Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: TurboK on 2009-02-16, 19:58:08
Quote from: Kvikveg on 2009-02-15, 22:36:52
250GB-s NTFS winchester slave, USB-s mobile racken csatlakozik. 32GB-osnak latja.
Masikakkal mukodott(120,160). Ott cable select enabled volt. Itt azzal sem.  :comp: :morci:
Jumpereket beállitottad?
Egyes vinyóknál külön van master, slave, cable select, és 32gb kompatibilitás módú master/slave etc.
CS, slave, master kiprobalva. Egyik sem egyezik meg a korlatozott jumpermoddal. Egyik sem mukodik.
Viszont az vicces, hogy a jumperek felett a muanyagon a CS SL MA jeloles nem egyezik a winchesterre ragasztott papiron levovel. Mert ugye en a muanyag alapjan felteteleznem, hogy amelyikhez egy jumpert dugok, az lesz. Igen am, de papir szerint ha csak a MA-ba vagy csak a CSbe teszek jumpert vagy sehova se, akkor limitalom 32GB-ra. En a papir szerint probalkoztam. Amig siman a gepben volt, ez mukodott.
Samsung SP2514N
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Új  vinyó? Máshol megy rendesen?

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2009-02-16, 21:07:34
Új  vinyó? Máshol megy rendesen?
Hat eredetileg a rendszervinyom volt, par honappal ezelottig. Semmi baja nem volt. Valami az USB kapcsolattal lesz elizelva, merethatarra gyanakszom, vagy kisnyul. De akkor sem nyalt be belole egy particiot sem, amikor meg a particionalt allapotaban dugtam be, persze arra nem emlekszem, hogy akkor mire volt jumperelve.
Meg az USB kezeloket vagy miket frissithetem, de miert kezelne mashogy 160ast meg ezt? A 160ast 152.66 GB NTFS-nek gyonyoruen felismeri. CSenabled-del.  :bruhuhu:
Es errol ghostoltam a mostani rendszert, esetleg meg az szolhat be, de akkor meg siman kabelen miert ment jol?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: Kvikveg on 2009-02-16, 20:49:00
Quote from: TurboK on 2009-02-16, 19:58:08
Quote from: Kvikveg on 2009-02-15, 22:36:52
250GB-s NTFS winchester slave, USB-s mobile racken csatlakozik. 32GB-osnak latja.
Masikakkal mukodott(120,160). Ott cable select enabled volt. Itt azzal sem.  :comp: :morci:
Jumpereket beállitottad?
Egyes vinyóknál külön van master, slave, cable select, és 32gb kompatibilitás módú master/slave etc.
CS, slave, master kiprobalva. Egyik sem egyezik meg a korlatozott jumpermoddal. Egyik sem mukodik.
Viszont az vicces, hogy a jumperek felett a muanyagon a CS SL MA jeloles nem egyezik a winchesterre ragasztott papiron levovel. Mert ugye en a muanyag alapjan felteteleznem, hogy amelyikhez egy jumpert dugok, az lesz. Igen am, de papir szerint ha csak a MA-ba vagy csak a CSbe teszek jumpert vagy sehova se, akkor limitalom 32GB-ra. En a papir szerint probalkoztam. Amig siman a gepben volt, ez mukodott.
Samsung SP2514N

PONTOSAN ugyanilyen wincseszterem van, ide mobil rackben. A cimkén és műanyagon való cimkézés tényleg más. Én eddig csak a cimkén lévőt használtam, ami bevált. A műanyagon lévő Slave jelölés valójában egy 32gb re limitált slave (ha a cimke beállitásaival összehasonlitom - master és cable select jól van jelölve a műanyagon).

Nálam nincs egy jumper se rátéve, mert ez a "natív" slave mód. Próbáld ki, hátha így működik.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Quote from: TurboK on 2009-02-16, 21:22:46
PONTOSAN ugyanilyen wincseszterem van, ide mobil rackben. A cimkén és műanyagon való cimkézés tényleg más. Én eddig csak a cimkén lévőt használtam, ami bevált. A műanyagon lévő Slave jelölés valójában egy 32gb re limitált slave (ha a cimke beállitásaival összehasonlitom - master és cable select jól van jelölve a műanyagon).

Nálam nincs egy jumper se rátéve, mert ez a "natív" slave mód. Próbáld ki, hátha így működik.
Eeees on nyert!  :appl: :hopp: :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

#10235
c++ban normális eloszláshoz van vkinek kódja, tippje?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Flaser

Quote from: Zsiga on 2009-02-12, 20:46:14
Quote from: Cobra on 2009-02-12, 20:40:06
Teljes driver uninstall és sima egérként használva?
+1
Microsofton kívül senki nem tud tisztességes egér-billentyűzet-joystick-kormány drivert írni. Szoptam én már Logitech driverrel, Saitek driverrel, Razer driverrel, Genius driverrel, meg még a fene tudja mikkel, fos mind.

Kivéve a CH-t és a Thrustmaster-t. (...de ezeknek az ára is csillagos)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zsiga

Quote from: Flaser on 2009-02-17, 14:31:36
Kivéve a CH-t és a Thrustmaster-t. (...de ezeknek az ára is csillagos)
Igaz, a Thrustmaster kimaradt, a CH meg azért elsősorban komoly ipari és szimulátoros cuccokat gyárt, csak mellesleg vannak "gamer" eszközeik, így ők szerintem más kategória (nameg az ő drivereikkel nem is volt még dolgom, a legjobb stick ami volt a kezem között egy TM HOTAS Cougar, ami még mindig "csak" 60k).

TurboK

Quote from: Flaser on 2009-02-17, 14:31:36
Quote from: Zsiga on 2009-02-12, 20:46:14
Quote from: Cobra on 2009-02-12, 20:40:06
Teljes driver uninstall és sima egérként használva?
+1
Microsofton kívül senki nem tud tisztességes egér-billentyűzet-joystick-kormány drivert írni. Szoptam én már Logitech driverrel, Saitek driverrel, Razer driverrel, Genius driverrel, meg még a fene tudja mikkel, fos mind.

Kivéve a CH-t és a Thrustmaster-t. (...de ezeknek az ára is csillagos)
Microsoft akkor tud normállis akármit csinálni, ha éppen nem akar uj szabványt bevezetni. Az xbox360 gamepad PC drivere a használhatatlanságot súrolja az összes létező Directinput alapú programban (ergo, minden ami windows alatt joystick compatibilis).
XInput (a directinputot váltó uj szabvány) kompatibilis cuccokkal tényleg gyönyörűen működik, de azt meg baromi kevés progi támogatja. X360 játékok portját leszámítva kb kettőt tudok mondani összesen.

Viszont legalább nem szekálják ki a világból a 3rd party drivereket, morii és xbcd mindkettő nagyon jó. Sőt, a morii x360 driver az egyik legprofibb gamepad periféria driver amivel valaha is találkoztam. Annyi mindent lehet állitható át mint ahány csillag van az égen.

Egyébként a királyabb Microsoft egér/bill ára is elég csillagos, de hozzá kell tenni, hogy mindössze csak a funkcióik számával arányos. Van olyan wireless egerük amit ha megforditasz, többfunkciós távirányitó + laser pointer egyszerre (prezentációk vezérléséhez). Billentyűzetből meg van a Sidewinder X6...

Egyébként egér témára visszatérve, van olyan egér a piacon ami nem görgős (tehát optikai vagy lézer), wireless, és van rajta két mouse wheel? Már mindenhol csak tilt-wheelt találok, az meg kényelmetlen és használhatatlan.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Quote from: TurboK on 2009-02-17, 22:49:23
Egyébként egér témára visszatérve, van olyan egér a piacon ami nem görgős (tehát optikai vagy lézer), wireless, és van rajta két mouse wheel? Már mindenhol csak tilt-wheelt találok, az meg kényelmetlen és használhatatlan.
Azt nem golyósnak szokás mondani? A görgőt azt a mouse wheel-re mondják.
[reserved]

TurboK

Quote from: NLZ on 2009-02-17, 23:10:46
Quote from: TurboK on 2009-02-17, 22:49:23
Egyébként egér témára visszatérve, van olyan egér a piacon ami nem görgős (tehát optikai vagy lézer), wireless, és van rajta két mouse wheel? Már mindenhol csak tilt-wheelt találok, az meg kényelmetlen és használhatatlan.
Azt nem golyósnak szokás mondani? A görgőt azt a mouse wheel-re mondják.
Nemtom, de szerintem elég egyértelmű hogy a kiherélt egérre gondoltam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

#10241
hát sokkal nem lett halkabb a rack miatt  ^^" most a másik kezdett el rezonálni.... kezetráznék azzal a fasszal aki a chieftechnél (vagy ahol először megjelent) kitalálta a csavar nélküli tologatós megoldást  :tezsvir: :fuk-u:

ed.: ha a rack ventillátorát kihúznám, az mennyire lenne baj? mennyire melegedne a vincsi?

ed.2.: mégse, ez még mindig a maxtor  :facepalm: ilyet se veszek többet...

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2009-02-17, 23:57:16
rack

ed.: ha a rack ventillátorát kihúznám, az mennyire lenne baj? mennyire melegedne a vincsi?

Na ezért téptük itt a szánkat meg egymás haját,
hogy utána mégis caddyt vegyél ::) :hehe:

Hacsaknem 5400-as winyót vettél (WD GP, Samu
Eco), akkor ugyan nem szép dolog, de elmegy; ha
viszont normál 7200-ast vettél, eszedbe ne jusson,
megsül a winyó.

kikuchiyo

Esetleg még azzal eljátszhatsz, hogy kis gumialátéteket teszel alá.
Failure is the default option

Cobra

Khm:
Quote from: chilip on 2009-02-17, 23:57:16
ed.2.: mégse, ez még mindig a maxtor
Szerintem ennek olvasata után felesleges bármilyen nemű megoldáson gondolkodni.
Hűtőventillátor nélkül egyébként jó esetben menne pár napot, rosszabb esetben meg fél óra alatt ráolvadna a rack. De ventillátor mellett se ajánlatos nagyon fogdosni közvetlenül kikapcsolás után a racket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Nakedape on 2009-02-17, 13:09:41
c++ban normális eloszláshoz van vkinek kódja, tippje?
1. http://www.boost.org/ van benne ilyen is; Boost.Random a normális eloszlású valváltozó generáláshoz, Math Toolkit magának az eloszlásnak mindenféle tulajdonságaihoz.
2. Minden library nélkül is lehettek nagyon gyorsak, ha egy kis pontatlanság belefér (pl. csak 100 000 féle értéket vesz fel az elolszlás), ha előre, egyszer, akármilyen módszerrel (pl. Excel) feltöltötök tömböket, és onnan csak lookupoltok. Példa normális eloszlású valváltozó generálására: felosztjátok [0,1] -et százezer darabra, mindegyikre kiszámoljátok előre Φ-1-et (a kumulatív eloszlásfüggvény inverzét = kvantilis), az eredményeket meg berakjátok egy tömbbe a forráskódba (vagy resource-ként beszerkesztitek a programba). Ezek után futás közben [0,1]-en tudtok egy egyenletes eloszlású randomot generálni, és azt simán behelyettesítitek ebbe a tömbbe, és az eredmény normális eloszlású lesz. Ezt persze csak akkor ajánlom, ha a library valamiért nem játszik, és tényleg a C++ a gond.
3. Miért nem a kóder topikban kérdezel? Itt elveszünk a sok leolvadó vinyó közt.

chilip

Quote from: Cobra on 2009-02-18, 00:32:05
Khm:
Quote from: chilip on 2009-02-17, 23:57:16
ed.2.: mégse, ez még mindig a maxtor
Szerintem ennek olvasata után felesleges bármilyen nemű megoldáson gondolkodni.
Hűtőventillátor nélkül egyébként jó esetben menne pár napot, rosszabb esetben meg fél óra alatt ráolvadna a rack. De ventillátor mellett se ajánlatos nagyon fogdosni közvetlenül kikapcsolás után a racket.

ventit csak viccből írtam :D viszont most indulok visszavinni azt a fostalicska merevlemezt, van rá garancia. megpróbálom becserélni másra, ha kell fizetek rá +-t. :)

Selmo

Quote from: TurboK on 2009-02-17, 22:49:23
Egyébként egér témára visszatérve, van olyan egér a piacon ami nem görgős (tehát optikai vagy lézer), wireless, és van rajta két mouse wheel? Már mindenhol csak tilt-wheelt találok, az meg kényelmetlen és használhatatlan.
Pl.: enyém? Hogy mennyire vehető még, na azt nemigen tudom megmondani.

A tökéletesség unalmas.

chilip

nah kicserélték  :Kiraly: fizettem rá 4000 Ft külömbözetet, és lett egy samsung 500 Gb-os vinyóm a Maxtor helyett.  :szemuveges: istenem milyen halk, nem rezonál, nem kattog, nem berreg. meg kell még szoknom ezt a csöndet :D

NLZ

[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:18:15
7200as?
Az is lehet csendes nem?
Egyébként mennyire hangos egy 10k-s Raptor?

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-02-18, 22:25:47
Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:18:15
7200as?
Az is lehet csendes nem?
Egyébként mennyire hangos egy 10k-s Raptor?

Kinek mi a csendes. Nekem az nem.
A 3,5"-es Raptorok alapjáraton nem sokkal hangosabbak, de
seekelésnél... a 2.5"-es pedig alapjáraton talán még halkabb
is, mint sok régebbi asztali. Nade ki vesz még Raptor az SSD-k
korában?...

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-18, 22:29:46
Quote from: Cloud on 2009-02-18, 22:25:47
Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:18:15
7200as?
Az is lehet csendes nem?
Egyébként mennyire hangos egy 10k-s Raptor?

Kinek mi a csendes. Nekem az nem.
A 3,5"-es Raptorok alapjáraton nem sokkal hangosabbak, de
seekelésnél... a 2.5"-es pedig alapjáraton talán még halkabb
is, mint sok régebbi asztali. Nade ki vesz még Raptor az SSD-k
korában?...
Egy raptor még mindig olcsóbb mint egy  ssd nem?

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-02-18, 22:31:18
Egy raptor még mindig olcsóbb mint egy  ssd nem?

Raptort csak az olyan milliomospalánta vesz, akinek a
sebesség számít; az SSD pedig gyorsabb. Tehát nem
mindegy? ::)
A 150GB-os velociraptor amúgy 43k depo szerint,
annyiért már 64GB-os SSD-t lehet kapni.

NLZ

Quote from: Cloud on 2009-02-18, 22:25:47
Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:18:15
7200as?
Az is lehet csendes nem?
Egyébként mennyire hangos egy 10k-s Raptor?
Persze, hogy lehet, csak kérdeztem. :)
[reserved]

TurboK

500 gigás Samsung tényleg elég csendes, nálam is az szól. Illetve nem szól, csak alig.
A 750es és 1 terás Samsung F1 állitólag még halkabb. Márciusban majd tudom mondani biztosra hogy így van e vagy sem.

250 gigás samsungom egyáltalán nem csendes, de lehet hogy csak azért mert 700+ nap munkaidő van benne. Ha minden a terv szerint megy, le is selejtezem hamarosan.

A Raptor akkor volt jó amikor még 150 ezer volt egy 10 gigás ssd. Szerintem sebesség szempontjából jobb venni két 1 terás normál vinyót, és raidbe kötni őket. Lehet hogy egy minőségi ssd még így is gyorsabb, de ez olcsóbb és többszörös a lemezméret.
Egyébként az írási limitet sikerült már "legyőzni" az ssd meghajtóknál? Ez az egyetlen ok amiért nem vagyok hajlandó SSDt venni, pedig már az ár/teljesítmény/méret is elfogadható.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

A flash alapú ssd-nél elméletben örökké meg fog maradni ez a limit, de szépen tolják ki a határokat, csökkentik az ebből aladó gondokat. Szal sztem egy mai ssd 5 évnyi folyamatos használat mellett sem mutatna gondokat.
[reserved]

sirtomi

Quote from: chilip on 2009-02-18, 22:16:32
nah kicserélték  :Kiraly: fizettem rá 4000 Ft külömbözetet, és lett egy samsung 500 Gb-os vinyóm a Maxtor helyett.  :szemuveges: istenem milyen halk, nem rezonál, nem kattog, nem berreg. meg kell még szoknom ezt a csöndet :D
Még halk. 500 Samu vonyóm olyan lett mint egy traktor pár hét alatt :)

Fatal

Mostanában egyre többször produkálja az XP ezt: rányomok a kikapcsolásra, de csak bezárja az összes programot, és csak akkor kapcsol ki, ha mégegyszer rányomok. Ezzel reinstallon kívül lehet kezdeni valamit?
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Makos

Quote from: sirtomi on 2009-02-19, 12:13:08
Quote from: chilip on 2009-02-18, 22:16:32
nah kicserélték  :Kiraly: fizettem rá 4000 Ft külömbözetet, és lett egy samsung 500 Gb-os vinyóm a Maxtor helyett.  :szemuveges: istenem milyen halk, nem rezonál, nem kattog, nem berreg. meg kell még szoknom ezt a csöndet :D
Még halk. 500 Samu vonyóm olyan lett mint egy traktor pár hét alatt :)
Nekem a 320as samsung kezdett el szórakozni kb 2 hét után...azóta is rájön néha a zúgás, kattgás, etc. de még működik :D és már több mint 1 éves.