Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Ez nem igaz. Miért nem tudok újraírható DVD-t törölni? Én írtam, nincs is lezárva és egyszerűen nem tudom letörölni ezzel a tetves Nero-val. Mit lehet ilyenkor tenni?  :morci: :morci: :morci:

Moha

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-07, 12:54:17
Ez nem igaz. Miért nem tudok újraírható DVD-t törölni? Én írtam, nincs is lezárva és egyszerűen nem tudom letörölni ezzel a tetves Nero-val. Mit lehet ilyenkor tenni?  :morci: :morci: :morci:
Mi a hibaüzenet? Újraírható lemezt még akkor is lehet törölni, ha el lett rontva az írás és olvashatatlan az egész.
Másik programmal nem próbáltad?

Liquid Snake

Mindegyik azt írja, hogy ez a lemez nem újraírható... WTF hát nem vagyok hülye azért én se, látom h az  :morci:

Alcohol is ugyanez. Leszedtem egy DVD eraser progit, az is ugyanezt írta -___-

Member

Volt már rá példa, hogy az RW nem a Rewritable-t jelentette, hanem vmi mást.

Liquid Snake

Rá is van írva a tokra meg a DVD-re is, hogy ReWriteable...

Moha

#11075
!= újraírható lemez!

Milyen márka amúgy? Pluszos vagy mínuszos?

Rounin

Quote from: Moha on 2009-06-07, 13:17:33
!= újraírható lemez!

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-07, 13:16:27
Rá is van írva a tokra meg a DVD-re is, hogy ReWriteable...

Erre is van "képleted"?


Moha

Nos, akkor két lehetőség van:
- Szar a lemez
- Az íród nem támogatja a +RW formátumot.

Liquid Snake

Ilyenem van:
http://www.lg.hu/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=040205&categoryId=040205&parentId=0402&modelCodeDisplay=GH20LS15&model=NOTHING#

A lemez nem hiszem h rossz lenne mert mind 2vel ugyanez a gond illetve másik újraírható lemezemet sem tudtam törölni még régebben... :S

Moha

Más újraírható lemezeket tudsz törölni, csak ezt nem?
Ha így van, akkor passz. :mittomen:
Küldd el nekem a lemezet, én letörlöm és visszaküldöm. :D

Liquid Snake

Az a gond, hogy van itt egy Phillips újraírható is, és azt se tudom :S Bár azt lehet azért mert le van zárva...

Moha

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-07, 14:29:36
Az a gond, hogy van itt egy Phillips újraírható is, és azt se tudom :S Bár azt lehet azért mert le van zárva...
Akkor viszont az íród hülyült meg szerintem. Attól, hogy le van zárva, még tudni kéne törölni.

Selmo

Én is jártam így egyszer, akkor az Alcohol valamelyik verziója volt a bűnös, egy uninstall és restart után a Nero vígan törölte őket. Esetleg teszteld le Imgburnnel is.

A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Quote from: Selmo on 2009-06-07, 15:12:18
Én is jártam így egyszer, akkor az Alcohol valamelyik verziója volt a bűnös, egy uninstall és restart után a Nero vígan törölte őket. Esetleg teszteld le Imgburnnel is.

OMFG.... Leszedtem az Alcohol-t és úgy töröl mint a kisangyal. Köszi az infót. Hihetetlen amúgy, hogy a gépnek annyi féle baja lehet h egy élet nem elég rá, h találkozz minddel :)

Cobra

Most akkor volt fent Alcohol is meg Nero is? Ha igen, akkor elég egyértelmű, hogy miért nem működött.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Pendriveot kellet volna venned. Olcsóbb, gyorsabb, nagyobb.

Quote from: Moha on 2009-06-07, 13:17:33
!= újraírható lemez!
Ez bizony nem ReWritable, hanem Rájt Wansz lemez.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2009-06-07, 20:20:42
Most akkor volt fent Alcohol is meg Nero is? Ha igen, akkor elég egyértelmű, hogy miért nem működött.
Nekem is mindketto van, megis megy az iras.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Liquid Snake

Jah mindkettő volt fent, írással nem is volt gond csak az újraírható lemez törlésével. Még lenne egy kisebb kérdésem. Verbatim, TDK vagy Phillips DVD?

Cobra

Philipből még csak CD-m volt, de szerintem mindegy.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-08, 00:01:31
Jah mindkettő volt fent, írással nem is volt gond csak az újraírható lemez törlésével. Még lenne egy kisebb kérdésem. Verbatim, TDK vagy Phillips DVD?

Igazából nem a márkától függ hanem hogy milyen réteget használ a lemez. Nálam AZO verbatim feliratos dvd-r az etalon (taiyo yuden réteg).
TDK lemezem már ment tönkre, azok közül amit 4-5 éve írtem ki. De azóta meg már csak ujabb réteget használnak, ugyhogy ez se számíthat sokat.

Igazából mindhárom elég jó lemez, vedd azt amelyiket legolcsóbban kapod.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Makos

Erről a laptopról vélemény? :

Fujitsu-Siemens FSC AMILO PI 3540 15,4"/T3200 - 2,0GHz/2GBDDRII/250GB/Nvidia GF9300 256MB/DVD S-multi/op.rendszer nélkül

157.183,- Ft

[spoiler=adatok bővebben]Képernyő méret : 15,4"-os
Felbontás : WXGA (1280x800)
CPU : Intel Pentium Dual-Core T3200 (2 GHz, 667 MHz, 1 MB)
HDD : 250 GB, 5400 RPM, SATA
RAM : 2 x 1 GB DDR2-800
ODD : DVD Super Multi
Adapter : 90W
Nettó súly : 3,2kg
E-SATA/USB Combo : 1x E-SATA/USB Combo
VGA : 1x VGA
HDMI : 1x HDMI
Express Card : Express Card
LAN (RJ45) : 10/100
Akkumulátor : 6 cellás
VGA : NVIDIA GeForce 9300M GS 256 MB
Operációs rendszer : nincs
WLAN : b/g/n
Webkamera : 0,3 megapixel
Kártyaolvasó : Kártyaolvasó
USB : 2x USB 2.0

Garancia: 12 hónap
Szerviz: Fujitsu Siemens Computers[/spoiler]

[spoiler=kép][/spoiler]

Cobra

Attól eltekintve, hogy Fu-Si, nem rossz a felszereltsége. A videóvezérlője komolyabb játékokhoz persze kevés, de kisebb gépigényűek elmennek rajta.
Viszont mivel Fu-Si, ezért hamar lekopik a színezése, nagy az esély a meghibásodásra és még a garanciaidő is kevés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Makos on 2009-06-08, 11:23:47
Erről a laptopról vélemény? :

Fujitsu-Siemens FSC AMILO PI

Ennyi.
Amilo PI-k szerintem meghibásodási listákat vezetnek, vagy valahol
akörül vannak. A kopás kit érdekel, az, hogy sorra halnak meg
alaplaphibával, ami ugye csak marhadrágán javítható/cserélhető,
sztem sokkal súlyosabb.

Raggie

Én Fujitsu-Siemens-t nem vennék... Több ismerősömnek is szarakszanak a F-S dolgaik(monitor, laptop, stb...).

Laptopból amik szerintem jók: MSI, Acer, HP, Dell. Nekem és öcsémnek Acer-ünk van és jól szuperálnak több mint másfél éve.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Nekem is Acer van, 2 és fél éve hibátlanul megy, akksija még most is 2 órát bír. A festék már itt-ott kicsit lekopott róla, de más baja nincs.

FU-SI notit én sem vennék, de mondjuk én HP-t sem, max a drágább kategóriát, az olcsóbbakkal szokott gond lenni (ismerős körök tapasztalata).

chilip

#11096
nos egyik haveromnak van olyan baja hogy régi SP3-as winXP-je (SP nélküli volt alaból, pluszba lett rátéve előbb SP2 majd SP3 - nemtom ez mennyire fontos megjegyezni) elég régi volt, több sebből vérzett már. 500 gigás vinyó 2 fele volt particionálva (c/d). fontos adatok d-re mentek, tőlem kapott SP3-as windows-t (itt megy tökéletesen, szóval sztem nem itt a hiba) akarta feltenni először, nem volt net-je meg valamit sírt is neki (elfelejtette az alaplap drivereket feltenni előtte  ^^" ), szóval utána megpróbálta ma feltenni a régi SP nélküli-t... és hát nem látta a d partíciót a telepítésnél, SP3as windows-t visszarakta és az se látja már. c partíció volt 2-3x formázva, de csak az. d-hez nem nyúlt hozzá. most az van hogy az SP3-as telepítőlemez is csak egy formázatlan 500 gigás területet lát amin minden szabad. adatmentés lehetséges?

Moha

Véletlenül nem dinamikus partíció volt? Mert akkor egy friss rendszer nem fogja látni kapásból. Első körben a lemezkezelésnél próbáld meg importálni a partíciót. Ha az nem megy, akkor jöhetnek a különböző partíciómentő programok. Ha nem lett felülírva a terület ill. újrapartícionálva azóta a HDD, akkor jó eséllyel minden adat megmenthető.

Flaser

A teendő: azonnal betenni egy másik merevlemezt vagy live CD/DVD-t és arról dolgozni. A régit nem szabad "piszkálni", mert így talán még van esély helyreállítani. A következő teendő vlm. helyreállító szoftver levadászása és avval pendrive-ra / másik merev lemezre kimenteni az adatokat.

Hmm... kollegámat egyszer már végigvezettem egy ilyenen, akkor ő ezt használta:
http://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/index.htm
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-06-08, 14:52:15
Nekem is Acer van,

FU-SI notit én sem vennék, de mondjuk én HP-t sem,

Érdekes, pedig pont fordítva szokott lenni (Acer TravelMate is a
FuSi Amilohoz hasonló kerülendő gagyi-kategória, míg az olcsóbb
hp-k is ezeknél már két lépcsővel feljebb vannak minőségben.)