Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ezt most hirtelen nem tudom, de úgy emlékszem, nem.
Failure is the default option

NLZ

És nincs rajta villogó led, vagy akármi?
Ha van valami visszajelzés, akkor service manualban meg lehet nézni, hogy az mit is jelent.
[reserved]

kikuchiyo

A kijelzés is elvileg normális.

Elég ritkán használjuk, így lehet, hogy beszáradt a tinta a nyomtatófejbe. De egyrészt nem merem kiszerelni, mert biztos tönkretenném a tisztítási kísérlettel, másrészt nem is biztos, hogy érdemes, ha az elektronikájának van valami baja.
Failure is the default option

Cloud

Muszáj lesz megnézetni akkor hozzáértővel.

Cobra

Vizes papírzsebkendő csodákra képes :) Elég kicsit rárakni a patron fúvókáját, ha be be van száradva, akkor fél perc múlva már jönnie kell belőle a tintának. Ha meg rögtön tintás lesz, akkor nem a patronnal van gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#14795
Olyan problémám lenne, hogy vagy egy DELL asztali sz.gép és RAID van rajta, és Intel Matrix Storage Maneger/Console program. Nem igazán értek a dologhoz, szeretném kikapcsolni ezt az opciót, ennek utána is néztem, azt megoldanám, de láttam hogy minden adat elveszik, meg nem árt új WIN se, de ez még nem is lenne baj, 3 GB-t kéne kimentem mindössze, viszont az a gond ahogy betölt a WIN, és egyből elindul ez a "data protection" nevezetű vacak (2 ilyen henger villog az óra mellet a sarokba) és ekkor használhatatlan lesz a sz.gép, ha nem is fagy meg x idő után akkor megvárhatatlan időt ír erre a 3GB kimásolására is. Állítólag ez 2db 250 GB hdd-nél órákig is eltarthat míg befejezi ezt a restore vackot , és a gond az hogy nem nálam van a gép hanem a főnökömnél, és szűkösek a időkorlátjaim. Valamit ötlet esetleg van, hogy hogyan lehetne áthidalni ezt a problémát?

Moha

Sajna az az ellenörzés tényleg sokáig tart, de nem szabadna hogy megakassza a gépet. Nálunk két szerveren is ilyen van, volt már, hogy egyik HDD kiesett a raidből és órákig ment a restore, de a szerver továbbra is ment. Ott valami más probléma is lesz.
Most arra már nem emléxem, hogy fel lehet-e függeszteni a restore-t.

Soldier

értem, hát valami ilyen felfüggesztést keresek, de eddig nem sok sikerrel. Bár akkor nem értem miért lesz ennyire lassú az egész, mert olyan szintű lesz hogyha nyitok egy total commandert, az is legalább 2 perc, míg egyáltalán betölti az ablakot, akarom mondani elkezdi betölteni, ha isten adja másolni szeretnék egy külső HDDre, az meg már teljesen veszett ügy. Áramszünet után jött elő ez a probléma, előtte príma sebességgel ment, az a restore jel sem volt előtte kint soha.. azaz ha volt is pár perc alatt eltűnt (állítólag)..

Flaser

Quote from: Soldier on 2012-02-22, 11:57:48
értem, hát valami ilyen felfüggesztést keresek, de eddig nem sok sikerrel. Bár akkor nem értem miért lesz ennyire lassú az egész, mert olyan szintű lesz hogyha nyitok egy total commandert, az is legalább 2 perc, míg egyáltalán betölti az ablakot, akarom mondani elkezdi betölteni, ha isten adja másolni szeretnék egy külső HDDre, az meg már teljesen veszett ügy. Áramszünet után jött elő ez a probléma, előtte príma sebességgel ment, az a restore jel sem volt előtte kint soha.. azaz ha volt is pár perc alatt eltűnt (állítólag)..

Azért az baromira nem mindegy, hogy RAID 1 vagy 5. Mivel 2 db lemezről beszélsz ez RAID 0 vagy RAID 1 lehet... de vállalati környezetben csak nem voltak olyan állatok, hogy RAID 0-t használjanak.

Egyébként az egész azért ilyen veszett lassú, mert gondolom szar firmware-es, vagy szoftveres RAID megoldásról van szó, s az bizony eszi a processzor időt.

Namármost, RAID 1 esetén, lehet, hogy szerencséd van, mert egyes RAID controllerek úgy formázzák meg a lemezt, hogy sima PATA/SATA vezérlő is tudja kezelni őket, csak a lemez elején lévő (X MByte) területet látják majd formázatlannak...  A legszerencsésebb, az ha ezt egy másik gépen próbálok ki.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Intel Matrix storage az sajnos a firmware-es (fake) RAID. És olyan formátumot használ, amit simán SATA vezérlőn nem látsz.
Nekünk mondjuk RAID10 van 4db HDD-vel, egy erős és nem leterhelt szerveren, azon nem éreztem lassulást mikor az egyik HDD kiesett és vissza kellett sync-elni.

Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2012-02-22, 09:40:33
láttam hogy minden adat elveszik, meg nem árt új WIN se, de ez még nem is lenne baj, 3 GB-t kéne kimentem mindössze, viszont az a gond ahogy betölt a WIN, és egyből elindul ez a "data protection" nevezetű vacak (2 ilyen henger villog az óra mellet a sarokba) és ekkor használhatatlan lesz a sz.gép

hiren's boot cd-re, és arról bootolva, látod a lemez tartalmát?

intel matrix storage manager a biosban, vagy külön lemezen (arról bootolva)?

Fazék

esetleg tudtok ajánlani vmi megbízható, működő, a gép teljes tevékenyéségét figyelő keylogger programot?

lazarus böngésző kiegészítőn kívül még sosem használtam ilyesmit.
találtam egy párat, de fogalmam sincs melyiket merjem ajánlani ismerősnek.
említette, hogy szeretné, ha egérkattintásokat is rögzítené és időnkénti screenshot-ot is csinálna, de úgy vettem észre, hogy ingyenes programokban ilyesmi kizárt, pénzes programokért meg persze nem fizetne, keylogger programból tört verziót letölteni meg igazán bátor dolognak vélném :haha:

TurboK

Perfect Keyloggert már használtam (illetve használtattak velem melóhelyen), csinál képet, rögzít szöveget, tud emailben vagy ftpn is küldeni cuccokat. Nem ingyenes.
Antivirus viszont automatikusan kilő minden ilyen programot. Kivéve ha fehérlistázod... de akkor meg az antivirus beállitásból látni lehet, hogy megy ilyen progi a gépen.

Illetve ha faszagyerek akarsz lenni akkor van ilyen is:
http://www.keelog.com/usb_hardware_keylogger.html

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cheesy

Quote from: Fazék on 2012-02-24, 00:01:03
esetleg tudtok ajánlani vmi megbízható, működő, a gép teljes tevékenyéségét figyelő keylogger programot?

lazarus böngésző kiegészítőn kívül még sosem használtam ilyesmit.
találtam egy párat, de fogalmam sincs melyiket merjem ajánlani ismerősnek.
említette, hogy szeretné, ha egérkattintásokat is rögzítené és időnkénti screenshot-ot is csinálna, de úgy vettem észre, hogy ingyenes programokban ilyesmi kizárt, pénzes programokért meg persze nem fizetne, keylogger programból tört verziót letölteni meg igazán bátor dolognak vélném :haha:
Érdekes, nekem is meg kellett oldanom egy ilyen szívességet. Egy kis Minix netbookot kellett megfigyeltté tenni :)
Ardamax Keyloggerre esett a választás.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cheesy on 2012-02-25, 14:23:52
Quote from: Fazék on 2012-02-24, 00:01:03
esetleg tudtok ajánlani vmi megbízható, működő, a gép teljes tevékenyéségét figyelő keylogger programot?
Érdekes, nekem is meg kellett oldanom egy ilyen szívességet.

Dívik a paranoia?
Én elhajtanám az illetőt, mivel ez sztem már a bűncselekmény kategória.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-25, 15:20:12
Quote from: Cheesy on 2012-02-25, 14:23:52
Quote from: Fazék on 2012-02-24, 00:01:03
esetleg tudtok ajánlani vmi megbízható, működő, a gép teljes tevékenyéségét figyelő keylogger programot?
Érdekes, nekem is meg kellett oldanom egy ilyen szívességet.

Dívik a paranoia?
Én elhajtanám az illetőt, mivel ez sztem már a bűncselekmény kategória.
áá másik fórumon már lezajlott ez a beszélgetés.

akkor mondjuk képzeld el, hogy alkalmazott lop tőled (üzletet, projekteket), csak az erős gyanúd van meg, szembesítetted ezzel a gyanúval, letagadta, kirúgni nem rúghatod, mert komoly pénzedbe kerülne.
én egy ilyen esetben pl teljesen elfogadhatónak érzem az alkalmazott megfigyelését ilyen és hasonló módszerekkel.
persze ha kiderül, hogy nem lopott, és lebuksz vele, akkor nagyon nagy szopás lehet belőle, de úgy vettem ki az ismerős szavaiból, hogy erősen megalapozott a gyanújuk, csak éppen egyszer tetten akarják érni, hogy úgy váljanak meg tőle.

de végül szerencsére nem kellett belefolynom különösebben, megkért vmi más ismerőst is, és az hamarabb állt elő program ötlettel.
a használatát meg az ő lelkiismeretükre bízom. nagyon remélem, hogy sosem kerülök hasonló dilemmába

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-02-25, 15:24:30


Ez még érthető, sőt, néhol talán alá is iratnak olyan nyilatkozatokat az
alkalmazottakkal, hogy gépükbe, levelezésükbe belenézhetnek.

Viszont én inkább Cheesy-ére írtam, egy minix netbook nem munkaeszköz
szokott lenni, hanem privát gép, így ott jobban hunyorgok.

TurboK

#14807
Én úgy tudom hogy az elektronikus megfigyelés munkahelyen csak akkor szabályos, ha a megfigyelt alkalmazott tud róla és írásban adta rá engedélyét (gyk. benne van a munkaszerződésben).

De nem kizárt hogy rosszul tudom.

Meg ugye, Magyarország, szabályos munkaadó, stb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#14808
Quote from: TurboK on 2012-02-25, 15:35:48
Én úgy tudom hogy az elektronikus megfigyelés munkahelyen csak akkor szabályos, ha a megfigyelt alkalmazott tud róla és írásban adta rá engedélyét (gyk. benne van a munkaszerződésben).

De nem kizárt hogy rosszul tudom.
nem ez tényleg így van. de ha mondjuk nincs is benne a munkaszerződésében, esetünkben vszleg úgy oldják majd meg, hogy a lebuktatásnál megpróbálják elkerülni a megfigyelés bizonyítékként való fölhasználását :)
de még ha esetleg erről tudomást is szerez a lebuktatott alkalmazott, akkor is ott van, hogy ha valaki feketén ad el, adómentesen árut, megkerülve a munkaadóját, és ez bizonyítást nyer, de megússza annyival, hogy közös megegyezéssel repül a cégtől, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy lesz annyira hülye, hogy nekimegy a munkaadójának, mert az meg cserébe illegálisan megfigyelte :D

Cheesy

#14809
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-25, 15:31:29
Quote from: Fazék on 2012-02-25, 15:24:30


Ez még érthető, sőt, néhol talán alá is iratnak olyan nyilatkozatokat az
alkalmazottakkal, hogy gépükbe, levelezésükbe belenézhetnek.

Viszont én inkább Cheesy-ére írtam, egy minix netbook nem munkaeszköz
szokott lenni, hanem privát gép, így ott jobban hunyorgok.
Úgy adtam neki oda, hogy remélem keveset és nem sokáig kell használnia ezt a módszert. Mert azért belegondoltam én rendesen milyen dolog lenne ha az én irányomba történne egy ilyen megfigyelés.
Jól mondjátok, a megfigyelt alkalmazottnak tudnia kell róla, hogy megfigyelik. Bármikor bejelentheti a főnök, hogy akkor mostantól log van.
[spoiler]
Másnap derült ki, hogy engem még ráadásul meg is vesztegettek!
[/spoiler]

Mondjuk nem kérdeztem, hogy mire kell és kit-mit, de gyanítottam hogy itt nő van a háttérben... a féltékenység sok mindenre ráveheti az embert.

Fazék

Quote- ASUS P5K-E alaplap
- Intel duo E6420, 2133 MHZ
- Saphire Vapor-X ATI HD5750 1 GB
- Memória 4 GB DDR2-800 mhz

ápgréjdelni kéne

azt hiszem 19"-os monitor van mellé. szóval 1366x768-as a max felbontás jelenleg.

mondjuk Battlefield 3 menjen rajta frankón.
elsősorban alaplap+cpu+memória cserére gondolt.
elég lehet?
szokásosan vmi ár/teljesítmény hatékonyságot szem előtt tartva kérném segítségetek, hogy aztán újabb 3 évig el lehessen lenni a géppel :)
köszönöm előre is a tippeket!

Cobra

Inteltől valami i5 és 8Gb ram, AMD-től egy 955-960BE vagy A6 és 8gb ram.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Mai "mi a szar van már ezzel a szarral" rovatunkban: Firefox.

Egyik napról a másikra elfelejtette, hogy kell a legutóbb megnyitott füleket kilépéskor elmenteni és indításkor újra betölteni.
A másik baja, hogy a flash plugin is hirtelen megszűnt működni (legalábbis néhány helyen).

Firefox 10.0.2, [spoiler]Ubuntu 10.04 64 bit[/spoiler]
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-02-28, 10:24:15
ápgréjdelni kéne

Mennyi a keret?
BF3-hoz sztem elég ugyanabba a lapba, ramhoz, egy C2Q valamivel
magasabb órajellel. Pl. Q6600, 25k
5750 DDR3 vagy GDDR5? Ha előbbi, akkor gyengus, utóbbi is harmatos.

Ha nagy a keret, akkor lehet lapot, procit, ramot, vga-t cserélni.

Puru²

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-28, 21:05:01
Mai "mi a szar van már ezzel a szarral" rovatunkban: Firefox.

Egyik napról a másikra elfelejtette, hogy kell a legutóbb megnyitott füleket kilépéskor elmenteni és indításkor újra betölteni.
A másik baja, hogy a flash plugin is hirtelen megszűnt működni (legalábbis néhány helyen).

Firefox 10.0.2, [spoiler]Ubuntu 10.04 64 bit[/spoiler]
Adobe leállította a linuxos flash fejlesztését ha mindenáron kell akkor használj Chromiumot. link

NLZ

Quote from: Puru² on 2012-02-29, 00:24:23
Quote from: kikuchiyo on 2012-02-28, 21:05:01
Mai "mi a szar van már ezzel a szarral" rovatunkban: Firefox.

Egyik napról a másikra elfelejtette, hogy kell a legutóbb megnyitott füleket kilépéskor elmenteni és indításkor újra betölteni.
A másik baja, hogy a flash plugin is hirtelen megszűnt működni (legalábbis néhány helyen).

Firefox 10.0.2, [spoiler]Ubuntu 10.04 64 bit[/spoiler]
Adobe leállította a linuxos flash fejlesztését ha mindenáron kell akkor használj Chromiumot. link
Nem értem, mit szerencsétlenkednek a flash lépésenkénti kivonásával. Menjen az egész a kukába, azt jóvan.
[reserved]

Soldier

Quote from: Flaser on 2012-02-23, 12:18:20
Quote from: Moha on 2012-02-23, 15:34:22
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-23, 21:26:36

így utólag is köszi a segítséget. Sikerült közben valahogy áthidalni a problémát. Kicsit meg szenvedtem vele, míg összejött, igen azt hiszem RAID 1 volt, annyi volt hogy az egyik HDD rá volt "tükrözve" a másikra ahogy láttam, akkor azt kitöröltem, valamiket állítgattam BIOSba, viszont, ha a RAID modot kikapcsoltam a gép nem volt hajlandó bootolni.//ez azért volt baj mert közbe behalt a olvasó, rendszert így nem tudtam telepíteni.. //  Szóval most bekapcsolva hagytam, megszüntetve ezt a tükrözés dolgot, így az a lassúság/adatmentés is megszűnt. Aztán letöröltem Winből amit tudtam. Most, úgy ahogy működik. Majd egyszer lesz vele valami.

White SeeD

Kis segítségre lenne szükségem. Most vettem Sansa clip + lejátszót 2gb-s micro sd-vel. A gondom az hogy nem látja az sd kártyát. illetve már odáig eljutottam, hogy felismerje, de 0 helyet mutat rajta formázás után is.
Megpróbáltam úgy, hogy kártyaolvasóval felraktam rá a számokat, de akkor a lejátszó üresnek látja a kártyát, noha a zenék ott vannak rajta és a kártyát is látja az info ablakban, látja hogy mennyi hely van rajta, de a zenelejátszóban továbbra is üres.
Próbáltam usb módot váltani rajta, akkor meg a zenelejátszó belső mem-en lévő dolgok nem látszanak, noha a helymeghatározás szerint tele, a könyvtárszerkezete üres.
Lényeg hogy bármit is tettem, noha a kártyát felismeri, de 0 hely van rajta és a zenelejátszóban üres az external usd card menü.

Mit kéne átállítanom/mit hogyan kéne formáznom hogy működjön a dolog?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Esetleg ha van kéznél, akkor egy másik SD kártyával kellene kipróbálni. Ha azt se látja, akkor hibás a lejátszó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Teljesen ugyan ez a problema jelenseg volt nekem. FAT16 Rendszerre formaztam es nekem utana mukodott. Probat talan mege'r