Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Xaga

Tanácsot szeretnék kérni: nVidia GeForce4 420 MX -emet szeretném lecserélni vmi jobbra ajánlották ATI Radeon 9600XT-t de fogalmam sincs mit kell nézni a kártyákon. Tudna vki vmi véleményt mondani róla vagy ajánlani egy kártyát. Föleg játékra kéne de fontos hogy tudjon kezelni 2 monitort ( kiterjesztet asztal miatt) thx

Moha

Teljesítményileg nem tudom, melyik a jó (lévén én alig szoktam játszani, és csak egy régi Gef2 kártyám van), de a mostani Nvidia és Ati kártyák mindegyike támogatja a dual monitor megjelenítést, csak a megfelelõ driver kell hozzá.

Xaga

Quote from: Mohacsak a megfelelõ driver kell hozzá.

A megfelelõ driverrõl anyit hogy miután föllet rakva a legujjabb a TVouttal nem tudtuk semmikép kiimátkozni a képet a tvre pedig elötte ment:( Hülye nVidia

Doggod

Quote from: XagaTanácsot szeretnék kérni: nVidia GeForce4 420 MX -emet szeretném lecserélni vmi jobbra ajánlották ATI Radeon 9600XT-t de fogalmam sincs mit kell nézni a kártyákon. Tudna vki vmi véleményt mondani róla vagy ajánlani egy kártyát. Föleg játékra kéne de fontos hogy tudjon kezelni 2 monitort ( kiterjesztet asztal miatt) thx

Attól függ, mennyi pénzt szeretnél rááldozni a karira. :P
Ha mondjuk nem akarsz 25000Ft-nál többet költeni egy karira, akkor ajánlom a Gecube Radeon 9550XT-t (nekem is ilyen pörög a gépemben január közepe óta, és nagyon meg vagyok vele elégedve), vagy az abit radeon 9550Turbo-guru. Ezek a kari rendelkeznek a legjobb ár/teljesítmény aránnyal.
Itt vagy itt olvashatsz egy kis ízelítõt a Gecube-okról.
A Gecube, és az Abit is 20-22 körüli árban van.
Azt sajna nem tudom, hogy tud-e kezelni két monitort. :(

Ha esetleg hajlandó vagy többet áldozni a karira, akkor 9600XT, 9800XT...stb. a lépcsõfokok.
Mellesleg a magfrekvencia/memória frekvencia a fontos egy karinál...(enyém pl. 400/500Mhz) meg persze az, hogy lehetõleg 128 bites legyen (vagy 256 :P).
Mellesleg nem árt körülnézni pár HW-es fórumon, nehogy telitalppal lépj a x*rba. Én is ezt tettem.

Dragon

Én ATI hívõ vagyok, habár a mostani csúcskategóriás kártyák közötti párharcban, a legjobb (legalábbis a számadatok és néhány teszt alapján) az nVidia kártyája. Ez viszont téged gondolom nem érint.
A közép-felsõkategóriás kártyák közt egyértelmûen az ATI a gyõztes.
9600-t vagy 9600XT-t ajánlhatnám esetleg, ha egy "korosabb" középkategóriást szeretnél.
Built-By-ATI kártyát úgysem kapsz itthon, de ott van például a Sapphire, HIS, ASUS, Abit, GigaByte, mind egész jókat gyártanak. A többi gyártóban valahogy nem bízok (pl. Club3D)

Kábé mekkora összeget fektetnél ebbe a projektbe?
Ha az órajel húzásával akarsz gyorsítani egy olcsóbb karin, akkor mindenképp nézd meg, hogy milyen hûtése van a kártyának (minden memóriára jut-e borda, esetleg mindkét oldalon, ha mégjobban húzni akarod)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xaga

Quote from: bpka000Én ATI hívõ vagyok, habár a mostani csúcskategóriás kártyák közötti párharcban, a legjobb (legalábbis a számadatok és néhány teszt alapján) az nVidia kártyája. Ez viszont téged gondolom nem érint.
A közép-felsõkategóriás kártyák közt egyértelmûen az ATI a gyõztes.
9600-t vagy 9600XT-t ajánlhatnám esetleg, ha egy "korosabb" középkategóriást szeretnél.
Built-By-ATI kártyát úgysem kapsz itthon, de ott van például a Sapphire, HIS, ASUS, Abit, GigaByte, mind egész jókat gyártanak. A többi gyártóban valahogy nem bízok (pl. Club3D)

Kábé mekkora összeget fektetnél ebbe a projektbe?
Ha az órajel húzásával akarsz gyorsítani egy olcsóbb karin, akkor mindenképp nézd meg, hogy milyen hûtése van a kártyának (minden memóriára jut-e borda, esetleg mindkét oldalon, ha mégjobban húzni akarod)

Úgy 30e +-5e körüli árvekvésre gondoltam órajelet nem fogok huzni nem szokásom minden gyári beállításon használok. Középkategoria nekem tökéletesen megfelel.

Thx for the segítség :)

zsozso

Quote from: XagaÚgy 30e +-5e körüli árvekvésre gondoltam órajelet nem fogok huzni nem szokásom minden gyári beállításon használok. Középkategoria nekem tökéletesen megfelel.

Thx for the segítség :)
gef 6600/6600gt 30k korul van es 9800xt szintet hozza. (pedig jobban szeretem az atit, de ez tenyleg jo aron van)
Death is the only redemption

Cobra

A sima 6600-at messze el kell kerülni, viszont a 6600GT tényleg nagyon jó lett, ha van rá pénzed, akkor azt vedd (bár most látom ez 50-55e körül van). Ha olcsóbb, akkor 9600XT 128Mb memóriával, ez 35-40e körül van, illetve a 9550-bõl (ebbõl is csak 128Mb-osat) a gyárilag tuningoltak elég jók és már 20-24e körül lehet kapni, ráadásul ha szerencséd van, akkor majdnem a 9600XT szintjére fel lehet húzni. Gyártókból Gigabyte, Asus, Abit, MSI, Gecube, HIS, Sapphire, Leadtek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraA sima 6600-at messze el kell kerülni, viszont a 6600GT tényleg nagyon jó lett, ha van rá pénzed, akkor azt vedd (bár most látom ez 50-55e körül van). Ha olcsóbb, akkor 9600XT 128Mb memóriával, ez 35-40e körül van, illetve a 9550-bõl (ebbõl is csak 128Mb-osat) a gyárilag tuningoltak elég jók és már 20-24e körül lehet kapni, ráadásul ha szerencséd van, akkor majdnem a 9600XT szintjére fel lehet húzni. Gyártókból Gigabyte, Asus, Abit, MSI, Gecube, HIS, Sapphire, Leadtek.
Mibajod a 6600 akkal? Siman hozzak a 9800xt sebesseget.
Death is the only redemption

Cobra

#1959
A sima 6600 a 9600XT teljesítményét tudja
http://service.futuremark.com/compare?3dm05=496197
Bár most nézem, hogy árban is a 9600XT szintjén van, ahol lehet kapni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraA sima 6600 a 9600XT teljesítményét tudja
http://service.futuremark.com/compare?3dm05=496197
Bár most nézem, hogy árban is a 9600XT szintjén van, ahol lehet kapni.
Konyorgom kimelj engem ezektol a 3trefark eredmenyektol ezekkel a s*gedet is kitorolheted, mert a budos eletbe nemfogja realisan kepviselni 1 kartya kepessegeit.
Nameg javaslom ezt olvasd vegig megfog valtozni a velemenyed...
http://www.guru3d.com/article/Videocards/158/
http://www.guru3d.com/article/content/159/
Ja es csakis olyat szabad megvenni ami nem 64bites...
(Az hogy huzva hozza a 6600gt teljesitmenyet 30k ert sztem az nemrossz...)
Death is the only redemption

Xaga

A helyi PC boltban láttam ATI Radeon 9600 256 Mb  Tv  28 650 HUF -ért az olyan sima akar lenni ugye semmi Pro vagy XT, amúgy melyik a jobb a sapphire vagy GeCube??? Me azokat szoktam gyakran látni.

Doggod

Quote from: zsozsoKonyorgom kimelj engem ezektol a 3trefark eredmenyektol ezekkel a s*gedet is kitorolheted, mert a budos eletbe nemfogja realisan kepviselni 1 kartya kepessegeit.
Nameg javaslom ezt olvasd vegig megfog valtozni a velemenyed...
http://www.guru3d.com/article/Videocards/158/
http://www.guru3d.com/article/content/159/
Ja es csakis olyat szabad megvenni ami nem 64bites...
(Az hogy huzva hozza a 6600gt teljesitmenyet 30k ert sztem az nemrossz...)

háát... én karim van majdnem ilyen szinten.... 300/550-es (enyém 400/500-as, és r9550xt). Magyarul kb 9600XT szintjét kapargatja alulról, met annak meg 500/600 a VPU/RAM frekvencia....
És nem kell ide 3dmark (azért hasznos kis progi, valamennyire irányadó, ha nem is tökéletes).
Szerintem elég az, ha ránézel vpu/ram-ra, és már saccra meg tod mondani, hogy milyen teljesítményû kari... szal szerintem max 9600XT szintjét éri el... 6600GT az már más tészta!  :rolleyes:

zsozso

Quote from: Doggodháát... én karim van majdnem ilyen szinten.... 300/550-es (enyém 400/500-as, és r9550xt). Magyarul kb 9600XT szintjét kapargatja alulról, met annak meg 500/600 a VPU/RAM frekvencia....
És nem kell ide 3dmark (azért hasznos kis progi, valamennyire irányadó, ha nem is tökéletes).
Szerintem elég az, ha ránézel vpu/ram-ra, és már saccra meg tod mondani, hogy milyen teljesítményû kari... szal szerintem max 9600XT szintjét éri el... 6600GT az már más tészta!  :rolleyes:
Talan kicsit jobban nezd meg a tesztet. x600 = 9600xt+pci-e
Nezdmeg hogy huzva 5% al se gyengebb mint a 6600gt...
Death is the only redemption

Doggod

Quote from: zsozsoTalan kicsit jobban nezd meg a tesztet. x600 = 9600xt+pci-e
Nezdmeg hogy huzva 5% al se gyengebb mint a 6600gt...


Kötve hiszem, hogy Xaga még pluszba abból a 30-40e Ft-ból PCI express-t támogató alaplapot fog venni, tehát gef4 420 MX után csak AGP-s jöhet szóba ilyen tõkénél. Szal PCI-E 6600 alapból kilõve...  az meg, hogy ATI milyen marketingstratégiát ûz abból, hogy mégegyszer eladja a 9600XT-t más csatolófelülettel, az szerintem a vállalat problémája. Viszont AGP-nél SZVSZ )9600XT a nyerõ ilyen árkategóriában ( XAGA: vagy veszel egy gyárilag tuningolt 9550-est, mondjuk abit 9550GURU-t, és még marad zséd egy 80 gigás Segate-re   :hopp:  :rotflol: ).

Marfy

Quote from: XagaA helyi PC boltban láttam ATI Radeon 9600 256 Mb  Tv  28 650 HUF -ért az olyan sima akar lenni ugye semmi Pro vagy XT, amúgy melyik a jobb a sapphire vagy GeCube??? Me azokat szoktam gyakran látni.
Szerintem az kicsit sok érte én most vettem Sapphire 9600 Pro-t 26500-ért igaz ez csak 128megás de nekem ez tökéletes úgysem hasznlom 1024-nél nagyobb felbontásban.
Azt nem tudom melyik a jobb de a Gecube-nak szebb a doboza :).
Amúgy a teljesítményük közel azonos lehet sokaban nem térnek el.
Az Asus 9550 is egy jó kártya, a Prohardver-en felhúzzák 400/300-ra és majdnem veri a 9600 pro-t mellesleg az a kártya csak 16000 HUF.

Doggod

Quote from: NokiAz Asus 9550 is egy jó kártya, a Prohardver-en felhúzzák 400/300-ra és majdnem veri a 9600 pro-t mellesleg az a kártya csak 16000 HUF.

22-ért meg kapsz abit 9550turbo-GURU-t, amit meg 9600XT szintig (és tovább)lehet húzni, és alapon veri az alap 9600-at. Szerintem abszolút jobb befektetés (Picit mérges is lettem, amikor egy héttel kártyavásárlás után egy srác bepostolta HWSW fórumba, hogy milyen fasza kari, és hogy mennyivel jobban húzható a Gecube-nál.. és tényleg; azért a Gecube is faja, és még nem is olyan fontos húzni  :hehe: ).
Ha tényleg a legjobb teljesítményt akarod kapni a pénzedért(legjobb ár/teljesítmény arány), vegyél 9550-est.

Fazék

#1967
Quote from: Doggod22-ért meg kapsz abit 9550turbo-GURU-t, amit meg 9600XT szintig (és tovább)lehet húzni, és alapon veri az alap 9600-at...
viszont vedd figyelembe, hogy vannak olyan béna (vagy talán így egy picit szebben hangzik: kockáztatni nem merõ) emberek, akiknek semmi kedvük/merszük tuninggal szórakozni, hanem csak az alapbeállításokkal használja a kártyát/procit/memóriát stb... én is ilyen vagyok. :rolleyes: szóval nekünk érdemes a "hivatalos" teljesítményt néznünk, és ha jól emlékszem a tisztelt vevõ (Xaga) kijelentette, hogy õ se fog szórakozni órajelekkel... szóval így ajánljatok neki kártyát :)

egy dolog amire tényleg figyelni kell, mint ahogy már zsozso is említette, hogy odafigyelni, nehogy 64 bites mem-sávszél legyen... szomszédom elõször véletlenül olyat vett, én szóltam neki és még 3 napon belül eredeti csomagolással visszacserélték szerencsére egy 128 bit-es szinte ugyanolyanra... persze ez már vagy 1 éve volt, azóta nem követem a vid.kártya piacot, lehet hogy már ezzel a tanáccsal is elavult vagyok :)

Marfy

Quote from: Blimpegy dolog amire tényleg figyelni kell, mint ahogy már zsozso is említette, hogy odafigyelni, nehogy 64 bites mem-sávszél legyen... szomszédom elõször véletlenül olyat vett, én szóltam neki és még 3 napon belül eredeti csomagolással visszacserélték szerencsére egy 128 bit-es szinte ugyanolyanra... persze ez már vagy 1 éve volt, azóta nem követem a vid.kártya piacot, lehet hogy már ezzel a tanáccsal is elavult vagyok :)
Nem vagy elavult erre tényleg oda kell figyelni, mert már én is jártam úgy hogy 64 biteset vettem és sem a kártyára nincs ráírva sem a dobozra.
Az Atiknál 9600-tól fölfelé már nincs 64 bites ha jól tudom.
Ha Xaga tényleg nem akarja húzni akkor inkább egy 9600 pro-t ajánok neki nem sokkal drágább mit a sima de telesítményben jócskán felülkerekedik rajta.

Cobra

Megnéztem a tesztet a sima 6600-ról és ne msemmi, hogy majdnem a duplájára fel lehet húzni a GPU frekvenciát. Ami viszont érdekes, hogy a 256Mb-os kártya jobban teljesített alapbeállításokkal, mint a 128Mb-os, pedig 128bites kártyáknál ez nem így szokott lenni. Igy viszont érdemes megvenni a 6600-at, mert alapon ugyan nem nagy szám, de ha már felemeled 100Mhz-el a GPU órajelét, akkor egy elég jó teljesítményû kártya lesz belõle, méghozzá elég olcsón.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Doggod

Én sem húzom a karim, és simán megy minden. 9600Pro szinten van alapból, nevezetesebb játékok, pl. HL2, Riddick, DOOM3 szaggatás nélkül mennek fullosan. A tuning úgym ond csak egy kis extra, ami a kari életkilátásait növeli meg (ez most picit ellentmondásosan hangzik, arra értem, hogy késõbb, amikor már kezd "gyengülni", akkor nyugodt szívvel lehet húzni. A Tuning meg nem nagy ördöngõsség. És itt fõleg szoftveres tuningról van szó, ami meglehetõsen könnyû, ha viszonyítási alapért utánaolvasunk fórumokon, hogy kb meddig bírja a kari. És a szoftveres tuningot nem olyan könnyû elb*szni.  :)
Ami a memóriák sávszélességét illeti, az itt elhangzott összes kari 128bites vagy magasabb(256bit) sávszélességgel rendelkezik. Természetesen léteznek 64 bites karik is a 9550-es szériából, de azokat egyébként se ajánlanám, az alacson órajelek miatt.

És ha anime-fan, akkor mégiscsak jobban jön egy kis plusz tárkapacitás, és a különbözetbõl, ami megmaradna, simán kijön egy 80-as Segate. plusz egy sör. :hopp:

Marfy

Errõl a cikkrõl beszéltem a 9550 kapcsán.
És itt egy átfogóbb teszt, sajna a 9550 hiányzik róla de látható a 9600 és a Pro közötti különbség.

Doggod

Quote from: NokiErrõl a cikkrõl beszéltem a 9550 kapcsán.
Faja kis cikk, én is prohardveren ismertem meg a karimat: itt olvasható a cikk a Gecubeokról.


Quote from: NokiÉs itt egy átfogóbb teszt, sajna a 9550 hiányzik róla de látható a 9600 és a Pro közötti különbség.

Na a 9600-at tuit veri, 9600pro környékén van (mínusz 2-300 pont noAA/AF 1024x768 32bit-en), és húzható majdnem 9600XT-ig. (Abit 9550Turbo-GURU még tovább is, hallottam 4000 pontos eredményt is - mondjuk srác már hûtõt is cserélt rajta.)

Marfy

Quote from: DoggodFaja kis cikk, én is prohardveren ismertem meg a karimat: itt olvasható a cikk a Gecubeokról.
.
Jó kis kártya és a csaj is jó a dobozon :D.

QuoteNa a 9600-at tuit veri, 9600pro környékén van (mínusz 2-300 pont noAA/AF 1024x768 32bit-en), és húzható majdnem 9600XT-ig. (Abit 9550Turbo-GURU még tovább is, hallottam 4000 pontos eredményt is - mondjuk srác már hûtõt is cserélt rajta.)
Hát igen ekkora húzás esetén elkél egy Zalman hûtõ hacsak nem akarunk tojást sütni a kártyánkon ;).

DarkDreemer

Quote from: SysOP XXLAmit a Nero kérdez, hogy az ISO1-et mentse-e, az nem az ISO mentése. Az csak azt a fájllistát menti el, amit a CDre írtál.
Neroval ISO-t úgy tudsz csinálni, hogy az Image Recorder-t választod írás elõtt.

Ha esetleg játékot meg egyéb cuccot akarsz ISOba lementeni, arra sokkal jobb az Alcohol 120% nevû progi. Még virtuális CD meghajtót is csinál neked, azonkívül szinte minden formátumot megeszik :)

Köszönöm.

Marfy

Tudna nekem adni valaki magyar DC klienst?
Elõre is köszi!

Isi101

Quote from: NokiTudna nekem adni valaki magyar DC klienst?
Elõre is köszi!
Ez a Bcdc++ magyar oldala.
Itt mindent megtalálsz amire szükséged lehet

Marfy

Quote from: Isi101Ez a Bcdc++ magyar oldala.
Itt mindent megtalálsz amire szükséged lehet
Köszi benned bíztam, te mindig segítesz :merci:.

.Attila

Hú, gyorsan szólok: BCDC-t ne használj, mert egy akkora x@r, amilyet még nem láttam. Olyan rosszul van megírva, hogy egyszer csak úgy dönt, el kezdi zabálni a procit, elveszi a teljes prociidõt szinte.
Használj nextDC-t, vagy másképp ndc. Az is magyar, és messze jobb a bcdc-nél. Én a 0.305-ös verziót használom, és nagyon jól mûködik, és több szálon is tud egyszerre tölteni, bár erre a bcdc is képes, csakhát már említett okból a bcdc egy... tesómnál még le is fagy néha asszem.

Fazék

#1979
Quote from: BonciHú, gyorsan szólok: BCDC-t ne használj, mert egy akkora x@r, amilyet még nem láttam. Olyan rosszul van megírva, hogy egyszer csak úgy dönt, el kezdi zabálni a procit, elveszi a teljes prociidõt szinte.
Használj nextDC-t, vagy másképp ndc. Az is magyar, és messze jobb a bcdc-nél. Én a 0.305-ös verziót használom, és nagyon jól mûködik, és több szálon is tud egyszerre tölteni, bár erre a bcdc is képes, csakhát már említett okból a bcdc egy... tesómnál még le is fagy néha asszem.
hmm ugyan kb 3/4 éve nem dc-ztem, de az akkori tapasztalataim:
dc++ - legegyszerûbb, legtisztább, tutira rendesen mûködõ kliens. egyedüli problémája hogy nem tudod az upload-ot korlátozni.
bcdc++ - agyonextrázott dc++ upload limiter, stb, aminek a felét nem is használtam, ellenben idõnként néha tényleg nekiállt a memóriazabálásnak, de azt nehezen hiszem el, hogy implementálták volna a többszálú letöltést... nem lehet hogy kavarod a 'safe and compressed transfer'-rel? (bár gondolom hogy nem, csak egy kicsit fura lenne, ha beleraktak volna ilyet...)
czdc++ - ez azt hiszem már megszûnt ez hasonló volt a bcdc++ -hoz csak sokkal jobb volt annál, pár rettentõen felhasználóbarát beállítással/automatikával. abszolút kedvenc volt nálam
ndc - magyar fejlesztésû vacak (ez volt legalábbis 1 éve) tele hibával, több-szálon letöltési lehetõséggel, ami az esetek felében hibásan szedte le a file-t... persze könnyen lehet, hogy azóta rendesen megoldották