Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: Kvikvegspoiler
Az utolso reszben bazi kivancsi voltam, hogy mit fog csinalni a testverevel, de... vegulis MIT CSINALT??! Nem hinnem, hogy a kedves teso megvaltozott volna... Kicsit kurtan-furcsan ert veget.
/spoiler

Megváltozni nem változott, de már Vash irányít. Eddig inkább kerülte Knives-ot, mert Knives vele robantotta szét a városokat, viszont amikor végül legyõzte, akkor "átbillent a mérleg", most már Vash-é az erõ, Knives semmt sem tehet, Vash pedig nem fog városokat robbantgatni. :)  
Én legalábbis ezt a verziót hallottam, mint befejezést.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: AssassinShin-chan..juj..régebben német adón láttam folyamatosan, mára eltûnt, van aki még emlékszik rá :lul: , de persze ebbõl sem maradhatott el a szokásos perverzió, azért volt benne egy-két aranyköpés is nem mondhatjuk, amin jót lehetett nevetni. Függetlenül ettõl egyetértek veled  :haha:

Azt a förtelmet nem lehet elfelejteni. :lol:  A perverz jelenetekben meg pont azt nem értettem, hogy egy 5 éves gyerek hogy lehet perverz? Perverz kamasz: teljesen rendben van, perverz vénember: még ez is hihetõ, de könyörgöm, egy perverz kiskölyök? Ennyire azért ne legyünk már unreálisak (de szép szó :) ), még akkor sem, ha animérõl van szó. ;)  A mélypont meg az volt nálam, amikor folyton a s*ggét riszálta, olyankor úúúúúúúgy belerúgtam volna. :D
Egy szó, mint 100: nálam jelenleg no.1 a negatív animék listáján, és nem is hiszem, hogy valaha valami is kimozdítja onnan, ahhoz nagyon rossznak kell lenni. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


sirtomi

Eljutottam tegnap a Trigun 21.-ik részéig.

Érdekes fordulatok voltak a történetben. Sok érdekes dolog derült ki.
Most még jobban tetszik mint az elején.

Wolfwood is kezd egyre érdekesebb szereplõ lenni, kiváncsi vagyok mi derül ki még róla.

.Attila

Quote from: sirtomiWolfwood is kezd egyre érdekesebb szereplõ lenni, kiváncsi vagyok mi derül ki még róla.
...

Ramiz

Quote from: Titkos(...) könyörgöm, egy perverz kiskölyök?

Pedig vannak olyanok.

Quote from: Bonci...

Informatív hozzászólás... :D Amúgy csatlakozok. :lazza: (Hadd furdalja csak a kíváncsiság sirtomi-t...  :rolleyes: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

purple haze

Én most néztem meg a Vampire Princess Miyu OVA-t és nagyon tetszett. Szerintem a vámpírság lényegének és hangulatának ábrázolásában messze túlszátnyalja a Hellsing-et, Vampire Hunter D-t és a Blood-ot is. Szóval nagyon tetszett. Ha lesz idõm megnézem a tV sorozatot is.

Dragon

Ez nagyon tetszett, tényleg. Gyönyörû rajzolás (ahogy a Gonzo-tól azt már megszokhattuk) szép történet, és még a zene is jó. Az opening például annyira tetszett, hogy mindegyik rész elején végighalgattam. Pedig nem a mûfajom.
Azért kicsit ront az összképen, hogy a végére aztán mindent belekevertek a történetbe, és nagyon sok nehezen érthetõ részlet volt.
[SPOILER]
Úgy tûnt, hogy annyira nem maradt idejük "befejezni" a történetet, ahogy Rosette-nek nem maradt ideje végigélni azt.
Mindeközben megdöbbentõ volt, hogy gyakorlatilag a teljes fõszereplõgárdát likvidálták a szálak elvarrása gyanánt, csak Azmarianak maradt jövõje. Persze Rosette és Chrno sorsa valószínûsíthetõ volt.

[/SPOILER]
Ami nem tetszett: az egymásért síró démonok... ehh, ezt ki találta ki?

Értékelés:
Történet: 7/10
Hangulat: 10/10
Zene: 9/10
Rajz: 10/10
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Gyakorlatilag mindenben egyetéertek, amit írtál, kivéve ebben:
Quote from: bpka000[SPOILER]
Úgy tûnt, hogy annyira nem maradt idejük "befejezni" a történetet, ahogy Rosette-nek nem maradt ideje végigélni azt.
Mindeközben megdöbbentõ volt, hogy gyakorlatilag a teljes fõszereplõgárdát likvidálták a szálak elvarrása gyanánt, csak Azmarianak maradt jövõje. Persze Rosette és Chrno sorsa valószínûsíthetõ volt.

[/SPOILER]
, bár lehet, hogy nem teljesen/félreértem. Sp. Én úgy vettem észre, hogy ki sem futott a történet egy egész sorozatot, azért lett csak 24. ep.-os, nem hiszem, hogy Rosette halála ennek a következménye lenne. Az õ, ill. mindenki más pusztulása szerintem alapvetõen annak a nihillista japán szemléletnek a következménye, ami oly sok más japán alkotásban is visszaköszön. Rosette meg Chrno halála igaz, hogy várható volt, de az addigi történetvezetés miatt annyira elképzelhetetlen, hogy az utolsó pillanatig nem akartam elhinni. Sp.

Quote from: bpka000Ami nem tetszett: az egymásért síró démonok... ehh, ezt ki találta ki?

Ez fel sem tûnt, de most, hogy mondod, tényleg gáz egy kicsit.

via_mala

Quote from: BonciMegnéztem eddig 10 részt, jó sorozatnak tûnik, kicsit olyan nosztalgikus (ha jól sejtem, a sorozat maga '80-as évek beli, érzõdik is rajta, de nem negatív értelemben ;))
Hét végén sikerült befejeznem, elég jó volt, szinte meg sem kottyant az a 42 rész. És még egy párhuzamot véltem felfedezni a Kenshin-nel, mégpedig egy eszmei mondanivalót: a barátok erõsebbé teszik az embert!
Belekukkantottam a manga elejébe is, és nagyon szép, amolyan VGAi színvonalon és stílusban rajzolt, viszont marha hosszú, úgyhogy nem nagyon tudom mikor nézhetném végig, mivel a Berserk mangával is már egy éve birkózom, és még csak a 19. kötetnél tartok, igaz alaposan megrágom, mert különben megfeküdné a gyomromat.

Quoteelkezdtem a Jubei-chan-t, 3 részt láttam. Nagyon jó humora van, és a rajzi megoldások is nagyon tetszenek :lol: Úgyhogy most ezt fogom végignézni, mert nagyon bejön :)
Már jó régen láttam, az elsõ sorozatok közt volt, amit megnéztem. Rettentõen jópofa volt (Jubei apja  :lul:), bár néha kicsit talán sok benne az SD figura, de belefér. A végére szépen kikerekedett a történet a megfelelõ, de még fiataloknak is befogadható drámai csúcsponttal.
Viszont van egy Jubei-chan 2 sorozat is, amibe belepillantottam, és fölöttébb idegesítõ volt. Úgy tûnik, hogy az elõzményekrõl szól, mivel Jubei-chan is sokkal fiatalabb, Koinosuke meg még szinte pelenkás, de olyan szinten irritált, hogy egyetlen részt sem bírtam végignézni belõle. Ha esetleg te végignézed, és azt mondod, hogy jó, akkor talán adok neki még egy esélyt.
(Megnéztem az animenewsnetwork mit ír róla, és nem még mindig nem villanyozódtam fel eléggé.)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

katz

Quote from: via_malaRettentõen jópofa volt (Jubei apja  :lul:), bár néha kicsit talán sok benne az SD figura, de belefér. A végére szépen kikerekedett a történet a megfelelõ, de még fiataloknak is befogadható drámai csúcsponttal.
Én feküdtem rajta. Az unalomtól. Túlságosan elüt a sorozattól, szerintem vacak befejezés.
Quote from: via_malaViszont van egy Jubei-chan 2 sorozat is, amibe belepillantottam...
Az után a befejezés után nem pazoroltam rá az idõm...

Rounin

Shin-chan igenis jó volt :p Annyira ronda és xar, hogy abban már van vmi jó :)

Más: ugyan nem most láttam elõször, de az NGE-ben feltûnt, hogy Asuka és Shinji szinkron-fogmosása közben a tükörben látszik, hogy SHinji poharán egy "I" betû kimaradt: SHNJI van ráírva. :ejj: Azért ez már igazán túlzás (lehet, hogy túlságosan ráérek?)

Darkstar

Tegnap megnéztem az A+-on a Kiddy Grade-et, és ma letöltöttem innen 1.-6. részig. Eddig teccik!  :appl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: RouninShin-chan igenis jó volt :p Annyira ronda és xar, hogy abban már van vmi jó :)

Más: ugyan nem most láttam elõször, de az NGE-ben feltûnt, hogy Asuka és Shinji szinkron-fogmosása közben a tükörben látszik, hogy SHinji poharán egy "I" betû kimaradt: SHNJI van ráírva. :ejj: Azért ez már igazán túlzás (lehet, hogy túlságosan ráérek?)
Kerdes: NGE-t milyen sorrendben kene nezni/fogmosos jelenet melyikben van?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Quote from: RouninMás: ugyan nem most láttam elõször, de az NGE-ben feltûnt, hogy Asuka és Shinji szinkron-fogmosása közben a tükörben látszik, hogy SHinji poharán egy "I" betû kimaradt: SHNJI van ráírva. :ejj: Azért ez már igazán túlzás (lehet, hogy túlságosan ráérek?)
Jesssz! Még egy megszállottat köszönthetünk?  :tezsvir:
:D Lehet, hogy én nem figyeltem eléggé a legutóbbi végignézéskor, és ez a baki elkerülte a figyelmem. Nem baj, hosszú még az élet, számos alkalom adódik újra és újra megnézni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Dragon

Quote from: ManuGyakorlatilag mindenben egyetéertek, amit írtál, kivéve ebben:
[SPOILER]
Úgy értem, mint láttad, ment tovább az "era" és történt egy csomó dolog, amivel lehetett volna még foglalkozni, de -és ezt nem hibaként számítom- egyszerûen elvágták a történetet a fõszereplõk halálával. Rosette-nek nem maradt ideje tovább élni, pedig mennyi minden tennivaló lett volna. Így gyakorlatilag -gondolom szándékosan- egyfajta ürességet és befejezetlenség-érzést hagyott az emberben.

[/SPOILER]
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: bpka000Jesssz! Még egy megszállottat köszönthetünk?  :tezsvir:
:D Lehet, hogy én nem figyeltem eléggé a legutóbbi végignézéskor, és ez a baki elkerülte a figyelmem. Nem baj, hosszú még az élet, számos alkalom adódik újra és újra megnézni.

Megszállott? Már mióta:P Amúgy ezt most véletlenül egy AMV közben fedeztem fel. Eredetileg én se vettem észre ...

Mons7eR

Én az Inu Yashát néztem meg legutóbb és nekem bejött  :) ...
Ebben tényleg megtalálható a humor a dráma és az akció is és ajánlom mindenkinek  :jee:

Feldin

Jungle wa isumo Hale nochi Guu befely/jezve.
Vége szar amúgy az egész beteg, vicces.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

purple haze

Haibane Renamei címû animét és nézem nagyon bejön! Amellett, hogy nagyon kawai, nagyon érdekes és talányos is. A különösebb hangulatú animéket kedvelõknek kötelezõ darab.

Moha

Quote from: FeldinJungle wa isumo Hale nochi Guu befely/jezve.
Vége szar amúgy az egész beteg, vicces.
Ez az ugye, mikor a csaj mindenkit felfal, nem? Majd ha jössz, elhozhatnád.

Kvikveg

Quote from: RouninMegszállott? Már mióta:P Amúgy ezt most véletlenül egy AMV közben fedeztem fel. Eredetileg én se vettem észre ...
Rammstein - Engel? :D
SHNJI tenyleg... Hmmm...
Mellesleg most nezem. Kedves apuka egy pszichiatriai eset. :mad: (6. resz felenel tartok.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

#1941
Quote from: KvikvegRammstein - Engel? :D
SHNJI tenyleg... Hmmm...
Mellesleg most nezem. Kedves apuka egy pszichiatriai eset. :mad: (6. resz felenel tartok.)
Mindenki pszichiátriai eset :D

Azoknak, akik már látták, (illetve azoknak akik csak késõbb fogják befejezni, de szigorúan csak ha már megnézték EoE-stõl mindenestõl az egészet) íme egy kis háttérinformáció:

[SPOILER]
Episode guide
Characters
[/SPOILER]

(az egyiket már postoltam, de gondolom nem árt mégegyszer, hátha valaki lemaradt róla)

// az alsót majd kicsit módosítom, hogy tökéletesebb legyen a mirrorozás, csak itt sikerült metalálni az elsõ linkben található képet: http://members.tripod.com/~KYO3/22paths.gif
Edit: javítva.... a kép a karakterleírásokban levõ linkrõl elérhetõ
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Quote from: KvikvegRammstein - Engel? :D
SHNJI tenyleg... Hmmm...
Mellesleg most nezem. Kedves apuka egy pszichiatriai eset. :mad: (6. resz felenel tartok.)

Azaz.
Amúgy nem is eset. Próbálj meg az õ fejével gondolkodni. Máris érthetõbbé válik minden. (és tuti beutalós leszel te is)

Doggod

Nekem begyütt... Mármint hogy jó volt. Vagyis.. hát.. zúzott. Meg gyönyörû is.. megmegmeg... hát jó volt.... szal... nézzétek meg, kúlos.

WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHAZTAQRVAAA!!! :D:D

Dragon

Végre!! A várva-várt visszatérés! Mostantól felpörögnek a dolgok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

sirtomi

Most fejeztem be, így frissen próbálom leírni érzéseimet a mûvel kapcsolatban.

Röviden fantasztikus volt.
Felkerült a kedvencek közé, elég elõkelõ helyre.

A sorozat második fele komolyabb hangvételû, és komoly monganivalója is van, ez nagyon növeli az értékét. A vége nagyon tetszett.

Lehet hogy nekiülök mégegyszer.

Feldin

Quote from: MohaEz az ugye, mikor a csaj mindenkit felfal, nem? Majd ha jössz, elhozhatnád.
Jaja. Ok.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

naVi

Quote from: bpka000Végre!! A várva-várt visszatérés! Mostantól felpörögnek a dolgok.

Ez télleg nagyon el lett találva! ;];]
Gaara új "anyukakedvence" ruhája odabasz

Miura

Daphne in the Brilliant Blue-ból láttam 8 részt(amennyi fennt volt az animehq-n) de nekem tetszett,megfogott a története..persze az egy kicsit zavar,hogy a csajok lenge ruhákban szaldgálnak,de megszokható,és az anime szép,és jó a története is..
Mondjuk jó lenne,ha az usteamen is fennt lenne ;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

noriko

#1949
Quote from: Blimp(meet-es thread-bõl)akkor viszont pl én tutira nem megyek, mert jelenleg csak kamerás változat van kint belõle, talán még a sub is csak vmi gyenge fordítás, bár arról nem tudom lett-e változás...
Annyira nem szörnyû a kamerás változat. Persze szívesen megnézném a rendeset is! De túl kíváncsi voltam, semhogy megvárjam :p

ami a kamerás változatból érzékelhetõ: a kép nem annyira tiszta és néha  egy picit darabos az animáció, a hangok kissé távoliak, egyszer egy hapi bejön a képbe, késõbb meg kimegy, néha a háttérben köhögnek. :D

A filmrõl: Érdekes látni, hogy mennyire azonosan néznek ki a Ghibli karakterek! Nekem közben többször eszembe jutott Dora a Laputából, Yubaba és Haku a CHihiroból, meg Nausicaa is. De a történet persze  más, úgyhogy el lehetett vonatkoztatni.
Amikor végignéztem, elõször elég zavaros volt, nem magyaráznak meg benne mindent. Ha olvastam volna a könyvet, biztos sokkal többet értettem volna, így inkább csak spekulálhattam, hogy hogy is lehet ez meg az. (pl. mitõl függ az, hogy Sophie milyen öregnek néz ki, pontosan mi töri meg az õ átkát, miért marad fehér a haja, hova megy esténként Howl amikor elmerül a sötétségbe harcolni, miért akarja megenni a boszi a végén Calucifer-t ...szóval van pár elvarratlan szál.)
De valahogy, lehet hogy épp a zavarosság miatt, és hogy nekem kell elemezni a dolgokat, nagyon megfogott. Megnéztem mégegyszer másnap, és utána harmadszor is egyes részeket, és nem untam egyáltalán!
Nekem tetszett a vége is, ezt azért hangsúlyozom, mert olvastam ezzel kapcs. negatív kritikát is (hogy túl Hollywood-i, túl rózsaszín).

Edit: ja igen, a sub nem tûnt nehézkesnek. Szerintem oké. (bár japánul mondjuk nem tudok... :rolleyes: )
"I wish I could, but I don't want to."