meg felrakni az oldalát... 12cm-s hűtő meg el sem fér hátul  ^^ De már ahogy mondtam ha elférne sem lenne rá keret. De amúgy évek óta így van és nem főtt meg még egy alkatrész sem a gépemben, pedig aztán volt sokféle fajta benne...

edit.: jah és engem amúgy nem izgat ha hangos a gép itt alszok mellette mindig szóval nem elsődleges szempont nálam h olyan ventit vegyek ami halk. Jó most éppen semmi hangja a gépnek de volt ez így sem régen és akkor sem zavart h zakatol mint egy vonat :) Jó alvókám van :D

Gregory

Akkor miért kérdezted, hogy gáz-e a 82 fok?

Most egyébként nálam is úgy van, hogy gép oldala leszedve, asztali venti pedig fújja a levegőt, legalábbis amíg be nem sikerül szerezni egy rendes hűtőt(ami mellesleg folyamatban).

Próféta

Quote from: Liquid Snake on 2008-07-30, 21:39:33
Le van szedve az oldala általában mindig azért nem raktam bele ventit de majd megfontolom...
Asztali ventivel fújatod te is? Mert ha nem, próbából rakd vissza a gép oldalát, hátha úgy hűvösebb lesz.

Más: nem vagyok egy hardcore gamer, de azért egy Bioshock-ot minden további nélkül vitt (asszem) max beállításon, nyáron, órákon keresztül a passzív nv 7600GT Gigabyte kártyám. Persze nekem van hátfali ventim.

Liquid Snake

Quote from: Gregory on 2008-07-30, 22:00:36
Akkor miért kérdezted, hogy gáz-e a 82 fok?


Mert új ez a vidkari és nem tudom h ezeknél a szériáknál mennyi a normális hőmérséklet. De most így nézegetem neten és azt írják h nem is nagy dolog az a 82 fok -.- Azt én döntsem el akkor kinek van igaza... Nah mind1 nem izgat tovább mert csak belezavarodok most ebben az állapotban ( tegnap este 1 percet sem aludtam és azóta sem és most is megyek el... ). Majd kipihent fejjel átgondolom az egészet.

Quote from: Próféta on 2008-07-30, 22:04:03
Asztali ventivel fújatod te is? Mert ha nem, próbából rakd vissza a gép oldalát, hátha úgy hűvösebb lesz.

Nem fújatom semmivel csak egyszerűen le van véve. Kipróbálom majd milyen ha rajta van az oldala, de sztem olyan nagy különbséget nem fogok tapasztalni. Na de majd jelentkezek h mi a helyzet most tényleg mennem kell.

THX a segítséget mindenkinek aki hozzászólt a témához :)

sirtomi

Fazék, K_T tényleg az elem volt a ludas. Ki lett cserélve és megszűnt a dátumos hiba. Büszke vagyok magamra, hogy én is az elemre tippeltem és bejött :D

Liquid Snake

Wow nagyon komoly ha nincs fent az oldala 70fokon megy a kártya terhelés nélkül :O Viszont ha felrakom és egy kis 8cmes ventit berakok hátulra, hogy szívja ki a levegőt a gépből akkor 55fokon megy... Igaz a terhelést még mindig nem néztem de akkoris nagyon örülök h ennyit sikerült levinni belőle :)

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2008-07-31, 19:02:51
Wow nagyon komoly ha nincs fent az oldala 70fokon megy a kártya terhelés nélkül :O Viszont ha felrakom és egy kis 8cmes ventit berakok hátulra, hogy szívja ki a levegőt a gépből akkor 55fokon megy... Igaz a terhelést még mindig nem néztem de akkoris nagyon örülök h ennyit sikerült levinni belőle :)
megmondtuk, vagy megmondtuk? :hehe: :Kiraly:

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2008-07-31, 19:10:53
Quote from: Liquid Snake on 2008-07-31, 19:02:51
Wow nagyon komoly ha nincs fent az oldala 70fokon megy a kártya terhelés nélkül :O Viszont ha felrakom és egy kis 8cmes ventit berakok hátulra, hogy szívja ki a levegőt a gépből akkor 55fokon megy... Igaz a terhelést még mindig nem néztem de akkoris nagyon örülök h ennyit sikerült levinni belőle :)
megmondtuk, vagy megmondtuk? :hehe: :Kiraly:

Mind3 :D és thx  :tezsvir:

Liquid Snake

Újabb kérésem lenne. Valaki nem tud nekem ajánlani egy NORMÁLIS Spyware eltávolító progit? Már számtalan volt fent a gépemen de vagy a Noddal akad össze vagy nem szed le mindent vagy összeomlik tőle a rendszer  :lul: Szóval fogalmam sincs mit kéne felrakni ami tényleg jó is :S

Én

ad-aware nekem le szokott szedni mindent.

Selmo

Spyware doctor vagy Spybot S&D.

A tökéletesség unalmas.