Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Komplikato

#1260
Quote from: KhazarNem Felirat csúsztató kell nekem hanem Felirat Készítõ vmi könnyü.
VisualSubSync, igaz még csak 0.3 a verziója, de szerintem igen jól használható.
Van benne lejátszó is építve, amiben látod a filmet a felirattal, alul a timekódott az aktuális felirattal, felül a hangot (honnatól meddig beszélnek!) a timekóddal, és alul van egy szerkesztõ rész, ahol bármikor átírhatod vagy beírhatod a szöveget.
Nekem tetszik, igaz csak kevés másikat próbáltam ...
VisualSubSync oldala
VisualSubSync Project oldal
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Karma XXL

Szevasz, én is ehhez nyomtam linket  :muhahah: Nem baj, ismétlés a tudás anyja  :kiraly:

Khazar

#1262
Köszi Szépen megnézem õket.
Mellesleg ennek a  VisualSubSyncnek már van 0.4-es verziója is.

Elindítom ezt a VisualSubSyncet mondom new Project megadom a filmet és akkor vmi konvertálást elkezd majd ezt írja fel:

Opening and analyzing file :
C:\Letöltések\2\Ragnarok The Animation 1.avi
Please wait...
0 audio stream found.
Select a stream and press the 'Extract' button.


Majd elkezdi vmi Streamet válasszak ki de nincs semmilyen.  :3x3:

Komplikato

Én még csak OGM-el használtam ... ott ki lehet választani melyik audio sávot mentse ki. Utána vagy részben, vagy egészben kimenti a hangot. Ez azért kell neki, hogy ki tudja fölülre pakolni a hang hullámformáját, ahol látod ki mikor és milyen hangerõvel (hangsúllyal) beszél. Elvileg ettõl "Visual" ... van az oldalukon tutorial, hátha abból kideül valami.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Khazar

Pff hát ez elég nagy gáz és lehet .avi-ból .omg-be konvertálni ?

Cobra

.ogm, és nem. Mondjuk az elég furcsa, hogy a sima mp3 hangot nem tudja kezelni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Khazar

Akkor mostmár teljesen tanácstalan vagyok  :3x3:

Bruce

Remélem jó helyre írom, de már 5letem sincs, hogy mit tegyek... nézem - azaz nézném - az X-et, de a 9. résznél megbolondul! Már vagy húszmillió codeket kipróbáltam negyvenezer különféle variációban, de semmi haszna... Mit tegyek fel, hogy rendesen menjen? Már elvonási tüneteim vannak, lévén a gépemen ez az utolsó sorozat amit nem láttam...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Karma XXL

Quote from: Bruce579Remélem jó helyre írom, de már 5letem sincs, hogy mit tegyek... nézem - azaz nézném - az X-et, de a 9. résznél megbolondul! Már vagy húszmillió codeket kipróbáltam negyvenezer különféle variációban, de semmi haszna... Mit tegyek fel, hogy rendesen menjen? Már elvonási tüneteim vannak, lévén a gépemen ez az utolsó sorozat amit nem láttam...

MPlayer lenne a megoldás, DE anno nálam is rossz volt, mert a fájl volt hibás, nagyon súlyosan. Háromnegyed részén át a kulcskockák sérültek, így homályos takony az egész kép... A legvégére helyreáll, de aztán vége is a résznek. Szerencsére a felirat még olvasható, vagy ha úgy szereted az angol hang se sérült.

Nem tehetsz mást, mint megnézni így, vagy lehúzni máshonnan. (Persze, ha valaki tud megoldást akkor javítson ki :3x3: ).

Karma XXL

Quote from: KhazarPff hát ez elég nagy gáz és lehet .avi-ból .omg-be konvertálni ?

Miért ne lehetne? :D Mondjuk még csak elméletben, mert a vindózban nem szoktam kodekeket tartani (MPlayer itt is  :kiraly: ).

Spekulációm alapján megnyitod az avi filmet VirtualDubModdal, aztán átkapcsolod a Video menüben Direct Stream Copyra, majd a Save As-szel OGMbe mented. Ha panaszkodna, akkor a Video menü Compressionben állíts be valami frankó kodeket, DivX vagy XVid, bár nem esküszök meg rá, és Full Processing Mode. Akkor átkódolja a videót, hogy kompatibilis legyen.

Xaga

Hogyan tudom megnézni hogy a memoria ami a gépben van az DDR, SD vagy mi. És azt hogy hány Mhz-es. Venni szeretnék bele hogy legyen végre memoria és ne kezdjen akadozni a game miközben töltök.

Moha

#1271
Lehet .avi-ból .ogm-be konvertálni. Nekem volt egy DivX-es .avi-m és hozzá 2 hangsáv, .mp3-ban. A VirtualDubMod pedig olyan szépen átrakta .ogm-be, direct stream copy-val, mint a kisangyal. ;)

Xaga: Neked az Aida32-t tudom javasolni. Egy magyar fejlesztésû rendszerinfó program, ami pontosan megmondja, milyen alkatrészek vannak a gépben. Megbízható és ingyenes proggi.

roderick

anime-mx irc channelje melyik szerveren van? mert a honlapjuk nem akar bejönni, így meg nem tudom az X-tvt majd feltölteni, ha le se tudom...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Manu

Quote from: roderickanime-mx irc channelje melyik szerveren van? mert a honlapjuk nem akar bejönni, így meg nem tudom az X-tvt majd feltölteni, ha le se tudom...

Itt találsz linket egy csomó anime irc csatornához és ott van köztük az anime mx is

roderick

Köszkösz... gondolhattam volna, hogy itt meglesz, de nagyon a honlapjukon járt az eszem...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Chronos

Quote from: roderickanime-mx irc channelje melyik szerveren van?
A Rizon-on és az Aniverse-en, de az Aniverse-re csak külön ip cím alapján lehet bejutni, és sajnos elvesztettem a címet...:P

CHRONOS

Moha

Van ötletetek arra, hogy miért nem tudok mostanában csatlakozni bizonyos DC HUB-okra?
A magyar HUB-ok gond nélkül mennek, de a külföldi, anime hub-ok nem. Általában egy handshake timeout-ot kapok, vagy pár perc után ledob a hub és még a user listát se tölti le.
Korábban gond nélkül mentek, de az utóbbi 2 hétben nem akarnak. (Otaku network, Panda Anime, AMZ)
Már frissítettem a kliensemet 0.401-re, hátha az a baj, de nem.
Csak nem ez a mocsok UPC tiltott le valamit?  :confused:

Manu

Quote from: MohaVan ötletetek arra, hogy miért nem tudok mostanában csatlakozni bizonyos DC HUB-okra?
A magyar HUB-ok gond nélkül mennek, de a külföldi, anime hub-ok nem. Általában egy handshake timeout-ot kapok, vagy pár perc után ledob a hub és még a user listát se tölti le.
Korábban gond nélkül mentek, de az utóbbi 2 hétben nem akarnak. (Otaku network, Panda Anime, AMZ)
Már frissítettem a kliensemet 0.401-re, hátha az a baj, de nem.
Csak nem ez a mocsok UPC tiltott le valamit?  :confused:


Az Otaku meg az AMZ pedig mennek rendesen. Ha ledob akkor 90%, hogy a share-el van valami. (Múltkor egy ismerõsömet a túl MAGAS slot ratio miatt dobták le).
A timeoutra nincs ötletem, bár velem is eljátsza néha egy-egy hub. Nem hiszem, hogy egy szolgáltató is belemászna ebbe.
Próbáld meg újratelepíteni a progit, hátha az segít.

Moha

Köszi. Kicsit rendezgettem a share-emen, és most már úgy tûnik, megy. Bár néha még most sem lép fel, de azért "javult a helyzet".

Manu

Most szereltem be egy DVD-t a gépembe és mikor szeretnék vele filmet lejátszani azt írja ki a WinDVD, hogy az átfedés nem sikerült. Másik lejátszónál meg hang van, kép nincs. Minden mást tudok vele csinálni , csak lejátszani nem. Akinek van ehhez lövése és segítene, azt megköszönném.

Gábor83

Sziasztok!
Nézem a Gundam Seed 32. epizódját, illetve csak nézném, de azt írja, h unknown format xvid! Ez a hiba nem csak nálam, hanem másnál is jelentkezett. Lehet, h rossz a fájl? Ha admin olvassa, lecserélné egy jóra? Vagy esetleg honnan máshonnan tudnám letölteni? A fájlmegosztókat chelloval annyira nem tartom jó választásnak.

Cobra

Manu, nálad overlay probléma van. Gondolom nVidia kártyával próbálkozol :)
Ha szerencséd van, akkor segít egy driver reinstall. Ird le, hogy milyen kártyád van, akkor talán többre megyünk. Ja, és pl az ACE vagy Nimo codeck pack is okozhatja ezt.
Gábor, te milyen codeckekkel és milyen lejátszóval néznéd a filmet?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gábor83

Ace mega codec van fent, plussz matroska. Lejátszóim: bsplayer, media player classic, windvd, ulead dvd player, a gyári media playert nem is számítva. Minden hibát ír ki, de csak ez az egy epizód.

Manu

Ja, egy régi nvidia geforce 4 mx 440-es kártyám van. Sajna a driver reinstall nem segített, az említett packok közül egyiket sem használom. Matroska van fönn, de kipróbáltam, az nem zavar be.

.Attila

Quote from: Gábor83Ace mega codec van fent
Súlyos hiba.

Karma XXL

Quote from: Gábor83Ace mega codec van fent, plussz matroska. Lejátszóim: bsplayer, media player classic, windvd, ulead dvd player, a gyári media playert nem is számítva. Minden hibát ír ki, de csak ez az egy epizód.

És az MPlayer?

(Most épp a NarutoPower paródiákat töltöm 91-93, nem tudom letölteni és magam kipróbálni)

noriko

Kérdésem a következõ: Miért tûnnek el a képek a pikcsör gelöribõl? :(
"I wish I could, but I don't want to."

Gábor83

MPlayer?
Egyébként az ace eddig nem okozott nekem semmi gondot, így nem látom be miért lenne súlyos hiba :-/

Gábor83

DivFixszel rámásztam, most úgy tûnik,hogy megy! :D

Cobra

Manu próbáld a 32.10-es drivert, bár én XP alaltt már nem használtam az MX-et, szóval csak Win98 alatt mûködik biztosan.
Hide and fear, Cobra Commander is here !