Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Fazék

ugyan nem freeware, de nekem még ezt a programot ajánlották, ami hasonló a dosbox-hoz, de állítólag sokkal hatékonyabb:
VMware Workstation
én anno a 4.0-s változattal találkoztam, mindenféle hülyeséget beállíthatsz benne, elkülõníthetsz neki egy külön winchester-részt, azon tetszõleges oprdsz.-t üzelemhetsz be, a megfelelõ telepítõlemezekkel felszerelkezve, szabályozhatod, milyen mennyiségû memóriát, prociteljesítményt vehet fel, stb, stb.
emlékszem, hogy nekem majdnem sikerült egy játékot elindítanom benne :)
mivel nem játékokhoz készült, neked kell mindenféle himem.sys, autoexec.bat, satöbbi beállításokkal szenvedni. nekem azt hiszem a cd beüzemelésével voltak gondjaim, mert hiányoztak a megfelelõ file-ok.
de többen is azt mondták, hogy egy kis idõ- és energiabefektetéssel ideális dos-os környezetet tudsz létrehozni. :)
szóval a legenda már megvan, már csak útra kell kelned, hogy valóra váltsd! :)

lynx655

:_off: Nekem van VMWare em, de elõször is a 4.0 workstation nem mûködik fényesen XP alatt, virtuális floppy meg minden ilyen gondja volt (2000 alatt megy szépen), és beletelik tényleg, mire normális dos környezetet építesz fel, mert pl. a hang és videokártyát kicsit máshogy kezeli, megpróbáltam pl :D Transport Tycoon futtatni, de hangdriver kell neki azt mondja azt meg nem tudtam összeütni... Egy eredeti VMWare Workstation 4.0 egyébként $400, de van nagy tesója is, a GSX Server összehasonlíthatatlanul gyorsabb, stabilabb, és 10x annyiba kerül...

Rounin

Quote from: TriviSajna DOSBOX zabálja a procit, és pl. a Crusader: No Remorse eszeveszetten akadozik rajta. Még izomgépeken (értsd: min. P4 2.4 GHz, min. 1 giga ram stb.) sem fut rendesen.
A fejlesztõk írták is, hogy jelenleg olyan játékok futnak normálisan, amiknek a max igényük 66 MHz. LOL, 66 Mhz :rotflol: Jézusom, az én procim 2.66 GHz, a többi adatról meg ne is beszéljünk :D És ez alig 10 év alatt.

És még a hangot sem akarja beiizítani. :(

Bruce

Hehe... milyen jó is annak, aki még megõrizte régi P100-asát  :hehe:
Épp csak milyen rossz neki, mert ezek a régi játékok nincsenek meg...  :beken:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Ha már a régi játékoknál tartunk: néha rám is rámjön a nosztalgialáz. Multkor pl. csak úgy végignyomtam a Dune-t.
Van egy egész jó kis progi, NTVDM névre hallgat és szinte tökéletesen emulál SB kártyát XP Dosbox-hoz. Igaz nekem egy SB Live-om van, amin alapból mentek a digisound-os játékok, de ez a progi az FM zenét is tudja emulálni. Rengeteg játék megy vele, bár néha akadnak sebességproblémái. Pl. az Another World-nek van kb 0,5 fps sebessége :( , de az már lehet, inkább az XP hibája.

Lynx: a Transport Tycoon DOS verziója sajnos nem megy XP alatt. Viszont a win95 verzió a Ttdpatch-el gond nélkül mûxik. Szoktam is vele játszani néha.

Suszi

Lynx: Ha kell a Transport Tycoon meg tudom szerezni. Megvan a Delux is.  :rotflol:

Rounin

Quote from: MohaVan egy egész jó kis progi, NTVDM névre hallgat és szinte tökéletesen emulál SB kártyát XP Dosbox-hoz. .

Megathx ! :merci: :D

Fazék

#457
Az utóbbi pár napban szabadidõmben, tettem egy próbát, az oly sokak által dícsért Sanitarium c. kalandjátékkal. Egy szóban: csalódtam. Rettentõen idegesítõ a karakter mozgatása, nem tudom miért nem lehetett megoldani, a szokásos odakattintok, odamegy mozgást, és miért van helyette ez a folyamatos gomblenyomással kell irányítani hülyeség. a történet pedig egész jó lenne, kellõen elborult is a játék, érdekes környezetekkel, néhány terep egyszerûen valami zseniális megvalósítású (pl The Mansion in Chapter 4), de néhány rejtvény rettentõen idegesítõre sikeredett, túl dizájnosra csinálták a kurzort, és könnyen elsiklik az ember egy használható tárgy fölött, ill. vannak tereptárgyak, amik a sötétbe vannak elrejtve, és csak egy végigjátszást olvasva jön rá az ember, hogy ott van valami, és arra külön is rá lehet kattintani. kb a játék 2/3-ánál tartok, biztosan végigjátszom, mert kíváncsi vagyok a végére, az idõnkénti bejátszások nagyon hangulatosak és szépek, de a rettentõen idegesítõ játékmenet miatt egyszerûen nem tudok 1-2 óránál többet játszani vele egyszerre. hírnevéhez képest eléggé közepes játék sztem. bár tény, hogy egyedi, de attól még közepes a megvalósítás.

edit1: na így a vége felé(, ahogy várható is volt), felértékelõdött a játék :)
a történet nagyjából kerek lett (persze még mindig vannak benne fura kevésbé logikusnak tûnõ részek, de) a játék felétõl már csak 2x kellett végigjátszáshoz fordulnom, hogy különösebb fennakadás nélkül befejezzem, és ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy túl könnyû lett, egyszerûen csak hogy immár sokkal logikusabbá váltak számomra is a feladványok.
külön jópont, hogy a special thanks-eknél (általában csak ezek miatt, de végignézem minden játékban a credits-et), az egyik fejlesztõ fölvette a listájára, az "anime chicks"-et, egy másik pedig "anime"-t :)
érdekes pszichológiai mélységekbe merülõ történet, és néhány zseniális világ megalkotása és rejtvény miatt, megbocsájtható talán végül az irányítás is és mondjuk kap egy 8/10-et másképp: B+

Feldin

Hat Blimp en ehhez csak azt tudom hozzatenni hogy en a demoval jatszottam es az nagyon tetszett, de nem tudtam megszerezni.
Gondolom tudod mire gondolok :) Ha egyszer megint meeten jarsz elkernem!!! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Isi101

Tf- en játszik valaki?
én sok évi hanyagolás után most kezdem újra :)

Suszi

Quote from: Isi101Tf- en játszik valaki?
én sok évi hanyagolás után most kezdem újra :)

Én játszottam, de abbahagytam. Már nem köt le igazán.  :o

Shadowolf

Quote from: Isi101Tf- en játszik valaki?
én sok évi hanyagolás után most kezdem újra :)

Ez most pontosan mi is?

Dragon

Quote from: ShadowolfEz most pontosan mi is?
Csak hogy ne egyedül nézzenek hülyének, szolidaritásból ezt a kérdést én is feltenném.
Habár 1 tippem van: Team Fortress? (HL mod)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

Quote from: bpka000Csak hogy ne egyedül nézzenek hülyének, szolidaritásból ezt a kérdést én is feltenném.
Habár 1 tippem van: Team Fortress? (HL mod)

Nem nyert. Szerintem Túlélõk Fõldje. Levelezõs rpg.
Meg volt belõle pár regény is. Egész jók.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Nekem könnyü a válasz: sem a Team Fortressel, sem a Túlélõk Földjével nem játszottam. (Bár HKK-ztam egyszer-kétszer)

Shadowolf

Quote from: FeldinNem nyert. Szerintem Túlélõk Fõldje. Levelezõs rpg.
Meg volt belõle pár regény is. Egész jók.

Én is erre tippelek. (HKK rulez! :D) A Team Fortress-nek nincs túl sok köze ehhez a threadhez. :)

Isi101

Itt H***** nek max szerény személyemet lehet nevezni, hogy nem bírtam leírni normálisan :) Igen a Túlélõk földjére gondoltam (//www.beholder.hu)

Bruce

Túlélõk Földjében megmaradtam a kártyánál. Hogy abban micsoda partikat szoktunk csapni, ha összeülünk öten-hatan! :hopp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Isi101

Hát, nekem is van pár paklinyi, de már nagyon régen nem játszottam vele :(

Dragon

Én elég hamar lemondtam a kártyás szerepjátékokról, mikor megtudtam egyes kártyákat mennyiért lehet venni. Brrr...... Nem az én pénztárcámnak való.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Aka-shi

Osztom a véleményed bpka!

Sajnos bár milyen szép, és "erős" 1 lap, soha nem adnék érte akér 20000 forintot is...

Suszi

Én TF kártyával nem játszottam, csak M.A.G.U.S.-al és HKK-val. A HKK-t elajándékoztam, mert elég idióta lapokat hoztak ki, a M.A.G.U.S.-al meg már régen nem játszottam.

Bruce

Quote from: SusziÉn TF kártyával nem játszottam, csak M.A.G.U.S.-al és HKK-val. A HKK-t elajándékoztam, mert elég idióta lapokat hoztak ki, a M.A.G.U.S.-al meg már régen nem játszottam.
Nem akarlak nagyon megkavarni, de: TF=HKK (Még az Õsök városa címû ötödik-hatodik kiadás elõtt... És szerintem TF messze üti ÕV-t, mert ÕV-ben már túl sok a túl erõs lap... nem véletlen, hogy csak TF-es lapokkal játszok...)
Mondjuk ez a kártyás dolog nem t'om mennyire on, habár szerepjáték-kártyáról van szó... Ami viszont bizti on: megszereztem Monkey Island 1-2-3-at! Hát, nem sokat fogok aludni mostanság...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Isi101

Quote from: Aka-shiOsztom a véleményed bpka!

Sajnos bár milyen szép, és "erõs" 1 lap, soha nem adnék érte akér 20000 forintot is...
Nos én sem...
Még anno, amikor megjelent, vettem egy paklit, +vagy 3 at ajándékba kaptam. Szerintem, akkor azt a 270Ft-ot megérte, jópár felejthetetlen meccset játszottam vele, és bár már évek óta nem játszottam, nincs szívem elajándékozni , inkább a polcom dísze lett. :)

Damnatus

Hali!

Ne is ajándékozd el, nehogy megbánd!

Dragon

Quote from: DamnatusNe is ajándékozd el, nehogy megbánd!
Hátha egyszer még eladhatja?
Mondjuk láttam már olyat, aki ilyen kártyák eladásából teremtette meg magának a kosztpénzt ínséges idõkben. Nem szép látvány.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus

Hali!

Egyik ismerõsöm a nagyon ritka lap eladásából vett 3-4 paklit, s abban megint talált egy ritkát. Egy ideig így folytata, míg nem lett egy szép nagy paklija.

Isi101

Csupa gyenge lappal......
Szerintem nem fogom eladni :)
Már szobadísz lett :)

Suszi

Quote from: BruceAmi viszont bizti on: megszereztem Monkey Island 1-2-3-at! Hát, nem sokat fogok aludni mostanság...
Mennyit játszottam annak idején vele!  :rotflol:  Király egy sorozat, annyi biztos.

Feldin

Magic the Gathering szerintem jobb, de én is nagy hkk-s voltam :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s