Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakahara

A VirtuaCock-ra én is gondoltam.De akkor mirõl beszélt Gauss-chan, hogy az ogm-nél be kell kapcsolni?

TurboK

QuoteOriginally posted by uWeapon
Az én 488-as Celeronomon 192 MB memóriával a Cowboy Bebop kiválóan fut RadLightot használva (a DivX oldaláról szedhetõ le), csak förtelmesen instabil; nagyításra vagy bármiféle módosításra hibát jelent és leáll.

Avval a Radlighttal nagyon vigyázz, az én gépemre speciel rárakott vagy 3 három spyware-t, leszedett az Internetről (nem is volt hajlandó visszamászni windows ujrainditás nélkül), és kevés híján lefagyott. Onnan már nem érdekel hogy mit tud, kiirtottam a gépemről.

Egyáltalán milyen alapon van pofája XYZ cégnek ilyen progit írni, most úgy őszintén.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Nakahara

Az a baj, hogy nem is a reklámokkal van az igazán nagy szopi, hanem a rendszeredbe került, láthatatlan alkalmazásokkal, melyek utat nyithatnak a gépedrõl az nyet felé, és információkat szolgáltatnak egy szintén láthatatlan gyûjtõ felé.
Akit tényleg érdekel, hogy mi kerül a gépére egy-egy installálás során annak melegen ajánlom a System Mechanic beszerzését, mely többek között képes arra, hogy  lefotózza az állományszerkezetet, és a registryt install elõtt-után, a kapott adatokat pedig összevethetjük, és minden változást követhetünk (fájlváltozás,milyen regisztrációs bejegyzések születtek, milyen fájlok települtek, stb).


zsozso

QuoteOriginally posted by Nakahara
A VirtuaCock-ra én is gondoltam.De akkor mirõl beszélt Gauss-chan, hogy az ogm-nél be kell kapcsolni?

Rakj fel bsplayert vagy vobsubot, esetleg mplayert.
Death is the only redemption

Nakahara

Zsozsókám!
Én eltûntetni akarom a feliratot nem megnézni.

zsozso

QuoteOriginally posted by Nakahara
Zsozsókám!
Én eltûntetni akarom a feliratot nem megnézni.

Pl Vobsub felirat kikapcsolása -> nincs felirat.
Ha régebbi a cucc akkor nemtunteted el, de pl újjabb ogmeknél sikerülhet.
Death is the only redemption

Nakahara

Zsozso!
A Vobsubot csak avi-hoz csinálták szerintem, mert ogm-nél be sem indul, de mégha be is indulna, a vobsub csak filmfájl mellé rakott(nem bele rakott) subot képes megjeleníteni, vagy eltûntetni.

zsozso

QuoteOriginally posted by Nakahara
Zsozso!
A Vobsubot csak avi-hoz csinálták szerintem, mert ogm-nél be sem indul, de mégha be is indulna, a vobsub csak filmfájl mellé rakott(nem bele rakott) subot képes megjeleníteni, vagy eltûntetni.

Érdekes lost universe utolsó ogmben lévő részein vobsubbal manuálisan bekellett kapcsoljam a feliratot mert alapból nemrakta rá (nemvolt mellé külön sub).
Death is the only redemption

Dschneider

QuoteOriginally posted by Nakahara
egyébként a link halott szerintem.

Nem lenne az, ha képes lennék normálisan másolni:

http://www.canit.se/~optimus/tf/transformers.faq

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Nakahara
Zsozso!
A Vobsubot csak avi-hoz csinálták szerintem, mert ogm-nél be sem indul, de mégha be is indulna, a vobsub csak filmfájl mellé rakott(nem bele rakott) subot képes megjeleníteni, vagy eltûntetni.

Mintmár azt az előzőekben is említettem, ogm fájlokhoz a Vobsub subtitle playback filtert ajánlják. :D
Egyébként meg valóban én írtam, hogy a Nazca anime sorozatnál menüből kellett bekapcsolni a feliratot.

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Dschneider
Nem lenne az, ha képes lennék normálisan másolni:

http://www.canit.se/~optimus/tf/transformers.faq

Jó látni, hogy egyes emberek nem változnak semmit az évek során.
:hopp: :hopp: :hopp:

Venom

Speciel nekem is mûxik .ogm-el, nekem is be kell lõnöm a feliratozást Berserken. Sose gondoltam volna, hogy ki lehet így is kapcsolni. :)

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

gyroscope

segitsetek legyszi, mert nem ertem, miert nem tudom lejatszani az elvileg MPEG2-es VideoCD-s Kikit, meg mas ilyesmit sem. fent van egy ACM codec pack, DivX, XViD, OGM stb. es megsem megy. BSPlayer, WMP9 csak teker mint az allat, beolvas 1.5GB-ot, majd _utana_ kozli, hogy "Unknown format ()". mindezt XP alatt adja elo.
arigato,
gyro
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by gyroscope
segitsetek legyszi, mert nem ertem, miert nem tudom lejatszani az elvileg MPEG2-es VideoCD-s Kikit, meg mas ilyesmit sem.  

Mikkel van még problémád a Kikin kívûl. Csak azért kérdezem mert a Kiki-t még nem néztem, de valószínû, hogy a többibõl már láttam valamelyiket.
Egyébként így elsõre codec problémának tûnik, vagy esetleg hibás a fájl, bár ez nem valószínû.
Windows Commanderben F3-mal nézd meg a problémás fájlokat.
Az első pár sorban megtalálhatod, hogy milyen codec kell hozzá.

Nakahara

QuoteOriginally posted by gyroscope
segitsetek legyszi, mert nem ertem, miert nem tudom lejatszani az elvileg MPEG2-es VideoCD-s Kikit, meg mas ilyesmit sem. fent van egy ACM codec pack, DivX, XViD, OGM stb. es megsem megy. BSPlayer, WMP9 csak teker mint az allat, beolvas 1.5GB-ot, majd _utana_ kozli, hogy "Unknown format ()". mindezt XP alatt adja elo.
arigato,
gyro

Javaslatok:-Adott formátumhoz adott kodek,filter!Az svcd formátumhoz mpg2-es kodek,mpg2 splitter,mp3filter kell, de tényleg nem mindegy hogy melyik.Én elõször linuxos mplaya-val próbáltam ki, mert úgy gondoltam, hogy az alapcsomagban van egy normális filter:tévedtem, szaggatott mint disznó.Ezután(windows) eredeti frauhoffer codec:nekem is csak úgy 80%-ig bírta vinni, aztán se kép se hang:érdekes.Végül nagy meglepetésemre találtam egy nvidia playert valahol, amellyel települ egy iszonyat jó mpg2-es kodek, ezzel aztán már minden ment.Javaslom beszerzését.A Kiki-rõl annyit, hogy szerintem ez a film a legszebb a Ghibli termékei közzül, úgyhogy megéri két cd-re rápörkölni.javascript:_acceptLicense('http://download.nvidia.com/downloads/NVDVD/NVIDIA_NVDVD_2.27_Trial.exe');

gyroscope

Nakahara, koszi a linket, megy. Bar nem tudom magyar feliratot hogy lehetne tenni ra, meg ovatosan az image-el, cdrwin-el felirtam es egy ures lemezt kaptam eredmenyul - valami vedelem, talan azert is szivatja meg a tobbi lejatszot.
egyebkent tenyleg nagyon igenyes az avatarod :).
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Nakahara

Hát nem tudom.A .bin formátum elvileg a cdrwin hivatalos imagefájl kiterjesztése(ezért nem lehet kiírni mondjuk neroval).Ki kellene írnia rendesen.De a cdrwinnel azt is megcsinálhatod, hogy virtuális lemezt hozol létre, amelybe csak be kell pakolnod az image fájlt, és már megy is.Így lehet elõre letesztelni, hogy jó-e a fájl még mielõtt kiírnád.

Rhyagelle

A machromatik_s2-01(triad) filevel van gondom. A bsplayer befagy, a windows media player szerint: "Unknown file format", a Radlight player megnyitja ugyan de nem lehet elindítani, a virtualdub elndítja a rekonstrukting missing index box (agressiv mode) és befagy, a divxplayer megnyitja és lejátszik belőle 1 azaz egy (one) másodpercet aztán megáll és nem hajlandó folytatni. (ez a legidegesítőbb) Egy ace mega codek pack van fenn + divx 5.05, +xvid codek.. Ediig soha nem volt ilyen problémám. Segítsetek ha tudtok pls... (most jött le a második rész az is ezt csinálja :( )
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Kazador

gyroscope : mpeg2-höz próbáltad már powerdvd-t? (az xp elõtti változatok mplayer által használható codecet is telepít magával...)
Én is általábban image file-t csinálok és azt próbálom ki.
-------
Na, ha Kiki is Ghibli termék, akkor már tudom mit fogok legközelebb letölteni! :)
Eddig a Totoro-t, a Chihiro-t, meg egy klippet láttam Ghibliéktõl, de még nem csalódtam bennük! :)
Milyen filmet ajánlotok még tõlük?

Üdv.
Kazador

zsozso

QuoteOriginally posted by Rhyagelle
A machromatik_s2-01(triad) filevel van gondom. A bsplayer befagy, a windows media player szerint: "Unknown file format", a Radlight player megnyitja ugyan de nem lehet elindítani, a virtualdub elndítja a rekonstrukting missing index box (agressiv mode) és befagy, a divxplayer megnyitja és lejátszik belőle 1 azaz egy (one) másodpercet aztán megáll és nem hajlandó folytatni. (ez a legidegesítőbb) Egy ace mega codek pack van fenn + divx 5.05, +xvid codek.. Ediig soha nem volt ilyen problémám. Segítsetek ha tudtok pls... (most jött le a második rész az is ezt csinálja :( )

Javítva.
Death is the only redemption

Rhyagelle

Köszönöm Köszönöm Köszönöm :D
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Ekuseru

A CD rendelésnél nem értek egy-két dolgot.

1.: ha én csak egy konkrét sorozatot rendelek, akkor összeállitjátok nekem a részeket vagy csak olyan darabolással tudom megrendelni ahogy a listán van? (pl. van olyan sorozat ami 4 CD-n van, de kettõre is rámenne)

2.:Hogyan mûködik egyaltalán? Postán adom fel az összeget és postán kapom? Vagy személyesen is el lehet intézni?:confused:
日本 - 中國 - 한국

zsozso

QuoteOriginally posted by Ekuseru
A CD rendelésnél nem értek egy-két dolgot.

1.: ha én csak egy konkrét sorozatot rendelek, akkor összeállitjátok nekem a részeket vagy csak olyan darabolással tudom megrendelni ahogy a listán van? (pl. van olyan sorozat ami 4 CD-n van, de kettõre is rámenne)

2.:Hogyan mûködik egyaltalán? Postán adom fel az összeget és postán kapom? Vagy személyesen is el lehet intézni?:confused:

A cdrendeléssel nemfoglalkozom keresd a [2rok] ot usteam@ircnet en vagy levélben kérdezd a 2rok@fbi.hu n.
Death is the only redemption

Osaka-san

Halihó!

Csak nálam vannak problémák a Get Backers-el, vagy valami nem stimmel vele?
Ugyanis a 7. résztõl elég csúnyán ugrál vagy akadozik, vagy isten tudja mit csinál, de élvezhetetlen. Esetleg valamilyen codec hiányzik?

:merci:

Gauss_chan

Ez így elsõ hallásra szûrõ problémának tûnik.
Telepítsd fel az ffdshow-t. Nekem bejött.
Ha esetleg több infóra lenne szükséged, írj nyugodtan. :)

Osaka-san

:) :hopp: :lol: :D :p :cool: :whoah: :merci:

a..ri..ga..to    go..zai..ma..shita

Gauss_chan


mynameis

Sziasztok!

A Laputa - Castle in the sky elsõ részét nem akarja jól lejátszani a Media Player, miközben a második résszel semmi probléma
 lehet, hogy codec-probléma áll fenn?

Ha tudtok segítsetek.

Dschneider

A Gspot szerint a két Laputa kódolása között az égvilágon semmi különbség nincs. (DivX3-MP3)

Ha az egyiket nem lehet lejátszani akkor lehet az a rész rosszul jött le.