Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Másold le a belső memről a zenéket, válts USB módot és másold őket vissza. :D  Gondolom az alap MTP módban nem látszik az SD , ami helyett amúgy is érdemes az MSC módban tolni, ha csak simán rá akarod másolni zenefileokat és nem érdekelnek a mé
diavarázs funkcók.
Jah, és valaki azt írja a neten, hogy ha gép bekapcsolás előtt dugod rá MTP módban, akkor látszik az SD kártya is. :D
[reserved]

White SeeD

 :merci: a tippeket.
Végül csak összejött. MSC módban felajánlotta a fat16 formázási lehetőséget, így már látszik minden mindenhol.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

Még csak előzetesen gyűjtök véleményeket:
81-es "lapos tv"-t keresek, legyen 1080p-s, legyen szép a képe, nem árt, ha csuklóból visz usbről videókat és ne nagyon legyen 100k fölött.
Ötletek?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Esetleg konkrét modell, amivel van tapasztalat?  :D

Illetve nézegetek még füleseket is, máshol Sennheiser Rs120/Rs110-t ajánlottak a sub20k vezetéknélküli kategóriában. Vélemények?

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

ja. az RS120-at feltétlenül ajánlanám.
Quote from: Fazék on 2011-12-20, 17:23:49
Quote from: Darkstar on 2011-12-20, 16:48:28
Hopp, kimaradt, hogy igazából otthonra kéne.  :D

Vagy ott is ezt használod?
nope. alapvetően nem szeretem a fülbenyomós változatokat, de mivel nyáron rohadtul melegít a fejhallgató útközben, ezért végül ilyen mellett döntöttem, de otthon semmiképpen sem használnám.
otthon eddig egy Sennheiser RS-120-ast használtam, de azon túl, hogy kilóg az általad meghatározott keretből, még óva is intenélek tőle.

rühellem.

1. kényelmetlen, de marhára. kb fél óra használat után már fájt a fülem tőle, olyan vacakul nyomta
2. rádiós, tehát állítgatni kellett és vagy kellő hangja volt és egy kicsit volt vmi minimális zörej is a háttérben, vagy tűéles volt a hang, zörej nélkül, de halk volt. és ezt még a kertes övezetben produkálta. ahogy beköltöztem egy kicsit sűrűbben lakott övezetbe, ott még rosszabb tudott lenni az egyéb rádiós készülékek áthallása
3. és a vitathatatlanul legidegesítőbb, ami miatt kedvem lenne a megoldás kitalálóját lekötözni egy székhez, fején ezzel a fejhallgatóval és 5 percenkénti időzítéssel 1 jelkiadással napokig kínoznám, az az, hogy konkrétan, ha mondjuk számítógéphez használtad, és eltelt vagy 2-3 perc a legutolsó zene/hang/youtube videó/akármi óta, akkor magától kikapcsolt az adóegység, és ekkor szépen kurvahangosan nulla figyelmeztetéssel a füledbe nyom olyan statikus zörejt a fülhallgató, hogy kiugrasz a székedből... agyfaszt kaptam ettől a tulajdonságától.

mostanra meg is hibásodott a szar, nem képes felfogni, hogy folyamatosan kap jelet, az első jelvétel még megvan, jön folyamatosan a hang gond nélkül, azt hinné az ember, hogy minden faszán működik, elkezdi nézni a filmet, csak éppen az automatikus adókikapcsolás-számláló elindul és pár perc múlva süketítő statikus zajt nyom a füledbe, hogy megszűnt a jelforrás már régóta, szóval standby-ba rakta magát... idegességemben csak fölbasztam a polcra és azóta is csak azért vettem elő egyszer, mert elfelejtettem, hogy van ez a hibája és újból eljátszottam az egészet :)

Cobra

Nekem HDR 130-am ( 120 SRS-sel) van, de gyengébb, mint az elődje volt (talán HDR65? már nem emlékszem).
AKG nekem nem tetszett, eleve a műbőr párna már teszteléskor is kényelmetlennek tűnt, plusz valamivel nehezebb is volt, mint a Sennheiser.
Viszont ha az ár fontosabb a minőségnél, akkor alternatíva lehet pár kevésbé márkás darab is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Fazék on 2012-03-04, 08:31:05
ja. az RS120-at feltétlenül ajánlanám.
Sorry, előfordul, hogy elfelejtettem, hogy már kérdeztem valamit korábban. :) Akkor ezt a témát még jobban körül kell járni/kipróbálni. Van valami olyan márkabolt, ahol nem küldenek el a halál faszára, ha sokat próbálgatok?

QuoteViszont ha az ár fontosabb a minőségnél, akkor alternatíva lehet pár kevésbé márkás darab is.
Ennyire nem sarkítanám ki, de valóban nem akarok 30k-t költeni rá, főleg hogy ha tvt is veszek, az már eleve egy százas. Hiába fizetnek jól, attól még csak részmunkaidőben dolgozok. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

#14828
MM/Saturnban általában több típus is ki van rakva, azokat fel lehet próbálni. Mondjuk hangminőséget ott nem tudsz tesztelni.
Thomsonokat nézd meg még szerintem. Arra figyelj, hogy lehetőleg ne 433mhz-en menjen, hanem magasabb frekvencián az átvitel
(2,4Ghz-esek a legjobbak, de azok 30k-nál indulnak kevésbé márkásban), mert nálam még a 863Mhz-en is ha kikapcsol az adó,
akkor néha bejön sisteregve egy tv adó hangja :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Hali!

Egyik ismerősöm venne egy használt gépet (a mostani 9 éves helyett). Ajánlottak neki egy hasznát gépet és kérte, hogy mondjam meg, mennyit ér, mennyiért fogadja el.
- Asrock mATX 775-ös foglalatú AGP lap
- 3Ghz Celeron, rajta egy bazinagy borda, megszorult ventivel
- 2x1GB DDR-400
- 250GB Seagate + rackben egy 10GB Quantum
- NEC DVD-RW és LG CD-RW, floppy
- Gagyi ház, gagyi táp (Dana)
- VGA csak az integrált van rajta
Kipróbálni ki tudtam, tesztelni nem.

Én 20-25 ezret mondtam rá, kb. a 250-es HDD dobja csak meg az árát. Szerintetek mennyit ér?

Fazék

#14830
Quote from: Moha on 2012-03-08, 10:19:56
Hali!

Egyik ismerősöm venne egy használt gépet (a mostani 9 éves helyett). Ajánlottak neki egy hasznát gépet és kérte, hogy mondjam meg, mennyit ér, mennyiért fogadja el.
- Asrock mATX 775-ös foglalatú AGP lap
- 3Ghz Celeron, rajta egy bazinagy borda, megszorult ventivel
- 2x1GB DDR-400
- 250GB Seagate + rackben egy 10GB Quantum
- NEC DVD-RW és LG CD-RW, floppy
- Gagyi ház, gagyi táp (Dana)
- VGA csak az integrált van rajta
Kipróbálni ki tudtam, tesztelni nem.

Én 20-25 ezret mondtam rá, kb. a 250-es HDD dobja csak meg az árát. Szerintetek mennyit ér?
sztem max 12-14, de ennyit se adnék érte.
szerk: na jó, ha úgy vesszük, akkor a DDR ram-ot elég drágán lehet csak venni jelenleg, de tippre azért is, mert kutyának se kell.
szóval persze, ha megpróbálnád boltból használtat venni és belerakni ennyi ramot, meg nagyobb vinyót, akkor kerülhet 20-25e-be, de hogy annyit nem ér, az is tuti.

Cloud

15ezer nagyon max szerintem. A ram dob rajta valamicskét, de AGP-s lap, bitang régi már.

Cobra

A ram meg a 250-es HDD miatt azért én mondanék 20-at, persze csak ha hibátlan a hűtőn kívül a gép. Mondjuk hiába a 2Gb ram, a processzor igen karcsú lesz sebességben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-03-08, 12:39:36
A ram meg a 250-es HDD miatt azért én mondanék 20-at, persze csak ha hibátlan a hűtőn kívül a gép. Mondjuk hiába a 2Gb ram, a processzor igen karcsú lesz sebességben.
konkrétan használhatatlan.
még netezésre is harmatos, youtube-ra is csak 480p max.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2012-03-08, 10:19:56
hogy mondjam meg, mennyit ér, mennyiért fogadja el.

Szerintem ezt semennyiért, mert kicsivel többért már sokkal jobb gépet kapni.
Szorult venti, cerka, agp, ide, és hab a tortán, Dana táp... bottal se.
Kétmagos Core-alapú vagy Athlon procis gépek sem olyan drágák; DDR2 és
SATA lemezek nem csak gyorsabbak, de olcsóbbak is.

Használt brand gép (Dell, IBM, Fujitsu, hp)? Elég olcsón kapni azokat is, és
azért egy Dana-nál nem összevethető a komponensek minősége.

Cloud

"Használt brand gép (Dell, IBM, Fujitsu, hp)? Elég olcsón kapni azokat is, és
azért egy Dana-nál nem összevethető a komponensek minősége."


Netezésre ezek bőven jók, ilyet kellene vennie.

Tessék itt körülnézni:

http://www.pc-max.hu/

Használt brand gépeket adnak.

Flaser

Quote from: Moha on 2012-03-08, 10:19:56
Hali!

Egyik ismerősöm venne egy használt gépet (a mostani 9 éves helyett). Ajánlottak neki egy hasznát gépet és kérte, hogy mondjam meg, mennyit ér, mennyiért fogadja el.
- Asrock mATX 775-ös foglalatú AGP lap
- 3Ghz Celeron, rajta egy bazinagy borda, megszorult ventivel
- 2x1GB DDR-400
- 250GB Seagate + rackben egy 10GB Quantum
- NEC DVD-RW és LG CD-RW, floppy
- Gagyi ház, gagyi táp (Dana)
- VGA csak az integrált van rajta
Kipróbálni ki tudtam, tesztelni nem.

Én 20-25 ezret mondtam rá, kb. a 250-es HDD dobja csak meg az árát. Szerintetek mennyit ér?

Szinte semmit, mert annyi minden gáz van vele:
1. Kéne bele videokártya, ez alsó hangon 5-10k ha filmet is akar rajta nézni, netalán játszani.
2. Cerka... ez mit jelent?

Pont a Core 2/Dual Core széria volt az ahol a cerka és az "igazzy" Pentium gyakorlatilag folytonos spektrumot alkottak, hála a sok Dual Core 2 , Core 2 Due, stb. modellnek, olyannyira, hogy mindenki már inkább a gyári kódot (Pl. E5100, E5200, E6200, E8400 stb.) nézte mert avval többre mentél.

A lényeg: ha nincs benne legalább 2 MByte cache, akkor felejtős. Normális procit ebbe a foglalatba kapni 5k-ért is, de minek, ha az i3 ára se vészes?

3. RAM: Jelenleg még mindig baromi olcsó a DDR3... a DDR1, ill. 2 meg drága. El lehet lenni 1 GBye-tal is, csak minek?

4. Szar táp? Na, minimum azt cserélni kell, különben félő, hogy az egész elfüstöl. 5-10k minimum.

Szóval az egész hóbelevancra rá kéne költsön minimum még egy 20-ast. Már 40k-nál járunk. Ez már egy súlycsoport a barbone PC-kkel, ahol ugyanezt megkapja, de gyári garanciával, vadiúj alkatrészekkel... úgy, hogy a jövőben megeszi majd a DDR3-as memóriát, Core i5, i7 processzort, modern videokártyát.

Végszó: az egész felejtős. 20-30k-t egy olyan 775-ös gép ér meg, amiben van videokártya, elég ram, normális táp és legalább egy E5200 vagy rendes Core 2 processzor.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

#14837
Na, végül egy Samu EH5000 lett, mindjárt ki is próbálom.  :Kiraly:

Ed.: képzelődöm, vagy tényleg minden nem 1080p-s rip szarul néz ki egy 1080p-s tvn? Olyan elmosódittnak érződik. A rendes hd filmek meg borotvaélesek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2012-03-09, 02:04:39
Végszó: az egész felejtős.

A végszó jó (de hát ez nyilvánvaló, ezt Moha sem gondolta
komolyan, hogy ezért akár egy fillért is érdemes adni, UGYE?),
de a többi nem teljesen pontos.

775-ből sok, egymással nem kompatibilis generáció volt. Az AGP
utal arra, hogy ez egy 865G-s lap lehet, ami alapjáraton nem
fogad Core procit (kivéve az Asrocknak volt direkt egy ilyen lapjuk,
mert hát miért ne), a fesszab részleg miatt. Ebbe a jó öreg P4
mehet, ami zsákutca volt, magas órajel ellenére lassú, gyenge, és
sokat fogyaszt.

A gyári kóddal sem mentél sokra, mert pl. két 6300-as és 6400-as
is volt (eredeti első gen Conroe, majd végefelé már Wolfdale-magos
Pentium Dual-Core).
Ha olcsón kell, akkor az 1MB cache-es eredeti Allendale E2xx0-széria
és későbbi Celeron DC E1xx0-széria sem rossz, volt 2160-am, egész
jól ment, hozzá képest a 4magos, 8MB cache-es i5-750-re váltás
nem volt akkora ugrás, mint amit vártam.

DDR3 nagyon olcsó, de DDR2 sem drága, s használt brand gépekben
ezt fogja találni, nem rossz az sem. Ha nem játszik, 2GB elég.

Egy barebone-ban csak ház, lap, táp van -- tehát procit, ramot,
lemezt még venned kell. Ez a három alsó hangon is 25k -- már
50 (C2D)-65k (iX)-nál tartunk, igaz, legalább a gép fele új, garis.
Egy jó C2D-alapú procis, 2GB ramos használt brand gép 35-40k.

Fazék

Quote from: Darkstar on 2012-03-09, 20:45:09
Na, végül egy Samu EH5000 lett, mindjárt ki is próbálom.  :Kiraly:

Ed.: képzelődöm, vagy tényleg minden nem 1080p-s rip szarul néz ki egy 1080p-s tvn? Olyan elmosódittnak érződik. A rendes hd filmek meg borotvaélesek.
ez utóbbi mondatot nem teljesen értem. mit értesz "rendes hd film" alatt?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-03-10, 23:27:48
Quote from: Darkstar on 2012-03-09, 20:45:09
Ed.: képzelődöm, vagy tényleg minden nem 1080p-s rip szarul néz ki egy 1080p-s tvn? Olyan elmosódittnak érződik. A rendes hd filmek meg borotvaélesek.
ez utóbbi mondatot nem teljesen értem. mit értesz "rendes hd film" alatt?

Ahogy értelmezem, a natív fHD-t és a nem-fHD de fHD-vá felskálázott
anyagokat hasonlítja össze. Csak azt nem értem, hogy ezen miért lepődik
meg, mert még Capt. Obvioushoz is túl nyilvánvaló ez...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-10, 23:39:44
Quote from: Fazék on 2012-03-10, 23:27:48
Quote from: Darkstar on 2012-03-09, 20:45:09
Ed.: képzelődöm, vagy tényleg minden nem 1080p-s rip szarul néz ki egy 1080p-s tvn? Olyan elmosódittnak érződik. A rendes hd filmek meg borotvaélesek.
ez utóbbi mondatot nem teljesen értem. mit értesz "rendes hd film" alatt?

Ahogy értelmezem, a natív fHD-t és a nem-fHD de fHD-vá felskálázott
anyagokat hasonlítja össze. Csak azt nem értem, hogy ezen miért lepődik
meg, mert még Capt. Obvioushoz is túl nyilvánvaló ez...
pont ezért remélem, hogy nem ezt akarta írni.
én max olyat tudok beleolvasni a mondatba, hogy esetleg van bluray lejátszója, és az eredeti bluray minőséghez viszonyítja az 1080p-s rip-eket, és utóbbiak jócskán elmaradnak az eredetitől (de ebben az esetben is csak arra tudok gondolni, hogy szimplán vacak minőségűeket fog ki 1080p-s rip-ekből)

Flaser

#14842
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-10, 21:27:54
Quote from: Flaser on 2012-03-09, 02:04:39
Végszó: az egész felejtős.

A végszó jó (de hát ez nyilvánvaló, ezt Moha sem gondolta
komolyan, hogy ezért akár egy fillért is érdemes adni, UGYE?),
de a többi nem teljesen pontos.

Here KT taught us that experience is still the best teacher.

Kösz a kiigazítást!
Ki tudja, még jól jöhet, ha olcsón kell gépet szerezni vlk-nek. A barbone témát tény és való, hogy benéztem. A felhasználástól függően új gépként egy HP Proliant Microserver is szóba jöhet, de úgy érzem azt a témát már kiveséztük.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

Van olyan asztali médialejátszó, ami elviszi az 1080p-s Hi10P videókat?

In b4 hdmi kábel.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Acchan

Öcsinek kellene egy - idézem - "stabil videóvágó progi, amivel lehet gifet létrehozni és videókat konvertálni. Lehet programcsomag, vagy egy program. Vegas kizárt <nem tudta feltelepíteni>."

Mit tudtok ajánlani neki?

Cloud

Lenne egy kis gondom.

Viewsonic va1916w

Lenne egy ilyen monitorom. Játék közben egyre többször veszem észre, hogy mintha hullámozna fentről lefele vízszíntesen a kép. Viszont amint kilépek játékból abbamarad. Ez mitől lehet?

Cobra

Milyen videókártya, milyen kábellel van összekötve? Vsync be van kapcsolva?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

#14848
GTX465.

D-sub-os monitor csatija, egy dsub-dvi átalakítóval van összekötve a vga a monitorral.   v-sync-et nem használok, csak néha single játékoknál.

Cobra

D-subon jobbat ne várj. Valami valószínűleg bezavarja a jelet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !