Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga


Fazék

Quote from: Próféta on 2009-04-07, 23:46:08Támogat a T-online IMAPot? Mert akkor akármilyen kliens (Mozilla Thunderbird, The Bat, Outlook, Windows Mail, etc.) megvalósítja azt, amit szerintem akarsz. Egyelőre egyszerűbbnek hangzik, mint felállítani egy mail szervert az egyik gépen.
no igen, hallottam már párszor imap-ot említeni, de fogalmam se volt mi fán terem, utána se néztem :redface: ez tényleg egyszerűbben hangzik és támogatja a t-online, szóval teszek vele egy próbát, remélem beválik. :merci:

Ramiz

Hol lehet megnézni, hogy milyen alaplapom van? Sehol sem találom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Ramiz on 2009-04-10, 13:23:19
Hol lehet megnézni, hogy milyen alaplapom van? Sehol sem találom.
1. Szétszeded a gépet és megnézed. :D
2. Everest
3. CPU-Z

Ramiz

:merci:
Most már ismerős...
ASUS P4P800-E alaplap.

És megnéztem a Device Manager-ben, és nincs "enhanced"-es bejegyzés, ami elvileg kell az USB 2.0-hoz, pedig WinXP SP3-am van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Tudna nekem valaki mondani infót a BLACKBERRY-kről? A teljes bill.-en kívül van valami különlegessége? Egyáltalán milyen telók ezek? PDA-telefonok?

Csak mert kaptam egy ajánlatot ismerőstől:

[spoiler]RIM BLACKBERRY 7290
Ár:   15k huf
[/spoiler]
Nekem a gyengéim a különleges telefonok, és hát már kinézetre is elég  különleges ez szerintem?

kikuchiyo

mobilarena.hu-n keress rá, volt pár hónapja összefoglaló írás róluk.
Failure is the default option

TurboK

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-09, 22:08:47
Legalábbis szabványos lehetett akkor, amikor engem még az óvodás lányok érdekeltek.
Aztaqrva ilyet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-04-10, 20:20:17
BLACKBERRY

Bár egy régebbi darab, de annyiért vagy lopott, vagy hibás.
azaz: túl feltűnően olcsó, ott valami nincs rendben.
Blackberryken a RIM saját oprendszere fut, üzleti telefonnak,
a push emailjével és megbízható működésével kiváló, viszont
multimédiára nem jó választás, és naponta töltheted. Ja és
jó nagy, vastag is, tehát alaposan kitömi a zsebet.

Darkstar

Keresek rendes (read: nem az idióta "keresdmegapárját") mahjongot mobilra, lehetőleg java alapút.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2009-04-10, 21:38:16
Keresek rendes (read: nem az idióta "keresdmegapárját") mahjongot mobilra, lehetőleg java alapút.
Van Windows-ra a rendesbol? Meg sosem lattam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-10, 21:08:21
Quote from: Cloud on 2009-04-10, 20:20:17
BLACKBERRY

Bár egy régebbi darab, de annyiért vagy lopott, vagy hibás.
azaz: túl feltűnően olcsó, ott valami nincs rendben.
Blackberryken a RIM saját oprendszere fut, üzleti telefonnak,
a push emailjével és megbízható működésével kiváló, viszont
multimédiára nem jó választás, és naponta töltheted. Ja és
jó nagy, vastag is, tehát alaposan kitömi a zsebet.
Azzal hogy nagy és vastag nincs gondom. Volt már nagy telóm pár. (SE P800 pl. )Ami engem zavar az inkább hogy naponta kellene tölteni. Két napot azért kibírhatna úgy hogy  nyüstölöm egy keveset.

Lehet hogy inkább gyűjtök egy kis pénzt  és megveszem másik havertól  a MITAC MIO A701-es  PDA-GPS-TELEFON kombóját.
Az sokkal jobb mint Blackberry.... :D(csak azon meg billentyűzet nincs, de kit érdekel)

[spoiler]Mondjuk ő kér ezért 30k-t. Szal nagyon meggondolandó. :D[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2009-04-10, 21:42:10
http://www.gamedesign.jp/flash/mahjong/mahjong_e.html
Bár ez nem telepítős
Annal jobb. :) Koszi!
Egesz erdekes igy jatszani, hogy lovesem nincs a szabalyokrol. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

#10634
Quote from: Ramiz on 2009-04-10, 14:23:53
:merci:
Most már ismerős...
ASUS P4P800-E alaplap.

És megnéztem a Device Manager-ben, és nincs "enhanced"-es bejegyzés, ami elvileg kell az USB 2.0-hoz, pedig WinXP SP3-am van.
BIOSban kell beállítani az USB 2.0-át és a sebességet HiSpeedre állítani, nem FullSpeedre.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2009-04-10, 22:31:42
Quote from: Kvikveg on 2009-04-10, 22:22:11
Annal jobb. :) Koszi!
Egesz erdekes igy jatszani, hogy lovesem nincs a szabalyokrol. :D
Ha érdekel
http://rs382.rapidshare.com/files/87162685/so_you_want_to_play_mahjong_1.5.doc
Koszi!
xxxHolic 2nd season ota kivancsi voltam. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

HELP!

Szal vettem egy LG W2261V-PG Full HD lcd monitort. Rádugtam a DVI kimenetre, felinstalláltam a drivereket, és valamiért nem akarja megjeleníteni a 16,7 millió színt. Jelenleg nem tudom, hogy mennyit használ, de iszonyat rondák a színátmenetek. Már a videokártya drivert is frissítettem, de semmi. Valami ötlet?  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Enjoy your 6-bit panel.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

1. Monitor drivert felesleges volt, plug&play működik
2. Ha asztal - jobbklikk - Tulajdonságok - Beállítások lapon
meg se jelenik a Színminőség - 32 bit opció, akkor valami
nagyon nincs rendben

(btw sima tn nem is tud 16.7M színt megjeleníteni...
ld banding és társai... egy jó 10bit LUT-es Eizo igen, de
egy tn-től hiába várod ;D (in b4 Zsiga megint leugat ;D)

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-04-10, 21:41:16
Quote from: Darkstar on 2009-04-10, 21:38:16
Keresek rendes (read: nem az idióta "keresdmegapárját") mahjongot mobilra, lehetőleg java alapút.
Van Windows-ra a rendesbol? Meg sosem lattam.
sztem a kyodai mahjong elég jó.

Rounin

Quote from: Fazék on 2009-04-10, 23:21:01
sztem a kyodai mahjong elég jó.

Abba beépítették a rendeset is? o.o Jól lemaradtam. :angyali:

Fazék

Quote from: Rounin on 2009-04-10, 23:33:17
Quote from: Fazék on 2009-04-10, 23:21:01
sztem a kyodai mahjong elég jó.

Abba beépítették a rendeset is? o.o Jól lemaradtam. :angyali:
ömm. akkor elnézést kell kérnem, mert lehet hogy nem vagyok tisztában vele, hogy mi számít rendesnek :redface:
én csak azt tudom, hogy anyám szeret mahjong-ozni és ezzel a játékkal elvan immár pár éve (persze az egyéb játékmódokat is használja időnként)

NLZ

A rendes az társas játék, szinte olyan, mint egy kártyajáték: ki kell rakni benne kombinációkat, ellenféltől kell elemeket húzni, pontot gyüjteni, ilyesmi. Legalábbis ennyire jöttem rá, mikor egyes animékben megemlítették.
A nem rendest meg már definiálta Darkstar. :)
[reserved]

Cobra

DC: full uninstall a video driverre és ha felraktad a monitor driverét, akkor azt is. Utána videókártya drivert fel, majd a monitorét (nem árt, ha van fent, ha kiadott hozzá a gyártó). Ha utána se jó, akkor vagy ilyen a képe, vagy valami hardveres gond van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Fazék on 2009-04-10, 23:35:51
Quote from: Rounin on 2009-04-10, 23:33:17
Quote from: Fazék on 2009-04-10, 23:21:01
sztem a kyodai mahjong elég jó.

Abba beépítették a rendeset is? o.o Jól lemaradtam. :angyali:
ömm. akkor elnézést kell kérnem, mert lehet hogy nem vagyok tisztában vele, hogy mi számít rendesnek :redface:
én csak azt tudom, hogy anyám szeret mahjong-ozni és ezzel a játékkal elvan immár pár éve (persze az egyéb játékmódokat is használja időnként)
A pároztatós az a Mahjong Solitaire.

A rendes Mahjong nagyon tömören kb olyan mintha mindenki úgy kanasztázna hogy "na ki handol előbb" (és a letett kövek közül csak a legutolsót lehet felvenni).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

Tudja valaki hogyan lehet torrent készitésnél 4 mega feletti piece size-ot megadni? Túl nagyra jön ki a torrentfájl mérete 4 megás darabokkal.
utorrent fórum azt írták hogy automata, de nálam 400 gigás csomagot még mindíg 4 megás darabokkal számolt ki.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Én úgy tudom, hogy 4MB a max méret.
Btw, mi a fene az, ami 400 gigát foglal összesen?  :eek: Ahhoz már külön vinyó kéne.  :D

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2009-04-11, 02:21:49
400 gigás csomag
:he: :zomg:
(csak belegondolni is rossz, hogy milyen lehet, amikor egy ilyen
áll le 9x%-nál... vagy elfogy a winyó :Đ)

Nem lenne célszerűbb többfelé szedni? Pl. TurboK-megapack-part1,
-part2, stb.

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2009-04-10, 23:48:57
DC: full uninstall a video driverre és ha felraktad a monitor driverét, akkor azt is. Utána videókártya drivert fel, majd a monitorét (nem árt, ha van fent, ha kiadott hozzá a gyártó). Ha utána se jó, akkor vagy ilyen a képe, vagy valami hardveres gond van.

Kösz, de ez nem segített, és azóta kiszűrtem, hogy hardware hiba lesz. A monitor teljesen szarul képzi a vörös színt, és ettől minden ocsmányul fest, kezdve a HD filmektől az animékig. Szal vissza mentem a régi CRT-mre, ezt meg viszem vissza garival kedden. Azért még egyszer kösz.

Kiku te meg b+ zanyád.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS