Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

crus

Quote from: RamizEzzel nem értek egyet. Nézd meg, hogy néz ki a szeme, amikor a karjaiban tartja Juliát... Nagyon dühös, gyûlöli Vicious-t, és el akarja pusztítani. Ez a gyûlölet hajtja odafelé (rengeteg ellenféllel szemben is sikerrel harcol), és miután megölte õt, ez kihuny, és már semmi sem hajtja (mély sebet kapott, de ha azt túlélte, hogy kizuhant a templomból, vagy hogy felrobbantotta Pierre le fou, akkor ezt is túlélhette volna... ha akarja).

Szerintem is gyûlõli Viciust, hiszen amikor õt nézik Viciusnek akkor is nagyon bepöccen és stétveri az egész bagázst. (jupiter jazz elsõ rész)
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Raggie

Nem Vicious-t gyûlöli szvsz, hanem inkább az egész éleet meg minden xart így Julia nélkül. Mivel, amíg Julia is a része volt, addíg mindennek értelme, helye volt ebben a káoszban(ami Spike életét jelenti), de most, hogy õ nincs így széthullott. Így ezt gyûlöli, és az egyetlen olyan embert akit ezért talán okolhat tehát Vicious-t. De nem azért megy el mert gyûlöli szvsz, hanem mert már minden elveszett, minden szétesett az életében, hát akkor fejezze be teljesen: az egyetlen dolgot, ami még benne van(Vicious-t) azt is kiiktatja, hogy boldogan, üresen haljon meg...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie GordonNem Vicious-t gyûlöli szvsz, hanem inkább az egész éleet meg minden xart így Julia nélkül.
Ez is lehet, hogy benne van, de már a Jupiter Jazz részben is eléggé gyûlölte Vicioust :p

Ramiz

Nem fogjuk tudni meggyõzni... már a fejébe vette, hogy nem utálta Vicioust. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Lehet, hogy utálta Vicious-t, én nem bánom, de nem ez volt a fõ oka annak, hogy elment a végsõ játszmára, hogy végigküzdötte magát a kismillió õrön. Az egész életével kellett leszámolnia, az utolsó cseppig kiirtotta magából, és ehez Vicious megölése is kellett, ez volt az utolsó lépés(eközben nyugodtan gyûlölhette Vicious-t).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Na ez így már egészen közös álláspontnak tekinthetõ szerintem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

:D [SIZE="1"](oks)[/SIZE]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

crus

Quote from: Raggie GordonLehet, hogy utálta Vicious-t, én nem bánom, de nem ez volt a fõ oka annak, hogy elment a végsõ játszmára, hogy végigküzdötte magát a kismillió õrön. Az egész életével kellett leszámolnia, az utolsó cseppig kiirtotta magából, és ehez Vicious megölése is kellett, ez volt az utolsó lépés(eközben nyugodtan gyûlölhette Vicious-t).

Ezzel egyetértek nyilvánvaló, hogy nem a bosszú miatt ment el leszámolni Vicious-sal, hanem valami másért. Sokat gondolkoztam már azon hogy miért, de nekem sem volt jobb ötletem mint ez.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Ramiz

Nem kell "jobb ötlet". :) Egyébként csak azért nem mentem bele ebbe most (Raggie véleményére gondolok), mert egy--két oldallal ezelõtt már jó alaposan megtárgyaltuk. Visszaolvashatsz crus ha gondolod, hátha találsz még valamit, ami megvilágítja a dolgot. Vagy esetleg más véleményt formálsz közben. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Andi

Ezek után már le merem ide írni hogy: Szegény Vicious:bruhuhu:

Nem volt õ olyan "gonosz" én õt is bírtam.

Moonshiner

Mit értettek azalatt, hogy az élet csak egy álom. És ha:confused:  ez így van, akkor mi a valóság?

crus

Quote from: AndiEzek után már le merem ide írni hogy: Szegény Vicious:bruhuhu:

Nem volt õ olyan "gonosz" én õt is bírtam.

Nekem speciel Vicious volt a kedvenc szerlõm a sorozatból.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

sirtomi

Quote from: crusNekem speciel Vicious volt a kedvenc szerlõm a sorozatból.
Miért? Nekem nem igazán volt szimpi.

crus

Quote from: sirtomiMiért? Nekem nem igazán volt szimpi.

Szerintem az õ sorsa is legalább olyan tragikus, mint a többi szereplõé, csak sokkal kevesebbet tudunk meg róla. A múltban elvesztett a barátnõjét, ráadásul úgy, hogy a legjobb barátja csábította el tõle. Amikor Spike kiszállt a szindikátusból, akkor is "elárulta" Vicioust, hiszen barátok, bajtársak voltak, ezt Spike otthagyta és vele együtt a Vicioust is. És szerintem Viciousnek sok barátja nem volt akkoriban sem.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

sirtomi

Nem emlékszem Vicious barátnõjére. Ha Juliara gondolsz, akkor szerintem õ nem volt Vicious barátnõje.
Ha Spikeal annyira jó barátok, akkor megérthette volna, hogy miért akar kiszállni, és hogy ezzel nem árulja el õt.

crus

Quote from: sirtomiNem emlékszem Vicious barátnõjére. Ha Juliara gondolsz, akkor szerintem õ nem volt Vicious barátnõje.
Ha Spikeal annyira jó barátok, akkor megérthette volna, hogy miért akar kiszállni, és hogy ezzel nem árulja el õt.

Pedig szerintem Julia Vicious nõje volt asszem a Jupiter Jazzben van rá utalás is. A második részében van igazság, bár ahhoz Spikenak el kellett volna mondania a tervét Viciousnak, úgy talán megértette volna, talán nem, de az, hogy így minden ember, aki közel állt hozzá egyik pillanatról a másikra eltünt az életébõl valószínûleg az õ kõszívének is sok volt. Emiatt nem bízott meg aztán senkiben.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Andi

Quote from: crusNekem speciel Vicious volt a kedvenc szerlõm a sorozatból.

Neked is? Nekem iiis:D :tezsvir:

Én alapból a negatív szereplõket szoktam kedvelni (persze van kivétel), az õ karaktereik sokx érdekesebbek mint a többieké:whoah:

sirtomi

Quote from: crusPedig szerintem Julia Vicious nõje volt asszem a Jupiter Jazzben van rá utalás is. A második részében van igazság, bár ahhoz Spikenak el kellett volna mondania a tervét Viciousnak, úgy talán megértette volna, talán nem, de az, hogy így minden ember, aki közel állt hozzá egyik pillanatról a másikra eltünt az életébõl valószínûleg az õ kõszívének is sok volt. Emiatt nem bízott meg aztán senkiben.
Már régen láttam, úgyhogy nem vagyok benne biztos. Nekem nem rémlik, hogy Vicious nõje lett volna. Nekem úgy rémlik, hogy mindketten hajtottak rá vagy ilyesmi.
Spikeon kívül nem sokan álltak hozzá közel.

Andi

Lehet hogy Julia nem Vicious nõje volt, de lehet hogy Viciousnak azért durrant el az agya mert a csaj ágyból ágyba ugrált és ez nem esett túl jól neki. Tudom, hülyén hangzik de nem tudok jól fogalmazni ^^"

crus

A Jupiter Jazz elsõ részében mondta Vicious: "Juliával kavarsz mögöttem". Én innen gondoltam hogy viszonyuk volt. Bár lehet hogy valamit félrefordítottam vagy az angol fordító, japánul ugyanis semmit sem tudok, sajnos.
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Raggie

Tényleg Vicious barátnõje volt elõször Julia. De nem tudni, hogy valóban szerette-e, vagy csak egy vezetõ beosztású szindikátus tagnak a "kötelezõ" nõje volt. Mindenesetre az biztos, hogy Spike és õ közte Julia volt a fõ konfliktus. A többi már ebbõl következett: a kiszállás, az "árulás" és a fogvatartás válaszként(bár lehet, h Julia direkt nem ment el a találkára, hogy ne sodorja veszélyba Spike-ot).

Btw az endingben ez el van mesélve képekben!!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: MoonshinerMit értettek azalatt, hogy az élet csak egy álom. És ha:confused:  ez így van, akkor mi a valóság?
Sorry, tudom hogy nem illik saját postot idézni, de asszem ezt egyszer leírtam hogy hogy gondolom... ááá meg is van:
Quote from: RamizAmikor [Spike] utoljára elmegy a Bebopról, Julia már halott, nem is megbosszulni megy ("There is nothing I can do for a dead woman."), de egyszer már "meghalt" (ezt Faye-nek mondja), amikor Julia nem ment vele anno ("Azt hittem, örökké fog tartani az álom, de mire rájöttem volna erre, már véget is ért."), és most, hogy másodszor is el akarta hinni ezt az álmot, de nem tudta kiélvezni, nem adatott meg neki a felszabadult boldogság Juliával, mert Vicious már mind a kettõjüket meg akarta ölni, mert Julia végül is tõle ment el. Spike addig nem üldözte, nem kereste soha Vicioust, és fordítva sem, a Jupiter Jazz-ban Vicious életben hagyja Spike-ot, mert éppen elég neki elégtételül, hogy Julia vele maradt. Akkor Julia döntött úgy, igaz, nem magától. De most Vicious szakította el tõle, méghozzá örökre. Spikenak már a remény sem maradt. Eddig csak "simán" nem becsülte az életét, mert semmit nem ért számára. De most egyenesen teher lett, kegyetlenebbés üresebb, mint valaha. Szerintem igenis meghalni megy el Spike, csak azért mondja Faye-nek, hogy "I'm not going there to die - I'm going there to see if I'm truly alive.", mert egyszerûen neki az a halál, ami elkerülhetetlenül éri, mert azt akarja!, azt nem halál, nem a hagyományos fogalmak szerinti halál, hanem felszabadulás. Meg akarja ölni Vicious-t, de nem akar többé visszatérni a Bebopra, se sehová máshova. Ha nem kap halálos sebet Vicioustól, azt gondolom, hagyja, hogy lelõjék a jakuzák.

Quote from: Raggie Gordon(bár lehet, h Julia direkt nem ment el a találkára, hogy ne sodorja veszélyba Spike-ot)
Biztosan így volt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizBiztosan így volt.
Háát ja, ez a legvalószínûbb, de végülis az is lehet, hogy addigra már Vicious rájött a dologra és nem engedte el... bár ez télleg nem olyan valószínû.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonHáát ja, ez a legvalószínûbb, de végülis az is lehet, hogy addigra már Vicious rájött a dologra és nem engedte el... bár ez télleg nem olyan valószínû.
Ne viccelj, már elõtte rájött, azért adta oda neki a pisztolyt és állította választás elé. Julia pedig széttépte azt a levelet, ami a találkozóra hívta, és szétszórta, a maradás mellett döntve.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Bazz, télleg! Én hülye szenilis! :ejj: :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

tomipark

üdv srácok,

neharagudjatok hogy nem a témához kspcsolodva irok, de a segítségeteket kérem. Érdeklõdnék tudnátok-e olyan animot ajánlani amit a cowboy bebop-hoz hasonlo és hasonlo szinvonalú. Már elkeztem keresni a rendezõ alapján de anyi lehetõséget dobott ki hogy fogalmam sincs hol kezdjem. És aza helyzet hogy egyedül bennetek bízom mert tudjátok értékelni a cb-t. :)
(Amugy a kedvenceim a CB és a Berserk, és nem nagyon szeretnék alacsonyabb szintü animera idõt pazarolni)

Elõre is kösz, bye

Cobra

Igazán hasonlót nem tudok, de szerintem a Heat Guy J-ben nem fogsz csalódni. A történet eléggé más, de nekem hangulatban hasonlított valamelyest a CB-hez.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: tomiparkÉrdeklõdnék tudnátok-e olyan animot ajánlani amit a cowboy bebop-hoz hasonlo és hasonlo szinvonalú. Már elkeztem keresni a rendezõ alapján de anyi lehetõséget dobott ki hogy fogalmam sincs hol kezdjem.
Remek animékat tudnánk még mondani, de hasonló jellegût ÉS színvonalút?? Hidd el, Cowboy Bebopból egy van :) :ejnye:
Nos, ha már a rendezõnél akarsz maradni, akkor Samurai Champloo. Hasonló a recept, csak ûrkorszak helyett szamurájjal, és ezúttal hiphop a zene. Sajnos legalább három klasszissal van a CB alatt. Bár a Parnasszus alatt három klasszissal, az nem is olyan rossz hely :)
Érezni fogod, hogy ugyanaz a Vatanabe Sinicsiró az agy mögötte, mert picit hasonló karakter archetípusok, addiktív outro, mûfaji kitekintések / tiszelgések / paródiák, tök hasonló középsõ duplaepizód és erõs befejezés jellemzõ rá. De a külön-külön mindegyik egy kicsit gyengébb lett a CB-nél, a töltelék meg nagyon. Szigorúan szvsz.

Ramiz

Quote from: tomiparkÉrdeklõdnék tudnátok-e olyan animot ajánlani amit a cowboy bebop-hoz hasonlo és hasonlo szinvonalú.
  • Samurai Champloo : szamurájos, de abszolút nem a "hagyományos" szamurájos hangulata van. Persze, nem annyira tökéletes, mint a Bebop, de még így is messze kilóg (számomra) a tucatanimék közül.
  • Vision of Escaflowne : teljesen más hangulatú, mint a Bebop, de mégis ideírom, egyrészt mert S.W. rendezte, másrészt mert Yoko Kanno írta a zenéjét, ami viszont szintén teljesen más stílusú, mint a Bebopé. :) Egyébként nekem nagyon tetszett ez a sorozat is.
  • Ghost in the Shell - Stand Alone Complex 1-2 : ez nyilván közelebb van a Ghost in the Shell-hez, mint a Bebophoz :) , de egyrészt az is király :cool: , másrészt annyi hasonlóság van, hogy ez is elég epizódikus, de mégis van egy átívelõ sztorija, illetve ezekben is király, jól kidolgozott, nem sablonos karakterek vannak.
  • Gun X Sword : ezt nem láttam, de állítólag Bebop és Trigun keverékre hasonlít.

Viszont mindössze ez az a három anime sorozat, amit Shinichiro Watanabe rendezett (ez egy jó oldal egyébként ilyesmiket megnézni). Úgyhogy lassan kijöhetne már a következõvel. :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

tomipark