Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-11, 22:25:48
Quote from: Cobra on 2009-04-10, 23:48:57
DC: full uninstall a video driverre és ha felraktad a monitor driverét, akkor azt is. Utána videókártya drivert fel, majd a monitorét (nem árt, ha van fent, ha kiadott hozzá a gyártó). Ha utána se jó, akkor vagy ilyen a képe, vagy valami hardveres gond van.

Kösz, de ez nem segített, és azóta kiszűrtem, hogy hardware hiba lesz. A monitor teljesen szarul képzi a vörös színt, és ettől minden ocsmányul fest, kezdve a HD filmektől az animékig. Szal vissza mentem a régi CRT-mre, ezt meg viszem vissza garival kedden. Azért még egyszer kösz.

Kiku te meg b+ zanyád.

Szerinted miért ennyire önmarcangoló és sötét alak? Mi tette ilyenné...ummm....
Tudod mit Oidipusz? Baszd meg az anyád!
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

#10651
Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-11, 22:25:48
Quote from: Cobra on 2009-04-10, 23:48:57
DC: full uninstall a video driverre és ha felraktad a monitor driverét, akkor azt is. Utána videókártya drivert fel, majd a monitorét (nem árt, ha van fent, ha kiadott hozzá a gyártó). Ha utána se jó, akkor vagy ilyen a képe, vagy valami hardveres gond van.

Kösz, de ez nem segített, és azóta kiszűrtem, hogy hardware hiba lesz. A monitor teljesen szarul képzi a vörös színt, és ettől minden ocsmányul fest, kezdve a HD filmektől az animékig. Szal vissza mentem a régi CRT-mre, ezt meg viszem vissza garival kedden. Azért még egyszer kösz.

Kiku te meg b+ zanyád.
r/g/b szineket egyesével nem lehet állitani a monitor configban? Az én samsungomnál lehet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Egyre nehezebben bírom magam lebeszélni a gépfejlesztésről...
Első körben ezt néztem ki:
Gigabyte GA-EP43-S3L  19 375,- 
Intel 2.5GHz E5200 BOX  17 040,- 
2*2GB 1066MHz DDR2 Kingmax  9 840,- 
640GB WD Caviar Black WD6401AALS  20 255,-

A lap azért mert ennél olcsóbb értelmes elrendezésű (nagy VGA-hűtő mellé is befér két PCI-kártya) 6 satás lapot nem találtam, csak Asrockot meg ilyesmiket amit inkább nem vennék.
A proci bőven elég mindenre ami nekem kell, de szükség esetén jól tuningolható, emellett olcsó. Ja és dobozos, tehát egy darabig el tudom halasztani a hűtőteszt-olvasgatást. :)
Ramból 4GB csak elég lesz, árban ez ugyanannyi mint az ugyanilyen low-end 800-as, tuningolni meg úgyse fogom a gépet szóval drágább csak pénzkidobás.
Vinyó jelenleg a WD leggyorsabb normál vinyója, rendszernek ideális lesz amíg értelmes árban lesznek a 128-as SSD-k, és a 320GB amennyit nyerek vele (egy 320-as helyébe megy) pont elég lesz arra az időre amíg kijönnek itthon is az 500-as tányérú GreenPowerek (régi 334-est már nem szívesen vennék) meg talán a forint is feljebb mászik egy kicsit nyárra.
VGA majd ha a mostanában érkező újdonságok átrendezték a piacot meg az árakat, addig bőven elvagyok a jelenlegivel.

Vélemény?

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 20:20:35
Vélemény?

Mid van most?
Ha még bírja, akkor lehet megvárnám a 4magosok árcsökkenését vagy
a Core i5-öt valamikor ősszel, vagy annak áresését valamikor tavasszal --
ha hosszú távra tervezel, akkor a több mag és több szál jól fog jönni. Már
egy ideje vannak olyan játékok (pl. supcomm) és olyan programok (média-
en/dekódolók, videószerkesztők), amik kihasználják a 2+ magot. Ha viszont
csak 1-2 évre elég, akkor nem rossz konfig.

katz

#10654
Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 20:20:35
Egyre nehezebben bírom magam lebeszélni a gépfejlesztésről...
Első körben ezt néztem ki:
Gigabyte GA-EP43-S3L  19 375,- 
Intel 2.5GHz E5200 BOX  17 040,- 
2*2GB 1066MHz DDR2 Kingmax  9 840,- 
640GB WD Caviar Black WD6401AALS  20 255,-
...
Vélemény?
Intel 2.5GHz E5200 BOX  2.5 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2 cache, LGA775
vs
2*2GB 1066MHz DDR2 Kingmax 

Khmmm  :gyagya:

BTW
XP32bit csak 3,3-3,5Gb-t fog felismerni
Mind a 4Gb-hoz vagy XP64bit vagy Vista 64 bit-et kell hasznalnod.

BTW videokartya is missing :)


Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-12, 20:39:52
...
Jah, sztem is varj vele az uborkaszezonig

NLZ

Tényleg hülyeség erősebb ramot venni, nem biztos, hogy megéri az aszinkron órajel. Bár ha 800on járatja, akkor jó időzítésekkel tudja felvértezni.
A 2x2 gigából tényleg csak 4giga-videókariramméretet fog a 32 bites oprendszer látni, de még mindig jobb, mintha 2x1giga ram lenne. Változó méretű ramok mellett meg nem megy a Dual Channel, ami hiányában romlik a teljesítmény egy kissé.
[reserved]

Fazék

Quote from: katz on 2009-04-12, 20:45:38
Intel 2.5GHz E5200 BOX  2.5 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2 cache, LGA775
vs
2*2GB 1066MHz DDR2 Kingmax 

Khmmm  :gyagya:

BTW
XP32bit csak 3,3-3,5Gb-t fog felismerni
Mind a 4Gb-hoz vagy XP64bit vagy Vista 64 bit-et kell hasznalnod.
lehet hogy xp csak annyit fog fölismerni belőle, de a 3,3-3,5 is még mindig több a 2-nél, méghozzá olyan mértékben, hogy akár számíthat is.
azt meg írta, hogy mivel a 1066MHz-es mem ugyanannyiba kerül, mint a low-end 800-as, ezért nem látja értelmét a 800-as vételének
Quote from: katz on 2009-04-12, 20:45:38BTW videokartya is missing :)
azt írta, hogy egyelőre vár a vétellel, a jelenlegi kártyája is jó lesz még egy ideig.

katz

Quote from: Fazék on 2009-04-12, 20:53:29
Quote from: katz on 2009-04-12, 20:45:38
blablabla.
lehet hogy xp csak annyit fog fölismerni belőle, de a 3,3-3,5 is még mindig több a 2-nél, méghozzá olyan mértékben, hogy akár számíthat is.
azt meg írta, hogy mivel a 1066MHz-es mem ugyanannyiba kerül, mint a low-end 800-as, ezért nem látja értelmét a 800-as vételének
Kezdesnek 2x1G Kingmax votl a gepemben 5-5-5-18-asok
kb 1 honapja vettem meg 2x1G Kingmaxot. kicsit kellemetlen meglepeteskent ert, hogy ez csak 6-6-6-21-en megy, illetve ha minda a 4 foglalatban van Ram akkor az alaplap 1066Mhz helyett csak 800Mhz-en ketyeg ASUS P5K (egy eldugott sor volt errol a manualban  :Eztneked: )

Egyebirant orult nagy gyorsulast nem tapasztaltam a geppel. Igaz Chrisys teszt meg hatra van, de ott ugyis a videokari a szuk keresztemtszet.
Sot Vista meg lassabb is, mert igaz hogy felismeri a 4G-t de alapbol lefoglal 1,3G-t rendszernek...

Moha

Quote from: NLZ on 2009-04-12, 20:51:40
Tényleg hülyeség erősebb ramot venni, nem biztos, hogy megéri az aszinkron órajel. Bár ha 800on járatja, akkor jó időzítésekkel tudja felvértezni.
Hehe... nekem az 1066-os FSB mellett van 800-as ram, viszont az 4-4-4-12 időzítéssel. :)

Ed: Amúgy a 2GB ram miért kevés? Én remekül megvagyok annyival.

Zsiga

#10659
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-12, 20:39:52
Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 20:20:35
Vélemény?

Mid van most?
Ha még bírja, akkor lehet megvárnám a 4magosok árcsökkenését vagy
a Core i5-öt valamikor ősszel, vagy annak áresését valamikor tavasszal --
ha hosszú távra tervezel, akkor a több mag és több szál jól fog jönni. Már
egy ideje vannak olyan játékok (pl. supcomm) és olyan programok (média-
en/dekódolók, videószerkesztők), amik kihasználják a 2+ magot. Ha viszont
csak 1-2 évre elég, akkor nem rossz konfig.
2Ghz-es S939 Manchester X2, nem épp mai csirke, kezd gyenge lenni, húzósabb 1080p már csak CoreAVC-vel megy.
Tisztességes vga (4830-4850 teljesítménykategóriája van tervbevéve kora nyárra) mellett meg már játékban is bőven limitálna.
Viszont most még pofátlanul jó ára van, hűtővel együtt kb. annyiért fog használtan elmenni amennyiért az új procit veszem majd. :D

1066-os ramot azért veszek mert konkrétan párszáz forinttal olcsóbb az ugyanolyan 800-asnál. :D Egyébként meg a 800-as processzort meghúzni hogy szinkronban menjen az 1066-os rammal nem egy nagy művészet. :) Meg a ramot levenni 800-ra sem (sőt, azt teljesen automatikusan megteszi helyettem a BIOS).
Időzítésekkel szarakodni szerintem felesleges, amit dob az spd azon fog menni, a stabilitás az elsődleges (7/24 megy a gép, néha akár hónapokig); meg amúgyis csak benchmarkokban látszik a különbség.
XP-t ha fizetnének se használnék, 64bites Win7 megy majd a gépre.
VGA direkt maradt ki, annál látom értelmét várni 1-2-3 hónapot.

Kuroi Tenshi

Quote from: katz on 2009-04-12, 20:45:38
Khmmm  :gyagya:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-12, 20:39:52
...
Jah, sztem is varj vele az uborkaszezonig

Mostanában kb egy árban vannak, és ha nagyon tuningolna kezdene,
akkor utóbbi jobban bírja.

Quote from: katz on 2009-04-12, 21:01:31
5-5-5-18
6-6-6-21

vaktesztben fel sem ismernéd, hogy melyik...
csak benchekben látszik, játéknál is hibahatáron belül vannak.

Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 21:05:33
2Ghz-es S939 Manchester X2, nem épp mai csirke, kezd gyenge lenni, húzósabb 1080p már csak CoreAVC-vel megy.
Viszont most még pofátlanul jó ára van, hűtővel együtt kb. annyiért fog használtan elmenni amennyiért az új procit veszem majd. :D

1066-os ramot azért veszek mert konkrétan párszáz forinttal olcsóbb az ugyanolyan 800-asnál. :D Egyébként meg a 800-as processzort meghúzni hogy szinkronban menjen az 1066-os rammal nem egy nagy művészet. :)

Aha. Ha jó áron el tudod adni, akkor rajta.

Btw. az még messze nem szinkron.
Az a 800 ugyanis 4×200, amihez a szinkron a 2×200=400MHz
RAM lenne. A 800-as RAM hozzá 1:2. Ha már 667-es RAMhoz
szinkronba húzod, az már 67% OC (200-->333) :D (mondjuk
az simán, akár még feszemelés nélkül is megvan. Nálam a
szintén 800/200-as 320-on még alulfeszelve is stabil, többet
csak azért nem próbáltam, mert szegény vén 945G alaplap
nem bírja sokkal magasabbat problémák nélkül...)

TurboK

Quote from: Zsiga on 2009-04-12, 21:05:33
Időzítésekkel szarakodni szerintem felesleges, amit dob az spd azon fog menni, a stabilitás az elsődleges (7/24 megy a gép, néha akár hónapokig); meg amúgyis csak benchmarkokban látszik a különbség.

Nem mindig az alap a legjobb érték, én manuális buherálással 0.3ghz-el nyomtam feljebb a procisebességet - jobb időzítéssel és alacsonyabb feszültséggel - mint amit a bios alapból kidobott (sőt, bios alapbeállitással ki is fagyott).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Help, már egy órája kínlódok, de nem sikerült megoldanom a problémámat. Egy ábrára kéne szöveget írnom, vagy gépen összehozni az ábrát is (pár háromszög meg benne körök, illetve pár vonal), de se Paint Shop Pro-val, se Openoffice-szal képtelen voltam összehozni. Beszkenneltem a képet, de Psp-vel nem tudok bele írni (pedig van text tool), OO writer meg draw meg szintén nem hajlandó a beillesztett képre szöveget rakni. Draw-ban már elkezdtem megrajzolni a háromszögeket, de ott meg kis méretben lehetetlen összehozni, hogy jó helyre kerüljenek a körök.
Ha valaki tud használható megoldást más sok száz Mb-os program letöltése nélkül, akkor megköszönném.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2009-04-15, 13:37:46
OO writer meg draw meg szintén nem hajlandó a beillesztett képre szöveget rakni.

még úgy sem, hogy szövegdobozt készítesz mellette,
majd föléhúzod, és sorrendben azt rakod felülre?

Bruce

Lassan a gépemre ráfért egy újratelepítés, majd' másfél éve még messziről se látott Windows CD-t, és ma végre (?) eljött az ideje, hogy ténylegesen is megtegyem, amit eddig csak tervezgettem.

Úgy tűnik hiba volt.

Mielőtt nekiláttam, kicsit döcögősen, de azért működött. Most meg elég egy ablakot arrébb húzni, hogy a CPU-használat 100%-ra ugorjon. Szétszedtem, összeraktam, újra újratelepítettem, de nem segített. Van valakinek épkézláb ötlete, hogy mi történt, és esetleg mit kezdhetek a dologgal?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Kuroi Tenshi

#10665
Quote from: Bruce on 2009-04-15, 14:40:37


Telepítettél már videókártya-drivert?
Mert anélkül szoftveresen, a cpu számolja a guit is.

Quote from: Ymir on 2009-04-15, 15:11:03


én még ajánlanám a sony nwd-b105-öt, jó a
hangja, az enyém már két éve bírja; usb, tehát
közvetlenül be lehet dugni gépbe; viszont az akku
kicsi benne, nálam 1-1.5 hét munkába/munkából
utazás (napi 2*30-45p) közbeni zenehallgatást bír.

motifator

Quote from: Bruce on 2009-04-15, 14:40:37
Most meg elég egy ablakot arrébb húzni, hogy a CPU-használat 100%-ra ugorjon.
Idióta tipp, de: videokártya drivereket tettél már fel, vagy csak a windows beépített alap drivere van?

Edit: lol, megelőztél :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Bruce

#10668
1) Driver nélkül sem kéne ennyire visszazuhannia...
2) ...meg azért párszor telepítettem már vindózt, gondoltam én is erre, szóval jah, megvolt az is, de a probléma megmaradt.

Szerk.:
3) Oookéé, szóval most megint nekiestem, és a telepítéskor a területi és nyelvi beállításoknál van egy fül, ahol ugye több szövegbeviteli nyelvet is hozzá lehet pakolni... nos, ott amikor rámegyek a nyelvek listájára, még azt a vackot sem görgeti rendesen, csak valami bődületesen lassan... :comp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-15, 13:40:34
Quote from: Cobra on 2009-04-15, 13:37:46
OO writer meg draw meg szintén nem hajlandó a beillesztett képre szöveget rakni.

még úgy sem, hogy szövegdobozt készítesz mellette,
majd föléhúzod, és sorrendben azt rakod felülre?

Ez lehet még a járható út, de akármit is csinálsz, ez gány megoldás. Esélyes, hogy nem lesz kompatibilis se más Word/Writer/Whatever verziókkal, se saját magával a következő n. megnyitáskor.
Jobb lenne tisztességes vektoros rajzolóprogrammal újrarajzolni az egész ábrát, és azt beszúrni.

Quote from: Cobra on 2009-04-15, 13:37:46
sok száz Mb-os program

Az Inkscape csak 30 MB :)

BTW nem értem, hogy egy Paint akármi miért nem tud szöveget írni képre. Akkor próbáld sima Paintben.
Failure is the default option

balu01

Ezek a mai szakemberek... Tegnap este óta nem volt rendesen net, szóltam a szolgáltatónak, azt mondták a városban csak nekem nincs net, nálam van a gond... Mondták mit nézzek meg(le van-e tiltva a hálózat, jó IP-cím stb... azért ennyire hülyének ne nézzenek már, ennyit magamtól is meg tudtam nézni, stimmelt minden), visszahívtam őket hogy még mindig nem jó, kijött egy ember, a regedittel akart kavarni valamit, de az nem jött be, csak a tálca meg az ikonok az asztalon egy pillanatra eltűntek... Azt mondta vagy valami vírustámadás, vagy valami nagyobb a baj(pl. az explorer.exe-vel), és hogy újra kell telepíteni a gépet... Jó én nem értek hozzá(tudom gáz :D) azt mondta akkor vigyem be holnap a boltba.
Na a lényeg hogy utána csináltam egy rendszervisszaállítást, és már jó a net is meg a regedit is bejön...(ennyit nem bírt tanácsolni az a híres szakember :rotfl:)
Na de bár megoldódott a probléma(lehet csak egyelőre...), kiváncsi lennék rá, hogy mi lehetett a gond?

Makos


Bruce

Eh... kicseréltem a gépem meg egy másik gép videókártyáját... és bár az én gépem megjavult, a kártyával együtt a hiba is átköltözött a másik gépre. Rossz érzés fogott el... (Egy mondatban négyszer ismételtem el ugyanazt a szót :zomg: Ilyen is rég fordult velem elő...)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

bimanc

Quote from: Bruce on 2009-04-15, 15:21:49
1) Driver nélkül sem kéne ennyire visszazuhannia...
2) ...meg azért párszor telepítettem már vindózt, gondoltam én is erre, szóval jah, megvolt az is, de a probléma megmaradt.

Szerk.:
3) Oookéé, szóval most megint nekiestem, és a telepítéskor a területi és nyelvi beállításoknál van egy fül, ahol ugye több szövegbeviteli nyelvet is hozzá lehet pakolni... nos, ott amikor rámegyek a nyelvek listájára, még azt a vackot sem görgeti rendesen, csak valami bődületesen lassan... :comp:

Ez pont olyan, mint amikor a vezérlőpult>rendszer>speciális>teljesítmény menüben nem kapcsolsz ki semmi fölösleges vackot (Vetett árnyékon, megjelenítési stílusok használatán kívül kb mindent).

Cobra

Na Painttel sikerült megoldanom a szöveg rávitelét. OO3-ban viszont lehet én vagyok marha béna, de nem találtam szövegdobozt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Sima netes rádióhallgatáshoz WMP 11-et használok már régóta. Eddig mindig azt csináltam hogy letettem eszköztárba lejátszót így  nem zavart egyáltalán.
Most a napokban viszont nem tudom miért, de nem lehet letenni tálcára, eszköztárba a lejátszót. Hiába katt jobb  klikkel tálcára, ott eszköztáraknál nincs  ott  WMP. Hogy lehetne visszarakni oda?
^^"

Cobra

Tálcára jobb klikk és Toolbars alatt pipa a wmp-re (nem tudom mi magyarul)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Igen, a Toolbars az Eszköztár. És azt írja, hogy nincs ott a felsorolásban a WMP. :facepalm:
[reserved]

Cobra

Jahogy. Esetleg WMP reinstall?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2009-04-16, 23:06:05
Jahogy. Esetleg WMP reinstall?

Próbálgattam  mindent.  Sima  reinstall megoldotta.   :comp: