Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Suszi

Quote from: FeldinMagic the Gathering szerintem jobb, de én is nagy hkk-s voltam :)
Az biztos, de nekem gondjaim voltak az angollal. Shiroi vett annak idején egy zöld paklit.  :)

Feldin

Nekem van egy vörös zöld, és most hogy kijött a Japán mitológiás kiadás szerintem lesz még :)

Blimp: Tudsz nekem hozni Sanitariumot szombatra? Onegai!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinBlimp: Tudsz nekem hozni Sanitariumot szombatra? Onegai!!!
ennek csak két akadálya van, mégpedig, hogy vinyón van, image file-ban, és nincs ennyi üres kölcsönadható RW cd-m...
továbbá jelenleg úgy néz ki, hogy szombat estére hivatalos vagyok valahova, de ez még nem fix... én továbbra is azt a megoldást szorgalmazom, hogy hozzámvágsz egy vinyót, és arra rámásolom, ami kell neked. (ilyet másoknak is szívesen megteszek, de ha lehet cd-írogatással inkább nem szórakoznék)

Feldin

Quote from: Blimpennek csak két akadálya van, mégpedig, hogy vinyón van, image file-ban, és nincs ennyi üres kölcsönadható RW cd-m...
továbbá jelenleg úgy néz ki, hogy szombat estére hivatalos vagyok valahova, de ez még nem fix... én továbbra is azt a megoldást szorgalmazom, hogy hozzámvágsz egy vinyót, és arra rámásolom, ami kell neked. (ilyet másoknak is szívesen megteszek, de ha lehet cd-írogatással inkább nem szórakoznék)
Ok. Ha jössz dobj meg egy sms-el és viszem a vinyóm.
8GB, lehet rá pakolni :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Meghallt a Stupi Invaders :(
Ha vkinek van ötlete plíz szóljon!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

ez itt a reklám helye:
GABRIEL KNIGHT 3 csak 1690 FT a CD Galaxis-ban!!! mindenhol máshol 3000, bár az se drága, de ennyiért meg már sztem mindenképpen megéri

Rounin

Quote from: Blimpez itt a reklám helye:
GABRIEL KNIGHT 3 csak 1690 FT a CD Galaxis-ban!!! mindenhol máshol 3000, bár az se drága, de ennyiért meg már sztem mindenképpen megéri

Én maradok az 1&2-nél :rolleyes:

Fazék

Quote from: RouninÉn maradok az 1&2-nél :rolleyes:
hmm, miért? kíváncsi vagyok. én már végigjátszottam a hármat (elõbb mint a 2. részt) és sztem nagyon jól sikerült, tele volt nagyon jó megvalósítási ötletekkel, tetszett, hogy nem kellett mindent 100%-ra megcsinálni, és úgy is betudtad fejezni a játékot. nálam az elsõ résszel egy szinten van, a második rész egy picit alattuk.

Rounin

Quote from: Blimphmm, miért? kíváncsi vagyok. én már végigjátszottam a hármat (elõbb mint a 2. részt) és sztem nagyon jól sikerült, tele volt nagyon jó megvalósítási ötletekkel, tetszett, hogy nem kellett mindent 100%-ra megcsinálni, és úgy is betudtad fejezni a játékot. nálam az elsõ résszel egy szinten van, a második rész egy picit alattuk.

Alapból nem testzik a 3d-s megjelenítés. Ennyi. Azért nem kizárt, hogy majd végigjátszom, de most még berzenkedem :)

Fazék

Quote from: RouninAlapból nem testzik a 3d-s megjelenítés. Ennyi. Azért nem kizárt, hogy majd végigjátszom, de most még berzenkedem :)
tény, hogy nekem is eltartott egy ideig, mire kibékültem vele, de ugyanígy álltam az FMV-s második részhez is, mert az FMV-ket még kevésbé kedvelem, mindig is útáltam a B-movie-kat, az ilyen FMV játékokba meg szinte kivétel nélkül ilyen "színészek" jutnak, de szerencsére a történet és a feladványok feledtették velem ezen "apró" problémámat :)

Rounin

Quote from: Blimptény, hogy nekem is eltartott egy ideig, mire kibékültem vele, de ugyanígy álltam az FMV-s második részhez is, mert az FMV-ket még kevésbé kedvelem, mindig is útáltam a B-movie-kat, az ilyen FMV játékokba meg szinte kivétel nélkül ilyen "színészek" jutnak, de szerencsére a történet és a feladványok feledtették velem ezen "apró" problémámat :)

Azért a Stonekeep színészei egész jók voltak :) A kutya legalábbis egyik kedvencem :D Csak a nevét felejtettem el o.O

Relunx

Hali mindenkinek!

Én is kedvelem a kaland és rpg stílúsu játékokat.

A legelsõ kaland játék amivel játszottam, a Sam & Max volt, majd jött a Day of the Tentacle, majd Indiana Jones IV (az elsõ három részhez sajna nem volt szerencsém)

Aztán jöttek és mentek az új gamek.
De egy játék még most is toronymagasan kimagaslik a többi közül és ez a:
SEPTERRA CORE! Ime hogy miért:
Hosszú, rengeteg videó, van benne néhány kõ-kemény fõgonosz és gondolkozni is kell mint atom...

Most épp a Wild Arms 1-el játszok.
Egész jó kis darab.
Megszereztem usteamrõl az anime-sorozatot 1-14 részig és fantasztikusan coool!!! - Kár hogy a 15-22 rész nincs fönt :(

Relunx

Damnatus

Hali!

RPG-ben Fallout 1-2 viszi a prímet.

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

RPG-ben Fallout 1-2 viszi a prímet.

Bizonyám, hangulatilag biztosan. Hihetetlenül jól sikerült átadni azt az érzést, amit ott lehetne érezni (bár még nem tapasztaltam IRL :) )

roderick

Egyik haverommal épp most elevenítettük fel a Fallout régi szép emlékeit és ö nem is tudott róla, így hátha más figyelmét is elkerülte, hogy külön gyönyör alacsony intelligenciájú karaktert indítani... föleg a 2-ben vannak nagyon dúrva beszólások, meg helyzetek :) (amúgy nem tud valaki francia patch-et a játékhoz?(nem nekem kell, esküszöm))

Amúgy szvsz. talán a Torment volt egy kicsit jobb, de az nem a játék része miatt, hanem mert a története nagyon jól megvan csinálva és talán az egyetlen olyan fantasy, ahol tényleg lehet gonosz jellemet játszani... Falloutban is volt ilyen, de ott eléggé relatívak már a dologk uh. nem jött ki olyan jól. Sajna tapasztalat is azt mutatja, hogy a Torment-nek olyan mocsadék az elsö fejezete, hogy szinte midenki lemond róla... majdnem énis így tettem, de nem bántam meg...

Amúgy ki mit vár a Fallout 3-tól? mindenki borúlátó... végül is a Bethesda, annyira rossz játékokat nem csinál... csak pl. a Morrowindben kicsit müanyagok az emberek a pregenerált párbeszédeikkel, ami nagyon sokat ront a hangulaton... Meg amúgy csinálnak a fallout eredeti készítöi is egy PA RPG-t... csak az se lesz már turn-based, meg izometrikus, mint mondták a piac törvényeinek azért engedelmeskedni kell... pedig ha tudnának programozni még oké is lenne... de lásd Bloodlines-t csak játékot tudnak tervezni írni már nem.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Quote from: roderickEgyik haverommal épp most elevenítettük fel a Fallout régi szép emlékeit és ö nem is tudott róla, így hátha más figyelmét is elkerülte, hogy külön gyönyör alacsony intelligenciájú karaktert indítani... föleg a 2-ben vannak nagyon dúrva beszólások, meg helyzetek :)
Emlékeim szerint, ha valami droggal keményen lebutítottad magad egy idõre, majd odamentél az egyik dokihoz, megmûtötte az agyadat és kaptál plusz intelligenciát, utána elmúlt a drog hatása, és permanensen megmaradt a plusz inti ;)
Quote from: roderickAmúgy ki mit vár a Fallout 3-tól?
Remélem lesz története is, nem úgy, mint a Tactics-nek
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Morrowind 4eva :hail:
Ez volt az elsõ komolyabb ilyen játék amivel játszottam és nagyon megtetszett. Kellõ mértékben változatos és izgalmas, így egy olyan FPS, RTS gamert is le tudott kötni, mint én. Miután megvettem egy hónapig csak a gép elõtt ültem. Régi szép idõk :rolleyes: Még jó, h hamarosan jön a 4. része, amiben talán végre életszagú lesz a környezet és nem csak ácsorognak az AI-k :hopp: Jaj, mi lesz velem? :)

Djinn

Sziastok!
Végszaladtam miket írtatok ide. Vagy vak vagyok vagy nagyon eltévedtem de sem a Wizardry-ról sem a Might & Magic-rõl nem olvatam? Tudom, hogy ezek nem mai játékok, de láttam, hogy õskoriakat is dicsõitetek!!
Szóval ezeket senki sem szereti csak én? (Persze ezeknek sok részük van és nem egyenrangúak  :) )
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Dragon

Quote from: DjinnSziastok!
Végszaladtam miket írtatok ide. Vagy vak vagyok vagy nagyon eltévedtem de sem a Wizardry-ról sem a Might & Magic-rõl nem olvatam? Tudom, hogy ezek nem mai játékok, de láttam, hogy õskoriakat is dicsõitetek!!
Szóval ezeket senki sem szereti csak én? (Persze ezeknek sok részük van és nem egyenrangúak  :) )
Might and Magic? Avval csak az a bajom, hogy régen még nem ment, most meg már nem megy.....
De mindig is kíváncsi voltam rá. (Pláne a Heroes után)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

#499
A Might and Magicnek csak a 7-es részével játszottam, de nemtom... most már nem venném elö, akkor szép volt, meg jó föleg mivel a Heroes-hoz kapcsolódott a története, de nemtom... engem halálba idegesített a harcrendszere, viszont a fejlödési dolog az tetszett, fôleg, hogy lehettél gonosz is jó is, vérmérséklet szerint. (csak a jónál olyan idegesítöen fehér volt a menü... gonosznál meg liché kellet volna változtatni a dekoratív varázslónénit és ebbe nem akart beleegyezni a party férfitagjai (aha rájukkenem))... de azon fél napot röhögtem, amikor kiderült, hogy a goblin faluban zombiként támasztanak fel:D

Wizardy 7 az sikeresen már elindul a gépemen, de valami nem visz rá, hogy elkezdjem... a 8-nál is a harc idegesített egy csöppet, meg az zavar nagyon, hogy sose tudom eldönteni milyen party-t csináljak, ezért kb 6szor újrakezdem és ezért az elejét annyira megunom, hogy már nincs kedvem új partyt csinálni, de a jelenlegire meg berágok... szóval, izé... jó játékhoz jó user is kell:)

edit: Peersze, Elder Scrolls 4 :D... amit olyan konzolokra fejlesztenek, amiket még be se jelentettek... örülök, hogy a mostani gépemen legalább a Morrowind nem szaggat... kicsit el vannak szállva néha a fiúk, de csúnya nem lesz, az biztos:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Djinn

Quote from: bpka000Might and Magic? Avval csak az a bajom, hogy régen még nem ment, most meg már nem megy.....
De mindig is kíváncsi voltam rá. (Pláne a Heroes után)
Hát az elsõ része már kb nagyon régen jelent meg (1990? Nem akarok hazudni) Én a 6,7,8- at játszottam végig. Sajnos ilyen soeendben romlott a minõség, de azért mind jó volt. Aztán a 9-et már végig sem bírtam játszani  olyan xar volt.  :eeek:   Aztán a 3DO meghalt.
Heroes az jó. Bár a IV-et nem annyira bírtam befogadni. A III.-al játszottam sokat.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

#501
Quote from: roderickWizardy 7 az sikeresen már elindul a gépemen, de valami nem visz rá, hogy elkezdjem... a 8-nál is a harc idegesített egy csöppet, meg az zavar nagyon, hogy sose tudom eldönteni milyen party-t csináljak, ezért kb 6szor újrakezdem és ezért az elejét annyira megunom, hogy már nincs kedvem új partyt csinálni, de a jelenlegire meg berágok... szóval, izé... jó játékhoz jó user is kell:)
há igen ezeknél nekem is általában ilyen bajaim vannak, a Lands of Lore ill. Eye of the Beholder sorozatoknak is kb már 4-5x végignyomtam az elejét, de végül nem tetszett a fõhõsöm/csapatom és abbahagytam, és már egyre jobban unom õket... Szegény Wizardry 8-at meg egy vizsgaidõszak miatt, amikor komolyan tanultam is, abbahagytam, majd csak fél évre rá vettem újra elõ, de szinte újra kellett volna az egész rendszert tanulnom, már semmire se emlékeztem, szóval azóta pihen szegény... pedig azzal már rendesen benne voltam a játékban és tényleg nagyon jó volt :(

edit: a Might&Magic sorozatnak és a Wizardry korábbi részeinek pedig neki se ugrottam, mert kb középtájon találkoztam a számozással és úgy éreztem így nincs értelme elkezdeni, mert a fele poén/történet ismeretlen lesz számomra...

Djinn

Kár, pdeig nekem tetszettek.
Igaz, hogy én már nagyon ritkán játszom (mondjuk, Morrowind-l játszottam) és nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal. Le vagyok maradva.
Az elsõ game, amit játszottam az a Dungeon Master volt. Asszem valamikor az õskorban. Ismeri itt egyátalán valaki?? A másik õsi kedvencem a Warlords 2 volt  :rotflol:
(Most bizos azt gondoljátok: vén tyúk  :eeek: )
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Dragon

Nálam az Eye of the Beholder volt a nagy király játék.
Azt úgy vittem végig mindhárom részt, hogy az elsõben indított csapattal.
Mondanom sem kell, a 3-ban már nem sok esélye volt ellenem a dolgoknak.
Persze a 3-at alaposa el is tolták. (Nem volt az rossz, úgy magában, de az elõzõ kettõ fényében valami iszonyat borzalom volt)
De jó lenne belõle egy 4. rész! ...ez már inkább az Álmok topic-ba való :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: DjinnKár, pdeig nekem tetszettek.
Igaz, hogy én már nagyon ritkán játszom (mondjuk, Morrowind-l játszottam) és nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal. Le vagyok maradva.
Az elsõ game, amit játszottam az a Dungeon Master volt. Asszem valamikor az õskorban. Ismeri itt egyátalán valaki?? A másik õsi kedvencem a Warlords 2 volt  :rotflol:
(Most bizos azt gondoljátok: vén tyúk  :eeek: )
most mééér' gondolnánk ilyet :)
a Warlords 2-vel mi is rengeteget játszottunk :)
amúgy én mostanában szándékoztam egy próbát tenni a Bard's Tale, Ultima, Ultima Underworld, Wizardry sorozattal, hátha túl tudom tenni magam a grafikai igényemen - elvégre ha más stílusban is anno, de sokat játszottam ilyen grafikai szintû játékokkal is :)

Djinn

Quote from: Blimpmost mééér' gondolnánk ilyet :)
a Warlords 2-vel mi is rengeteget játszottunk :)
amúgy én mostanában szándékoztam egy próbát tenni a Bard's Tale, Ultima, Ultima Underworld, Wizardry sorozattal, hátha túl tudom tenni magam a grafikai igényemen - elvégre ha más stílusban is anno, de sokat játszottam ilyen grafikai szintû játékokkal is :)
Hát igen, a grafikai igények. Pár éve újbol nekiültem Might & magic-nak (6).
Aztán majdnem mentem a szemészetre, hogy hûûû de pixelesen látok. Nem is játszottam vele. Az emlékek legalább szépek maradnak x év múlva is :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

roderick

Warlords2 :whoah:
De én még az egyet is sokat nyomtam, az volt kb. az elsô komolyabb játékom (talán még a SimCity volt elöbb, már fene se tuggya)

EOB-ot én is nagyon szerettem, nemtom miért szokták a 3-at bántani, sztem az se volt rossz... habár egyiket se volt türelmem végigjátszani... Most próbálom letölteni NWN-hoz a remake-jét kiváncsi vagyok mennyire rossz :)

Bard's Talenek most csináltak valami PS2-es remaket, nemtom milyen, csak tegnap láttam, mikor néztem Brian Fargo miket követett el....
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: DjinnHát igen, a grafikai igények. Pár éve újbol nekiültem Might & magic-nak (6).
Aztán majdnem mentem a szemészetre, hogy hûûû de pixelesen látok. Nem is játszottam vele. Az emlékek legalább szépek maradnak x év múlva is :rolleyes:
hát igen kicsit más stílus, de én pl mostanában akartam végigjátszani a teljes Warcraft szériát, hogy úgy egybe lássam a történéseket, de az elsõ rész kb 2/3-ánál eladkadtam, mert ott már egy picit nehezedik, és elég zavaró, hogy nem lehet csak "akkori szinten" irányítani az egységeket és hát valljuk be, nem is olyan változatosak a küldetései, mint a 3. résznek :D

Rounin

Quote from: DjinnKár, pdeig nekem tetszettek.
Igaz, hogy én már nagyon ritkán játszom (mondjuk, Morrowind-l játszottam) és nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal. Le vagyok maradva.
Az elsõ game, amit játszottam az a Dungeon Master volt. Asszem valamikor az õskorban. Ismeri itt egyátalán valaki?? A másik õsi kedvencem a Warlords 2 volt  :rotflol:
(Most bizos azt gondoljátok: vén tyúk  :eeek: )

Csecsemõ vagy hozzám képest :p Ismered az Ultima I-t? A Dragon Warriort? A Temple of Apshai-t? A C64 kazettás Dragons of Flame?? (hogy csak néhányat említsek :) )

Ghihi.. hogyne ismernénk ezeket (is) :D Ifjú hölgy :_piszka:

Djinn

Quote from: RouninCsecsemõ vagy hozzám képest :p Ismered az Ultima I-t? A Dragon Warriort? A Temple of Apshai-t? A C64 kazettás Dragons of Flame?? (hogy csak néhányat említsek :) )

Ghihi.. hogyne ismernénk ezeket (is) :D Ifjú hölgy :_piszka:

Ifjú?  :eeek: Ez nagyon édes! (én megnéztem, mikor születtél  ;) )
Természetesen a régi kedvenceim írtam csak le. Asszem majd mindenkinek voltak tönkrement számlálós magnói, meg teleírt füzetei, hogy mi, mettõl, meddig tart  :hopp:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"