Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Miért van az, hogy van egy újraírható DVD-m és nem tudom letörölni a rajta lévő cuccot? Se Neroval se CloneCDvel se Alcohollal. WTF!?

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2009-04-23, 00:51:01
Miért van az, hogy van egy újraírható DVD-m és nem tudom letörölni a rajta lévő cuccot? Se Neroval se CloneCDvel se Alcohollal. WTF!?
Dobj  egy képet a lemezekről.  Volt már nekem  is hasonló  problémám. 

Moha

Aaarrrggghhh!  :Eztneked:

Gyűlölöm az MP4 formátumot! Egyszerűen SEMMIVEL nem tudom belőle normálisan kiszedni a videót.
Még mindig adott a videó mp4 containerben, x264-el tömörítve.
A Vegas alapból nem nyitja meg a formátumot, meg eleve az x264 nem tetszik neki.

Avidemux fagy tőle. (mkv-ből viszont csont nélkül kiszedi a videót)
VirtualDub alapból nem ismeri, pluginnal betöltené, de nem találja a codecet. Ha felrakom hozzá az ffdshow-t, akkor megnyitja, de csupa fekete képkockát lát.
Mencoder copy-val átteszi .avi-ba, viszont valamit nagyon elront, mert a file sokkal kisebb lesz és teli kódolási hibákkal. Ha átkódolom vele xvid-be, akkor ugyan használható file jön létre, viszont az interleave-t elbassza, emiatt a videóval dolgozni baromi lassú.

Pls. help!  :bruhuhu:

Aki segít ezt megoldani, az - ha jön a conra - vendégem pár korsó sörre/egyéb italra!

Zsiga

MKVmerge simán megnyitja és csinál belőle mkv-t, abból meg már ki bírod szedni, ugye?

Moha

Quote from: Zsiga on 2009-04-23, 15:06:13
MKVmerge simán megnyitja és csinál belőle mkv-t, abból meg már ki bírod szedni, ugye?
Valami a forrásfileban lehet, mert ugyanaz az eredmény: a hang kétszeres sebességgel megy (ez mondjuk nem érdekel), az interleave pedig nem jó, azaz nem tudok pozicionálni a fileban és emiatt a szerkesztés is eléggé lehetetlen...

Fazék

#10745
Nakedape kérdezi, hogy ezen gépen közül melyik éri meg a legjobban? (az árak természetesen bruttó árak)

KU355EA HP Compaq 6730s T5870 15.4 2048/160 PC Core2 Duo T5670 15.4 WXGA BV display 2048MB DDR RAM 160GB HDD DVD+/-RW 56K Modem 802.11a/b/g/n I Bluetooth 6C Batt VHB32 OFC07 RDY 1 yr wrnty 212,6k Ft
FU305EA HP Compaq 6735b QL-62 15.4 2048/250 PC Athlon DC QL-62 15.4 WXGA Webcam 2048MB RAM 250GB HDD DVD+/-RW FPR 56K Modem 802.11a/b/g draft-n2 Bluetooth 6C Batt VB32 OFC Ready 1 yr warranty 203,2k Ft
FU316EA HP Compaq 6730s T5870 15.4 1024/160 PC Core2 Duo T5870 15.4 WXGA display BV Webcam 1024MB DDR RAM 160GB HDD DVD+/- RW 56K Modem 802.11a/b/g/nI2 Bluetooth 6C Batt FreeDOS 1 yr warranty 171,9k Ft
FU317EA HP Compaq 6730s T5870 15.4 2048/160 PC Core2 Duo T5870 15.4 WXGA BV display Webcam 2048MB DDR RAM 160GB HDD DVD+/- RW 56K Modem 802.11a/b/g/nI2 Bluetooth 6C Batt VHB32 OFC RDY 1 yr warranty 197k Ft
FU322EA HP Compaq 6830s T5870 17.0 2048/250 PC Core2 Duo T5870 17.0 WXGA+BV Webcam 256 Graphics 2048MB RAM 250GB HDD DVD+/-RW Modem 802.11a/b/g/n I2 BT 8C Batt VHB32 OFC07 Rdy 1 yr warranty 212,6k Ft

209-10023 Dell Vostro 1310 195,4k Ft
209-10010 Dell Vostro200 149,5k Ft

sajnos a dell gépekhez semmi paraméterrel nem rendelkezik, ezen túl, de az árukból tippre a legolcsóbb változatról van szó mindkét típusból

én azt javasoltam neki, hogy ha egy kis vacak könnyű hordozható gépet akar, akkor a dell vostro 1310. annyi, hogy abban egy kb semmire se jó Intel GMA X3100 van, szóval már egy cs:s se fog futni rajta, ha jól tippelem (persze nakedape a mai napig elvan a warlords 2-vel, szóval ez nem feltétlenül olyan súlyos gond, mint esetemben, vagy a ti esetetekben lenne :))

Azért ne nyírjuk ki a fórumot...

bimanc

#10746
Quote from: Moha on 2009-04-23, 15:00:21
Aaarrrggghhh!  :Eztneked:

Gyűlölöm az MP4 formátumot! Egyszerűen SEMMIVEL nem tudom belőle normálisan kiszedni a videót.
Még mindig adott a videó mp4 containerben, x264-el tömörítve.
A Vegas alapból nem nyitja meg a formátumot, meg eleve az x264 nem tetszik neki.

Avidemux fagy tőle. (mkv-ből viszont csont nélkül kiszedi a videót)
VirtualDub alapból nem ismeri, pluginnal betöltené, de nem találja a codecet. Ha felrakom hozzá az ffdshow-t, akkor megnyitja, de csupa fekete képkockát lát.
Mencoder copy-val átteszi .avi-ba, viszont valamit nagyon elront, mert a file sokkal kisebb lesz és teli kódolási hibákkal. Ha átkódolom vele xvid-be, akkor ugyan használható file jön létre, viszont az interleave-t elbassza, emiatt a videóval dolgozni baromi lassú.

Pls. help!  :bruhuhu:

Aki segít ezt megoldani, az - ha jön a conra - vendégem pár korsó sörre/egyéb italra!

Nem lehet, hogy az encode hibás/rossz a file? Virtualdub tényleg nem "látja", vagy a fekete kép ellenére ki tudsz menteni belőle videót (mondjuk uncompressed rgb-ben)? Esetleg még megpróbálhatod a Yamb nevű progit, az is .mp4-re lett kitalálva, nálam eddig elég jól kezelte a h264-t. (Hopsz ez mégse jó asszem, bocs. Viszont mi az eredeti file? Nem lehet az hibás?)

Fazék

tudnátok ajánlani gyorsan valami megbízhatóan működő távsegítő programot?
csak mert már az ideg megöl egy srác miatt és gyorsan földobnám a gépére és itthonról talán hatékonyabban tudok majd neki segíteni azzal, telefonon már a halálba kerget

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:22:06
tudnátok ajánlani gyorsan valami megbízhatóan működő távsegítő programot?
csak mert már az ideg megöl egy srác miatt és gyorsan földobnám a gépére és itthonról talán hatékonyabban tudok majd neki segíteni azzal, telefonon már a halálba kerget
Windoze beépített?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:04:47
Nakedape kérdezi, hogy ezen gépen közül melyik éri meg a legjobban? (az árak természetesen bruttó árak)

Van itt 13.3"-től 17"-ig mindenféle -- mire kell, mik az elvárások?

17" szvsz túl nagy, a mérete a hordozhatóság rovására megy.
Sztem egy 13.3"-es már használható asztali gép helyett is
tartósan (én már a 11.1"-hez is hozzászoktam), de annak még
felára van a 15.4"-esekkel szemben.

Proci: úgy látom mind kétmagos.
Intelnek valamivel jobb a teljesítménye és alacsonyabb a
fogyasztása, cserébe az alaplapi videóvezérlője pocsék.
(bár régi játékokat még bírja, 945G-n megy Morrowind pl.)
Egymagos celeront azért ne, mert nincs benne EIST, így
zabálja az áramot és gyorsan lemerül. Sempronból
legalább nem spórolták ki.

RAM: 1GB alap, avval el lehet lenni, pl. irodai alkalmazások,
net (módjával...) és régi játékok; de inkább 2GB, főleg a
mostani RAM-árak mellett.

Úgy látom ezek voltak a főbb eltérések a hp-k között.

Szerintem notiba DC 1.66GHz-esnél gyorsabb proci normál
(office, web, light játék) felesleges, csak akkut zabál.

hp és Dell is jól össze vannak rakva, Dell talán jobban;
ezek mellett még Toshibát is lehet nézni, azok is
minőségben hasonlóak, és azoknál már gyakoribbak a
videókártyás verziók is, ezeknél talán már kicsivel
drágábban olyat is találtok.

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:22:06
tudnátok ajánlani gyorsan valami megbízhatóan működő távsegítő programot?

van a windowsban is, ami működik (már elfelejtettem,
hogy hogyan kell beállítani);
programnak asszem logmein-t ajánlották.

Fazék

#10750
Quote from: Zsiga on 2009-04-23, 21:29:20
Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:22:06
tudnátok ajánlani gyorsan valami megbízhatóan működő távsegítő programot?
csak mert már az ideg megöl egy srác miatt és gyorsan földobnám a gépére és itthonról talán hatékonyabban tudok majd neki segíteni azzal, telefonon már a halálba kerget
Windoze beépített?
elnézést. könnyen beüzemelhetőre gondoltam. sosem távsegítettem eddig, nekem is egyszerűnek kell lennie a programnak
hirtelen teamviewert találtam, ami kellően egyszerűnek tűnik, hogy még a hozzám hasonló nyugdíjasok is gond nélkül beüzemeljék

K_T: gépek csak ezek vannak és kész, közbeszerzésről van szó, 200k-s kerettel.
hogy mi kell, azt meg Nakedape majd megmondja, ha net-közelbe kerül
azt mondjátok csak meg, hogy a 15,4-es hp-k közül melyik éri meg legjobban, ti melyiket vennétek meg ezek közül, ha feltétlenül ezek közül kellene választanotok?

logmein-t ajánlották nekem is, ha több gépet akarnék konfigurálni, stb, de ha egyszerűbb 1-1 géphez kellene ahhoz vnc-t javasolt a haver, csak erre meg túl sok találatot dob ki, nem tudom melyikre gondolhatott

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:45:11
elnézést. könnyen beüzemelhetőre gondoltam. sosem távsegítettem eddig, nekem is egyszerűnek kell lennie a programnak
hirtelen teamviewert találtam, ami kellően egyszerűnek tűnik, hogy még a hozzám hasonló nyugdíjasok is gond nélkül beüzemeljék
Windows Távsegítségnél egyszerűbbet nem nagyon tudok elképzelni.
Ha mindkét gépen van MSN, akkor csak vegyétek fel egymást, és beszélgetés közben a felső menüsorból válassza ki az ismerősöd a Tevékenységek/Távsegítség kérése pontot, a többi meg kb. egyértelmű ha tudtok mindketten olvasni. :)
Ha nincs MSN, akkor windoze súgó, távsegítség, és kb. az első találatban lesz link a távsegítség program indítására (nemtom egyébként hova van elrejtve).

Fazék

#10752
Quote from: Zsiga on 2009-04-23, 21:53:22
Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:45:11
elnézést. könnyen beüzemelhetőre gondoltam. sosem távsegítettem eddig, nekem is egyszerűnek kell lennie a programnak
hirtelen teamviewert találtam, ami kellően egyszerűnek tűnik, hogy még a hozzám hasonló nyugdíjasok is gond nélkül beüzemeljék
Windows Távsegítségnél egyszerűbbet nem nagyon tudok elképzelni.
Ha mindkét gépen van MSN, akkor csak vegyétek fel egymást, és beszélgetés közben a felső menüsorból válassza ki az ismerősöd a Tevékenységek/Távsegítség kérése pontot, a többi meg kb. egyértelmű ha tudtok mindketten olvasni. :)
Ha nincs MSN, akkor windoze súgó, távsegítség, és kb. az első találatban lesz link a távsegítség program indítására (nemtom egyébként hova van elrejtve).
msn-t nem tartok a gépemen, mirandával lépek föl msn-re, abban meg nincs ilyen opció.
a távsegítség programot meg elnézést, de hibátlanul tudom hogy hol van, minden xp telepítés után első dolgom bevágni a programok főmenüből a kellékek/kommunikáció közé

a konfigurálásával van csak gondom, nem ér annyit, hogy most nekiálljak ezt a szart tanulni és a beállításával telefonon megszenvedjek a túloldalon is

ja igen és Nakedape gépek leszűkítve, ezek közül kéne megnevezni a legjobbat:

KU355EA HP Compaq 6730s T5870 15.4 2048/160 PC Core2 Duo T5670 15.4 WXGA BV display 2048MB DDR RAM 160GB HDD DVD+/-RW 56K Modem 802.11a/b/g/n I Bluetooth 6C Batt VHB32 OFC07 RDY 1 yr wrnty 212,6k
FU305EA HP Compaq 6735b QL-62 15.4 2048/250 PC Athlon DC QL-62 15.4 WXGA Webcam 2048MB RAM 250GB HDD DVD+/-RW FPR 56K Modem 802.11a/b/g draft-n2 Bluetooth 6C Batt VB32 OFC Ready 1 yr warranty 203,2k
FU317EA HP Compaq 6730s T5870 15.4 2048/160 PC Core2 Duo T5870 15.4 WXGA BV display Webcam 2048MB DDR RAM 160GB HDD DVD+/- RW 56K Modem 802.11a/b/g/nI2 Bluetooth 6C Batt VHB32 OFC RDY 1 yr warranty 197k

azt meg majd már nakedape eldönti melyik kell neki a 15,4-es, vagy 13,3-as

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 21:45:11
K_T: gépek csak ezek vannak és kész, közbeszerzésről van szó, 200k-s kerettel.

Hát....
a hp-knek mind van dedikált grafikás változata is, de csak a 17"-esnél
van utalás, hogy "graphics", és ott egy HD3430-as van; viszont a
többi ára is feltűnően magas, biztos, hogy nincs bennük dedikált
vidkari?

Ha nincs, és a grafikai teljesítmény többet számít, mint a hordozhatóság
vagy az akkus üzemidő, akkor a 17"-es hp vagy az AMD-s 15.4"-es
(abban az integráltak közül egyik legerősebb 780-as chipset van, míg az
intelesekben GM45)

Ha viszont a hordozhatóság, akkus üzemidő számít, akkor a 13,3"-es
Dell.

Fazék

#10754
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-23, 22:02:47
Hát....
a hp-knek mind van dedikált grafikás változata is, de csak a 17"-esnél
van utalás, hogy "graphics", és ott egy HD3430-as van; viszont a
többi ára is feltűnően magas, biztos, hogy nincs bennük dedikált
vidkari?
sztem nem mondtam, hogy nincsen benne. lehet hogy idekeversz egy pár nappal korábbi beszélgetést :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-23, 22:02:47Ha viszont a hordozhatóság, akkus üzemidő számít, akkor a 13,3"-es
Dell.
én a dell-re mondtam csak, hogy abban tényleg csak egy utolsó vacak graf chip van, szóval a dell tényleg a megbízhatóság, hordozhatóság és akkuidő miatt a nyerő :)
nakedape tippre e mellett dönt majd, de azért válasszuk ki neki a hp közül is a legjobbat :)

szerk az első megvan: KU355EA HP Compaq 6730s
a második: FU305EA HP Compaq 6735b
és a harmadik: FU317EA HP Compaq 6730s

ezek alapján számomra az amd konfig a szimpatikus. legalábbis az intel-es gépekben a grafkártya kb a felét nyújta az amd-snek, illetve gigabit-es hálókártyát se ír hozzájuk, stb.
de persze érdekelne a ti véleményetek is, mert néha igencsak mellényúlok szempontokat illetően

motifator

Skype-pal lehet alkalmazást megosztani, de én nem szoktam használni, szal nem igazán értek hozzá. De asszem van neki valami plugin browserje, ott nézz szét, és szedd le azt, ami mellé valami olyasmi van írva, hogy application share. Ha szerencséd van, akkor nem csak látni fogod az alkalmazásait, hanem irányítani is tudod majd.
Mi melóhelyen Sametime-ot használunk, abban kurva jó alkalmazásmegosztás van, de az egy fizetős IBM cucc  ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

nem akarom elszólni magam, de egyelőre nem hívott vissza a srác. vagy végleg kinyírta a gépét, vagy hallotta finom utalásomat még telefonletétel előtt, hogy pontosan milyen hely meglátogatását javaslom számára :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-04-23, 22:09:23
sztem nem mondtam, hogy nincsen benne.

De az se derül ki egyértelműen, hogy van ;)
Ugyanis a 6730-asnak van mindkét verziója, de az itteni
rövid leírásból és a 17"-esnél külön kiemelt "256MB graphics"
rész miatt valószínűbb, hogy ezek a sima integrált grafikások.
Ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy tudjátok-e, vagy ki
tudjátok-e deríteni. :)

A hp üzleti gépei rendesebben össze vannak rakva, sztem
annyira itt nem nyúlhatsz mellé. Az AMD-snek erősebb a
grafikája, cserébe gyengébb a processzora és nagyobb a
fogyasztása (főleg terhelve). Ennyi.

De a kis Dell továbbra is jobb választás lehet, ha nem a játék
a lényeg, mert az még egy fokkal jobb vázat kapott, és a
fogyasztása is alacsonyabb lesz; na meg könnyebb, kisebb.

Fazék

#10758
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-23, 22:44:34De a kis Dell továbbra is jobb választás lehet, ha nem a játék
a lényeg, mert az még egy fokkal jobb vázat kapott, és a
fogyasztása is alacsonyabb lesz; na meg könnyebb, kisebb.
habár fájlalom egy kicsit, hogy továbbra se lesz tisztességes gépe játékra, de a leírtak alapján én se tudom nyugodt szívvel egyiket se ajánlani a dell-el szemben. :)
(ha tényleg megkapja ezt a notebook-ot, akkor újabb 3-4 évig kizárhatjuk az asztali gépének a cseréjét, amit már így is jó 4 éve elhúzott már :))

Moha

Quote from: bimanc on 2009-04-23, 21:10:35
Nem lehet, hogy az encode hibás/rossz a file? Virtualdub tényleg nem "látja", vagy a fekete kép ellenére ki tudsz menteni belőle videót (mondjuk uncompressed rgb-ben)? Esetleg még megpróbálhatod a Yamb nevű progit, az is .mp4-re lett kitalálva, nálam eddig elég jól kezelte a h264-t. (Hopsz ez mégse jó asszem, bocs. Viszont mi az eredeti file? Nem lehet az hibás?)
Valami az encode-al van. Érdekes módon a sorozat mindegyik részénél ugyanez van (tehát nem a file hibás). Lejátszani tökéletesen le tudom. Annyit már elértem, hogy avidemux gtk verziója nem "safe mode"-ban és rebuild nélkül megnyitja és átkódolja fagyás nélkül, az eredmény viszont elcsúszott hang (ez mondjuk most nem érdekes) és "loop", azaz amennyit a hang siet, annyit ismétlődik a végén a video, de legalább szerkeszthető. Hacsak nem találok valami jobbat, ezzel kell dolgoznom.

Más, de ide kapcsolódik: Tudtok ajánlani valami programot, amivel egyszerűen lehetne video maszkot csinálni (kivágni pl szereplőket a háttérből)?

Nakedape

hát jelenleg, nagyon jó érvek kellenek, h ne a dell legyen :), persze remélem,ha egyáltalán meglesz..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Ma új mutatványt produkált a gépem: a fülhallgatóm pár másodpercig zörgött-recsegett, majd lefagyott. De ennél cifrább a dolog, mert a megszokott lefagyás helyett a képernyő becsíkozódott(illetve talán helyesebb lenne azt mondani, hogy rácsszerű vonalak jelentek meg.)  :zomg:  A kikapcsolás-bekapcsolás után úgy tűnik, újra rendesen műkö-

Cobra

Táp, hűtés (GPU vagy CPU, esetleg chipset). Más nem nagyon lehet. Illetve lehet memória is kis eséllyel, de ez inkább hűtési vagy feszültség problémánaK tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2009-04-29, 23:17:22
Táp, hűtés (GPU vagy CPU, esetleg chipset). Más nem nagyon lehet. Illetve lehet memória is kis eséllyel, de ez inkább hűtési vagy feszültség problémánaK tűnik.

:merci:

chilip

távsegítséget akar valaki kérni tőlem de a kapcsolat nem jön létre ilyen hibaüzenettel:

"The pre-release version of Remote Desktop Connection has expired. Download the full version of Remote Desktop Connection, go to Windows update or contact your system administrator."

próbáltam update-elni a fentebb nevezett dolgot, de a legfrissebb verzió van fenn (SP3-ban ugye benne van :P ), így ötletem sincs mi lehet a baj. (nincs fenn minden update, de nem akarom feltenni őket... SP3-as windowsom van. legfrissebb MSN van fenn, live plus-al de anélkül se megy)

Selmo

Quote from: chilip on 2009-05-01, 17:52:36
(nincs fenn minden update, de nem akarom feltenni őket... )
Ezt közöld a kollégával is.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Én meg rohadt mérges vagyok, mert állandóan szakadozik a hálózat. Ahelyett, hogy békésen tudnám a filmiparból származó anyagokat jóhiszeműen felhasználni, percenként cseszegethetem a repair network gombot.
Failure is the default option

chilip

Quote from: Selmo on 2009-05-01, 21:17:32
Quote from: chilip on 2009-05-01, 17:52:36
(nincs fenn minden update, de nem akarom feltenni őket... )
Ezt közöld a kollégával is.

azt az update-et amit hiányol feltettem... vagyis alapból fenn van, nincs frissebb verzió belőle, így nem értem a hibaüzenetet...

TurboK

Antec p183 házat lehet már kapni itthon?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

Quote from: TurboK on 2009-05-02, 16:57:14
Antec p183 házat lehet már kapni itthon?
Sztem még csak p182-t lehet...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"