Main Menu

MUonline

Started by phr0zen, 2004-05-08, 20:46:56

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Quote from: ChronosNekem elég lenne "csak" annyi, hogy a legjobb tárgyak a boltokban vannak...:)

CHRONOS

Na akkor én megint extrémkedek egy kicsit. :D Én ezen kívül még a nagyobb exp-nek (a globálon valami kínkeservesen lassan lehet csak fejlödni), illetve jobb drop rate-nek is tudnék örülni. ;)

Chronos

Quote from: ShadowolfNa akkor én megint extrémkedek egy kicsit. :D Én ezen kívül még a nagyobb exp-nek (a globálon valami kínkeservesen lassan lehet csak fejlödni), illetve jobb drop rate-nek is tudnék örülni. ;)
Vigyázz! Túl magas drop rate (80% fölött) már azt eredményezi, hogy nem hull pénz a szörnyekből, vagyis nehezebb pénzhez jutni... :)
Szerintem egy 50% elég... :)

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: ChronosVigyázz! Túl magas drop rate (80% fölött) már azt eredményezi, hogy nem hull pénz a szörnyekből, vagyis nehezebb pénzhez jutni... :)
Szerintem egy 50% elég... :)

CHRONOS

Mennyi az alapérték? Amúgy olyan magasra tényleg nincs értelme rakni. :)

Vóbert

Nemtom mennyi lehet a drop rate, de szerintem 30% is bőven jó lenne...
SZVSZ igazából nincs gond a globál beállításaival... ha magasabb a drop, akkor szerintem az megöli a játék élményét... elveszti azon varázsát, hogy egyre jobb lesz a drop, ahogy mész előre... szinte elveszti a motivációját... nekem a globál beállításaival annyi bajom van csak, hogy 25. leveltől fölfelé nagyon nehéz fejlődni... amennyire gyorsan fejlődik valaki 20. levelig, annyira bekeményít utánna... véleményem szerint valamennyire emelni kellene az exp-eken... kb 30 max 40%-al... a többit én hagynám úgy, ahogy van... mindent... a drop-ot is. Így izgalmas! Nekem legalábbis... és szerintem az egyáltalán nem jó, hogy a komoly cuccokat meg lehessen venni, mert az olyan egyszerűnek tűnik... akkor nincs miért küzdeni, hanem egyszer csak megveszem, és kész...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Shadowolf

Quote from: VóbertNekem legalábbis... és szerintem az egyáltalán nem jó, hogy a komoly cuccokat meg lehessen venni, mert az olyan egyszerűnek tűnik... akkor nincs miért küzdeni, hanem egyszer csak megveszem, és kész...

Ok, akkor majd miután mi bevásároltunk, segítünk neked keresgélni. :p :D

Xaga

Quote from: ShadowolfOk, akkor majd miután mi bevásároltunk, segítünk neked keresgélni. :p :D

Sőt nem is kell bevásárolni, egyszerüen beírjuk az adatbázisba hogy ilyen felszerkóval ilyen szinten kezdünk és kész :D

Chronos

Quote from: XagaSőt nem is kell bevásárolni, egyszerüen beírjuk az adatbázisba hogy ilyen felszerkóval ilyen szinten kezdünk és kész :D
Jó ötlet, de ez megöli a játékot... :)

Viccet félretéve, a Globalnak kb. 20%nál lehet a dropja, magas dropnál (60-80%) már csak tárgyak esnek, pénz nem... :rolleyes:
Pénz pontosan annyi esik, amennyi a szörnytől kapott tapasztalat, tehát 8 exp = 8 zen...
Tehát ha megnöveljük a tapasztalatot, akkor a pénz is megnő, pár szerveren a szörnyek életerejét is le szokták csökkenteni, bár úgy már túl könnyű a dolog...

Szóval ha 1 pók a Globalon 8 exp, akkor 100x Exp = 1 pók --> 800 exp!  :)
800 exp = 800 zen, ha meghal a szörny...:)

Én már nagyon sok (20+) privát szerveren játszottam, és a 100x-os tapasztalatot találtam a legjobb beállításnak...
Így az 50. szintig nagyon könnyű eljutni, és később már ugyanúgy nehezebb szintet nőni, csak itt ez a "nehezebb szintet nőni" dolog 100. szintnél kezdődik... :rotflol:

CHRONOS

Shadowolf

Quote from: ChronosJó ötlet, de ez megöli a játékot... :)

Viccet félretéve, a Globalnak kb. 20%nál lehet a dropja, magas dropnál (60-80%) már csak tárgyak esnek, pénz nem... :rolleyes:
Pénz pontosan annyi esik, amennyi a szörnytől kapott tapasztalat, tehát 8 exp = 8 zen...
Tehát ha megnöveljük a tapasztalatot, akkor a pénz is megnő, pár szerveren a szörnyek életerejét is le szokták csökkenteni, bár úgy már túl könnyű a dolog...

Szóval ha 1 pók a Globalon 8 exp, akkor 100x Exp = 1 pók --> 800 exp!  :)
800 exp = 800 zen, ha meghal a szörny...:)

Én már nagyon sok (20+) privát szerveren játszottam, és a 100x-os tapasztalatot találtam a legjobb beállításnak...
Így az 50. szintig nagyon könnyű eljutni, és később már ugyanúgy nehezebb szintet nőni, csak itt ez a "nehezebb szintet nőni" dolog 100. szintnél kezdődik... :rotflol:

CHRONOS

Nekem akkor megfelel az 50%-os drop, és a 100x-os exp. :D Többiek?

ignus

Valaki (Chronos) tud jó private szervereket? Hogy lehet rá felmenni stb... TNX
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Xaga

Quote from: ignusValaki (Chronos) tud jó private szervereket? Hogy lehet rá felmenni stb... TNX

Eügyben cask Chronost tudom idézni

Vóbert

Én továbbra sem támogatom a magas drop-ot... SZVSZ... sorry... a magas exp gyors játék véget jelent... vagyis hamar valaki eléri azt a szintet, amikor már nemigen tud tovább fejlődni, és nem hinném, hogy Atlans-ban ha lenyomod a főfő akárkit utánna még lenne értelme jáccani, amíg meg nem csinálják a folytatást... nos? vagy akkor egy olyan privát szervere, ami beenged kb max 500 embert jó lenne, ha 3-4 hónap után mindenki 200-as level környékén futkozna??? szerencsétlen n00b, aki bejönne, kapcsiból megijedne, hogy mindenkinek már szárnya van, meg világít a sötétben :P
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

ignus

Engem akkor is érdekelne egy olyan private amin mondjuk 100X exp-van... Chronos guide-ja jó, de abból a fórumból nemigen tudtam érdelmes dolgot kihozni... Please valaki lökjön meg egy ipvel..
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

Quote from: ignusEngem akkor is érdekelne egy olyan private amin mondjuk 100X exp-van... Chronos guide-ja jó, de abból a fórumból nemigen tudtam érdelmes dolgot kihozni... Please valaki lökjön meg egy ipvel..

Quote from: ChronosIlyen például egy honlapos regisztrálás: http://mu.e-global.gr/
Beregisztrálod magad, majd a launchernek megadod a jobb oldalon lévő server ip-t és a portot...(a port egy egységes érték, értéke mindig 44405)

CHRONOS

Sztem ezt érdemes lenne megnézned. ;) Egész jónak tünik.

Xaga

Quote from: ignusEngem akkor is érdekelne egy olyan private amin mondjuk 100X exp-van... Chronos guide-ja jó, de abból a fórumból nemigen tudtam érdelmes dolgot kihozni... Please valaki lökjön meg egy ipvel..

MUniverse: 2 server (brit/swéd) ip-t ls portot a megerősítő emailben küldi.

ignus

Ok... már csak valami lower14.oz.... miért nyavajog és nem indul el...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Chronos

Quote from: VóbertÉn továbbra sem támogatom a magas drop-ot... SZVSZ... sorry... a magas exp gyors játék véget jelent... vagyis hamar valaki eléri azt a szintet, amikor már nemigen tud tovább fejlődni, és nem hinném, hogy Atlans-ban ha lenyomod a főfő akárkit utánna még lenne értelme jáccani, amíg meg nem csinálják a folytatást... nos? vagy akkor egy olyan privát szervere, ami beenged kb max 500 embert jó lenne, ha 3-4 hónap után mindenki 200-as level környékén futkozna??? szerencsétlen n00b, aki bejönne, kapcsiból megijedne, hogy mindenkinek már szárnya van, meg világít a sötétben :P
Hát igen, csak elfelejtesz valamit:
Nehézségi szint szerinti helyek: (növekvő sorrend)
Lorencia | Noria | Davias | Dungeon | Lost Tower | Atlans | Tarkan | Icarus

Tarkanba 140-es szint alatt nem enged /move parancsot, Icarusba pedig egyáltalán nem enged /move parancsot, oda el kell menni...(Tarkan mellett van)
Nos, nem tudom tudjátok-e, de Icarusban a leggyengébb szörny 3x erősebb mint Tarkan főellensége...(tehát az Atlansi főellenfél hozzájuk képest piskóta)
Ezenkívül vannak a bónuszpályák: Blood Castle, Devil Square, stb...
Ezek a bónuszpályák olyan kemények, hogy 200+ szintű emberek szoktak menni oda "gyűjtögetni" pénzt és tapasztalatot...:)
Ezek ilyen edzőhelyek...

A pályákról pedig annyit, hogy én láttam a MU térképét, és van még legalább 6 pálya rajta, amit még nem csináltak meg...:) (ezek valószinűleg még erősebb pályák mint Icarus! :eek: )

Szóval a nagy exp imho nem rossz dolog egyáltalán...

CHRONOS

Chronos

Quote from: XagaMUniverse: 2 server (brit/swéd) ip-t ls portot a megerősítő emailben küldi.
Ez 2 nagyon jó szerver... :)
Mindkettőn játszottam már, és megbízhatóak nagyon...
Sajnos mint minden privát szerveren, itt is érvényesül a "belépan00béselmegyegy300asszintűszárnyasvilágítópáncélúember"... :rolleyes:
Ez ellen nem sokat lehet tenni, de a 100x-os exp valóban kicsit sok...:)
Szerintem hogy közös megoldásra jussunk, legyen 20x-os...
Ez nem is sok, de nem is kevés...

CHRONOS

Chronos

Quote from: ignusOk... már csak valami lower14.oz.... miért nyavajog és nem indul el...
http://usteam.uw.hu/forum/showpost.php?p=40088&postcount=139
Olvasd el ezt a postot, megéri...:)

CHRONOS

Vóbert

MEGCSINÁLTAM!!!!!!!!!!!!!! Regeltem a http://mu.e-global.gr/ oldalon, és isteni a játék... 3 szörny után már 3. szint... egy sima kis dragonra 300exp... egy sima pókra 240... jóformán nincs lag... és nincs tömegnyomor... isteni jáccani

Köszönöm Chronos... nagyon-nagyon köszönöm... visszaadtad a játék örömét... valami hihetetlenül jóóóóóó ;)  

:hail:
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Nos 2 óra játék után annyit tudok mondani, hogy a karakterem 29-es szintű... Dark Wizard a változatosság kedvéért :D
Hogy legyen hasonlítási alap, egy csoni 5500exp-et és zen-t ad... egy Forrest Monster 3300exp és zen... szerintem kicsit meredek a dolog... túl gyors a fejlődés.... páncélom még nulla, de már Flame-ig minden varázslatot megtanítottam a karakteremnek... killerek vannak, de még senki nem ölt meg... sajna nincs whisper, friend... és egyéb kényelmi funkciók, viszont szinte mindenből megvehető a basic szintű cucc... nemigen kell keresgélni... bár mindegyik +1, vagy alatta... de DW-nek lehet venni thunder chaos staffot is, ha jól emléxem... NINCS LAG gondolom ez nagyon fontos... és nincsenek olyan sokan, hogy nyafogni kellene, a KS miatt... vagyis nyugodtan lehet nyomulni, senki nem fog odaállni és elszedni a zsé-t... viszont kereskedelem nincs olyan szinten, mint a globálban... összességében nem rossz, bár rontja SZVSZ az összképet a túl gyors fejlődés... ha ez így megy tovább, hamarosan elite yeti-ket gyapok deviasban... és még a hétvégén meglesznek a szárnyaim :) Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki, aztán döntse el, hogy kell-e neki a privát vagy sem... én nem töröltem a globált, mert hátha...

Ennyi a tapasztalat egyenlőre... holnap majd többet ;) Üdv mindenkinek!
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

TriumpH BanE

Ha már e-global Mu akkor keresd meg tisztelt F4TE barátomat vagy szerény személyemet és lépjé azonnal be a magyar guildbe XDXD,


E-global nickek.: F4TE 12x dk
                       TriumpH 15x dk
                       NIghtMareZ 7x dw(csak részidőben  :rotflol: )
akit még érdekel engem majdnemm mindig fent talál megy a global meg a privat egyszerre szal jah mindenhol ott vagyok közbe azé szervert beta-zunk szal majd abbol is lesz valami XD

magyar fordítás 20% kész (itemek már készen vannak)

Vóbert

hülye kérdés, de megkérdem... ha egyszer nincs whisper és nincs friend funkció, akkor hogyan talállak meg??? végig mégsem futhatok az egész pályán....

Egyébként a karim neve :) ki gondolta volna ;)

Vobert
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Chronos

Quote from: VóbertMEGCSINÁLTAM!!!!!!!!!!!!!! Regeltem a http://mu.e-global.gr/ oldalon, és isteni a játék... 3 szörny után már 3. szint... egy sima kis dragonra 300exp... egy sima pókra 240... jóformán nincs lag... és nincs tömegnyomor... isteni jáccani

Köszönöm Chronos... nagyon-nagyon köszönöm... visszaadtad a játék örömét... valami hihetetlenül jóóóóóó ;)  

:hail:
Szívesen... :)
Tudtam hogy tetszeni fog nektek... :tezsvir:

CHRONOS

Chronos

Quote from: Vóberthülye kérdés, de megkérdem... ha egyszer nincs whisper és nincs friend funkció, akkor hogyan talállak meg??? végig mégsem futhatok az egész pályán....

Egyébként a karim neve :) ki gondolta volna ;)

Vobert
Nos igen, mint azt már leírtam, ezek a funkciók azért nincsenek, mert a verziószám 0.97...
Vannak 0.98c-s szerverfájlok is, ott már van levelező funkció is, de sajnos olyan, hogy 0.98c-s privát szerver, egyelőre nincs az egész világon...
Ez az egyetlen szerver, ami át fog állni 0.98c-re, saját bevallásuk szerint június 25-én...
http://www.ssddss.com/

Ez is egy elég jó privát szerver, a regisztráció már másképp megy, mert emailt kell küldeni, de megéri...(E-Globalnál nem hiszem hogy jobb, de mégis egy alternatív lehetőség :))

CHRONOS

Chronos

Quote from: Vóbertösszességében nem rossz, bár rontja SZVSZ az összképet a túl gyors fejlődés... ha ez így megy tovább, hamarosan elite yeti-ket gyapok deviasban... és még a hétvégén meglesznek a szárnyaim :)
Szokjál hozzá a gyorsabb fejlődéshez, és akkor nem fog olyan gyorsnak tűnni... :lol:

CHRONOS

phr0zen

Quote from: ChronosEz is egy elég jó privát szerver, a regisztráció már másképp megy, mert emailt kell küldeni, de megéri...(E-Globalnál nem hiszem hogy jobb, de mégis egy alternatív lehetőség :))

CHRONOS

IMHO,tuti hogy jobb,mert az E-globalon még egy olyan alapvető funkció is hányzik mint a whisper,itt meg lesz majd friend list is.

Vóbert

Quote from: phr0zenIMHO,tuti hogy jobb,mert az E-globalon még egy olyan alapvető funkció is hányzik mint a whisper,itt meg lesz majd friend list is.

phr0zen! nem jössz e-Globálra??? ;)

Egyébként mostantól kezdve többé kevésbé ott leszek, ha valaki jön, akkor valahol csak összefut velem :)

Vobert  vagyok és DW
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

phr0zen

Quote from: Vóbertphr0zen! nem jössz e-Globálra??? ;)


Majd ha rendberaktam a gépet,megyek. ;)

Vóbert

Quote from: phr0zenMajd ha rendberaktam a gépet,megyek. ;)

Helyes ;) Egyébként már 60-as level felett jarok... a Defensem 200 feletti... és majd 100-at tudok ütni egy DW-vel!!!
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Vóbert

Neh.... az http://mu.e-global.gr/ éppen most állt le... még a honlapja sem érhető el... tud valaki valami konkrétumot???
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]