Main Menu

MUonline

Started by phr0zen, 2004-05-08, 20:46:56

Previous topic - Next topic

Vóbert

Egy kérdés: a MUonline szerint egy halom dolgot a Chaos Goblinok dobálnak el Noriában... namost Noriában csak sima Goblinok vannak és Elite Goblinok... mivel észrevettem, hogy a weblap legtöbb elnevezése eléggé eltér az egyes világokban használtaktól... ezért kérdem én, hogy az a Chaos Goblin az Elite Goblin akar lenni???
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shadowolf

Quote from: VóbertEgy kérdés: a MUonline szerint egy halom dolgot a Chaos Goblinok dobálnak el Noriában... namost Noriában csak sima Goblinok vannak és Elite Goblinok... mivel észrevettem, hogy a weblap legtöbb elnevezése eléggé eltér az egyes világokban használtaktól... ezért kérdem én, hogy az a Chaos Goblin az Elite Goblin akar lenni???

A Chaos Goblin tudtommal az amelyik a városban képes tárgyakat kombinálni...

Vóbert

Quote from: ShadowolfA Chaos Goblin tudtommal az amelyik a városban képes tárgyakat kombinálni...

Érdekes... ha jól tudom, más a neve... de lehet, hogy tévedek... ;) Viszont akkor miből tudok kiverni egy chaos-t? Gondolom elméletileg bármiből... Viszont akkor keves a levelem....
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Chronos

Quote from: VóbertÉrdekes... ha jól tudom, más a neve... de lehet, hogy tévedek... ;) Viszont akkor miből tudok kiverni egy chaos-t? Gondolom elméletileg bármiből... Viszont akkor keves a levelem....
Chaos Goblin az a goblin, aki Noria "városrészében" dobálja a chaos jewelt... :)
Van 1-2 chaosod, akkor szárnyakat és egyéb speciális tárgyakat csináltathatsz, persze csak ha szerencséd van, mert az esély általában 5-10% a sikeres dologra... :rolleyes:
Ja, és ha vesztesz, akkor elvesznek a berakott chaosjaid és még valami történik, de az nem jut eszembe... :)
Ja, és nem szoktam MUzni... :lol:

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: ChronosJa, és nem szoktam MUzni... :lol:

CHRONOS

De kár...:p :D Mibe fogadjunk, hogy kitalálom a karid nevét? :hopp:

Feldin

No milyen serveren vagytok?
Most kezdek majd egyet a számtek laborból :)
Majd innen nyomom.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinNo milyen serveren vagytok?
Most kezdek majd egyet a számtek laborból :)
Majd innen nyomom.

Wigle. 1-es illetve 15-ös. (azok a non pvp serverek :D)

Feldin

Quote from: ShadowolfWigle. 1-es illetve 15-ös. (azok a non pvp serverek :D)
Próbáltam regelni de nem megy. HElp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kidobott vmi error képet!!!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinPróbáltam regelni de nem megy. HElp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kidobott vmi error képet!!!!!!!!!!!!!!!

Ha egy kicsit pontosítanál, akkor esetleg tudnék segíteni...:rolleyes:

Vóbert

Quote from: ChronosChaos Goblin az a goblin, aki Noria "városrészében" dobálja a chaos jewelt... :)
Van 1-2 chaosod, akkor szárnyakat és egyéb speciális tárgyakat csináltathatsz, persze csak ha szerencséd van, mert az esély általában 5-10% a sikeres dologra... :rolleyes:
Ja, és ha vesztesz, akkor elvesznek a berakott chaosjaid és még valami történik, de az nem jut eszembe... :)
Ja, és nem szoktam MUzni... :lol:

CHRONOS

Nem rossz, hogy egy 600k-t érő cuccot ha beleteszel, akkor esetleg esélyed lesz egy jobb cucc kiverésére... és nagyobb az esély, hogy elveszíted, mint az, hogy jobbat kapsz ;)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Quote from: FeldinPróbáltam regelni de nem megy. HElp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kidobott vmi error képet!!!!!!!!!!!!!!!

Asszem az a gond, hogy nem írtad be a validási kódot... amit mailben kaptál meg, majd egy képről kell beírni valami kódot... elég bonyolult, de egy halom kattintás után meglesz...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Feldin

Na ilyet nem csináltam.
De megy :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Vóbert

Quote from: FeldinNa ilyet nem csináltam.
De megy :)

Nem kaptál mail-t a muonline-ról? Nézd meg, mert később fontos lesz azt az aktiválást elvégezni... legalábbis a leírás szerint...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Chronos

Quote from: ShadowolfDe kár...:p :D Mibe fogadjunk, hogy kitalálom a karid nevét? :hopp:
OK, annyit segítek, hogy T betűvel kezdődik... :)

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: ChronosOK, annyit segítek, hogy T betűvel kezdődik... :)

CHRONOS

XD Egyböl semmi. :D (esetleg Thanatos?)

Chronos

Quote from: ShadowolfXD Egyböl semmi. :D (esetleg Thanatos?)
Akkor hagyjuk, úgyis eddig keveset nyomtam a globális szervereken, én inkább privát szervereken nyomulok, mert
1. kevesebben vannak
2. több exp
3. több és jobb tárgyak
4. új világok (Tarkan, Atlans, Icarus)

De kezdem megunni a MU-t, mert nem fejlesztik soha, és így még legalább 1-2 évig BETA marad, és nem jó ez így...
Hamarosan (1-2 héten belül) abba fogom hagyni, és utána csak akkor fogok játszani vele, ha valami tisztességes update-et nyomtak rá, mert ez ami most van, hát...hogymondjam...fejlesztésre szorul. :rolleyes:

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: ChronosAkkor hagyjuk, úgyis eddig keveset nyomtam a globális szervereken, én inkább privát szervereken nyomulok, mert
1. kevesebben vannak
2. több exp
3. több és jobb tárgyak
4. új világok (Tarkan, Atlans, Icarus)

De kezdem megunni a MU-t, mert nem fejlesztik soha, és így még legalább 1-2 évig BETA marad, és nem jó ez így...
Hamarosan (1-2 héten belül) abba fogom hagyni, és utána csak akkor fogok játszani vele, ha valami tisztességes update-et nyomtak rá, mert ez ami most van, hát...hogymondjam...fejlesztésre szorul. :rolleyes:

CHRONOS

És nem írnád le nekünk, hogy hogyan lehet privát serverre csatlakozni? Léééégysssziii!!! :D

Shadowolf

Na, végre elértem az 50.-ik szintet. :D Warp rulez!!! :hopp: Meglehetösen könnyebbé teszi az utazást abban a bazi nagy világban. :D

Vóbert: egyik szörny dobott egy ice scroll-t. ;) Meg van egy Angelic Staff +3-mam is (20%) ha érdekel. :)

Chronos

Quote from: ShadowolfÉs nem írnád le nekünk, hogy hogyan lehet privát serverre csatlakozni? Léééégysssziii!!! :D
Először is nem jó a mostani kliens, 0.97 vagy 0.97d kell...
http://mu.clan.gr/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewdownload&cid=1
Erről a címről leszeded a Mu main client-et, majd upgradeled, amire akarod...(0.97-re vagy 0.97d-re, ez servertől függ)
2 féle privát szerver típus van: 0.97 és 0.97d
Mielőtt valaki meglepődne, ezek a kínai nyelvű változatok, tehát ahhoz, hogy angolul legyenek, felül kell írni a fájlokat a DATA/LOCAL könyvtárban azokkal a fájlokkal, amiket a translation.zip-ben csatoltam...:)

Tehát:
1. Fel kell pakolni a main client-et...(0.96y)
2. Updatelni a 0.97-el, vagy a 0.97d-vel (0.97d-vel nem fogsz tudni 0.97-hez csatlakozni, és 0.97-el sem fogsz tudni 0.97d-hez csatlakozni, tehát érdemes 2 külön könytárat csinálni a 0.97-esnek és a 0.97d-snek is...:))
3. Felülírni a fájlokat a DATA/LOCAL könytárban a translation.zip-ben lévőekkel...
4. A launcher.zip tartalmát kicsomagolni oda, ahol a main.exe megtalálható...
5. Készíteni egy parancsikont a launchernek...
6. Bekonfigurálni a launchert...

A launcher-t privát szerverekhez találták ki, lényege, hogy ha megadod az ip-t és a hostot, akkor ő kitölti a megfelelő paraméterekkel a main.exe-t...:)

Privát szerverek:
Ez a fórum tele van privát szerverekkel: http://forum.ragezone.com/index.php?

Be kell regisztrálni ahhoz, hogy lásd a postokat, tehát ha nem látsz semmi postot, akkor a gépedben van a hiba... :rotflol:

A Privát szerverhez csak úgy csatlakozhatsz, ha van accountod...
Ennek megszerzése is kétféleképpen történhet:
-Mail/PM küldése a fórumon lévő illetőnek az ACC/PASS-al...
-Honlapon történő regisztrálás...

Ilyen például egy honlapos regisztrálás: http://mu.e-global.gr/
Beregisztrálod magad, majd a launchernek megadod a jobb oldalon lévő server ip-t és a portot...(a port egy egységes érték, értéke mindig 44405)

Na reméljük sokan megfogják szeretni a privát MU-t... :)

CHRONOS

Shadowolf

Elöször is: Köszi Chronos! :hail: Asszem vizsgaidöszak után egyböl be is üzemeltetem. :D
Másodszor: Mivel totál n00b vagyok ezen a téren (meg sok másikon is, de most nem ez a lényeg :D), ezért feltennék egy felettébb idióta kérdést: azokat a karikat amiket már a globál serveren létrehoztam, lehet e használni a privát servereken is? :confused: Feltehetöleg nem, de azért gondoltam megkéredem. :D

Chronos

Quote from: ShadowolfElöször is: Köszi Chronos! :hail: Asszem vizsgaidöszak után egyböl be is üzemeltetem. :D
Másodszor: Mivel totál n00b vagyok ezen a téren (meg sok másikon is, de most nem ez a lényeg :D), ezért feltennék egy felettébb idióta kérdést: azokat a karikat amiket már a globál serveren létrehoztam, lehet e használni a privát servereken is? :confused: Feltehetöleg nem, de azért gondoltam megkéredem. :D
Nem lehet, mert minden szerver külön SQL adatbázist használ, amiket ők állítanak be... :rolleyes:
Még valami amit érdemes tudni a privát szerverekről:

-A szerver üzemeltetői állíthatják be a boltokban lévő tárgyakat, ezért ne lepődjön meg senki, ha az idáig gyenge cuccokat áruló bolt egyszercsak a legjobb cuccokat áruló bolttá lesz... :lol:
-A szerver üzemeltetői hozhatnak létre új pályákat és NPCket is...
lásd. E-Global MU honlapján:
QuoteA new minimap was added today - Losttown.
You can visit if from Tarkan or Dungeon3
-Eventek, questek, stb...stb...

Az ilyen privát szervereken a tapasztalatpontok szerzését is az adminok határozzák meg, ezért biztos hogy gyorsabb lesz a fejlődés...:)
Tessék egy pillantást venni erre a képre: E-Global MU
Ilyen szintű embereket lehet a privát szervereken létrehozni kevesebb mint 1 hét alatt...
+elérhetőek azok a pályák, amiket nem lehet elérni a Global szervereken, mint pl: Atlans és Tarkan...
Csak beírod 50-es szinten, hogy /move Atlans vagy /move tarkan, és ha meg van a bizonyos szinted, akkor mehetsz...:)

Még valamit érdemes megjegyeznem:
-Mivel ez a 0.97d vagy 0.97 verzió, ezért még nem tartalmaz olyan dolgokat, mint pl: az üzenetküldő dolgot...
Csak a későbbi verziójú szerverek (0.98+) támogatják ezt a dolgot...

Hogy miért nincs még 0.98+ szerver?

Azért mert állítólag sokat lagol, tele van bugokkal, stb...
Bár várhatólag a jövő privát szerverjei 0.98+-ok lesznek...:)

Egyelőre ennyit a privát MUról...

CHRONOS

Vóbert

Huhh :) most egy kicsit én is pislogok ;) Chronos... nem semmi a cucc... bár nekem még egy kicsit kínai... át kell, hogy rágjam magam a cuccon, de válszeg kipróbálom...
Az 1 hét az azt jelenti, hogy 168óra játékidő alatt??? vagy azt jelenti, hogy 1 héten, amikor napi 1-2 óra játék?

Egyébként nekem olyan szinten nem tetszik a dolog, hogy tény, hogy király dolog az, hogy gyorsan lehet fejlődni, de ez olyan, mint a cheat... mintha hackelném a globál játékot... aztán lehet, hogy jobban mulatnám rajta az időt... nemtom... válszeg érdemes mindenképp kiprószálni a dolgot... azé a Mu Globál nekem meg fog maradni... ha már ennyit szenvedtem vele ;)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shadowolf

Quote from: VóbertEgyébként nekem olyan szinten nem tetszik a dolog, hogy tény, hogy király dolog az, hogy gyorsan lehet fejlődni, de ez olyan, mint a cheat... mintha hackelném a globál játékot... aztán lehet, hogy jobban mulatnám rajta az időt... nemtom... válszeg érdemes mindenképp kiprószálni a dolgot... azé a Mu Globál nekem meg fog maradni... ha már ennyit szenvedtem vele ;)

Tény, de a MU egyike azoknak az rpg-nek ahol tényleg eléggé kínkeservesen lehet csak szintet lépni. Én a DK-mmal, ami most 51.-ik szintü eléggé lassan haladok, mivel azok a dögök amiket képes vagyok legyakni nem adnak elég exp-t, és fordítva. Amúgy olvasgattam azt a fórumot, és vannak ott olyan serverek is ahol csak kis mértékben változtatták meg az értékeket az üzemeltetök. ;) Söt abból a szempontból is jobb, hogy sokkal könnyebb felügyelni öket, és ezáltal a hackerek száma minimalizálódik. Plussz sztem nincs annyi idióta se aki pofátlan árakon árulná a dolgokat. (globálon tegnap egy srác el akart adni nekem egy orb of twisting slash-t 1 chaos-ért. :lol: ) A globált mondjuk asszem én is megtartom, de nyáron mindenképp megnézek pár privát server-t. Erröl jut eszembe: érdemes megnézni a Chronos által postolt fórumon az ajánlásokat, ugyanis én pl tegnap olvastam egy server-röl, ahol az üzemeltetö úgy oldotta meg a hacker problémát, hogy az összes tárolt karaktert figyelmeztetés nélkül törölte (a nem hackerekét is :rolleyes: ). Szóval az ilyenekkel azért érdemes vigyázni. ;)

Vóbert

na akkor majd jobban megskuvizzuk ezt a dolgot, és keresünk valami kellemes privát szervert :) és ott kezdjük el, és majd folytatjuk pályafutásunkat... folyamatosan leépítve a globál-t... csak majd egyforma szerverre menjünk, hogy tudjunk csere-berélni ;)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shadowolf

Quote from: Vóbertna akkor majd jobban megskuvizzuk ezt a dolgot, és keresünk valami kellemes privát szervert :) és ott kezdjük el, és majd folytatjuk pályafutásunkat... folyamatosan leépítve a globál-t... csak majd egyforma szerverre menjünk, hogy tudjunk csere-berélni ;)

Én benne vagyok, csak elöbb éljem túl a vizsgaidöszakot. :rolleyes:

Vóbert

Jelentem letöltöttem minden cuccot, estére válszeg próba lesz belőle... de aztán lehet, hogy a 7végére marad, mert még nem fejeztem be a vizsga dogámat...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

TriumpH BanE

Nah akkor röviden és tömören leírom mire gondoltam....

Szeretnék összedobni 1 magyar MU servert ha lenne rá vállalkozó aki teszteli vagy akárki aki tudna server szerzésbe segíteni az szóljon

SERVER REQUIREMENTS.:


2400+ mhz cpu
512-1024 mbram+
mysql server 2000 version
minimum 1 mbites kapcsolat

ADMINOK KERESTETNÉNEK

GAME ADMIN.:
Napi sok óra játék ők lennének a beta tesztelők is....és ami cuccuk van az marad megnyitáskor karakter lvl minimum 300.
(5 fő)
SERVER ADMIN.:
Mysql ismeretek
napi karbantartásra elég idő  (1 óra kb)


a minimum server gépen előbb irtam max 150 ember nyomulhat
minden programot és minden mást biztosítok én....


info .: muonline@primposta.com
lessz site.: muonline.uw.hu (de lesz tk-s link is)
fórum is lesz.: MUforum.uw.hu( szintén lesz tk-is)


de ez mind akkor ha meglehet oldani

THX TRIUMPH BANE

Vóbert

Sok sikert :) Komolyan... ha meglesz, én mindenképp játszanék... sajna egyéb másban nem tudok segíteni, mert MySQL-hez nem értek, szerverben meg sajna végképp nem tudok segíteni... úgyhogy sok sikert és kívánom, hogy sikerüljön... rám, mint játékosra biztosan számíthatsz ;)
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shadowolf

Quote from: VóbertSok sikert :) Komolyan... ha meglesz, én mindenképp játszanék... sajna egyéb másban nem tudok segíteni, mert MySQL-hez nem értek, szerverben meg sajna végképp nem tudok segíteni... úgyhogy sok sikert és kívánom, hogy sikerüljön... rám, mint játékosra biztosan számíthatsz ;)

Dettó. :) Sok sikert! ;)

Vóbert

Figyelem!!! vigyázzatok, mert újabb érdekes dolgot találtak ki a barom cheat-erek... most azt találták ki, hogy kidobálnak a szerverről... az első kettőnél azt hittem, véletlen, de amikor 3x is ugyanaz a fazon volt közvetlen közel, amikor kirepültem, nem hinném, hogy véletlen lenne... sőt... úgy nézem, hogy sportot is űz ebből... nagyon úgy néz ki, hogy egyre inkább hajlok a privát szerverek felé... ez már nagyon unalmas...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]