Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Pf, átdugtam a monitor tápkábelét egy másik konnektorba, és megszűnt a hullámzás.  :comp:

.Attila

Powershell format-list parancsában meg lehet adni, hogy mit tekintsen elválasztónak?
Pl. ki akarom listázni a path környezeti változót ($env:path), ahol az elemek ;-vel vannak elválasztva. Önmagától nem veszi észre.

Moha

Egy gyors kérdésem volna azokhoz, akik jobban benne vannak:

Érdemes-e most Sandy Bridge alapú gépet összerakni, vagy várjam meg, míg bejönnek az Ivy Bridge-ek? Tehát: fog-e a közeljövőben (értsd: 8-10 hónap) akkorát esni a Sandy Bridge ára, hogy megérje várni?

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2012-03-28, 10:46:56


A megfelelő butított vonalak már most is elég olcsóak (G630 15k), de
teljesítményük így is bitang. Esni már nem nagyon fog, mivel az Ivy
már rég kész, de hogy a Sandy készleteket még kiürítsék, az Intel
direkt késlelteti az Ivyt.
Ha viszont négymagost akarsz, avval talán érdemes megvárni, de az
nem az olcsó kategória továbbra sem.

Moha

Igazából én a Core i3 2100-at néztem. Azt hittem, a Pentium azért jóval gyengébb...
Szóval azt mondod, nem jelent sokat a HT meg a magasabb órajel és memória freki?

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2012-03-29, 21:27:39
hittem

inkább tesztet nézzél....
2100 drága. Akkor már inkább kicsivel többért 2300, ami négymagos

Moha

Most csak úgy septiben összedobtam egy gépet (csatolva). Vélemény?

Edit: memóriát természetesen elrontottam... 4GB-ot akarok venni és Kingmax-ot.

Cobra

#14857
Gigabyteról az utóbbi időben elég sok rosszat lehet olvasni, válassz mást inkább. A G6xx-ben van videóvezérlő, felesleges az NV210-es a gépbe.
A Corsair Nova-ról meg ennyit: http://www.notebookreview.com/shared/picture.asp?f=57523 És ez a 128Gb-os verzió, ami ugye gyorsabb.
és mégegy mod: alap gépbe bőven elég a 61-es chipset.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Moha:

10k a 8giga ram, nem érdemes kevesebbet venni.

Fazék

miért? mennyivel lesz drágább később? mire használja az általa leírt gépben azt a +4GB-ot?

Cloud

Most olcsók a ramok, ezért érdemes bespejzolni, még akkor is ha nincs rá szükség. Később jól jöhet, és senki nem tudja hogy mikor kezdenek emelkedni a ram árak.   HDD-kről sem hitte senki hogy egekben lesz az áruk, és mégis. Nézd meg, majdnem dupla áruk van azoknak is már. (sajnos)

Darkstar

OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB

Erről vélemény? 20k-ért egész emberinek tűnik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

#14862
Quote from: Moha on 2012-03-29, 23:15:43
Vélemény?

van.
egyre inkább kezdek csalódott lenni. hiába gondoltalak szakmabelinek,
nem nézel utána a dolgoknak, ami nagy hiba.

lap: h61 elég, olcsóbb. sztem giga most is elmegy még, vagy asrock.
vidkari: olyan ipari hulladékot minek? szinte a proci igp-je erősebb...
ssd: nova? teszt? agility 3 oda-vissza veri és olcsóbb, nem is kicsit...
s tápot még nem is választottál

Fazék: akkor lehet jó egyből a 8GB ram, ha a lapon csak 2 slot van
(több h61-es is ilyen), s akkor nem lehet 2*2-ről, csak cserével
bővíteni. Ram-drivenak jó, én erre a maradék elfekvőket is betettem
a gépembe, így van most benne 10GB.

Quote from: Darkstar on 2012-03-29, 23:57:31
OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB

Van, de teljesen még mindig nem volt időm beüzemelni, (mivel
nem normál lemeznek, hanem cache-ként akarnám használni,
csakhát olyan szoftver továbbra sem forog közkézen), de
eddigiek alapján cuki. n+1 teszt is van róla..

Cloud

DS:

Jó cuccos az az SSD.

Fazék

#14864
@KT
no igen, tápválasztás hiánya nekem is feltűnt, azt elfelejtettem írni

memória: 2 slot-os gyanú miatt 1 db 4 GB-osra gondoltam kezdésnek. kb pont feleannyi pénz, mint a 8GB-os, szóval ár arányok is rendben vannak.

@Cloud
igen, most jók az árak, de ha így állsz hozzá, akkor ennyi erővel ezer más dologból is be kéne nyakig vásárolni.
gondolom van egy kerete, az a 4GB is tippre alig lesz kihasználva általa, minek rákölteni még 5k-t, mikor _nem tudhatod_ hogy merre mozdulnak az árak. vinyó árak természeti katasztrófának köszönhetően szálltak el az egekbe, anélkül tovább csökkentek volna a szarér-hugyér árkategóriába. tippre fél év múlva normalizálódik a helyzet. (hacsak nem tartják fönn mesterségesen az árakat, hogy nyomják inkább az ssd megoldásokat, de nem igazán látom ebben a lépésben a logikát/hasznot)

Moha

Valszleg úgysem ez lesz a végleges verzió. Nem is 100%, hogy most lesz új, mert a mostani E7200 is kiszolgál még.

SSD-ből milyet javasoltok? Szeretnék egyet, lehet, hogy 40GB is elég, de totál nem tudom, milyet érdemes venni. Egyik haveromnak egy Intel van tőle is kérdeztem, csak annyit mondott, hogy A-Data nem jó.

Gigabyte konkrétan miért nem jó? Eddig nekem nem volt bajom a Gigabyte lapokkal (mostani is az), meg valahogy az Amibios nem a szívem csücske, ezeken meg Award van.

Asszem 4GB Ram egyelőre elég. Ha később úgy jön, akkor még pakolok bele (mostani gépemben 2GB van)

Játszani nem fogok, max régi játékokkal. Jó lenne akár az integrált VGA is, de ezen a lapon pl. nincs hozzá kivezetés, meg nem tudom (ennek majd utána nézek) Linux mennyire szereti a Sandy Bridge-ek integrált videóját.

H61-es chipsetet is néztem, de egyrészt azok többségében nincs PCI (nekem meg a TV-tuner kártya miatt kellene), másrészt jó lenne az USB3, mert én általában 4-5 évre veszek gépet és akkor már legyen felkészítve.

Darkstar

QuoteLinux mennyire szereti a Sandy Bridge-ek integrált videóját.

Tegyél rá emberi (read: w7) oprendszert.  :P

@KT: minek neked 60giga cache? Profi videóvágás?  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

#14867
Quote from: Fazék on 2012-03-30, 00:10:01
igen, most jók az árak, de ha így állsz hozzá, akkor ennyi ezer más dologból be kéne nyakig vásárolni.
gondolom van egy kerete, az a 4GB is tippre alig lesz kihasználva általa, minek rákölteni még 5k-t, mikor _nem tudhatod_ hogy merre mozdulnak az árak. vinyó árak természeti katasztrófának köszönhetően szálltak el az egekbe, anélkül tovább csökkentek volna a szarér-hugyér árkategóriába. tippre fél év múlva normalizálódik a helyzet. (hacsak nem tartják fönn mesterségesen az árakat, hogy nyomják inkább az ssd megoldásokat, de nem igazán látom ebben a lépésben a logikát/hasznot)

Márpedig így lesz, idén, de lehet, hogy egy évig sem fog még visszatérni a
helyzet a régibe. Ram egy ideje már lassan emelkedik - tavaly még 8.7k-ért
vettem a 8GB-ot, azóta sem láttam még annyiért. Valamint Ramnál egy jó
ideje mondják, hogy a tavalyi túltermeléshez hasonló alacsony árak nem
lesznek még sokáig, mivel abba néhány gyártó is tönkrement, s most már
gyártó és így kínálat is szűkebb, ami az árat emeli.

DS: 30 os, 30 cache -- minél nagyobb a cache (értelmes határokon belül),
annál ritkábban dobálja ki a fájlokat. Azért cache, mert így a játékok
gyakran használt fájljait is beteszi, s nem egy 2xxGB-os kell két vese
áráért, hogy os + games partíció is ráférjen.

Moha: annak a haverodnak a szavára se figyelj. Adata is csak matricáz,
nem gyárt, sokféle vezérlőt használnak, van nekik is szar jmicronuk, de
van sandforce is (ilyet matricáz corsair, ocz, de még intel is az 520-ban).
lapok: olyan is biztos van, nézz jobban körül...

Fazék

@KT
ez esetben mea culpa

Moha

Quote from: Darkstar on 2012-03-30, 00:13:41
QuoteLinux mennyire szereti a Sandy Bridge-ek integrált videóját.

Tegyél rá emberi (read: w7) oprendszert.  :P
Hehe... kösz, nem.

Quote from: Kuroi Tenshi
egyre inkább kezdek csalódott lenni. hiába gondoltalak szakmabelinek,
nem nézel utána a dolgoknak, ami nagy hiba.
Bocsánat... Mostanában nem követtem a hardverpiacot. Egyelőre csak tervezgetek, azért kérdezek itt. Utána fogok járni a dolgoknak, a mostani gépem előtt is 3 hétig teszteket bújtam és kutakodtam. Minél több infót akarok szerezni, mielőtt döntök, ennek egyik forrása ez a fórum, de nem szeretem ha hülyének néznek emiatt...
Mellesleg ismerek olyat a környezetemben, aki még ennyire sem jár utána a dolgoknak, pedig az is lenne a dolga...

Tápot meg azért nem választottam, mert remélem, hogy a mostani Corsair CX400 elviszi ezt is. Nem akarok megválni tőle, mert nagyon jól teszi a dolgát.

Cobra

A 7200-hoz nem lesz nagy előrelépés szerintem a G630. SSD-ből én jelenleg csak Samsungot vennék, hasonló árkategóriában nincs gyorsabb. Egyébként meg szerintem várd meg az Ivy Bridge-et (ha AMD-t nem akarsz), annak az integrált videóvezérlője elég barátinak tűnik az előzetes tesztek szerint. Egyébként meg az i3 HD3000-re is használható játékra, pár éves nem tűl GPU igényes játékok simán mennek a laptopon full grafikán.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

SSDből Samu 830-es jó választás, nekem bevált (120as).
[reserved]

Moha

Quote from: Cobra on 2012-03-30, 09:56:08
A 7200-hoz nem lesz nagy előrelépés szerintem a G630.
Éppenséggel az is szóba jöhet, hogy teszek még a gépbe 2GB ramot meg veszek egy SSD-t...

Cobra

Szerintem jobban járnál vele.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

MÁr az ssd miatt is gyorsabb lesz a rendszer mondjuk.

Darkstar

A most használt gépem a következő (nem röhögni):
ASRock ALiveXFire-eSATA2, AMD Athlon 64 X2 4400+, 3 giga DDR2 ram (4 volt, de valamiért meghülyült a lap, és nem hajlandó működni 4 modullal, míg szabadon keverve bármelyik hármat jó neki.)

Erről akarok egy kissebb fejlesztést csinálni, gondolkodtam egy G630 proci + valami normális lap (erre kéne javaslat, jó lenne legalább 4 memória slot meg talán usb 3) + 8 giga ram + a fentebb írt ocz SSD.

Retard kérdés: a g630 mekkora elölrelépés a mostani procihoz képest? Gondolom nagy.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2012-04-01, 02:11:36
Retard kérdés: a g630 mekkora elölrelépés a mostani procihoz képest? Gondolom nagy.

Eléggé érezhető :)
Feltéve, ha játékra használtad, és a proci fogott vissza.
Ha viszont csak normál mindennapos netezés, doksik, akkor kevésbé lesz
emiatt látványos, ott az SSD fog sokat dobni rajta.

A helyedben még egy kicsit várnék:
most az alaplapkínálatban amit kérsz, 20k fölött kezdődik, USB3 nélkül
viszont már 15k körül is meglenne. Ivy Bridge már itt van a sarkon, sok
új lap ugyan nem jön, mivel szokatlan módon a régi lapok nagyobb részével
is kompatibilis lesz, de amik jönnek, azok is picit lejjebb nyomják a már kinn
lévő lap és proci árakat.
A másik pedig a nyáron érkező Trinity az AMD-től, ugyan nyers proci-erőben
elmarad akár még az első gen Core i-től is, viszont a benne lévő igp a
jelenlegi alsó-középkategóriás vidkarikkal egy súlycsoport. Mivel a konfigban
nem említesz vidkarit, az alkalmi játékhoz talán jól jöhet majd ez is.

Darkstar

Videkari az egyelőre az elmegy kategória (Rad HD 4800), azt még nem akarok venni, úgyse játszom mostanában túl sokat.
De akkor lehet egyelőre megveszem az SSDt, a többivel meg kivárok kicsit.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

ssd árakra mi a jóslat? Tartják ezt a viszonylag stabil csökkenést? Csak mert akkor inkább még várok a vétellel egy fél évet

Puru²

Quote from: Fazék on 2012-04-01, 09:55:24
ssd árakra mi a jóslat? Tartják ezt a viszonylag stabil csökkenést? Csak mert akkor inkább még várok a vétellel egy fél évet
Jóslat az van!