Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Annyi idő alatt sztem nem. :)
[reserved]

Kuroi Tenshi

Ezek a CWT-k, amiket a Corsair használ, egész jók,
hatékonyságban már amelyik csak kicsit marad el,
a feszültségeik minimálisan nagyobbat ingadoznak,
és lehelletnyivel hangosabbak. Szerintem a modu-
laritás önmagában nem ér sokat (többen azt
mondják, hogy egyes ágakon a terhelés hiánya
még ront is), legalábbis számomra, általában el
tudom tuszkolni a maradék kábeleket :)
Kinek mi, persze, de ha én vennék, akkor a kettő
közül az olcsóbbat venném. A három közül viszont
a 450-est. De ha még bővítést tervezel, pl. négy
mag + tuning, 2. vga, stb, akkor TX650, egy árban
van a HX520-szal, és ugyancsak Seasonic beles,
de valamivel újabb és hatékonyabb.

Raggie

Hmm... nemtudom most. Az mondjuk tuti, hogy ha tényleg rászánok majd plusz 4ezret akkor már valami 600-as vagy afölötti lenne jó mert akkor ténylega későbbiekre gondolva ruháznék be. Ezzel a TX650-essel bogarat ültettél a fülembe... :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

De ha maradsz 1-cpu, 1-vga felállásnál, akkor viszont a
450-es is elég. Már írtam régebben, gépem (C2D@3G,
4850, 1 hangkártya, 2 HDD, sok venti) 250W-ot vesz fel
csúcsterhelésen konnektorból, 80%-os hatékonysággal
számolva az 200W. Ennyi, már egy 400-as is bőven
elég neki; egy átlag négymagos, és egy erősebb gpu
mondjuk 120W + 180W = 300W, hozzá az egyebek
max 350W-ra jön ki. 600W és afelett már tényleg
csak több-vga-s csúcsrendszerbe kellhetnek.

Raggie

Igazából a helyzet az, hogy egy olyan gépet építek amibe legalább 3 évig ne kelljen semmit beletenni, max még egy 5850-est akkor ha már egy darab kevés lesz a csúcs dx11-es játékokhoz(1900x1200-as felbontásra). Ezért most azon filózom, hogy jobban megéri-e ha most izzadom ki azt a plusz párezret és így tényleg nem kell semmi más majd hozzá, vagy majd akkor(és ha egyáltalán lesz ilyen) amikor majd bele kell tennem a kövi kártyát eladom ezt a tápot és veszek egy nagyobbat... nemtom. Sztem majd amikor megveszem a gépet(január) akkor amilyen hangulatom lesz, meg persze amennyi pénzem majd úgy eldöntöm! :D

Ja, és köszi a tanácsokat.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-10-13, 02:17:12
legalább 3 évig ne kelljen semmit beletenni, max még egy 5850-est akkor ha már egy darab kevés lesz a csúcs dx11-es játékokhoz(1900x1200-as felbontásra).

Hiú ábránd  :ejnye:
1.) 3 év alatt sok változhat.
2.) A "még egy kártyát beleteszek" dolog messze nem
ilyen egyszerű. Épp nemrég beszéltük ezt végig Gergővel,
ld. előző oldalak. Ahhoz olyan lap is kell (790FX vagy intel
vonalon X38 / X48 / X58), és akkor ott van a 2. kártya
fogyasztása is, meg az is, hogy nem 100%-os a skálázódás,
néha még az is előfordulhat, hogy mínuszos, azaz két
kártyával rosszabb. Szvsz egyszerűbb eladni a kártyát,
amikor már kezd kevés lenni, és egy újat venni. Egy játékos
gépben a videókártya avul el a leggyorsabban. Régi Bartonos
konfigomban 4 kártya tette tiszteletét (Gf4mx440, R9600Pro,
6600GT, 6800GS) pl.; bár a mostani még csak a másodiknál
(7900GS, 4850) tart, de ez inkább a konzolportok miatti álló-
víznek "köszönhető". Mindenesetre átlagban közel egy-másfél
évente cseréltem kártyát: adtam, amíg volt értéke, és vettem,
amikor már olcsó volt.

Raggie

Ezt értem én és elolvastam a beszélgetéseteket, meg még csomó más oldalon is utána olvastam, de azért a legtöbb helyen 10-15 százalékkal hoz kevesebbet a második kártya 8-8 pci csatorna mellett mint 16-16 mellett. Akkor meg megéri sztem. De ha meg látni fogom az akkori viszonyokban hogy tényleg nem éri meg(árban), nyilván olyasmit fogok megpróbálni amit javasoltál.

pl: http://prohardver.hu/teszt/crossfire_de_okosan/crossfire_de_hogy.html
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-10-13, 02:40:06
a legtöbb helyen 10-15 százalékkal hoz kevesebbet a második kártya 8-8 pci csatorna mellett mint 16-16 mellett.

pl: http://prohardver.hu/teszt/crossfire_de_okosan/crossfire_de_hogy.html

Az még csak két 4850-es volt.
Az 58x0... más tészta :)

A 8800GTX volt az első, amelyik már érezhetően
kinőtte a PCIe 1.1 x8-at. Most a 48x0 széria már
épp kinőtte a PCIe 2.0 x8-at. Az 58x0 már
látványosan ki fogja nőni, csak még nincs ilyen
teszt.

Raggie

Addigra mire kellhet majd már lesz... el fogom tudni dönteni! ;) :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Gondolkodom egy wireless fejhallgató beszerzésén...
Nem vagyok audiofil, csak annyi a lényeg, hogy az ágyból tudjam hallgatni és legyen kényelmes.

Esetleg tudtok ajánlani konkrét tipust? Mondjuk olyan max. 10ezer HUF ártartományban?

Raggie

#11740
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-13, 02:55:11
Az még csak két 4850-es volt.
Az 58x0... más tészta :)

A 8800GTX volt az első, amelyik már érezhetően
kinőtte a PCIe 1.1 x8-at. Most a 48x0 széria már
épp kinőtte a PCIe 2.0 x8-at. Az 58x0 már
látványosan ki fogja nőni, csak még nincs ilyen
teszt.
Hááát, egyébként EZ alapján még a 4890-es egyáltalán nem nőtte ki a PCIe 2.0 x8-at... :rolleyes:

Itten meg végképp... még a 5870-esek sem nőtték ki annyira a x8-x8-at!!!!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-10-13, 15:02:30
Itten meg végképp...

Végképp? Nem tudom, mit nézel, de azonos órajel mellett
(mert ugye a 920 és 860 2.66 ill. 2.80GHz-en megy) ha
az x16 - x8 eredményeket nézzük, konzisztensen van
különbség, még ha csak kicsi is. A másik két ph-s tesztnél
is ez van: még ha csak kis különbség is van, mégis végig
ott van, ami azt jelzi, hogy már épp kevés neki.

Quote from: Raggie on 2009-10-13, 15:02:30
:rolleyes:
!!!!

Yeah, whatever.

Raggie

:D

Azt én sem vártam, hogy semmi különbség nem lesz. Mint ahogyan mondtad van is, csak nem ér meg az a plusz 2-7% egy kétszer olyan drága alaplapot(plusz 25ezer kb).

De még mindig lehet hogy az lesz amit te mondasz, és vga eladás + újabb vétele lesz majd, csak ha nem úgy döntenék akkor sem fogok félni, hogy a két 5850-esnek kevés lesz a 790X...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

TurboK

Nálam e6550 3ghz, 2gb ram, 3 vinyó, ati 4670, és az egész 200w körül vesz ki a falból. 85% hatásfokos a táp (corsair 520hx), ami azt jelenti hogy egy radeon 5870 még vígan elmenne vele. Talán még egy 5850 x2 is, vagy fél év műlva egy 5890.

Légáramlás, rendezettség szempontjából baromira kényelmes a moduláris táp, hasonló rendet akkor érsz el ha van négy üres 5.35 slot a ház legtetején ahová be tudod túrni a kábeleket. Vagy valami komolyabb házad van, "okos" kialakitással (pl Antec p183), de ha az lenne, akkor azon a 4 ezer forinton nem akadna fel a szemed.

Videokártyán baromság a crossfire/sli, pláne ha később akarod beletenni a második kártyát. Max egy év pluszt ad, és azt is úgy hogy számolnod kell kismillió hibával, fogyasztás problémákkal, driver hibákkal, és a teljesítménynövekedés se lesz olyan mint amit vársz.
Meg, a sima kártyák teljesítménye évente duplázódik, ugyhogy jobban elleszel ha most veszel egy bika kártyát, aztán 2 év múlva lecseréled.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-13, 02:55:11A 8800GTX volt az első, amelyik már érezhetően
kinőtte a PCIe 1.1 x8-at. Most a 48x0 széria már
épp kinőtte a PCIe 2.0 x8-at. Az 58x0 már
látványosan ki fogja nőni, csak még nincs ilyen
teszt.
Szerintem a 48x0 még AGP-n is elmenne, ha kapna elég áramot, meg ki lehetne szolgálni processzorral.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Már a 3850 is éppencsak elment AGP-n, a 4850 meg majd dupla teljesítményt tud. De AGP-t most ne keverjük ide.
Szerintem is hülyeség a CF/SLI, főleg ha nem egyidőben veszed a 2 kártyát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ah, hiába koptatom a billentyűzetem :)

Kvikveg

#11747
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-16, 16:55:38
Ah, hiába koptatom a billentyűzetem :)
Koptasd legyszives, most ajanlottak egyet nekem, es semmit sem tudok rola.
tudom read back, csak eppen dolgozom es a forumkereso nem tul jo

aha "Az Amilo és az Esprimo a híg levű olcsó hús. "
Mitol olcso es szar, ismerven, hogy en kb filmet fogok nezni rajta, vagy hobbi VisualStudiozni? Tehat nem nagyon fogok jatszani rajta pl. Tarhely kell, de majd kiegeszitenem kuldo winyoval esetleg. Mi krepal be rajta legeloszor?
ubuntuval  winXPvel hogy fer ossze? van e szopas a videokartyaval?
Jo-e a kijelzoje amugy?
A billantyukiosztast meg megnezem.

edit: 3,6 kg kiesett, nem vagyok en Arnold
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#11748
Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 16:56:15aha "Az Amilo és az Esprimo a híg levű olcsó hús. "
szimplán tessék elhinni a viszonylag hozzáértőtől származó infót, hogy ha olyan notebook-ot akarsz, ami hosszú évek után is működőképes, akkor nem ezek közül választasz.  (legalábbis én ezt szűrtem le az eddigi véleményekből. unokatesómnak mondjuk vmi amilo notija van és sok-sok év óta működik különösebb gond nélkül, de az általános tapasztalat és a tesztek ezek szerint mást mutatnak)

Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 16:56:15pl. Tarhely kell, de majd kiegeszitenem kuldo winyoval esetleg.
sztem inkább kérd vételkor nagyobb vinyóval, de ez a "majd használok hozzá külső vinyót" sztem nem megoldás. a végén majd annyi hulladékot fogsz cipelni a notebook-kal együtt, hogy 3x akkora táska kell majd, mint normális esetben... :)

Kvikveg

#11749
Ok. :)
Kollega adja el, szoval nem rendelheto hozza masik. XD

250 GB amugy ha valakit erdekel
Quoteanyone interested in my semi-new Fujitsu-Siemens Amilo Xa 3530 notebook with 4 GB RAM and a 17" screen? it is still under warranty and still has its
          anti-dust stickers on? hmm? :]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 17:05:18
Ok. :)
Kollega adja el, szoval nem rendelheto hozza masik. XD
most látom a 3,6kg-os szerkesztést, hát igen. 2,5 kg fölött sztem fölösleges notebook-ot venni, én már a 3kg-osat se cipeltem szívesen

Kuroi Tenshi

#11751
Az olcsó FuSik (Amilo, Esprimo) és Acerek elég gyakran
hibásodnak meg alaplapilag, amit cserélni/javítani ált.
annyira drága, hogy nem éri meg.

Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 16:56:15
en kb filmet fogok nezni rajta, vagy hobbi VisualStudiozni? Tehat nem nagyon fogok jatszani rajta pl. Tarhely kell, de majd kiegeszitenem kuldo winyoval esetleg.

Akkor hadd kérdezzem meg:
MINEK EGY EKKORA KIB@SZOTT NAGY DÖGÖT?
Ez nem laptop. Ez egy DTR (asztaligép-helyettesítő) monstrum.
Filmnézés, VS, stb. megy kisebb, olcsóbb gépen is, aminek
akár még a felbontása is jobb (ennek 17"-en 1280*800 a
felbontása, ami bazinagy pixeleket jelent, és még csak nem is
félHD 1366*768. A vaiomon 11.1"-en 1366*768, na az már éles.)

Ha néha hordod magaddal, akkor inkább javaslok valami 13.3"
CULV gépet, sokkal hordozhatóbb méret, jó akkus üzemidő.
Ha csak otthonra vagy nagyritkán egyszer-egyszer mozgatva,
asztali gép helyett, akkor sem javaslok 15"-nél nagyobbat.

Sz: na látom megint meg lettem előzve.

Kvikveg

KT: ok azt hiszem egyetertunk a meretproblemakkal, a hibalehetosegeket meg elhiszem.
1280*800 wtf? Az nemjoooo.
A sulyt kozben vettem eszre.
Ki akarom valtani az asztali gepemet, hogy ha kell tudjam vinni, de nem mindennap vonszolnam magammal.
Igen, igy a sulyt megnezve tenyleg tul nagy.
Most amugy lenovo R61en vagyok es meg vagyok vele elegedve, talan a kijelzoje halovany kisse, de amugy ok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ha R61 bejön, akkor SL400-at nézd még meg  (14", de az is
1280*800), az SL410 megjelenésével talán olcsóbb lett/lesz.
Ha keretbe nem fér bele, de a gépre tudsz vigyázni, akkor
még az Acer Timeline 3810-ről hallani jókat (13.3" 1366*768,
CULV platform, azaz alacsony fogyasztású, tehát hosszú
akkus üzemidejű proci, viszont emiatt lassabb is: 1.2-1.6GHz).
Teljesítmény mennyire fontos/kell VS-hoz?

Kvikveg

A Lenovo R61 az  1680x1050 felbontasu... ehhez kepest a tobbiek most megleptek. Vagy en neztem be valamit.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 17:29:30
Vagy en neztem be valamit.

Valószínű. :)
Lenovo oldalán már nem látom, de máshol 1280*800 és
1440*900 felbontást írnak, mint a két opció; 1680*1050
pedig ált. a 17"-eseknél szokott lenni, nagyritkán más
képátlójú gépeken is.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-16, 17:47:54
Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 17:29:30
Vagy en neztem be valamit.

Valószínű. :)
Lenovo oldalán már nem látom, de máshol 1280*800 és
1440*900 felbontást írnak, mint a két opció; 1680*1050
pedig ált. a 17"-eseknél szokott lenni, nagyritkán más
képátlójú gépeken is.
Marpedig nalam 1680x1050 van az xorg.conf-ban, az nvidia GUIban is ezt latom es olyan eles, hogy elvagja a szememet.
print screen -> kepnezegeto is ezt mondja ra a kepmeretre.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos


kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 17:55:19
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-16, 17:47:54
Quote from: Kvikveg on 2009-10-16, 17:29:30
Vagy en neztem be valamit.

Valószínű. :)
Lenovo oldalán már nem látom, de máshol 1280*800 és
1440*900 felbontást írnak, mint a két opció; 1680*1050
pedig ált. a 17"-eseknél szokott lenni, nagyritkán más
képátlójú gépeken is.
Marpedig nalam 1680x1050 van az xorg.conf-ban, az nvidia GUIban is ezt latom es olyan eles, hogy elvagja a szememet.
print screen -> kepnezegeto is ezt mondja ra a kepmeretre.

Egész pontosan milyen R61-ed van? Mert elvileg az enyém is az, és ez 1440×900.

(Szerintem sok is az 1680×1050 egy ilyen kis képernyőre... én már ezt is alig látom messziről.)
Failure is the default option

Kvikveg

R61 *kohh, felemelem, megnezem a feneket* 8918-DEG
Teny, hogy kicsit kicsik a betuk, de pl a terminalban pengeelesek, ami a tobbi felbontason valahogy nem jott ossze anno amikor probalkoztam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.