Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kuro_TenshiEzt azért nem tudod bizonyítani, mert a Neon Genesis Evangeliont illeti meg ez a cím. PONT.
:p
brings a knife to a gunfight... :rolleyes: :lazza: :D

Kvikveg

Quote from: Kuro_TenshiNa ne má! :lul: Biztos, hogy Sid? mert a Sex Pistols basszusgitárosát hívták így :D
Basszus. Tenyleg. Most hogy mondod. :lul: :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

QuoteBlabla kavarás
Ugyan mi ez a kavarás itt már?

Na nézzük sorjában.
Legalábbis szerintem valahogy így volt a sorrend:

Spike és Vicious is bérgyilkos a maffiánál.
Bejön Julia a képbe.
Spike megsérül, Julia ápolja.
Spike ki akar lépni.
Vicious tudomást szerez róla, Juliaval akarja megöletni (fegyvert fog a fejéhez, és mondja hogy a legközelebbi találkozójukon lõje le)
Julia nem megy el a találkozóra, eltûnik.
Balhé van.
Egymásnak esik a maffia.
Spike megsebesül? ("a baleset") halottnak hiszik (Mao Yenrai és Melissa vagy hogy hívták azt a nõt, még tovább keresik)
Vicious is elmenekül - beáll az "idegenlégióba" - a Titánon harcol
Greennek adja a kis zenélõ herkentyût, amiben elrejtette a Solaris-adót
Greent elítélik
Green elmenekül, a Jupiteren rejtõzik, ahol találkozik az ugyancsak rejtõzködõ Juliával; Julia figyelmezteti, hogy nézze meg a zenélõ herkentyût
Spike közben társult Jet Blackkel és fejvadász lett; Vicious pedig visszatért a maffiához.
Vicious a Vének tanácsa vagy mi nevében/ a helyzetet kihasználva tovább növeli hatalmát; megöli az olasz maffia fejét és Mao Yenrait (régi fõnökét?)
Találkozó a Jupiteren
Rin, Spike régi társa átpártol Vicious-höz, de nem öli meg Spike-ot, pedig meg kellett volna ölnie (legalábbis feltételezem); Rin és Green is meghal.
Vének tanácsának gyanús már Vicious szervezkedése; elrendelik megöletését - meg mindenki másét, aki kapcsolatban állt vele
Vicious lemészárolja a véneket és átveszi a hatalmat
Julia meghal.
Rin öccse, Shin Spike-ot segíti Vicious ellenében; Shin meghal.
Spike megöli Vicioust.
Spike meghal...?


Szerintetek milyen?

Lt. Simoan Blarke

hát körülbelül ja.
a kérdõjelet pedig hagyd el a Spike meghal (?) mondatból. megdöfték egy b*szottnagy karddal és az ellenség fõhadiszállásán összeesik. valószínûleg senki nem fogja ápolgatni.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Lehetsegesnek tartom, hogy egyutt akartak kilepni, es Julia azert nem jott el, mert remelte, hogy ha marad/nem Spike-kal tunik el, akkor Vicious bekenhagyja Spike-ot. ???
Julia amugy mit csinalt, miutan Spike eltunt? Tovabb dolgozott a szindikatusnak??? Ez a resze a tortenetnek nekem kisse homalyos.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: KvikvegLehetsegesnek tartom, hogy egyutt akartak kilepni, es Julia azert nem jott el, mert remelte, hogy ha marad/nem Spike-kal tunik el, akkor Vicious bekenhagyja Spike-ot. ???
Julia amugy mit csinalt, miutan Spike eltunt? Tovabb dolgozott a szindikatusnak??? Ez a resze a tortenetnek nekem kisse homalyos.
Igen, szerintem is ez volt. Feltette Spike-ot.
Hogy utana mit csinalt? Elte az eletet, amennyire tudta, de alapvetoen semmi kulonos nem derul ki a sztoribol...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Kuro_TenshiSpike és Vicious is bérgyilkos a maffiánál.
Bejön Julia a képbe.

Spike megsérül, Julia ápolja.
Spike ki akar lépni.
Vicious tudomást szerez róla, Juliaval akarja megöletni (fegyvert fog a fejéhez, és mondja hogy a legközelebbi találkozójukon lõje le)
Julia nem megy el a találkozóra, eltûnik.
Eddig jó, de van elõtte még valami, ld. késõbb.
Quote from: Kuro_TenshiBalhé van.
Egymásnak esik a maffia.
Spike megsebesül? ("a baleset") halottnak hiszik (Mao Yenrai és Melissa vagy hogy hívták azt a nõt, még tovább keresik)
Vicious is elmenekül - beáll az "idegenlégióba" - a Titánon harcol
Greennek adja a kis zenélõ herkentyût, amiben elrejtette a Solaris-adót
Greent elítélik
Sztem nincs balhé, és sehova sem esik a maffia. Nem volt rá utalás. Vicious elmenekül és visszamegy a maffiába? Kizárt. Valószínûleg a Vörös Sárkány elõtt volt katona, illetve kém. Számold bele, hogy Gren-en évekig kísérletezkettek, aztán már letelepedett a Jupiteren, amikor Julia-val találkozott, és a Jupiter Jazz még 2 évvel késõbb játszódik... Ja meg a háborús jelenetekben Gren és Vicious is fiatalnak néz ki, valszeg kamaszként szöktek el otthonról katonáskodni (kémkedni), ahogy ez lenni szokott, aztán onnan mentek a fogdába ill. a triádokhoz.
Quote from: Kuro_TenshiVicious a Vének tanácsa vagy mi nevében/ a helyzetet kihasználva tovább növeli hatalmát; megöli az olasz maffia fejét és Mao Yenrait (régi fõnökét?)
"The man who took you in and made you what you are". Bizony, fõnök, sõt mentor volt.

Szerintem legalábbis.

Kuroi Tenshi

Quote from: ProfetaSztem nincs balhé, és sehova sem esik a maffia. Nem volt rá utalás. Vicious elmenekül és visszamegy a maffiába? Kizárt. Valószínûleg a Vörös Sárkány elõtt volt katona, illetve kém. Számold bele, hogy Gren-en évekig kísérletezkettek, aztán már letelepedett a Jupiteren, amikor Julia-val találkozott, és a Jupiter Jazz még 2 évvel késõbb játszódik... Ja meg a háborús jelenetekben Gren és Vicious is fiatalnak néz ki, valszeg kamaszként szöktek el otthonról katonáskodni (kémkedni), ahogy ez lenni szokott, aztán onnan mentek a fogdába ill. a triádokhoz.
Balhé, szétesés: szindikátus megszûnik idõben nem sokkal azután, hogy Jetre rálõnek és kilép (az a börtönhajós rész, Uday vagy hogyhívják), az pedig egy jó ideje volt. Lett utána: szindikátus maradéka (Mao Yenrai), Vörös Sárkány/vének, olasz maffia, meg egyebek. Másrészt, ha nem lett volna balhé, Spike nem tudott volna olyan könnyen eltûnni.
A Titán hadserege eléggé az idegenlégióra hajaz - oda pedig, ahogy a Rejtõ-könyvekbõl is tudjuk, gyakran a törvény elõl menekültek az emberek.
Green amikor találkozott Juliaval, õ már ismerte, tudott a Solaris-adóról (vagy legalábbis sejtette). Másrészt egyáltaléán nem néznek ki fiatalabbnak.
Bár az is lehet, hogy valóban légió - maffia és közben Green fogság a sorrend, de nekem csak egy dolog böki ebben a szemem: Spike-al még vállvetve harcoltak, Greennek viszont már azt mondja, hogy nincs szüksége bajtársakra.

Szerintem legalábbis is :)

Próféta


Andi

Tyûha..Hát nekem eddig nem jöttek le ilyen tisztán a dolgok.. De szerintem is Vicious azután ment a Titánra, hogy elmenekült (elég ránézni az arcára XD).

Rounin

Spike, Julia, Vicious háromszöghöz annyit azért hozzáfûznék, hogy nekem erõteljesen olyan érzésem volt, hogy Vicious és Julia közt volt valami (még ha csak kibontakozóban is) és Spike ezt húzta keresztül akaratlanul is.. elvégre nekem úgy rémlik, ogy igyekeztek titokban tartani viszonyukat V. elõtt. Vagy ezt már hallucináltam? :rolleyes:

Andi

Nem, szerintem ez így igaz.

Ramiz

Quote from: RouninSpike, Julia, Vicious háromszöghöz annyit azért hozzáfûznék, hogy nekem erõteljesen olyan érzésem volt, hogy Vicious és Julia közt volt valami (még ha csak kibontakozóban is) (...)
"Valami"? A kedvese volt, egy villanásnyi jelenetben látszik, hogy egymás mellett fekszenek az ágyban vagy valami ilyesmi.

Spike akaratlan volt-e vagy nem, azt nem tudni... el tudom képzelni, hogy egy kis bûntudata van Julia miatt Vicious iránt, mert nem kerüli a harcot, de nem is élezi, egészen addig, amíg Julia meg nem hal. Utána már nincs mese...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz"Valami"? A kedvese volt, egy villanásnyi jelenetben látszik, hogy egymás mellett fekszenek az ágyban vagy valami ilyesmi.
Ez hol van? Nagyon erdekelne, elkerulte a figyelmemet, pedig ez egy nagyon foltos dolog.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ramiz"Valami"? A kedvese volt, egy villanásnyi jelenetben látszik, hogy egymás mellett fekszenek az ágyban vagy valami ilyesmi.

Spike akaratlan volt-e vagy nem, azt nem tudni... el tudom képzelni, hogy egy kis bûntudata van Julia miatt Vicious iránt, mert nem kerüli a harcot, de nem is élezi, egészen addig, amíg Julia meg nem hal. Utána már nincs mese...
Na ezek alapján megvan, hogy mit kell (mégegyszer) megnéznem... mer nekem ez abszolúte nem rémlik.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rounin

Quote from: Ramiz"Valami"? A kedvese volt, egy villanásnyi jelenetben látszik, hogy egymás mellett fekszenek az ágyban vagy valami ilyesmi.

Spike akaratlan volt-e vagy nem, azt nem tudni... el tudom képzelni, hogy egy kis bûntudata van Julia miatt Vicious iránt, mert nem kerüli a harcot, de nem is élezi, egészen addig, amíg Julia meg nem hal. Utána már nincs mese...

Pont ebbõl következtettem rá :p

Raggie

Quote from: blarkeNa ezek alapján megvan, hogy mit kell (mégegyszer) megnéznem... mer nekem ez abszolúte nem rémlik.
Asszem az uccsó két részben is, meg az ötödikben elõjön.

De abból is következik, hogy Vicious és Spike haverk/bajtársak/társak voltak, jól meg is voltak és csak Julia feltûnésekor váltak szét. Errõl is van egy bejátszás.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: KvikvegEz hol van? Nagyon erdekelne, elkerulte a figyelmemet, pedig ez egy nagyon foltos dolog.
Az utolsó két rész valamelyikében, azt hiszem. Emlékszem, hogy két hasonló jelenet is van, és elõször azt hittem, hogy mindkétszer Spike a férfi, akivel Julia láthatóan olyan közel van, de nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizAz utolsó két rész valamelyikében, azt hiszem. Emlékszem, hogy két hasonló jelenet is van, és elõször azt hittem, hogy mindkétszer Spike a férfi, akivel Julia láthatóan olyan közel van, de nem.
basszus... télleg... :eeek:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

#259
Pontosan hol?
Egyik megvan. 14:37 utolso resz. Spike
Masik 00:51 utolso resz.. Vicious. Fel masodpercre se.
Azert nem tuloztak el a celozgatast.:3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

:merci: a megerõsítést.
Nem is kell eltúlozni. A múlt tele van üres foltokkal, amin el lehet töprengeni. Egyébként én azóta is várok egy Cowboy Bebop: Yakuza Years vagy nemtom milyen címû animét, ami ezzel az idõszakkal foglalkozik, és azzal végzõdik, hogy Jet és Spike összeáll.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Háát... nem biztos, hogy jót tenne a sorozatnak.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Andi

Én azért kíváncsi lennék rá..

Raggie

Ja, én is, csak félõ, hogy elronanák.
Bár ahogy én a Yoko Kannót ismerem nem végezne félmunkát most sem! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát inkább múlna Shinichiro Watanabe-n... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizHát inkább múlna Shinichiro Watanabe-n... :)
És mellette Yoko anyó gyártana még egy zseniális albumot:haha:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RuneÉs mellette Yoko anyó gyártana még egy zseniális albumot:haha:
azaz. már kezdem megunni ezt a kb 200 Yoko Kanno-számot :haha: need new :D:D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Az igény megvan rá, de hát ha nem lesz, biztos nem rontják el... De kockázat nélkül nincs siker...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizAz igény megvan rá, de hát ha nem lesz, biztos nem rontják el... De kockázat nélkül nincs siker...

olyan nagyon nem tudják elrontani, hogy ne bírjam végignézni full extázisban. :D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkeolyan nagyon nem tudják elrontani, hogy ne bírjam végignézni full extázisban. :D:D
Jah... :)

Rájöttem, hogy sokkal elõbb rá kellett volna jönnöm arra, hogy amirõl most beszélgettünk - mi is történt "elõtte" - benne van az egész a closing-ban! Jó, persze ugyanolyan homályosan, de benne van! Nézzétek meg! (Bevallom, én sokszor átpörgettem vagy csak a zenét (See you space cowboy!) hallgattam.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!