Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Milyen nyersvágó szoftvert / H.264 codecet tudtok javasolni?
AMV-t szerkesztek és meggyűlt a bajom pár videóval. :P

A bűnös: mp4 container, H.264 codec

Virtualdub + mp4 plugin: megnyitná, de nincs fent natív H.264 codec (eddig nem kellett, hisz mplayer és MPC-HC simán lejátsza)
Avidemux: Széttárja a kezét, hogy ő biza nem ismeri az mp4 formátumot. (amúgyis szegény sokszor belefagy a H.264-be)

Cél csak annyi, hogy sima .avi containerbe ki tudjak szedni darabokat (egy-az-egyben, vagy huffyuv-ra áttömörítve), amit már oda tudok adni a video editornak.

Nakedape

#10681
nos, gépem behalt:ntoskrnl.exe file-t hiányolt,  Fazék + google segítségével, igyekeztünk, boot.ini jónak tűnt, teélepítőről felöülírtuk, most telepíteném felül a win-t újraindul:hal.dll hiány...

bármi más  tipp vagy ez vinyó halál már?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

ntoskrnl.exe-t hiányolta, de nem gond. majd ha befaltam ezt a pár palacsintát, beírom részletesen az esetet

Cobra

Javító telepítés megvolt?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

ok, kiadott egy disk read errort, az újabb rátelepítésre
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-04-18, 21:41:06
Javító telepítés megvolt?
előtte:
helyreállító konzol-ban újraindítássokkal közbeiktatva végre lettek hajtva:
1, expand paranccsal xp telepítő cd-ről ntoskrnl.exe frissítése - semmi hatás
2, bootcfg /rebuild parancs lejátszása - semmi hatás
3, chkdsk /r - kiírta a végén, hogy talált pár hibát, amiket kijavított

utána megpróbálkoztunk az xp javítással, annak az lett az eredménye, hogy onnantól amint elért a boot-ig, már újra is indult a gép.

ezután megpróbálkoztunk az xp újratelepítésével ugyanarra a partícióra, de az se járt semmi használható eredménnyel, mert most már a hal.dll-lel van gondja...

namármost én attól félek az eddigi leírások alapján, hogy a vinyó meghibásodhatott, mert több helyen is írják, hogy ez is okozhatja a problémát.
és mivel Nakedape beírta

Domi: a másik vinyón garantáltan nincs ennyi hely? nem ér meg egy próbát, hogy arra telepítsd az xp-t, hátha egyáltalán elindul végre a gép?

NLZ

Quote from: Moha on 2009-04-18, 21:14:39
Virtualdub + mp4 plugin: megnyitná, de nincs fent natív H.264 codec (eddig nem kellett, hisz mplayer és MPC-HC simán lejátsza)
x264-et próbáltad? Vagy asszem ffdshow VFW is tud h264et.
[reserved]

Selmo

x264 encoder. ::)

Fazék: Winyót megmozgattátok, kábeleket is?

Moha: pocketdivxencodert szokták használni h264 átkonvertálására.

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

nem még, majd akkor átmozgatom, de gyanús..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Selmo on 2009-04-18, 22:04:54
Moha: pocketdivxencodert szokták használni h264 átkonvertálására.
Ezt nem ismerem. Bármilyen codec-be tud konvertálni? Csak mert a minőség miatt inkább huffyuv-ot használnék, mint divx-et, bár tudom, hogy zabálja a helyet.
Akár a H.264-et is odaadnám közvetlen a Vegasnak, ha lenne natív vfw codec, amivel tud dolgozni.

Member


NLZ

[reserved]

Cobra

Nakedape, ez sajnos jó eséllyel hardverhiba. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy merevlemez vagy kábel, lehet alaplap és memóriahiba is. Memtestet kéne még lefuttatni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Szerintem futtas le egy Spinrite tesztet, hátha az kidobja a hibát. Habár nálam nem akart a Spinrite elindulni nagyobb vinyónál (500 gigáson még ment, 1 teráson már nem).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

#10694
Thief nem biztonsagi masolattal a bevezeto palyan, ahol az ember megtanulja, hogy mit kell csinalni, az elso feladat utan lemerevedett a kep. At tudtam valtani masra, es a feladatkezeloben azt irta, hogy nem valaszol a program.
CSnel meg ha jol emlekszem fekete lett a kepernyom es/vagy ujraindult a gep.
Gep:
ATI Radeon X1200 series (eszkozkezelobol kikeresgelve)
alaplap oldala
AMD athlon 64 X2 dual core processor 4600 +

Kb amikor CSeztem - talan egy eve? - akkor felraktam uj drivereket, de nem emlekszem mit. Utana sem ment a CS, ugyanazzal a jelenseggel krepalt be. Ott meg atvaltani sem nagyon tudtam, a Thief-et legalabb az eszkozkezelobol ki tudtam loni, es utana nem nyuvadt ki a gep.

[spoiler=Rendszerinformacio cenzurazva]Operációs rendszer neve   Microsoft Windows XP Home Edition
Verziószám   5.1.2600 Szervizcsomag 2 build 2600
Operációs rendszer gyártója   Microsoft Corporation
Rendszer gyártója   Gigabyte Technology Co., Ltd.
Rendszer modellje   GA-MA69G-S3H
Rendszer típusa   X86 alapú PC
Processzor   x86 Family 15 Model 75 Stepping 2 AuthenticAMD ~2405 Mhz
Processzor   x86 Family 15 Model 75 Stepping 2 AuthenticAMD ~2405 Mhz
BIOS-verzió/-dátum   Award Software International, Inc. F3, 2007.07.27.
SMBIOS verziója   2.4
Windows könyvtár   C:\WINDOWS
Rendszerkönyvtár   C:\WINDOWS\system32
Rendszerindító eszköz   \Device\HarddiskVolume1
Teljes fizikai memória   2 048,00 MB
Szabad fizikai memória   1,17 GB
Teljes virtuális memória   2,00 GB
Szabad virtuális memória   1,96 GB
Lapozófájl mérete   3,04 GB
Lapozófájl   C:\pagefile.sys
[/spoiler]

A thiefben megnezhetem mit allitottam be videobeallitasoknal ha segit.

Na, most meg a training palya legelejen behalt, 640x480ban, az instruktor szovegelese ment tovabb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Patchek, bug-fixek telepítve vannak a játékhoz?
Az első Thief wiki szerint 98-as, tehát akadhatnak egy nála
három évvel későbbi oprendszerrel gondjai.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-19, 15:02:46
Patchek, bug-fixek telepítve vannak a játékhoz?
Az első Thief wiki szerint 98-as, tehát akadhatnak egy nála
három évvel későbbi oprendszerrel gondjai.
DVD borito szerint XP-n menne kene. Es aDVD nem regi, tavaly vettem talan. Vagy tavalyelott?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz

Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 15:08:28
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-19, 15:02:46
Patchek, bug-fixek telepítve vannak a játékhoz?
Az első Thief wiki szerint 98-as, tehát akadhatnak egy nála
három évvel későbbi oprendszerrel gondjai.
DVD borito szerint XP-n menne kene. Es aDVD nem regi, tavaly vettem talan. Vagy tavalyelott?
Inkább a dual core, illetve az eltérő memória típus szokott bezavarni a régi játékoknál

Kvikveg

#10698
Quote from: katz on 2009-04-19, 15:15:23
Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 15:08:28
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-19, 15:02:46
Patchek, bug-fixek telepítve vannak a játékhoz?
Az első Thief wiki szerint 98-as, tehát akadhatnak egy nála
három évvel későbbi oprendszerrel gondjai.
DVD borito szerint XP-n menne kene. Es aDVD nem regi, tavaly vettem talan. Vagy tavalyelott?
Inkább a dual core, illetve az eltérő memória típus szokott bezavarni a régi játékoknál
:facepalm: dual core lesz, legalabbis ennel, francba, elfelejtettem. Megyek tesztelni...
edit: hja, ennel az volt a gond.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz


Kvikveg

Quote from: katz on 2009-04-19, 15:19:57
Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 15:16:35
...Megyek tesztelni...
Kiveszed az egyiket? :D
Jaja, ilyenkor nekiallok csavarhuzoval, es kiszedem. Utana mindig venni kell egy ujat, de hat szeretem a Thief-et. :)
[spoiler]Elinditas utan az eszkozkezeloben meg lehet mondani neki, hogy csak az egyiket hasznalja.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Végső esetben futtasd virtuális gép alól.
Failure is the default option

Kvikveg

Half-Life2 egyelore megy. :) Nyammm! :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 15:16:35
Quote from: katz on 2009-04-19, 15:15:23
Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 15:08:28
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-19, 15:02:46
Patchek, bug-fixek telepítve vannak a játékhoz?
Az első Thief wiki szerint 98-as, tehát akadhatnak egy nála
három évvel későbbi oprendszerrel gondjai.
DVD borito szerint XP-n menne kene. Es aDVD nem regi, tavaly vettem talan. Vagy tavalyelott?
Inkább a dual core, illetve az eltérő memória típus szokott bezavarni a régi játékoknál
:facepalm: dual core lesz, legalabbis ennel, francba, elfelejtettem. Megyek tesztelni...
edit: hja, ennel az volt a gond.
a régi programok túl sok processzor miatti gondját én továbbra is a winlauncherxp programmal szoktam megoldani. használják Önök is!

Kvikveg

Koszi a tippet. :)
HL2 jooo. :) A feszitovas mindig is tetszett. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Drivereket itt találod:AMD oldala. Itt még lejjebb a South Bridge drivert is keresd meg.
Innen meg kell a processzor driver meg a Dual Core Optimizer nevű program, ha nem lennének felrakva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2009-04-19, 20:06:55
Drivereket itt találod:AMD oldala. Itt még lejjebb a South Bridge drivert is keresd meg.
Innen meg kell a processzor driver meg a Dual Core Optimizer nevű program, ha nem lennének felrakva.
Koszi, megnezem majd oket. HL2 teljesen jol elvan a gepen per pillanat. :)  :uzi:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2009-04-19, 21:18:10
HL2 teljesen jol elvan a gepen per pillanat. :)  :uzi:

Meg látom Kviki is a HL2-n :D
Hol tartasz és hányszor láttad eddig a G-man-t? :D
Ha majd végeztél vele, ajánljuk a Concerned nevű
webcomic-paródiát ( :Kiraly: na jó, lehet közben is, de
ne olvass túlságosan előre, mert poénokat lő le)

Liquid Snake

Valaki tud adni egy torrentet egy JÓ antivírus programhoz? A Nod mostanában nem tud csatlakozni a frissítési szerverhez -__-

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2009-04-19, 22:04:52
Valaki tud adni egy torrentet egy JÓ antivírus programhoz? A Nod mostanában nem tud csatlakozni a frissítési szerverhez -__-

Használj ESET 4-et.  Pc World-ös kodokkal. (mindig felrakják netre) Így jogtiszta vírusírtód lesz. Én is ezt használom.