Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Moha

Két dologban kérném a véleményeteket:

Mission 1: Netezős-irodai PC egy ismerősnek, lehetőleg minél olcsóbban. Kaptam egy P2-466 gépet. Tehetek még bele ramot és pakolhatok rá egy lecsupaszított rendszert és akkor működhet, vagy:
Új konfig

Mission 2: Barátnőnek használható általános célú gép (filmnézés, office, netezés, játék max pár flashes apróság). Egy mATX-es Intel ház+táp van, azt akarom felhasználni. Ár természetesen itt is minél olcsóbb (bár itt bevállalok egy kis saját kiegészítést :) )
Kérdés: Melyik konfig érdemesebb? (ház nem játszik, de csak így tudtam listát csinálni)
AMD konfig
Intel konfig

Egyáltalán érdemes-e még 775-ös lapot venni, vagy felejtős? Ill. vajon a két proci közül melyik lehet erősebb?

Minden más javaslatot is szívesen veszek.


Selmo

P2? Felejtsd el, egy flash megöli.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2011-04-23, 20:42:59
P2? Felejtsd el, egy flash megöli.
+1
már az ötlet is abszurdnak tűnik számomra.
P4-es gépen is épphogy élvezhető a netezés. több füles/ablakos böngészésnél már szenvedős, hd videók szintén...

Cobra

Igazából már a Sempronra is azt modnanám, hogy kevés, egy alap 2 magos nem ártana inkább. 2Gb ram is jól jön, az a +2-3e Ft nem tétel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Acchan

A tv2.hu műsortárából hogy lehet letölteni vidiket?

Member

http://www.google.hu/search?hl=hu&source=hp&biw=1024&bih=615&q=flash+downloader&aq=1&aqi=g10&aql=&oq=flash+downl
Kezdj el próbálkozni. :D Az online letöltőoldalak sajna csak a nagyobb portálokra vannak rágerjedve.

kikuchiyo

A kiválasztott videó lapjának megnézed a forrását (Ctrl-U firefoxban), rákeresel a forrásban arra, hogy ".mp4", és a talált fájlnevet kimásolod.
Aztán parancssorba beírod, hogy "mplayer ", beilleszted az előbb kimásolt fájlnevet, majd hozzáfűzöd, hogy " -dumpstream".
Ekkor az mplayer az aktuális könyvtárban lévő stream.dump fájlba kihányja a videót. A fájlt utána át lehet nevezni.

Failure is the default option

Member

Nem akarom Achan-t lebecsülni, de nem éppen informatikus alkat. :__devil: Persze annál nagyobb dicsőség, ha a próbát kiállja.

Makos


Acchan


Ramiz

Egy ilyen jellegű galériából hogy lehet minden képet letölteni? Illetve igazából ebből. :D (Vigyázat, NSFW!)
http://4lols.com/gallery/v/Steamy/

A legegyszerűbb Firefox plugin is elég lenne, de nem találtam jót. Úgy emlékeztem, hogy a DownThemAll! megcsinálja ezt, de vagy képet, vagy hiperhivatkozást kezel, itt pedig a képek thumbnail-ek, a hiperhivatkozások meg html-ek, nekem pedig a hiperhivatkozásokon megtalálható nagy felbontású képek kellenének.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Te nem úgy vagy vele, hogy egyszer csitt-csatt, aztán törlöd?

NLZ

#13692
Az úgy nem járja, hogy egyesével?

Esetleg valami ilyesmi programmal:
http://www.httrack.com/
http://www.metaproducts.com/OE.html

Csak jól be kell állítani, hogy minnél kevesebb felesleget szedjen le.
[reserved]

kikuchiyo

Az is elég, hogy
wget -r -l 1 -A.jpg http://4lols.com/gallery/v/Steamy/4GIFsDotCom01.jpg.html

Szépen végigmegy a next linkeken és leszedi a képeket. Sajnos nem egy kupacba, hanem mindet külön könyvtárba, de onnan már relatíve egyszerű összemásolgatni (vagy egyes képnézegetők megeszik úgy is).
Failure is the default option

NLZ

Biztos? Windózos wget-tel próbálom, de csak az első képet szedi le.
[reserved]

kikuchiyo

Lehet, hogy elnéztem, és nem kell a -l 1.
Failure is the default option

NLZ

Na így már megy (bár nem vártam ki a végét). Csak így benne vannak a kisképek is. De ez már könnyen leszűrhető, mert a "-2" -re végződő könyvtárak tartalmazzák a kisképeket, a "-1" pedig a normált.
[reserved]

chilip

nos a gépen behalt
[spoiler]R.I.P.[/spoiler]
el se akar indulni, sztem alaplap lesz

NODE! régóta tervezek gépújítást így most lehet elérkezett a várva várt időm! alaplap + proci + vidkari kombót szeretnék beújítani 100-110e -ért nagyából (felső határ). hozzáértő emberektől javaslatokat elfogadok ^^

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2011-04-26, 13:15:08
nos a gépen behalt

Biztos, hogy teljesen? Lehet, hogy még helyrehozható. Attól még
cserélhetsz, de jól jöhet még tartalék-gépnek, vagy akár eladni és
az ebből befolyó pénzt felhasználni az újhoz.

Quote from: chilip on 2011-04-26, 13:15:08
alaplap + proci + vidkari kombót szeretnék beújítani 100-110e -ért nagyából (felső határ).

Hmm és milyen tudás-szintet vársz el tőle, milyen típusú játékokat milyen
felbontással és grafikával, használod-e pl. videó-átkódolásra, mennyire
legyen később is fejleszthető, mennyire vagy érzékeny hangra, fogyasztásra,
szeretnél-e később tuningolni, stb?

Első nekifutásra azt mondtanám, hogy i5-5x0 21-23k, hozzá H55 lap 15-18k,
2*2GB RAM 8k, 500GB egytányéros HDD 10k, ház 10k, minőségi 400W táp 10k,
és akkor még belefér egy 5770 vagy egy akciós 5850, ha sikerül elcsípni.

Cloud

Van most 5850 32ezer környékén, mindenképp arra érdemes rávetni magad.

chilip

#13700
van 2x 2 giga Kingstone RAM-om (sztem DDR2-es) meg egy 30k-s gépház monstrumom fémből és kurva nagy (+táp is jött vele) + majd 1 terra 2 vinyón szóval az se köll. nem új gépet szeretnék hanem azt a 3at cserélni már ha megoldható.

van kártyabeolvasó drive is rajta, az kap áramot szóval sztem táp még mindig fasza benne csak nem indul el a gép :P BIOS se.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-04-26, 19:42:03

Hmm és milyen tudás-szintet vársz el tőle, milyen típusú játékokat milyen
felbontással és grafikával, használod-e pl. videó-átkódolásra, mennyire
legyen később is fejleszthető, mennyire vagy érzékeny hangra, fogyasztásra,
szeretnél-e később tuningolni, stb?

Első nekifutásra azt mondtanám, hogy i5-5x0 21-23k, hozzá H55 lap 15-18k,
2*2GB RAM 8k, 500GB egytányéros HDD 10k, ház 10k, minőségi 400W táp 10k,
és akkor még belefér egy 5770 vagy egy akciós 5850, ha sikerül elcsípni.

videót nem szoktam átkódolni csak nagyritkán, ne üvöltsön, azért ne zabálja az áramot de annyira nem érdekel a fogyasztás csak ha drasztikusan nő. fejleszthetőség most nem izgat, sztem később egész gépet cserélek majd.

tudás szint meg: ami most van egy dual core ~2.66 Ghz -es proci + 8800 GT + 4 giga RAM kombó volt és ezzel még futottak a mai játékok simán elfogadható szinten (élsimítás ki + 1024x768-on a kis 17 colos monitoromon full textúra és közepes effektbeállítások) de pl haverom már 82k-ért komplett gépet vett és jobb az övé mint az enyim (mondjuk az nem nehéz lévén jó öreg a gépem)

szóval így ez lenne, holnap viszem apám testvéréhez a gépet, ő szokott gépösszeszerelésekkel is foglalkozni meg jobban vágja nálam csak jó lenne ha valami képem is lenne a dologról mert nagyon nem követem már évek óta épp mi a jó, mit lenne érdemes venni stb. meg azért legyen valami elképzelésem mikor odamegyek.

Cobra

Intel vonalon i5+H55 ahogy előbb írták, AMD vonalon meg AthlonII X4+870-es chipsetes lap, lehetőleg olyan, amire ráírták, hogy am3+ ready.  Ramból mindkettőhöz DDR3 kell. Videókártya 5850/6850/5770 (ebben a sorrendben).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Vagy ha mindenáron ragaszkodsz ahhoz a ddr2 ramhoz, akkor vehetsz egy am2+-os lapot is az athlonII mellé, de nem ajánlott. Köv alaplaphoz már úgyis kelleni fog ddr3, de addigra meg tuti felmennek a ram árak megint.
[reserved]

chilip


Cloud

775-be amúgy sem érdemes szerintem beinvesztálni.


Ha olcsóbban akarsz kijönni akkor egy időre elég lehet az ami nekem van. i3-540 mellé egy H55-ös lap, meg 4giga kingston ram.

chilip

#13705
elnéztem ezeknek a "szörnyetegeknek" új táp is kell majd, mert az enyim kicsi lesz alájuk :( akkor hát.... csak a ház marad meg  :comp:


ed.: tápot milyet ajánlotok ami viszi ezeket is csak ne zabálja az áramot

ed.2.: most jut eszembe a DVD író is elromlott (2 hónapja :D azért nem jutott eszembe, olvasni még tud a kicsike) szóval abból is kéne egy occó de azért megbízható

NLZ

Tápra csak az itt felsoroltakat tudom ajánlani:
http://logout.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_1-50.html
Ha nem akarod, nem kell az egész első hozzászólást végignézned, csak szemezgetni a neked hozzáférhető tápok közül a felsorolásból.
Érdemes azért vmi 500-as körülit venni, hogy ne legyen belőle később se gond. Lehet kisebb is, konkrétan a rendszeredre méretezve, csak a lényeg, hogy a névleges teljesítmény 85-90%-a alatt legyél legalább, akkor jó a hatásfok.

Ám én elgondolkoznék azon, hogy ne legyen-e legalább 8 giga ram. Bár ha minden fillér számít, akkor ráér ez később is, inkább legyen meg most egy valami hd5850 szint.
[reserved]

chilip

#13707
megvan a konfig  :lazza:

Intel Core i5 2500K            47488
ASUS P8H67 Rev 3.0          30406
ASUS 6850 16B DDR5        41414
Seagate 1 terrás SATA3      12550
valami 4 giga RAM :D         14375
                                       ---------
                                       146233

szóval.... túlköltekeztem  ^^" szüleim gépe sokkal szarabb mint a mostani enyim szóval a hiányzó összeg csere alapon onnan jön majd  ^^" remélhetőleg... tárgyalások folynak még az ügyben :D

Cloud

Proci mehet fel kapásból majd 4700mhz-re. :D  :whoah:


Jó gépnek tűnik amúgy.  :jee:

Fazék

#13709
eh. most jut eszembe, apámnak össze kéne raknom egy gépet otthonra.

böngészésre, stb egyszerű irodai használatszerűségre kell.
sztem monitorral együtt 60k-nál többet nem lenne hajlandó rá költeni. (persze leginkább tippre egy fabatkát sem költene rá, de ennyi kiadásra talán még rá tudom kényszeríteni észérvekkel)
szinte 0 használható alkatrészem van, amin spórolni lehetne.

erről az árlistáról a C2D-s konfig-ok közül ti melyiket vennétek?
(nettó árak számítanak és lehet hogy még abból is tudok faragni)
oprdsz ilyesmi nem fontos legális, otthonra lesz és úgyis xp kerül rá, hogy apunak ne legyen különösebb gondja a kezelésével.

elgondolkodtam rajta, hogy esetleg rásózom az én gépem egy részét, és veszek magamnak egy új alaplapot, procit, memóriát de aztán belenéztem a tárcámba és szembesültem a keserű valósággal...

mert gépházat + tápot mindenképpen kéne venni pluszba, illetve dvd-írót is, monitort is...

illetve nem tudom... ti mit tennétek? max 60k nettóm lenne a fenti 60k mellé és ennyi pénzből kéne megoldani, hogy két gép legyen végül és ne feledkezzünk meg róla, hogy egy minimum 19"-os monitor is bele kell férjen az árba...
mostani gépem:

Gigabyte GA-P35DS3
C2D E6750
4x1GB DDR2 RAM
Corsair 450 VX táp - ez úgy érzem még jó ideig elég lehet nekem, 2 videókártyás rendszerem sztem soha nem lesz
Leadtek 8800 GTS 512 MB - van mellé egy 8600GT 256MB-os kártyám, amit csak tartaléknak vettem, szóval ezt végülis el lehet "spórolni", mehetne apám gépébe, és később (vagy akár most túladva rajta (15-20k-ért?) és) lecserélni csak a 8800GTS-t a saját gépből...
Chieftec BH02B ház - ezt szeretném megtartani
vmilyen dvd író
6db vinyó

apámat gépzúgás ilyesmi nem különösebben zavarja, szóval nem kéne rágyúrni feltétlenül a halk alkatrészekre, és elég lenne bele rendszervinyónak egy alap párszáz GB-os vinyó 10k alatti áron.

amennyiben így költenék 120k-t (60-at saját zsebből) az új gépre, célom az lenne vele, hogy 3 évig megint ne nagyon kelljen rá költeni. ezt a konfigot azt hiszem vmikor 2007 év végén vettem és máig hibátlanul elégségesnek bizonyult.