Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

p182-t már egy jó ideje lehet, p183 nemrég jött ki.
p183at akarok venni mert az előző modellen az alsó venti nem fújta a wincsesztereket (csak szívta a levegőt előlük).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Félig megdöglött a fejhallgatóm (azaz inkább kezd, néha nem szól az egyik oldal), úgyhogy most vadászok valami újat.
Erről mi a vélemény? (Igen, vezeték nélkülit szeretnék)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

AKG isteni fülhallgatókat csinál, de azt a konkrét modellt nem ismerem (de nem tökéleteset! k26p fülesem 1 év alatt eltörött).
Rossz biztos nem lehet...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Még a Sennheisert nézd meg. Élőben valahogy fel kéne őket próbálnod, hogy kényelemben milyenek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#10774
húgomnak kell egy router, de persze az ő igényei nem túl nagyok, szóval elgondolkodtam, hogy megkapja az itthoni amúgy hibátlanul működő D-Link DI-524 router-emet és esetleg én veszek egy újat a helyébe. nettó ~16k-ig bezárólag mi a legjobb opció? (wlan kell természetesen)

Cobra

Linksys WRT54GL pont belefér, de látok most Asus RT-11-est ennyiért, ami N-es, de mást nem tudok róla. Vagy D-Link DIR-615, ami szintén N-es és kicsit olcsóbb az Asusnál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Cobra on 2009-05-03, 12:14:03
Élőben valahogy fel kéne őket próbálnod, hogy kényelemben milyenek.
Még pár helyen körül kéne néznem, de eddig mindenhol csak rendelési lehetőséget találtam, élőben nem volt. :/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Sennheisert valószínűleg találsz MM/Saturnban, kérdés, hogy fel lehet-e próbálni (drágábbakat általában elzárva tartják vitrinben).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Most van az, amivel sokéves számítógépes pályafutásom során elöször találkoztam.
A gépem önnálló életre kelt.

Megjött az újj hdd-m 1tb-s samsung f1. Gondoltam, ha újj hdd, élegyen új a rendszer is, úgy is már lassú dög és televan a régi minden vacakkal így ez lett a rendszerlemez.
Most elöször az életben telepítettem winfos xp-t integrált sp3-mal
Minden szépen felment, ahogy kell, driverek is elsőre.

És ezután kezdődtek el a bajok. elsőnek a GW hülyült be. Kidobott, egyes karakterek helyét üres fehér tömbök vették át. Lecseréltem drivert, elmúlt, helyette összeomlott és kirakott, valamint eljátszotta az 5 perces repairos mókát.

Firefox is néha kidobott összeomlással, pedig nem volt jellemző.

Ezután jött, hogy valahonnan a gépre feltelepültek a keleti írásjelek. Tegnap még az a négyzet benne 01-ekkel volt, ma már megjelennek a karakterek (semmit nem csináltam vele)

Az outlokkal nem tudok levelet küldeni csak fogadni.

Gondoltam ha már itt tartunk, lecseréltem a bios-t a legfrissebbre aminek az lett a következménye, hogy nem indult. Bevillant a képernyője és eltűnt. A húzás az meg nekem kell az emuhoz. Vissza a régit. Most megy a tuningolo program.

Amin viszont most kiakadtam, hogy a gw gondolt egyet, eltűnt a 3,66gb-s adatfájl, helyébe jött a 0 mb-s inditó...  :Eztneked: :comp: :falba:

winfos sp2-vel ugyanez volt a konfig, kiv újj hdd (gw a régi hdd-n van)

Néha winfos sem indúl el, egy fájlt hiányol.

jah igen, kedvencem volt, mikor a dx legújabb változatáért rinyált az emu, miközben az volt fent alapbol (kiírása szerint)

Nos, mi lehet a gond?
SP3 ennyire rühelli a gépem?
Zombihálózat része lettem?
Van valami progi amivel tudom ellenőrizni tudom a hdd-t hogy van-e rajta hiba?


Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

katz

Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
...
Nos, mi lehet a gond?
SP3 ennyire rühelli a gépem?
Zombihálózat része lettem?
Van valami progi amivel tudom ellenőrizni tudom a hdd-t hogy van-e rajta hiba?
Utobbi kettő esélyes.
Virusirto, tűzfal van fönn?

http://www.freedownloadscenter.com/Best/free-hdd-check.html

Makos

Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
Nos, mi lehet a gond?
Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
Zombihálózat része lettem?
Megadtad magadnak a választ szerintem.

White SeeD

#10781
tűzfal van. zone alarm legújabb verzió (ez is új, mivel sp3 kell hozzá)
Nem engedek be semmit se ki amiről nem tudom hogy micsoda.

Zombihálózatkiszűrő progi van?
Vagy arra a sima vírusírtó a megfelelő?
Ez esetben melyiket javasoljátok? (ne zabálja le az egész gépet, de hatékony legyen)

Nekiálltam a nod32-vel. a főmeghajtón semmi. Viszont a wow-ban talált egy trójait  :eek: A maradék 3 meg crackfile.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

ZA-t és NOD-ot felejtsd el, utóbbi időben (ZA már rég óta) teljesen használhatatlan. Symantec Endpoint Protection vagy Kaspersky.
Milyen chipsetes az alaplapod? Ugye nem Via, VT8237-es déli híddal?
SP3-as XP mennyire tiszta? Nem lehet az valami moddolt izé?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

NOD-ot miért is felejtse el? vmiről lemaradtam?

Dreamcleaver

Tudtok ajánlani valami jó PDF -> képfájl (jpg, png mindenképpen) konvertert? Ingyenes vagy amihez lehet találni törést/serialt. Kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Pl. a GIMP is megnyitja a PDF-et; megadhatod neki, hogy milyen felbontással raszterizálja, aztán elmentheted akármilyen képként.

Persze nem biztos, hogy kedved lesz 15 megát letölteni csak ezért.
Failure is the default option

Dreamcleaver

A GIMP-et megnézem. Egy régebbi verziója valamiért nem akart feltelepülni, de talán egy újabb megy. Kösz.

Edit: Ezzel csak az a bajom, hogy nem tudom hogyan kell a pdf dokumentum különböző oldalait valami gyors megoldással külön képenként elmenteni. Ilyesfajta exportálásra nem látok opciót, külön képenként megnyitogatni egy 50 oldalas pdf-t és egyenként elmentegetni meg elég hosszadalmas. :/

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Flaser

Quote from: Cobra on 2009-05-05, 21:07:51
ZA-t és NOD-ot felejtsd el, utóbbi időben (ZA már rég óta) teljesen használhatatlan. Symantec Endpoint Protection vagy Kaspersky.
Milyen chipsetes az alaplapod? Ugye nem Via, VT8237-es déli híddal?
SP3-as XP mennyire tiszta? Nem lehet az valami moddolt izé?

Quote from: Cobra on 2009-05-05, 21:07:51
Symantec Endpoint Protection

Quote from: Cobra on 2009-05-05, 21:07:51
[size=8]Symantec[/size]

Ez most az a Symantec, aki a "Norton Antivirus" nevű csodás termékkel már több rendszergazdát az öngyilkosságba hajszolt?
Igen, ne is kérdezd - elfogult vagyok velük szemben. Messze menően.

Ami meg a ZA-t illeti: mi az, hogy használhatatlan? Élből minden féreg átrágja rajta magát? (Láthatatlanul?) Én annyit szoktam a usereknek mondani, hogy ez egyszerű, és  semminél mindenképp jobb.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

Alaplap: AMD RS690   GA-MA69G-S3H  F6


Virusirtoból nincsen túl sok választás.
AVG az kérdés nélkül nekem multkor kinyírt egy halom nemtuleredeti programot. :frown:
Norton antivírus reggelire felzabálja az egész gépet.

A windóz annyira tiszta mint a cd amire ki lett írva. Mikrofos termékért egyszer fizettem, az első updatenél teljesen behalt, kidobott pénz volt. ::)
Hogy mennyire moddolt nem tudom, úgy kaptam kölcsön. De a mai világban minden elképzelhető.

A legújabb 8-as ZA tényleg pocsék. a 7 sokkal jobb volt.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
Most megy a tuningolo program.

Wááááh "tuningoló program"-ot töröld a büdös picsába.
Tuningolni csakis biosból, az ilyen programokhoz méteres bottal
se nyúljál hozzá. Csak instabilitást és fagyásokat okoznak, néha
még olyan értékeknél is, amit biosban beállítva simán tud.
A legtöbb alaplapgyártó által lap mellé csomagolt ilyen program
úgy szar, ahogy van. Csak néhány használható program van,
de igazából azok sem mindennapos használatra valók.

Na most nézzük a többit:
Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
A gépem önnálló életre kelt.

Most elöször az életben telepítettem winfos xp-t integrált sp3-mal

És ezután kezdődtek el a bajok. elsőnek a GW hülyült be. Kidobott, egyes karakterek helyét üres fehér tömbök vették át.

Gondoltam ha már itt tartunk, lecseréltem a bios-t a legfrissebbre aminek az lett a következménye, hogy nem indult. Bevillant a képernyője és eltűnt.

In b4 Skynet.

Ha a telepítés után jelentkeztek a gondok, akkor én arra
tippelnék. Szerezz máshonnan xp-t, mentsd le az adatokat,
gyaluld le a lemezt, és telepítsd újra.

Ez driver-probléma, nem xp és nem bothálózat; és mint
később láttad is, új driverrel megjavult.

Biost csak akkor frissítünk, ha valami nem működik. Ha jó,
akkor ne akard megjavítani.

A szoftveres problémákhoz megintcsak annyit tudok hozzá-
fűzni, hogy ott valami nagy gubanc van. A helyedben más
forrásból újratelepíteném az xp-t.

Cobra

Symantec Antivirus eléggé más (volt), mint a NAV. Visoznt a NAV 2009 már kb a Symatec belét tartalmazza tapasztalatom szerint és (leteszteltem) szinte semmivel nem foglal több memóriát, mint a NOD vagy Kaspersky (nekem mindhárom alapállapotban kb 70-80Mb-ot használ), processzor terheltésg meg nálam (X2 4200+, de a SAV a 3700+ -on is) 0%. Ehhez hozzájön, hogy ha nem vetted meg, akkro a Symatecet a legegyszerűbb használni, mert nem kell crackekkel meg serialokkal bajlódni.
NOD egyébként W7 alatt beengedett úgy pár trójait, hogy teljes scanneléssel se találta meg, míg a Symatec megtalálta, amikor XP alól teszteltem a W7 partíciót.
ZA meg olvasataim szerint több rendes programot akadályoz a működésben, mint kártékonyat. (NOD tűzfalas verziójánál is volt valami, amit kézel kellett engedélyeznem, Symantec Endpoint Protection meg csak úgy kavart be, hogy mellette be volt kapcsolva az XP saját tűzfala is, annak kikapcsolása után nem kellett kézzel engedélyeznem semmit).

WS: szerezz másik XP-t, valószínűleg azzal lesz a gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Flaser on 2009-05-05, 22:39:14
...
Norton != Symantec, nagyon nem, mégha ugyanaz a cég követi is el őket, előbbi egy usereknek szánt nagy kalap fos, míg az utóbbi egy vállalati működő védelem.
Quote from: Cobra on 2009-05-05, 23:56:30
Symantec Antivirus eléggé más (volt), mint a NAV. Visoznt a NAV 2009 már kb a Symatec belét tartalmazza tapasztalatom szerint és (leteszteltem) szinte semmivel nem foglal több memóriát, mint a NOD vagy Kaspersky (nekem mindhárom alapállapotban kb 70-80Mb-ot használ), processzor terheltésg meg nálam (X2 4200+, de a SAV a 3700+ -on is) 0%. Ehhez hozzájön, hogy ha nem vetted meg, akkro a Symatecet a legegyszerűbb használni, mert nem kell crackekkel meg serialokkal bajlódni.
lol ESS 4.0 47 mega most itt. Havi kódokkal teljesen legális, nem kell hozzá semmiféle törés, de lustáknak van hozzá végtelen próbaidő crack is.
Quote from: Cobra on 2009-05-05, 23:56:30NOD egyébként W7 alatt beengedett úgy pár trójait, hogy teljes scanneléssel se találta meg, míg a Symatec megtalálta, amikor XP alól teszteltem a W7 partíciót.
Nincs tökéletes vírusirtó, egyik sem talál meg mindent.
Quote from: Cobra on 2009-05-05, 23:56:30ZA meg olvasataim szerint több rendes programot akadályoz a működésben, mint kártékonyat. (NOD tűzfalas verziójánál is volt valami, amit kézel kellett engedélyeznem, Symantec Endpoint Protection meg csak úgy kavart be, hogy mellette be volt kapcsolva az XP saját tűzfala is, annak kikapcsolása után nem kellett kézzel engedélyeznem semmit).
ZA-val egy baj van, sok erőforrást használ, semmi több.
Quote from: Cobra on 2009-05-05, 23:56:30WS: szerezz másik XP-t, valószínűleg azzal lesz a gond.
+1

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A 2009-es Norton már nagyon más, szerintem jó eséllyel a SAV motorját használja másik skinnel, de mindenesetre fényévekre van a 2004-2007-es modellektől (azok tényleg pocsékak voltak). SAV meg mivel nagyvállalati szoftver, ezért ott kicsit komolyabbak a követelmények, szóval nagyon rossz nem lehet.
A memóriafelhasználást meg nem egyszerű kiszámolni, mert mindegyik használ 4-5 processzt (XP alatt meg nem is egyszerű a beazonosításuk).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quotewinfos xp-t integrált sp3-mal
Minek szopsz winfossal? Használj Lunixot!

Quotejah igen, kedvencem volt, mikor a dx legújabb változatáért rinyált az emu, miközben az volt fent alapbol (kiírása szerint)
Ez nem bug. Kéthavonta dobálnak ki frissitéseket a DirectX-hez. Hiába van meg neked a legfrissebb verzió, ha az un. Runtime Update hiányzik. Töltsd csak le szépen a web installert, meglátod frissít az egy rakatot.

Quote from: White SeeD on 2009-05-05, 17:39:55
Megjött az újj hdd-m 1tb-s samsung f1.

És itt a hiba forrása. Nemtom mennyire olvastál erről a vinyóról véleményeket, de jó fifti-fifti az esélye hogy működik. Ismerek olyat akinek sorozatban 6 döglött be pár hét alatt - nálam kb két hónapja hibátlanul megy (kopp kopp) a legelső példány, persze én nem azzal kezdtem hogy felnyomtam rá az oprendszert, hanem egy éjszakán át próbáltam kifingatni stressztesztekkel, több progival is. Akármilyen jó a Samsung a wincseszterek terén, nem ok nélkul ez a vinyó a legolcsóbb az 1 terás kategóriában.

Szerintem egyszerűen kifogtál egy szar vinyót, és most szopod a bad sectorokat, közben meg a microsoftot okolod mert az ő nevüket írja ki a géped elsőként.

Vinyó ellenörzésre létezik Spinrite 6 és a Samsung ES-Tool. Spinrite (fizetős) a legalaposabb - nálam viszont egy adott fizikai cím elérése után hibát dob ki, és afelett nem tud ellenőrizni semmit (gyk. az 1 terás vinyómon használhatatlan). ES-Tool ingyenes, végignézi az egész vinyót, habár nem olyan alaposan mint a Spinrite. Mindkettőt ajánlom bootolható pendriveról vagy floppiról inditani, írásvédett médián állitólag egyik-másik program bedilizik (próbál logfilet írni de nem tud és csendben behal).
Avagy van még HD Tune Pro nevü cucc, de ez szintén fizetős, illetve Windows alol megy.

Előre szólok mielött elkezdesz anyázni hogy milyen szar cuccokat ajánlok: igen, normális hogy 3 és fél óráig megy végig az 1 terás vinyódon egy szektorteszt, mert végigolvas minden adatot ami rajta van, ez a lényege.

Ha ez sem segít, próbálj megy egy teljes formatálást és úgy telepitsd ujra a windowst. Esetleg próbáld ki a Vistát vagy a Windows 7-et: ezeknél a telepitő natívan kezeli a sata szabványt, így még csak nem is kell ide módban használni a sataII vinyódat (alaplapban állítsd át). Talán ez is okozhat gorombulást a vinyóval.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Makos

Jéé nekem a SAMSUNG szó elkerülte a figyelmem...

Olyan márkájú winyót többet NEM veszek. Még ha fizetnek érte hogy elvigyem AKKOR SEM KELL!

Most épp 2 van itthon belőle...mind2 haldoklik... :Eztneked:

White SeeD

Nekem eddig mindíg mázlim volt a Samsungal. Van 4 db, egyikkel sincs semmi baj, pedig egyik már igen öregecske.

Másik windózt igen bajosan tudok beszerezni. A torrenten lévők valószínű tökig vannak vírussal kémprogrammal.

Most hogy mondod, a windóz7 RC-t ingyen lehet használni 1 évig. Már ha sikerül letöltenem.
Nem engedi beleerőszakolni magát egy download managerbe (flashget) a firefox meg nem fogja tudni fojtatni ha megszakad (újrakezdi elölről).

Valakinek 5let rá?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


Próféta

Quote from: White SeeD on 2009-05-09, 13:20:59
a firefox meg nem fogja tudni fojtatni ha megszakad (újrakezdi elölről).
Dehogynem tudja.
Mármint netszakadás esetén. Gépújraindulás ellen tényleg nem véd.
(Próbáld ki: kezdd el letölteni, kábel kihúz, vár, visszadug...)

White SeeD

A megszakadást úgy kell értelmezni hogy összeomlik :frown:
(az sp3mas windoz óta) De olyanoktól omlik össze hogy rapidshare letöltés gomb...
Már néztem többször, amint összeomlott vége volt.
Eleve nem is látja a fájl végét. "Ki tudja még mennyi" van kiírva a hátralevő időnél.
Flashgetbe belenyomtam a linket, leszedte ugyan a cuccot, egy index.html van belőle, átneveztem iso-vá hátha, de egy readme.txt volt csak benne :falba:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

FlashGetnél sokat segít a Referrer (Közvetítő) mező kitöltése a letöltésnél. De rapidshare pont nem jó, mert ott van benne némi védelem. Meg most párszor próbálkoztam elindítani a letöltést, erre a képembe nyomta, hogy elértem az ingyenes letöltési limitet.
[reserved]