Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Vikunya

Quote from: SoridanNetHack? Már halottam róla, ki is próbálom rögtön.

Találtam egy nagyon jó játékot, 70 féle befejezéssel, cuki anime-style grafikával, 10 perces introval etc... csak nem tudom, melyik kategóriába tartozik. Címe: Princess Maker 2 !! Nézzétek meg ;) (szerintem ide való)

Elég nehezen kategorizálható: amolyan manager-szimulátor-rpg, el lehet vele szórakozni egy darabig.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Soridan

Quote from: VikunyaElég nehezen kategorizálható: amolyan manager-szimulátor-rpg, el lehet vele szórakozni egy darabig.

Hát én el fogok :)

Nethack grafikája: nos, aki MUD-ol, meg anno szöveges kalandjátékokon és Temple of Apshai-on nőtt fel, annak mennyország ez :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Karma XXL

Quote from: SoridanHát én el fogok :)

Nethack grafikája: nos, aki MUD-ol, meg anno szöveges kalandjátékokon és Temple of Apshai-on nőtt fel, annak mennyország ez :D

Egyszer játszottam vele, nem csúnya  :hehe: csak sajnos elég monotonná válik idővel...

Soridan

Nethack: tetszik, szerintem remek kis játék :) Még nem untam meg (de gebac könnyű meghalni benne :D)

Más: Princess Maker 2-ben sikerült elsőre k*rvát nevelnem szegény lányból... talán nem lennék mégsem jó apa? :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Vikunya

Quote from: SoridanMás: Princess Maker 2-ben sikerült elsőre k*rvát nevelnem szegény lányból... talán nem lennék mégsem jó apa? :D

Én is így jártam :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Soridan

:D Akkor jó :) Bár igaz, hogy nálam félig-meddig szándékos is volt >:]
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Damnatus

Hali!

Tényleg, hogy jön össze a hercegn?? Én már neveltem bel?le feleséget, hadvezért varázslót, mindent, csak hercegn? nem lett.

Feldin

Quote from: SoridanNetHack? Már halottam róla, ki is próbálom rögtön.

Találtam egy nagyon jó játékot, 70 féle befejezéssel, cuki anime-style grafikával, 10 perces introval etc... csak nem tudom, melyik kategóriába tartozik. Címe: Princess Maker 2 !! Nézzétek meg ;) (szerintem ide való)

Honnan lehet beszerezni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Vikunya

Quote from: DamnatusHali!

Tényleg, hogy jön össze a hercegn?? Én már neveltem bel?le feleséget, hadvezért varázslót, mindent, csak hercegn? nem lett.

Elvileg az a legjobb, így a legnehezebben elérhetQ megnyerés. Szokás szerint itt olvasható a segítség. Amennyire emlékszem, a herceggel kell találkoznia a leányzónak bizonyos eseményekkor, és ha minden event megvolt és a leányzónak is megfelelQek a tulajdonságai, a herceg a végén feleségül kéri.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Vikunya

Quote from: FeldinHonnan lehet beszerezni?

Valahonnét letöltöttem, de már fogalmam sincs, hogy honnan. Elég régi game (Dos-os). Azt se nagyon tudom, hogy melyik cd-men porosodhat.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Damnatus

Hali!

Quote from: FeldinHonnan lehet beszerezni?

én a roshiról töltöttem le.

Soridan

Quote from: FeldinHonnan lehet beszerezni?

//www.the-underdogs.org a legjobb oldalak egyike, évek óta megbízható forrásom. :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Vikunya

Quote from: Soridan//www.the-underdogs.org a legjobb oldalak egyike, évek óta megbízható forrásom. :)

Valóban remek oldal, én is sokat töltök innen. Lehet, hogy a PM2 is innét van.

Hogy maradjak az RPG topicnál: szintén az underdogsról töltöttem le a Live-A-Live c. nem túl ismert (mivel csak Japánban jelent meg, szerencsére lefordították) Snes rpg-t (Squaresoft). Más rpg-kel ellentétben ennek nem egy hosszú története van, hanem sok különálló kis fejezete, mindegyik teljesen más hangulattal. Van pl. ninjás scenario, western, hagyományos kung-fu story, sci-fi melyben keveredik az Alien és az Space Odyssee, Akirát és 70-es évekbeli mechás animéket utánzó fejezet, középkori lovagi történet alapos csavarral, stb. Ha mindent végigjátszottál, jön az utolsó fejezet, ahol minden szál összefut. Akit nem riaszt el a régi Super Nintendos grafika, próbálja ki.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Saori

Elkezdtem Neverwinter nights-ot. Hát.. :jee: :)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Damnatus

Hali!

Quote from: SaoriElkezdtem Neverwinter nights-ot. Hát.. :jee: :)

Hát nekem elég vontatott volt, az els? várost sem csináltam végig. valamiért nem kötött le.

Fazék

Quote from: DamnatusHát nekem elég vontatott volt, az els? várost sem csináltam végig. valamiért nem kötött le.
Nekem már a tréning-szobák elvégzése is elég volt. Amint végeztem velük és kiértem a tulajdonképpeni játékhoz, már akkorra meguntam az egészet... bár állítólag a multiplayer része átkozottul jó, de ezt nem volt lehetőségem kipróbálni egyelőre.

Soridan

Quote from: VikunyaValóban remek oldal, én is sokat töltök innen. Lehet, hogy a PM2 is innét van.

Biztosan :) Azért írtam :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

NWN elvittem egy darabig, de rohadtul meguntam.
Kevés a varázslat. A BG2 grafikája nekem jobban tetszik.
Majd a ProjectEgo!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

#348
Nagy meglepetésemre megjelent a .hack//MUTATION (Part 2) :hopp:
Érdekes módon ahogy hozzáértem, odatapadt a kezemhez, és nem tudtam megszabadulni tőle :D
És természetesen benne a .hack//LIMINALITY folytatása is :hopp:

edit: hogy fokozzam a dolgot, olvasva a kis füzetecskét, új dolgot tudtam meg: .hack//ENEMY néven kártyajáték (Trading Card Game) jelent meg. Hú de sokba fog ez kerülni nekem :) Márha lesz Mo-on. Na majd megdumálom a Camelotot.

.Attila

Csak engem érdekel ez? :(
Senki sem nézte a .hack//SIGN -t?

Shadowolf

Quote from: TriviCsak engem érdekel ez? :(
Senki sem nézte a .hack//SIGN -t?

De igen, én. :D :D :D (szuperklassz, és majd lesz is pár kérdésem számodra vele kapcsolatban. További részleteket majd, ha végre végeztem az összes vizsgámmal ^^""""")

.Attila


Xaga

Quote from: TriviCsak engem érdekel ez? :(
Senki sem nézte a .hack//SIGN -t?

De érdekel, csak nem láttam még .hack//sign-t. Ha megvan kiírva elkérném (mármint .hack//signt)

.Attila

Quote from: XagaDe érdekel, csak nem láttam még .hack//sign-t. Ha megvan kiírva elkérném (mármint .hack//signt)
Kiírva sosem volt, de egyszer le volt töltve az egész. Aztán eltűnt, de hogy hogyan, azt nem tudom. Nem emlékszem arra, hogy letöröltem volna, és miért is tettem volna :confused:
Majd letöltöm mégegyszer. Csak előbb jöjjön még le a teljes Full Moon wo Sagashite.

Karma XXL

Quote from: TriviCsak engem érdekel ez? :(
Senki sem nézte a .hack//SIGN -t?

Én is néztem, sőt tetszett is, mind a SIGN mind a LIMINALITY, a DUSK már nem, de az már igencsak  :_off:  lenne. Az ENEMYről hallottam, meg láttam egy-két képet, PS2-m meg nincs hogy játszhassak a játékokkal... Pedig megtenném ;)

Feldin

Quote from: SysOP XXLÉn is néztem, sőt tetszett is, mind a SIGN mind a LIMINALITY, a DUSK már nem, de az már igencsak  :_off:  lenne. Az ENEMYről hallottam, meg láttam egy-két képet, PS2-m meg nincs hogy játszhassak a játékokkal... Pedig megtenném ;)
Engem is érdekelne. Meg a Full Moon is!!!!
Mostmár szabad vagyok, úgyhogy a rendelkezésemre álló sorozatokat lelkiismeretfurdalás nélkül kivégzem :)
Aztán elkérem tőled (Trivi) a Chobits-ot meg a Full Moon-t :)

Nem lesz vmikor vmi jó Forgotten Realms játék?
Mikor jelenik meg a Káosz rpg???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: SysOP XXLLIMINALITY
Ugye mondtam már (persze, hogy mondtam, de elmondom még 1x :)), hogy a a játék dobozában van LIMINALITY DVD is?
Még nem néztem, de majd arra is sor kerül.

Karma XXL

Quote from: TriviUgye mondtam már (persze, hogy mondtam, de elmondom még 1x :)), hogy a a játék dobozában van LIMINALITY DVD is?
Még nem néztem, de majd arra is sor kerül.

Én már láttam mind a 4-et  :hehe: és szerintem nagyon jó, főleg, hogy elmond elég sok mindent magáról a világról és az események hátteréről.

Emlékszem, hogy amikor először kihozták a PS2 konzolt, egy srácot leütöttek az utcán érte. Megyek én is vadászni egyre, mert nagyon érdekelne a .hack játék  :uzi:  :rolleyes:

Fazék

Lucasarts kalandjátékőrültek! azonnal indulás erre a címre: http://www.justadventure.com/TheInventory/TheInventory.shtm letölteni a legújabb júniusi Inventory-t, majd gyorsan elugrani a 28. oldalra és mély áhitattal olvasni az ott elhangzó beszámolót egy új Monkey Island és társai stílusban készülő volt Lucasarts programozók új projektjéről!
és várni türelmetlenül!

Vikunya

Quote from: BlimpLucasarts kalandjátékőrültek! azonnal indulás erre a címre: http://www.justadventure.com/TheInventory/TheInventory.shtm letölteni a legújabb júniusi Inventory-t, majd gyorsan elugrani a 28. oldalra és mély áhitattal olvasni az ott elhangzó beszámolót egy új Monkey Island és társai stílusban készülő volt Lucasarts programozók új projektjéről!
és várni türelmetlenül!

Türelmetlenül várom :) Sajnos túl sok ilyen projektet jegeltek az utóbbi években, remélem ez megéri a kiadást is.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.