Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Pontosan egy linket vagy vmit tudsz adni?

Moha

#10711
Quote from: Liquid Snake on 2009-04-19, 22:04:52
Valaki tud adni egy torrentet egy JÓ antivírus programhoz? A Nod mostanában nem tud csatlakozni a frissítési szerverhez -__-
Én még mindig az Avast-ot javaslom, akkor is, ha egyesek leugatnak miatta. :P
Ingyenes, gyakran frissít, nincs vele sok macera és szvsz elég hatékony (néha túlságosan is - az FTP szerver programot pl. kártékonynak titulálja)

Ed: Eset Smart Security meg újabban hajlamos újraindítgatni a kábelmodemeket. Szívunk vele HD-n rendesen...

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2009-04-19, 22:09:13
Pontosan egy linket vagy vmit tudsz adni?
Innen  leszeded:

http://www.eset.hu/letoltes/proba


Kódot itt találsz:

http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1111644056
Nem  warez, nem kell  félni.  Újságokból vannak kiszedve kódok. 30  napig érvényesek.

Megadják a kódot, felmész linkelt oldalra, kitöltöd amit kell, és emailben kapsz egy jogtiszta érvényes 30napos felhasználónevet, jelszóval.
Az egész művelet 5 perc kb.  :D

Raggie

Nna vettem egy Zalman VF-700 AlCu ventillátort a videókártyámra és minden megoldódott. Eddig alapjáraton volt 75, terheléssel 120-125 fokos a kártya a gyári 600/1350/1000-es beállítással, most meg felhúztam 700/1575/1100-ra és még így is max 61 fokos Crysis Warhead alatt max bállításokkal... Szóval király... :D

Köszi a tanácsokat mindenkinek.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

TurboK

Biztos hogy Celsiusban méred a hőmérsékletet? 120 fok nagyon irreálisan hangzik nekem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

120 tényleg mintha picit sok lenne, de a 90-100 manapság gyakran megesik.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2009-04-21, 01:11:34
Biztos hogy Celsiusban méred a hőmérsékletet? 120 fok nagyon irreálisan hangzik nekem.

Mint korábban írtam, szerintem beállt a venti a kártyán...

120 nem irreálisan nagyon sok. Régi 6800GS kártyám biosában
125 foknál csak lassított, 135 fokra volt beállítva a vész-
leállítás... 4850-esem gyári hűtője alapfordulaton terhelés
után gyorsan elérte a 95 fokot, aminél lelőttem a tesztet és
feltekertem manuálisan a fordulatszámát -- most már "csak"
85-88 fok a max ::) úgy hallottam 4870X2-n 110 fok se ritka..

Raggie

#10717
Igen celsiusban mérem. Nem tudom nekem mit csinált, de akármi futott is 125-nél beszaggatott az egész, uh inkább gyorsan kiléptem windowsba ilyenkor. A 8600 GT nem egy legújabb kártya...

És valszeg az lehetett amit Tenshi írt. De igazából nem is annyira érdekel, mert most az új hűtővel tök jó, úgyhogy király! :Kiraly:

Egyébként a 120-as fahrenheit csak 49 celsius fok aminél egyetlen kártya sem akad ki tehát eleve nem volt túl sok értelme a kérdésnak... :hehe:
(a Kelvin-t már fel sem vetem... :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Áh, még mindig az x264-el kínlódok. Most felraktam az ffdshow-t. Lejátszani a mezei windows media player is lejátsza. Most már legalább hajlandó megnyitni a filet a virtualdub, ill. az editorba is be tudom tenni, viszont hang van, kép nincs, csupa feketeség az egész.
Mi a fenék kéne állítani ffdshow-ban, hogy rendesen dekódolja a h.264-et virtualdub alatt?

kikuchiyo

Nod 32 30 napos változata nem hajlandó frissülni. What to do?
Failure is the default option

Cloud

#10720
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-21, 20:02:08
Nod 32 30 napos változata nem hajlandó frissülni. What to do?
Sima Nod vagy Eset? Enyém pont ma frissült. (17:48-kor) És jogtiszta.

Amúgy neked is ezt ajánlom.  :smile:

Quote from: Cloud on 2009-04-19, 23:01:42
Quote from: Liquid Snake on 2009-04-19, 22:09:13
Pontosan egy linket vagy vmit tudsz adni?
Innen  leszeded:

http://www.eset.hu/letoltes/proba


Kódot itt találsz:

http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1111644056
Nem  warez, nem kell  félni.  Újságokból vannak kiszedve kódok.(PC world, Gamestar,  Pc guru, Chip) 30  napig érvényesek.

Megadják a kódot, felmész linkelt oldalra, kitöltöd amit kell, és emailben kapsz egy jogtiszta érvényes 30napos felhasználónevet, jelszóval.
Az egész művelet 5 perc kb.  :D


Rem nem baj ha neked is ezt ajánlom.  :tezsvir:

kikuchiyo

Failure is the default option

Fazék


chilip

Quote from: Fazék on 2009-04-21, 20:16:44
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-21, 20:12:20
Nod32 2.7
próbáltad már újraindítani a gépet?

5 percre itthagyni a fórumot? nooo~o waaaa~ay :D

White SeeD

Mivel nagyon nem értek hozzá ezért kérdés:
Alaplaponom 1 db ház hütöventinek van 1db 3 tűs csatlakozása. Viszont 2 ventit kéne bekötni (1 ház és egy videókártya)
A videókártyán sajnos 2 tűs a kimenet így nem tudom rárakni a 3 tűs szabályozót, ezét most úgy megy, hogy az alaplapiról megy a szabályzóba, aminek 3 tűs kimeneténél a videókártya ventije csak 2 tűn kap áramot.  (ha maxra veszem ugyanakkora a hanga, szerintem a kártya eredeti lapjáról is ennyit kaphat)

Viszont jön a nyár és jó lenne ha valami a hdd-kre is fújna valami kis levegőt, de ott is szabályozott módon.

hogy tudnám ezt a legolcsóbban megcsinálni (házi barkácsolás és garanciavesztő műveletek kizárva.

Kérdéseim még:
Ez a kábel, ha jól látom az alaplap venticsatlakozást osztja ketté. Ekkor az értékek feleződnek? (gondolom igen)
http://ipon.hu/webshop/product/kolink_3_tus_huto_y_tapkabel/16296

Ha ezt használnám a jelenlegi szabályzómmal, + jönne hozzá még ez http://ipon.hu/webshop/product/zalman_zm_fm2/31762.
Ez elég lenne mindkettő elégséges meghajtásához?
http://ipon.hu/webshop/product/kolink_3_tus_huto_y_tapkabel/16296

Vagy érdemesebb a fenti szabályzót http://ipon.hu/webshop/product/kolink_3_4_tus_h%C3%BBto_tapatalakito_kabel/16269 ezzel ellátni?

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2009-04-21, 20:16:44
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-21, 20:12:20
Nod32 2.7
próbáltad már újraindítani a gépet?

"Are you sure it's plugged in?"
Failure is the default option

Cobra

WS, kezdjük ott, hogy miért van a videókártyád ventillátora az alaplapra kötve?
HDD hűtésre meg ha nem akarsz zajos ventillátort, akkor vegyél egy Zalmant, mert ahhoz adnak egy beiktatható ellenállást, amivel kb fele sebességen pörög. Egyetlen probléma, hogy ilyenkor csak a 3 tűs csatlakozót tudod használni (ha jól emlékszem), ezért kell hozzá még egy Molex-3 tűs átalakító is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2009-04-21, 20:26:25


Van külön ventiszabályzód?
Az újabbakat is akarod szabályozni? Ha nem, akkor egy egyszerű
4-pines tápkábel --> 3 pines venticsatlakozó átalakító is elég; sőt,
készen kapható a zalmannak egy olyan párszáz forintos ilyen
átalakítója, ami egy 4 pines tápkábelből 4 venticsatlakozója van,
2db 12V-os és 2db 5V-os.
ez az: http://depo.hu/zalman/zm-mc1
(hogy ez a depo mennyire szar lett utóbbiakban...)

White SeeD

#10728
A videókártya azért van az alaplapira kötve szabályzón keresztül, mert a vidkarinak 2 tűs kimenete van, a szabályzóé pedig 3 tűs, nem megy bele. Ha belemenne akkor nem állna fenn a probléma, és csak a szabályzó kellene.
A videókártyát mindenképpen manuálisan kell szabályoznom mert marhahangos, szoftveresen meg nem tudom (már próbáltam többféle progival, egyik sem ment, de ezzel a vidkártyával nem csak nekem nem ment)

A ház ventillátorai már adottak, csak alapon hangosak.


ed:

Igen, már van szabályzóm, az ami a vidkarit szabályozza, de a házhoz is kell mégegy.
Igen, az újakat is szabályozni szeretném.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Megírtam egy dvd-t, azt írta ki a Nero, hogy sikeres volt a megírás. Visszaraktam a meghajtóba, amivel megírtam, hogy megnézzem, működik-e. Nem ismerte fel. Betettem a másik meghajtóba (ez csak dvd-olvasó és cd-író), az felismerte, és le is játszotta. Kontrollcsoportként a szobatársam gépén is megpróbáltuk lejátszani, az se reagált rá.  :confused:

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2009-04-21, 21:01:38
Igen, már van szabályzóm, az ami a vidkarit szabályozza, de a házhoz is kell mégegy.
Igen, az újakat is szabályozni szeretném.

akkor
a.) venti-szabályzó panel (potis fajta), csak az píz (5-10k)
b.) a fentebb említett zalman elosztó, ami olcsó, de csak
fix 5V, amivel a ventik halkak lesznek, de lehet, hogy a lég-
szállításuk már kevés lesz.

TurboK

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-21, 21:03:01
Megírtam egy dvd-t, azt írta ki a Nero, hogy sikeres volt a megírás. Visszaraktam a meghajtóba, amivel megírtam, hogy megnézzem, működik-e. Nem ismerte fel. Betettem a másik meghajtóba (ez csak dvd-olvasó és cd-író), az felismerte, és le is játszotta. Kontrollcsoportként a szobatársam gépén is megpróbáltuk lejátszani, az se reagált rá.  :confused:
Isobusterrel nézd meg hogy van-e valamilyen filerendszer a lemezen. Néha a Windows Intéző nem hajlandó látni, valami program bekavar neki de ugy igazábol isten tudja hogy melyik.

Pioneer DVR-107 íróval volt nekem anno olyan bajom hogy +R lemezt megírni meg tudtam, de visszaolvasni nem. Haverom LG írója tudta olvasni rendesen. De -R lemezzel még soha nem volt bajom.

Quote from: White SeeD on 2009-04-21, 21:01:38
A videókártya azért van az alaplapira kötve szabályzón keresztül, mert a vidkarinak 2 tűs kimenete van, a szabályzóé pedig 3 tűs, nem megy bele. Ha belemenne akkor nem állna fenn a probléma, és csak a szabályzó kellene.
A videókártyát mindenképpen manuálisan kell szabályoznom mert marhahangos, szoftveresen meg nem tudom (már próbáltam többféle progival, egyik sem ment, de ezzel a vidkártyával nem csak nekem nem ment)

A ház ventillátorai már adottak, csak alapon hangosak.


ed:

Igen, már van szabályzóm, az ami a vidkarit szabályozza, de a házhoz is kell mégegy.
Igen, az újakat is szabályozni szeretném.
Megoldások:
- Videokártyára tegyél passzív bordát, felszabadul egy alaplapi csatlakozó. Nagy kártyára Arctic Cooling Accelero S1 rev 2, közepes kártyára Accelero S2. Jobban hűt mint sok ventis hűtő. Dual gpu megoldásra lehet hogy nem jó, mert állat nagy a borda.
- molex -> 3pin átalakitó, számtech boltban fillérekért lehet túrni. Ezzel tudsz voltmoddolni is (ne 12 hanem 7 vagy 5 volt menjen a ventinek, ugy lassabban pörög, halkabb).
- külön ventiszabályozó slot, 5.25ör meg 3.5ös is kapható sok helyen. Ezekhez még nem volt szerencsém, de biztos jók.

Videokártyát szoftveresen csak akkor lehet szabályozni, ha a videokártya kezeli azt. Nálam Sapphire x1950pro (AGP) képes volt erre, ati tray tools-al. A teljes HD 4xxx sorozat elvileg gyári driverből is megteszi (nálam hd4670 tuti képes rá).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

WS: Szerintem nem érdemes voltmoddal foglalkozni. Ha nem akarod gyakran állítani a házventiket, akkor egy Zalman Fan Mate (kb 1000-1500 Huf), én is egy ilyennel szabályoztam le a két hangos házventit, winyó hűtésére fölösleges a nagy fordulatszám, elég ha egy kicsi légmozgás van, ami a felgyűlt hőt elviszi.

Videókarira meg én is inkább valami passzív hűtést javasolnék. Én - pontosan a zaj kiküszöbölése végett - eleve gyárliag passzív kártyát vettem, de nézz szét, mert vannak remek megoldások.

bimanc

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-21, 21:03:01
Megírtam egy dvd-t, azt írta ki a Nero, hogy sikeres volt a megírás. Visszaraktam a meghajtóba, amivel megírtam, hogy megnézzem, működik-e. Nem ismerte fel. Betettem a másik meghajtóba (ez csak dvd-olvasó és cd-író), az felismerte, és le is játszotta. Kontrollcsoportként a szobatársam gépén is megpróbáltuk lejátszani, az se reagált rá.  :confused:

Már nem túlságosan új az író? Magyarán sok lemezt megírtál vele? Ha igen, akkor teljesen normális dolog, nemsokára (fél év-egy év) meg fog halni. Nekem elég sokáig csinálta egy NEC, hogy hibátlanul írt bármilyen lemezt, de semmit nem olvasott, amit saját maga írt, viszont más írók/olvasók simán. Pár hete lett vége.

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-21, 20:12:20
Nod32 2.7
Nekem 2.5-ös van, 18.-án frissült most meg azt írja hogy nincs újabb frissítés hozzá.

SaiyaGin

#10735
Quote from: bimanc on 2009-04-21, 21:54:14

Már nem túlságosan új az író? Magyarán sok lemezt megírtál vele? Ha igen, akkor teljesen normális dolog, nemsokára (fél év-egy év) meg fog halni. Nekem elég sokáig csinálta egy NEC, hogy hibátlanul írt bármilyen lemezt, de semmit nem olvasott, amit saját maga írt, viszont más írók/olvasók simán. Pár hete lett vége.

Igen, már elég sokat írtam vele. (Egyébként az enyém is NEC.)

Quote from: TurboK on 2009-04-21, 21:26:55
Isobusterrel nézd meg hogy van-e valamilyen filerendszer a lemezen. Néha a Windows Intéző nem hajlandó látni, valami program bekavar neki de ugy igazábol isten tudja hogy melyik.

:merci: Azóta kipróbáltam, hogy a Media Player Clasic lejátssza-e, és lejátszotta.

sirtomi

Akkor nincs szerencsétek a NEC írókkal :)
Első íróm még 5 évesen is vígan írja a lemezeket, egyedül az újabb TDK lemezekkel nem boldogul ezért cseréltem le.

Moha

Quote from: bimanc on 2009-04-21, 21:54:14
Már nem túlságosan új az író? Magyarán sok lemezt megírtál vele? Ha igen, akkor teljesen normális dolog, nemsokára (fél év-egy év) meg fog halni. Nekem elég sokáig csinálta egy NEC, hogy hibátlanul írt bármilyen lemezt, de semmit nem olvasott, amit saját maga írt, viszont más írók/olvasók simán. Pár hete lett vége.
[spoiler=Ezerszer elmesélt történet]Nekem egy Pioneer csinált ilyesmit, de csak egy bizonyos fajta Verbatim lemezzel. Megírtam 4x-es sebességen, írás rendben, olvasni nem tudta. Más olvasó viszont simán. Ugyanazt a fajta lemezt ha 6x-os sebességgel írtam, akkor nem volt semmi gondja az írónak sem vele. És még él és virul az az író. :)[/spoiler]

kikuchiyo

Az u53-as szerver végül hagyta magát.
Failure is the default option

bimanc

Quote from: Moha on 2009-04-21, 22:23:22
[spoiler=Ezerszer elmesélt történet]Nekem egy Pioneer csinált ilyesmit, de csak egy bizonyos fajta Verbatim lemezzel. Megírtam 4x-es sebességen, írás rendben, olvasni nem tudta. Más olvasó viszont simán. Ugyanazt a fajta lemezt ha 6x-os sebességgel írtam, akkor nem volt semmi gondja az írónak sem vele. És még él és virul az az író. :)[/spoiler]

Nekem mindenfajta lemezzel csinálta, minden sebességnél,  a mai napig jók a lemezek, amiket nem tudott olvasni, viszont az író már meghalt, vettem újat. Mindenesetre a lényeg,, hogy a megírt lemezek jók, csak kell hozzájuk egy lehetőleg jó régi olvasó.