Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Itachi

Quote from: VASH13 lvl úgy hogy örökéletem volt és ott már képtelenség bármit is csinálni:D

Tehát javaslod hogy vegyek egyet?
Hááát...ha nem jelent anyagilag nagy érvágást ,akkor mindenképp. :)  Vannak még nagyon jó játékok, mint pl. a Devil May Cry és stb. Én annó 135! ezer ért vettem de most már hatvanért vágják hozzád. :wtf:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Quote from: ItachiHááát...ha nem jelent anyagilag nagy érvágást ,akkor mindenképp. :)  Vannak még nagyon jó játékok, mint pl. a Devil May Cry és stb. Én annó 135! ezer ért vettem de most már hatvanért vágják hozzád. :wtf:

Bocsi de 40K. CD Galaxis. :D

Itachi

Quote from: RouninBocsi de 40K. CD Galaxis. :D
-_-.....Most mit erre mit mondjak...???Jó tudom, zakkant voltam, hogy annyit kiadtam anno érte, de hát nem tehettem mást; FANATIKUS vagyok. :p  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

phr0zen

Quote from: Itachi-_-.....Most mit erre mit mondjak...???Jó tudom, zakkant voltam, hogy annyit kiadtam anno érte, de hát nem tehettem mást; FANATIKUS vagyok. :p  :zen:

Én asszem többért vettem. Nyílván amerikai megjelenés után pár nappal.  :rotflol:

Suszi

Hali.

Én személy szerint - ha tehetem - csak a szerep-, illetve kalandjátékokat játszom. Persze ez így teljesen nem igaz, hiszen nap mint nap találkozok (szerintem) jó akció, vagy stratégia játékokkal (pl.: Doom 3, Imperium Galaktika 2, hogy említsek párat) Én is a jó sztori híve vagyok. Ha egy kalandjátéknak esetleg nem olyan szép a grafikája, még lehet lehengerlõ a sztorija, és élvezetes vele a játék.

Shadowolf

Quote from: SusziÉn is a jó sztori híve vagyok. Ha egy kalandjátéknak esetleg nem olyan szép a grafikája, még lehet lehengerlõ a sztorija, és élvezetes vele a játék.

Jól szólsz barátom. :tezsvir:

lynx655

Manapság nagyon gyengén szerepelnek gépen a kalandjátékok, és a szerepjátékok közt is csak kevés jó van (azok se mostaniak már pl.: SW: Knights of the Old Republic mindjárt egy éves). Én inkább a szeperjátékok felé húzok, de a jó kalandot is szeretem. Sõt, haverokkal össze szoktunk jönni élõben (néha chaten is) "freestyle RPGzni", ahol szabályrendszer nélkül, teljesen a GameMasterre bízva játszunk, és természetesen általában több kalandelem van benne, mint szerepjáték, gondolok ezalatt kevesebb akcióra, és gyakorlatilag (idõhiány miatt is) a fejlõdés hiányára. Elõnyei például, hogy nincs kaszt vagy faj megkötés, és tényleg bármit csinálhatsz, amit megenged a GM. A hangulat is jó, és a szó szerinti "szerepjáték" megvan.

Rounin

Quote from: Itachi-_-.....Most mit erre mit mondjak...???Jó tudom, zakkant voltam, hogy annyit kiadtam anno érte, de hát nem tehettem mást; FANATIKUS vagyok. :p  :zen:

Fanatikus? Keblemre sorstárs :D Én is megvettem volna, de hát annyi pénzem még nem nagyon volt egybe :)

Suszi megjegyzésére csak annyit, hogy a minap vettem elõ a Quest for Glory 4-et, és félórákat szenvedtem vele, mire normális hangokat ki tudtam csikarni a modern hangkártyából, csak azért hogy újra élvezhessem ezt a gyöngyszemet :)

Lynxéhez: manapság alig adnak ki _kaland_játékot. Legtöbbször csak ráfogják :) Sajnos :(

Damnatus

Hali!

Egy sorozat van, amivel még nem sikerült játszanom, ez a Final Fantasy. Pedig már többször próbáltam megszerezni. Ami most nálam van (asszem a FFVIII) az pl. hibás disc 1-es szal ki se tudtam próbálni.

Dragon

Nekem az megvan, de eléggé érzékeny a vidokártyákra.
Talán egyszer el tudom juttatni neked valahogy, de semmit sem ígérek, mert mostanában nagyon le vagyok foglalva.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Ne is igérj, mert betartatom ;)!
Egyébként nincs idõm játszani semmi játékkal, szal ráér a dolog.

.Attila

Megjelent a .hack//OUTBREAK (a 3. rész) :)
Most egy kicsit hanyagolva lesz a RO :D

Dragon

"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Suszi

Quote from: ShadowolfJól szólsz barátom. :tezsvir:

kÖSZI. Örülök, ha valaki más is így gondolja.  :)

Kilteh

Quote from: TriviMegjelent a .hack//OUTBREAK (a 3. rész) :)
Most egy kicsit hanyagolva lesz a RO :D
Úgy látom te vagy az én emberem! :D
Szted. érdemes beruháznom a PS2re (majd vmikor... -_-)? Csak az egész .hack dolog magával ragadott, és filózok, hogy a játékokat is végig kéne vinni... Szóval milyenek?
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

.Attila

Nézd, ha az egész történetre kíváncsi vagy, akkor kell, mert ez része az egésznek, és sehol máshol nincs meg az itt lejátszódó történet.
Mellesleg a játékbeli történések párhuzamosan futnak a LIMINALITY történéseivel. Ja, és hogy megspékeljem a dolgot: a játék 4 részével együtt megkapod a LIMINALITY-t eredetiben :)
PS2-re meg érdemes beruházni, nem csak emiatt (-> FF sorozat, bár ezekben mindig eltolnak vmit, ami rontja a képet, de azért még kellhet).

Kilteh

Quote from: TriviNézd, ha az egész történetre kíváncsi vagy, akkor kell, mert ez része az egésznek, és sehol máshol nincs meg az itt lejátszódó történet.
Mellesleg a játékbeli történések párhuzamosan futnak a LIMINALITY történéseivel. Ja, és hogy megspékeljem a dolgot: a játék 4 részével együtt megkapod a LIMINALITY-t eredetiben :)
PS2-re meg érdemes beruházni, nem csak emiatt (-> FF sorozat, bár ezekben mindig eltolnak vmit, ami rontja a képet, de azért még kellhet).
Igen, ezt vágom, meg a játékok storyját is nagy vonalakban, mert mutattak egy állati jó oldalt, ami összefoglalja az egész .hack-et. Ezen és az FFen kívül amúgy van még valami említésre méltó...?
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

.Attila

Quote from: KiltehIgen, ezt vágom, meg a játékok storyját is nagy vonalakban, mert mutattak egy állati jó oldalt, ami összefoglalja az egész .hack-et. Ezen és az FFen kívül amúgy van még valami említésre méltó...?
Az attól függ, hogy téged mi vonz. Verekedõs játéknak ott van a Soul Calibur 2, egész élvezetes. Más játékokat nem kerestem még, mert forrásigényes dolog játékokat venni :)

Kilteh

Quote from: TriviAz attól függ, hogy téged mi vonz. Verekedõs játéknak ott van a Soul Calibur 2, egész élvezetes. Más játékokat nem kerestem még, mert forrásigényes dolog játékokat venni :)
Leginkább topichûen az RPGk... Na nem minthogyha nekem annyi fölös pénzem lenne... :ejj: ;)
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Totya

"Azt ugyebár tudjuk, hogy a dráááága lukaszarc nem adja nevét a régen hatalmas sikert aratott Sam & Max folytatásához. Mindazonáltal nem kizárt, hogy él a projekt. A második epizód fejlesztõcsapatának vezér egyéniségei (Dan Connors, Kevin Bruner, Troy Molander, és néhány további csóka) egy új formációt alkottak Telltale Games néven. Azt tûzték ki feladatul, hogy kicsit felpörgessék a kalandjáték ipart. Érdekesen hangzik. Remélem elsõ gyermekük a Sam & Max akármennyi lesz :)"

Szóval reménykedjünk abban, hogy ez a jó kis kalandjáték elkészül.
Teacher Banzai!!!

Shadowolf

Quote from: TotyaSzóval reménykedjünk abban, hogy ez a jó kis kalandjáték elkészül.

Kétlem, mivel a játék jogai sztem továbbra is a Lucasartsnál vannak...

Totya

Quote from: ShadowolfKétlem, mivel a játék jogai sztem továbbra is a Lucasartsnál vannak...

Ezt én is csak olvastam a neten, de ha a csapat egy hasonlóan jó kalandot készít akkor mi csak jól járunk és a kalandjétékok faja sem hal ki egészen  :) , bár most volt egy új Myst epizód is.
Teacher Banzai!!!

Feldin

Reméljük.
Shadow! Nálam van egy RWDVD-d! Mikor tudom visszaadni? Írjak rá neked vmit?

Edit: hogy lehet régi játékokat xp-n nyomatni?
S&M-nek nem megy a hangja... :(
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: FeldinEdit: hogy lehet régi játékokat xp-n nyomatni?
S&M-nek nem megy a hangja... :(

Hehh. Ilyen játékoknál már csak az jön be, ha dosból, valami régebbi hangkártyával nyomulsz (nekem van még egy SB 2.0-som direkt ilyen célokra). Valahogy nem komálják az újabbakat :(

Feldin

Quote from: RouninHehh. Ilyen játékoknál már csak az jön be, ha dosból, valami régebbi hangkártyával nyomulsz (nekem van még egy SB 2.0-som direkt ilyen célokra). Valahogy nem komálják az újabbakat :(
........................
Gondoltam vmi csúnyát.....
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: Feldin........................
Gondoltam vmi csúnyát.....

Hát ez van. Ezért tartom meg a régi gépet/alkatrészeket. Ha nosztalgiahangulatom van. :rolleyes:

Itachi

Quote from: FeldinReméljük.
Shadow! Nálam van egy RWDVD-d! Mikor tudom visszaadni? Írjak rá neked vmit?

Edit: hogy lehet régi játékokat xp-n nyomatni?
S&M-nek nem megy a hangja... :(
Használj DOSBOX ot. :)  A roshi n fent volt a linkje, de most a roshi nem üzemel. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Quote from: ItachiHasználj DOSBOX ot. :)  A roshi n fent volt a linkje, de most a roshi nem üzemel. :zen:

Oké, vettem a burkolt üzenetet, /me :lame: :D

.Attila

Sajna DOSBOX zabálja a procit, és pl. a Crusader: No Remorse eszeveszetten akadozik rajta. Még izomgépeken (értsd: min. P4 2.4 GHz, min. 1 giga ram stb.) sem fut rendesen.
A fejlesztõk írták is, hogy jelenleg olyan játékok futnak normálisan, amiknek a max igényük 66 MHz. LOL, 66 Mhz :rotflol: Jézusom, az én procim 2.66 GHz, a többi adatról meg ne is beszéljünk :D És ez alig 10 év alatt.

Shadowolf

Quote from: ItachiHasználj DOSBOX ot. :)  A roshi n fent volt a linkje, de most a roshi nem üzemel. :zen:

Azon az oldalon amit Vikunya postolt (410-es üzi) is fenn van, meg asszem mások is. ;)