Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Telepítettem egy rakás Windows-frissítést, és azóta egy csomó oldalra (google, yahoo, index) azt írja ki a Firefox, hogy nem megbízható a kapcsolat.
?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin


Cobra

Használj normális böngészőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2015-03-17, 20:53:53
Használj normális böngészőt.

:haha:
Lehet, hogy tényleg váltani fogok.

Selmo

Úgy döntöttem, ideje beruháznom egy SSD-re. Csak a rendszert fogom rápakolni, ami most 80 Giga alatt van, szóval nem hiszem, hogy a közeljövőben kinőnék egy 120-ast. Kinéztem ezt. Vélemény róla? esetleg megéri +2k-ért 128-ast venni, vagy inkább 30k-ért 256-ost?

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Ha jól láttam, teszteken nem nyújtott jó teljesítmény.
Samsung EVO 850? Az elég jó értékeléseket kapott, picit drágább mondjuk.
Az meg hogy mi éri meg neked, kell-e neked nagyobb, azt csak te tudhatod :)

Selmo

Nagyobb nem igazán kell jelenleg, de ha már beálltak az árak és nem bukok rajta nagyot, akkor megérné egy 256-os is. Csak nem tudom beálltak-e az árak vagy 1 év múlva feleennyiért megkapom.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Adott egy gps-450aa-101a táp, ez elbír egy SLI-s R7 265 rendszert? A két VGA elvileg 300W-ot eszik.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A 2VGA-t elbírja, csak mellé a processzort már nem :) Sajnos az az öreg táp 12v-on kb 350W-ot tud.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Konfig maradt, pedig mondtam, hogy az nvidia kártyák kevesebbet esznek. Szóval akkor kéne új táp, én hasraütésből ezt mondtam: http://www.argep.hu/product_1216368.html Ez jó, esetleg kisebb is elég, vagy nagyobb kell?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

#16301
Megbízható, de elég koros táp. Hasonló árban van XFX Pro 450W, ami már Gold minősítésű és Seasonic beles.
szerk: illetve a Pro még csak bronz, az XPS (TS, XTR) sorozat a gold minősítésű.
FSP Aurum is jó, csak alacsony terhelés mellett is viszonylag magas fordulaton megy a ventillátora, így nem túl halk.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

#16302
Köszi, a dupla VGA miatt, végülis ez lett: http://www.argep.hu/product_1216008.html

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Egyik ismerős kapott egy ilyet, szerintetek ez mi lehet? (bontatlan, nem akarja megbontani)

http://imgbin.org/images/24014.JPG

http://imgbin.org/images/24015.JPG

Worm Drive kizárva mert újraírható, MO disc talán? Bár állítólag ICL olyat nem gyártott. Gugli sem ismeri.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Lassan időszerű lesz gépet fejlesztenem, a belsejét továbbpasszolnám, valaki esetleg tudna mondnai rá egy árat, mit ér?
P5QEM-DO lap
E6500 CPU
4×2GB Geil Black Dragon DDR2/800

A tökéletesség unalmas.

chilip

ha komolyabban akarsz rákölteni (értsd 180-200k körül) érdemes lehet várni aug-szeptemberig, akkor jönnek ki a skylake procik és alaplapok

Selmo

Nem kell nekem erőmű, nem játszok én olyanokkal. Egyelőre egy i5-4440S procit néztem ki, hozzá meg valószínűleg egy ASUS Z97-K/USB3.1 lesz, esetleg egy MSI Z97 Guard-Pro, ha mégsem éri meg az USB3.1 a felárat. De remélem az újdonságok miatt ezeknek is lejebb megy az ára. :)

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A processzor meg az alaplap már nem sokat ér, a ramok, amik javítanak az értéken. A 2Gb-os modulok 4e Ft körül vannak Hardveraprón.
Megnéztem a processzort is, 2k-ért van 2 embernél is, szóval kb értéktelen a lappal együtt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Szerencsére ez nem Pest, akkor belövöm 25k-ra. Vannak ismerőseim, akiknél még mindig AGP-s alaplap muzsikál, ha 20-ért megveszik, már ingyen volt a RAM.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Az egyik e-mail címemre jött egy spam egy másik, ritkán használt címemről - de elég furcsa módon: a spamben feladóként az annál a postaládánál feladóként megadott név szerepel, viszont e-mail címként egy idegen (nem az enyém) cím szerepel. Gondolom a jelszavamat meg kellene változtatni, ezen kívül tudok-e még tenni valamit?

Leara

Bemásolom ide is, ki tudja, hol tudnak előbb segíteni :D. (Egyáltalán nem értek a számítógépekhez, a javításukhoz pláne nem, szóval előre is elnézést, ha valami hülyeséget írnék :DD):
A gondom a következő: van egy Asus N53S-es laptopom, amelyen Windows 7 fut... egyik napról a másikra meghalt rajta a touchpad (és egérrel sem működik). Próbáltam az fn+f9 kombót, de semmi. Tovább nehezíti a dolgomat, hogy bekapcsoláskor nem egyből a Windows kezd betölteni, hanem előbb az Asus Express Gate Cloud jön be, innen kell elindítanom a rendszert – szóval csökkentett módban csak ezután tudnám a Wint elindítani, de mivel egyáltalán nem reagál az egér/touchpad, így nem jutok egyről a kettőre.
(Nem tudom, hogy esetleg benyomhattam-e véletlenül valamit, de nem hiszem :/)
MAL

Flaser

Quote from: Leara on 2015-09-11, 21:48:57
Bemásolom ide is, ki tudja, hol tudnak előbb segíteni :D. (Egyáltalán nem értek a számítógépekhez, a javításukhoz pláne nem, szóval előre is elnézést, ha valami hülyeséget írnék :DD):
A gondom a következő: van egy Asus N53S-es laptopom, amelyen Windows 7 fut... egyik napról a másikra meghalt rajta a touchpad (és egérrel sem működik). Próbáltam az fn+f9 kombót, de semmi. Tovább nehezíti a dolgomat, hogy bekapcsoláskor nem egyből a Windows kezd betölteni, hanem előbb az Asus Express Gate Cloud jön be, innen kell elindítanom a rendszert – szóval csökkentett módban csak ezután tudnám a Wint elindítani, de mivel egyáltalán nem reagál az egér/touchpad, így nem jutok egyről a kettőre.
(Nem tudom, hogy esetleg benyomhattam-e véletlenül valamit, de nem hiszem :/)

Este van és az agyam se friss, de próbáltad BIOS-ban az Express Gate-et kikapcsolni? (Ha jól emlékszem egy-egy ASUS alaplap leírására ennek célja, hogy kvázi "azonnal" kapj egy OS-t amin lehet böngészni+pár apróság amíg a "rendes" OS tölt és kikapcsolható, opcionális dolog).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Leara

Quote from: Flaser on 2015-09-11, 23:03:08
Este van és az agyam se friss, de próbáltad BIOS-ban az Express Gate-et kikapcsolni? (Ha jól emlékszem egy-egy ASUS alaplap leírására ennek célja, hogy kvázi "azonnal" kapj egy OS-t amin lehet böngészni+pár apróság amíg a "rendes" OS tölt és kikapcsolható, opcionális dolog).
Igen, de nem találtam, valószínűleg elsiklottam felette. Időközben sikerült elindítanom a Windowst, mert véletlenül észrevettem, hogy amíg az Express Gate nem tölt be teljesen, addig működik... szóval gyorsan odavittem addig a kurzort az indítógombhoz és onnan már csak a gyorsaságon múlott :D. Windowsban egyébként nincs semmi baja a touchpadnek, driver hibát sem találtam, szóval a Gate-tel lehetett valami (remélhetőleg pillanatnyi) gebasz... majd meglátom, hogy holnap is eljátssza-e. De köszi a választ  :jee:
(Örülnék, ha nem lenne baja, mert néha a céges gépem bemondja az unalmast és olyankor legalább itt van a sajátom vésztartaléknak melózni.)
MAL

Darkstar

Keresek vállalható áron W8.1/10 táblát.
Két dolog kell: flash support és SIM foglalat.
Egyetlen dologra tervezem használni, hogy tudjak menet közben is néha rápillantani a kancolle-re és ehhez ne az otthoni gépre kelljen mindig kapcsolódni. Maga a játék flash alapú viszont egy .NET framework alapú megjelenítőt használnék.
:merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2015-09-23, 02:17:34
Keresek vállalható áron W8.1/10 táblát.
Két dolog kell: flash support és SIM foglalat.
Egyetlen dologra tervezem használni, hogy tudjak menet közben is néha rápillantani a kancolle-re és ehhez ne az otthoni gépre kelljen mindig kapcsolódni. Maga a játék flash alapú viszont egy .NET framework alapú megjelenítőt használnék.
:merci:
na álljunk meg egy szóra.
és mit fognak szólni ehhez az Apple cuccaid? hogy magyarázod meg nekik?

Cloud

Quote from: Fazék on 2015-09-23, 07:40:36
Quote from: Darkstar on 2015-09-23, 02:17:34
Keresek vállalható áron W8.1/10 táblát.
Két dolog kell: flash support és SIM foglalat.
Egyetlen dologra tervezem használni, hogy tudjak menet közben is néha rápillantani a kancolle-re és ehhez ne az otthoni gépre kelljen mindig kapcsolódni. Maga a játék flash alapú viszont egy .NET framework alapú megjelenítőt használnék.
:merci:
na álljunk meg egy szóra.
és mit fognak szólni ehhez az Apple cuccaid? hogy magyarázod meg nekik?

Amiről nem tudnak az nem fáj. :D

Darkstar

Quote from: Fazék on 2015-09-23, 07:40:36
na álljunk meg egy szóra.
és mit fognak szólni ehhez az Apple cuccaid? hogy magyarázod meg nekik?
Megkaptam Tim Cook áldását a dologra, szóval minden okés.  :P
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Passz. De nem akarsz akkor már tablet helyett egy olyan érintőképernyős ultrabookot venni, ami tabletté transzformálható? Ha nincsenek nagy teljesítményigényeid, akkor nem is nagyon drága, és lenne "ingyen" egy laptopod is a tablet mellé.

chilip

havernak kéne 200k keretből alaplap, proci, RAM, videókari és táp valami normális konfig

én Intel párti lennék procik terén :/ kevesebb hő és tovább él (sokáig kéne neki), valami R9-es AMD vidkari talán