Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: NokiUtnánna megfogod a Lomtárat és Del és vót nincs :).
Na ezt magyarázd el nekem, mert ugyan a registryben töröltem azt a sort (mellesleg 5 találat volt), de a lomtár ikont nem engedi törölni, fel se kínálja a törlés lehetõségét, még csak szürkén sincs jelezve.

.Attila

Quote from: DjinnEzt csináltam.
Ilyen sincs nálam, nem lehet nevet változtatni.

Djinn

Quote from: TriviIlyen sincs nálam, nem lehet nevet változtatni.
:eeek: Milyen op.r. van a te szerkezeteden???
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: Djinn:eeek: Milyen op.r. van a te szerkezeteden???
Winfos XP.

katz

Quote from: TriviNa ezt magyarázd el nekem, mert ugyan a registryben töröltem azt a sort (mellesleg 5 találat volt), de a lomtár ikont nem engedi törölni, fel se kínálja a törlés lehetõségét, még csak szürkén sincs jelezve.
A Tweak UI progi segítségével mindez megoldható. Engem is zavart és ezzel a progival egyszerõen ki lehet kapcsolni (vagy más célra felhasználni)

Marfy

Quote from: TriviNa ezt magyarázd el nekem, mert ugyan a registryben töröltem azt a sort (mellesleg 5 találat volt), de a lomtár ikont nem engedi törölni, fel se kínálja a törlés lehetõségét, még csak szürkén sincs jelezve.
5 találat  :eeek:  nekem csak 1 volt, na mindegy próbáld ki a progit amit katz mondott azzal biztos menni fog.

Fazék

Quote from: TriviCsakhogy nálam a desktop a nagyobb jóval :)
igazad van, kipróbáltam, kisebb méretnél is torzít. viszont csaltam egy kicsit (Irfanview-al) átméreteztem az asztal méretére (800x600 --> 1024x768) ugyanúgy néz ki a kép alapból mint a 800x600 kinyújtva, és az én általam ajánlott opciót használva sem torzítja el a képet :)  nekem pl semmi kedvem nem lenne emiatt a registry-vel szórakozni ill. "láthatatlanítani", legfeljebb a katz által javasolt Tweak UI-nak ugranék neki...

Djinn

Quote from: TriviWinfos XP.
Érdekes, nekem is. Tényleg Winfos  :comp:  :)
(ez most úgy néz ki, mintha szegény monitor tehetne róla)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: Blimpigazad van, kipróbáltam, kisebb méretnél is torzít. viszont csaltam egy kicsit (Irfanview-al) átméreteztem az asztal méretére (800x600 --> 1024x768) ugyanúgy néz ki a kép alapból mint a 800x600 kinyújtva, és az én általam ajánlott opciót használva sem torzítja el a képet :)  nekem pl semmi kedvem nem lenne emiatt a registry-vel szórakozni ill. "láthatatlanítani", legfeljebb a katz által javasolt Tweak UI-nak ugranék neki...
Köszönöm mindenkinek a help-et :)
Most nem volt kedvem program után keresgélni, letölteni, telepíteni, megtanulni kezelni stb., ezért átméreteztem a képet és alkalmaztam Blimp módszerét :) Ennek csak az a hátránya, hogy minden képcserénél el kell játszani, bár ez nem nagy gond.

Gab3c

Trivi, szerintem mentsd le a windowsodat a jovo mernokei szamara :rotflol:

ps. viccen kivul, tenyleg sokat szivsz vele. Csak a format meg mukodjon ha szukseged lesz ra :uzi:
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: Gab3cTrivi, szerintem mentsd le a windowsodat a jovo mernokei szamara :rotflol:

ps. viccen kivul, tenyleg sokat szivsz vele. Csak a format meg mukodjon ha szukseged lesz ra :uzi:
Azzal biztos nem lesz gond, nullára törlöm az egészet :bsd:
De csak köv. hónapban, úgyis új vinyót veszek, nem veszõdök most ezzel.

Ismét technikai kérdésem lenne, téma: USB Bluetooth kulcs
Ha én veszek egy pl. X-Micro, Bluetake etc. kulcsot, akkor az ugye mûködni fog nekem a Motorola mobilommal? Biztos ami sicher rákérdezek, nehogy késõbb legyen baj vele.

Gab3c

Erre csak annyit lehet mondani, hogy mukodnie kell. A legegyszerubb, hogy a vasarlas helyen kiprobalod a dolgot.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: Gab3cErre csak annyit lehet mondani, hogy mukodnie kell. A legegyszerubb, hogy a vasarlas helyen kiprobalod a dolgot.
Hát ez sajna nem ilyen egyszerû. Mivel még nem volt ilyennel dolgom, nem tudom, hogy kell-e szoftver hozzá. Másrészt a kulcs a születésnapi kívánságlistán szerepel, tehát én nem tudom letesztelni :) Azért kérdeztem, hátha vkinek konkrét tapasztalata van már vele, és tudja, hogy nincs/van különbség. Igazából nem azon múlik, hogy milyen típusú telefonom van, csak azon, hogy ezek a márkák mûködnek-e mindennel.

Cobra

Pont az számít, hogy milyen telefonod van, a Bluetooth vevõk elvileg egyformák.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraPont az számít, hogy milyen telefonod van, a Bluetooth vevõk elvileg egyformák.
És miért számít annyira a telefon? Vmelyik nem hajlandó a saját a márkáján kívüli eszközzel szóba állni?

Cobra

Pontosan, legalábbis a régebbi (amikor megjelentek az elsp BT-t támogatók) telefonok jó, ha a saját gyártmyányú BT-s headsetet tudták használni. Szerintem keressél egy fórumot, ahol meg tudod kérdezni, a te telefonod hogy áll a kompatibilitással.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Ha csak arra akarod használni a Blootooth-ot, hogy adatokat pakolj át a telefonra és viszont, akkor nem kell szoftver, elvileg az XP felismeri és jelzi, hogy van a közelben másik eszköz. Kérdés, hogy a Motorola hajlandó-e adatokat leküldeni Bluetooth-on. Mert pl a Sharp nem engedi sem a képeket, sem a zenéket átvinni, ellenben a Siemens és a SonyEricsson igen.
De ha internetezni akarsz róla, akkor mindenképpen kell szoftver is.

.Attila

Szeretnék feltölteni egy mp3 csengõhangot és 1 vagy több háttérképet :)

Gab3c

Quote from: MohaMert pl a Sharp nem engedi sem a képeket, sem a zenéket átvinni, ellenben a Siemens és a SonyEricsson igen.
SZVSZ Sharp engedne, a Live nem engedi. Erre te is figyelj Trivi! A Voda nagy eloszeretettel kihereli az ilyesmit a telefonjaibol.
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

.Attila

Quote from: Gab3cSZVSZ Sharp engedne, a Live nem engedi. Erre te is figyelj Trivi! A Voda nagy eloszeretettel kihereli az ilyesmit a telefonjaibol.
Figyelek, T-Mobil-os vagyok :)

Bruce

Ha már a mobiloknál tartunk: Motorola C385-tel mi a helyzet? Még kábelt is szereztem hozzá, de a gépem nem hagyja feltelepíteni vagy mifene...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: Gab3cSZVSZ Sharp engedne, a Live nem engedi. Erre te is figyelj Trivi! A Voda nagy eloszeretettel kihereli az ilyesmit a telefonjaibol.
Lehet, bár unokatesóm Sharp-ja sem hajlandó rá, pedig az T-Mobilos. Engem mondjuk nem érint, mert Siemens-em van és Pannonos ;)

Xipe

nem a telefonnal van a gond hanem maga a szoftver amit a telefontarsasag rarak az nem engedi a letoltott kepek es csengohangok tovabbkuldeset.
ezert nem lehet hasznalni rajtuk rendesen az IR es bluetooth-ot.
a legjobb ha kartyafuggetlen telefont szereztek be amiben az eredeti beallitasok vannak.
ha ugyesek vagytok a neten lehet talalni olyan oldalkat ahol ki tudod kodolni a telefont atkuldeni amit akarsz es utana visszarakni a kodolast.
ez annyiban nem jo.hogy ha esetleg szervizbe viszed a mobilodat valamiert akkor latjak hogy valaki jatszott a telefonnal es nem vallalnak ra garanciat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Na, azt én is utálom, hogy a telefontársaságok belekontárkodnak a teló SW-jébe. Nekem szerencsére a képek-hangok átküldésével nincs bajom, megy az IR, de pl az SMS küldéskor egy rohadt ocsmány, pixeles borítékot rak ki egy randa nagy Djuice logóval. És persze nem lehet kikapcsolni... :grrr:

Xipe

hat igen, en ezert vettem meg egy SonyEriccson T68i-t meg annakidejen es bele egy Pannon feltoltokartyas megoldast mert nem kell az nekem hogy valaki meg ennek a software-be is belekontarkodjon.
ha kep vagy hang kell azt megoldom magamnak.
Viva La Revolucion
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Tudna valaki ajánlani egy olyan progit, amivel egy meglévõ DVD-be bele tudok rakni egy plusz feliratsávot? Tudom, hogy a DVD authoring sw-k tudnak ilyet csinálni, csak nem tudom, melyiket érdemes használni.
Megszereztem ugyanis a Kiki's delivery service DVD verzióját és szeretném belerakni a magyar feliratot, hogy az õsök is hajlandóak legyenek megnézni. ;)
Gab3c, te mivel oldottad meg a Kimi DVD-nél?

Elõre is kösz.

Dragon

Moha, milyen Siemens-ed van?
M65-rõl mit tudsz? Már átnéztem az összes technikai adatot meg egy rakás review-t is olvastam, de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy vegyek-e (mondjuk a mostani M35 helyett valamit kell mindenképp :D)
Szóval sokan mondják, hogy így-meg-úgy lassú, lefagy, kikapcsol, satöbbi, nincs supportja, évente jelenik meg új szoftver, az is bugos, nem megy az adatátvitel, az egyik adatátvitelt csak így, a másikat csak úgy engedi, meg ilyenek.
Vélemény?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Gab3c

Quote from: MohaTudna valaki ajánlani egy olyan progit, amivel egy meglévõ DVD-be bele tudok rakni egy plusz feliratsávot? Tudom, hogy a DVD authoring sw-k tudnak ilyet csinálni, csak nem tudom, melyiket érdemes használni.
Megszereztem ugyanis a Kiki's delivery service DVD verzióját és szeretném belerakni a magyar feliratot, hogy az õsök is hajlandóak legyenek megnézni. ;)
Gab3c, te mivel oldottad meg a Kimi DVD-nél?

Elõre is kösz.
Dear Moha,

Mivel nem szeretek hosszu hsz-eket gyartani, ezert irtam meg hetfon egy pm-t amiben adtam egy e-mail cimet. Ha arra a cimre irsz nekem, akkor ott valaszolok.

Nem ket sor, hogy mit hasznaltam es szamit az is, hogy a felratok milyen formaban vannak meg neked, ha egyaltalan mar meg vannak.

Gab3c

ps. a DVD-re en is kivancsi vagyok :hopp: A cimet lecci :)
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Moha

#1948
Quote from: bpka000Moha, milyen Siemens-ed van?
M65-rõl mit tudsz?
C65-öm van. Gondolom az M65 sem különbözhet sokban mûködés szempontjából. Én meg vagyok vele elégedve többé-kevésbé. Az adatátvitel az IRDA-n megy rendesen, le-fel tudok tölteni bármilyen file-t (így akár átmeneti adattárolásra is használható a teló). Az viszont igaz, hogy idõnként lefagy ill. belassul. Meg nekem vagy 2x csinált olyat, hogy spontán kikapcsolt, annak ellenére, hogy az akksi fel volt töltve. Ezek viszont szerintem nem olyan gyakoriak, hogy zavaró legyen. Több bosszúságot okoz az a rohadt internet gomb rajta, mert a 2-es helyett folyton azt nyomom meg :hehe:
Nekem már régóta Siemens telóm van (korábban volt C55 és C35) és nincs bajom velük.

Gab3c
: Lehet, hogy hülye vagyok, de nem láttam azt a PM-et amirõl írsz. Mindegy, küldtem egy emailt a fórumon keresztül, remélem megkapod.

Dragon

Hát a 35-ös szériával még nem is volt akkora esély a problémákra, mert az még nem volt ennyire összetett, de ez már kicsit bonyibb.
Azért szerintem egyetlen alkalom is elég zavaró, már csak azért, mert nem tudod, hogy mikor jön a következõ.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]