Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: TitkosCsak a pontosság kedvéért: a sorozat neve Trigun, a fõszereplõé viszont Vash (the Stampede :) ), ...
Francba, mar megint felreertheto voltam... :haha: Valoszinuleg foszereplot akartam irni... Tenyleg miert Trigun??!
Love&Peace! :lul:  :hopp:  :hehe:  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: White SeeDDe szvsz tény, hogy az eleje elégég gagyi. Pl ott az elsõ rész. Mi van benne? Egy csapat üldöz egy embert, kijuggatnak egy kocsmát, valami nagy vérdíj van a muksó fején, és mindenki fél tõle, pedig nem néz ki túl félelmetesnek.
szerintem pedig átkozottul poénos, és kevés olyan sorozat van, ahol már az elsõ rész során így megkedvelem a szereplõket :)

Manu

Quote from: White SeeD+Mi a baj az SnS-el? Egy oldalon 122 szavazatot kapott, és 70%-ban 10-8 között mozog. Ráadásul nemzetközi oldal:)

Az elsõ néhány rész után nekem pl. az tünt gagyinak. Unalmas, lassúfolyású ûropera, amiben nem sikerült gyakorlatilag semmi egyedit, különlegeset vagy kiemelkedõt felfedeznem.

via_mala

Quote from: White SeeDÉn nekiálltam a Trigunnak egyszer. Eljutottam az elsõ 3 részig. Nem voltam túlságosan elragadtatva tõle. Túl gagyi. Láttam belõle egyszer egy amv-t, Enigma: Eden (az elõadó nem biztos) címû számmal. Ott aszittem holt komoly dráma lesz. Hát elsõ 3 rész után nem ez derült ki. De lehet ha lesz idõm / töltéskapacitásom megnézem.
Csak azért nem küldelek a máglyára, mert annak idején én is eljátszottam valami hasonlót a Lain-nel: fébehagytam a 4. rész után, és vagy fél év múlva folytattam, és utána csak átkoztam magam, hogy majdnem kihagytam.
Szóval, ha nem akarsz elkárhozni, akkor igenis nézd végig!  :jee:

Én most a Flame of Recca vége felé járok, tetszik ez a nagypofájú Recca srác, meg a többi szereplõ, a nõiességére érzékeny Fuuko, és berserker izomagyú Domon is. Mikagami a mindig hûvös kard-mester, ill. a kiskölyök Kaoru már nem nagyon. Egyébként a Kenshin sorozat után újra elég sok többé-kevésbé párhuzamos karaktert látok:

Fuuko Kirisawa --- Misao Makimachi
Tokia Mikagami --- Aoshi Shinomori
Kage Houshi --- Megumi Takani
Kaoru Koganei --- Yahiko Myoujin
Domon Ishijima --- Sanosuke Sagara
Yanagi Sakoshita --- Kaoru Kamiya vagy Tomoe Yukishiro
*Kurei Mori --- Hajime Saito (jobbat nem találtam, kicsit erõltetett)
Kouran Mori --- Makoto Shishio
Saicho --- Soujirou Seta
Mokuren --- Kurogasa

Ja és Hanabishi Recca-hoz sem találtam párt, de majd írtok ti.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

via_mala

OFFTOPIC:
Quote from: White SeeDHa nem nézünk néha kicsit roszabbat akkor a nagyok már nem lesznek olyan nagyok:)
Ha rosszat akarsz nézni: Kaidomaru - Kai Doh Maru, Ninja Resurrection - Makai Tensho
Azért ha túl sok rosszat néz az ember, akkor meg csak pazarolja a drága idejét. Egyébként a Trigun is mindenhol magasan van értékelve.  :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: White SeeDNekem a Samurai 7 jobban bejött mint a Ninja Scroll.

De nem is tartoznak egy stílusba, és nem igen hasonlítanám össze a Kenshin OAV-al, mert nincsen összehasonlítási alap:)
Mivel Kenshin OAV: történelem/dráma/romantika kategória.
Samurai 7: scifi/mecha/akció/harc/dráma.
tudom hogy eléggé eltérnek és végülis aki csak 1-1 stílust kedvel csak, annak pont eléggé változatos ez a lista, ezek közül minimum az egyiket biztos imádni fogja, ha szereti a harci anime-ket, de én vmiért minõségbeli különbséget érzek közöttük. persze ez eléggé szubjektív, hogy pont fölösleges legyen rajta vitatkozni :)
amúgy tény hogy még csak 22-ig láttam a Samurai 7-et, vhogy még nem volt erõm a maradék részre

Kvikveg

Quote from: via_malaCsak azért nem küldelek a máglyára, mert annak idején én is eljátszottam valami hasonlót a Lain-nel: fébehagytam a 4. rész után, és vagy fél év múlva folytattam, és utána csak átkoztam magam, hogy majdnem kihagytam.
...
Na en most allok igy, 3-4 resz utan nem sok kedvem van folytatni... De ezek utan kenytelen leszek megnezni, mar csak kivancsisagbol is. Trigun utan. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Blimptudom hogy eléggé eltérnek és végülis aki csak 1-1 stílust kedvel csak, annak pont eléggé változatos ez a lista, ezek közül minimum az egyiket biztos imádni fogja, ha szereti a harci anime-ket, de én vmiért minõségbeli különbséget érzek közöttük. persze ez eléggé szubjektív, hogy pont fölösleges legyen rajta vitatkozni :)
amúgy tény hogy még csak 22-ig láttam a Samurai 7-et, vhogy még nem volt erõm a maradék részre


a kenshin mondjuk azert jo mert valamilyen szinten megtortent esetekre es szemelyekre alapozza a tortenetet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Rounin

Quote from: Xipea kenshin mondjuk azert jo mert valamilyen szinten megtortent esetekre es szemelyekre alapozza a tortenetet.

Engem az sem érdekelne, ha teljesen fiktív lenne, a lényeg, hogy abszolút hitelesnek érzõdik. Semmi olyan nincs benne, amire fintorognék :]

.Attila

Quote from: via_malaÉn most a Flame of Recca vége felé járok
Megnéztem eddig 10 részt, jó sorozatnak tûnik, kicsit olyan nosztalgikus (ha jól sejtem, a sorozat maga '80-as évek beli, érzõdik is rajta, de nem negatív értelemben ;))
Quote from: White SeeDMióta a Fullmoont egyszer abbahagytam
Mivel a gépen szervízben volt (tök fölöslegesen...), ezért az asztali dvd-rõl néztem anime-t, és a Fullmoon-t le tudta játszani... ill. csak az elsõ 2 részét, a harmadikat nem akarta megenni :(
Ezért elkezdtem a Jubei-chan-t, 3 részt láttam. Nagyon jó humora van, és a rajzi megoldások is nagyon tetszenek :lol: Úgyhogy most ezt fogom végignézni, mert nagyon bejön :)

Fazék

Quote from: BonciMegnéztem eddig 10 részt, jó sorozatnak tûnik, kicsit olyan nosztalgikus (ha jól sejtem, a sorozat maga '80-as évek beli, érzõdik is rajta, de nem negatív értelemben ;))
a manga '95-tõl 2002-ig volt, az anime pedig '97-tõl '98-ig, szóval majdnem :)

.Attila

Quote from: Blimpa manga '95-tõl 2002-ig volt, az anime pedig '97-tõl '98-ig, szóval majdnem :)
:D
Akkor nem, de érzõdik rajta egy kis amerikai beütés, hála istennek nem olyan mértékben és minõségben, hogy az gond legyen :)

Titkos

Quote from: KvikvegTenyleg miert Trigun??!

Már nem emlékszem pontosan, de az egyik oldalon írták, hogy három fegyvere van: egy a sima pisztoly, egy a karjába épített, meg egy harmadik, de arra már nem emlékszem. ;)  (bár lehet, hogy pont a mentalitása volt a harmadik "fegyver", mármint, hogy sosem öl meg senkit és "Love & Peace" :) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: Blimpszerintem pedig átkozottul poénos, és kevés olyan sorozat van, ahol már az elsõ rész során így megkedvelem a szereplõket :)

Az elsõ pár rész tényleg nagyon vicces volt, utána szerintem (1-2 rész kivételével) kissé unalmassá válik (én úgy a 8. rész környékén gondolkodtam, hogy hagyjam e abba, de szerencsére folytattam :) ), majd késõbb Nicholas D. Wolfwood feltûnésével megint "feldobódik" a történet és onnantól már végig jó lesz. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: via_malaHa rosszat akarsz nézni: Kaidomaru - Kai Doh Maru, Ninja Resurrection - Makai Tensho

Esetleg nézzen Shin-chan-t. Ha a gagyi grafika nem ijeszt el már az elején, akkor az idegesítõ szereplõk és a béna történet biztosan kikészít. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Xipe

Quote from: TitkosMár nem emlékszem pontosan, de az egyik oldalon írták, hogy három fegyvere van: egy a sima pisztoly, egy a karjába épített, meg egy harmadik, de arra már nem emlékszem. ;)  (bár lehet, hogy pont a mentalitása volt a harmadik "fegyver", mármint, hogy sosem öl meg senkit és "Love & Peace" :) )


hat, mivel Vash nem ember hanem valamilyen genetikai kiserlet vagy micsoda a pisztolya ami van atalakul a testevel egy szornyu sugarfegyvere ami termeszetesen oriasi pusztitasra kepes.
ezt nem hasznalja mivel nem ol embert.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Manu

Quote from: Xipehat, mivel Vash nem ember hanem valamilyen genetikai kiserlet vagy micsoda a pisztolya ami van atalakul a testevel egy szornyu sugarfegyvere ami termeszetesen oriasi pusztitasra kepes.
ezt nem hasznalja mivel nem ol embert.

Ezt azért gyorsan színezd már ki légyszíves...
Meg mintha fentebb is láttam volna egy-két spoilergyanus dolgot...

Xipe

Quote from: ManuEzt azért gyorsan színezd már ki légyszíves...
Meg mintha fentebb is láttam volna egy-két spoilergyanus dolgot...


kiszinezve,
editald a sajatodat is akkor.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

sirtomi

Én most nézem a Trigun -t.
Az elsõ résztõl imádom. Már az elején nagyon jó a hangulata, és a szereplõket is már az elején megkedveltem.
Mikor megjelent a srác a kereszttel, onnantól még jobb lett.

15 rész sikerült egyszerre megnéznem, ez tõlem már csúcs. :)

Kvikveg

Quote from: TitkosEsetleg nézzen Shin-chan-t. Ha a gagyi grafika nem ijeszt el már az elején, akkor az idegesítõ szereplõk és a béna történet biztosan kikészít. ;)
Ezt az anti-ajanlast!!! :lul:  :hehe:  :hahaha:
Trigunbol kivegeztem a 19. reszt. Teli sportot uzok, es johet a maradek!  :)
Love&Peace!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Marfy

Kedden a filmvetítésen láttam a Totorót és mégjobban teccett mint mikor elõször láttam, olyan aranyos és ártatlan film hogy nyugodtszívvel tudom ajánlani mindnekinek.  :jee: :cool:.

Dragon

Quote from: TitkosCsak a pontosság kedvéért: a sorozat neve Trigun, a fõszereplõé viszont Vash (the Stampede :) ),
Ez is spoiler, fõleg az elsõ pár részben :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Titkos

Quote from: Xipehat, mivel Vash nem ember hanem valamilyen genetikai kiserlet vagy micsoda a pisztolya ami van atalakul a testevel egy szornyu sugarfegyvere ami termeszetesen oriasi pusztitasra kepes.
ezt nem hasznalja mivel nem ol embert.

Szerintem két külön dologról beszélünk. Van egyszer az a fegyvere, ami a karjába van építve, (ezt "szervizelik" is neki, amikor fent vannak azon a hajón, ahol elzártan élnek az emberek :) ) de azt többször is használja, szóval az nem olyan veszélyes. Amire te gondolsz, az a sima pisztolya, az szokott a karjára olvadva városokat elpusztító fegyverré változni, de csak Knives jelenlétében, hiszen õ idézi elõ mentálisan (vagy valahogy úgy... ;) hogy ez megtörténjen, Vash csak a sorozat végén tanulja meg használni, és kerekedik felül Knives-on.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: bpka000Ez is spoiler, fõleg az elsõ pár részben :D

Nem, hiszen azt gondolhatjuk, hogy Vash fõszereplõ lesz, ha már ennyit beszélnek róla, a kérdés csak az, hogy vajon ez a szõke pali az e, vagy nem, de ezt nem árultam el. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: KvikvegEzt az anti-ajanlast!!! :lul:  :hehe:  :hahaha:

Nem tehetek róla, azóta utálom, mióta elõször megláttam. Mondhatni anti-szerelem volt elsõ látásra. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Dragon

Quote from: TitkosNem, hiszen azt gondolhatjuk, hogy Vash fõszereplõ lesz, ha már ennyit beszélnek róla, a kérdés csak az, hogy vajon ez a szõke pali az e, vagy nem, de ezt nem árultam el. :D
Oké, ott a pont.
Egyébként én az elején azt hittem, hogy ez majd csak a sorozat végén fog konkrétan kiderülni. Igaz, lesznek még késõbb helyzetek, ahol nem mindenki számára lesz nyilvánvaló, hogy most akkor ki is az a Vash.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kvikveg

Trigun
Nnna. Vegigneztem.
A karakterek nagyon jok, tortenet jo (vonjuk le a Nebraska csaladot es egyeb szamomra kisse rohejes elemeket. Pl az elso reszben azt a bazi nagy fickot).
Kellemesen keveri az agyament elemeket a komolyabb reszekkel.
Osszesitve  :lol: , bar konzervativabb, animenemnezo ismeroseimnel nem ezzel kezdenek...   :D  
spoilerAsszem errol a sorozatrol lehet elmondani, hogy a vege tokeletesen elut az elejetol. :)
A 6. reszben joooooo nagyot neztem. Amikor eloszor komoly volt...
Az utolso reszben bazi kivancsi voltam, hogy mit fog csinalni a testverevel, de... vegulis MIT CSINALT??! Nem hinnem, hogy a kedves teso megvaltozott volna... Kicsit kurtan-furcsan ert veget.
/spoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Assassin

Quote from: TitkosEsetleg nézzen Shin-chan-t. Ha a gagyi grafika nem ijeszt el már az elején, akkor az idegesítõ szereplõk és a béna történet biztosan kikészít. ;)


Shin-chan..juj..régebben német adón láttam folyamatosan, mára eltûnt, van aki még emlékszik rá :lul: , de persze ebbõl sem maradhatott el a szokásos perverzió, azért volt benne egy-két aranyköpés is nem mondhatjuk, amin jót lehetett nevetni. Függetlenül ettõl egyetértek veled  :haha:
" There is no sin to know their sins."

Manitu

Quote from: White SeeDPl ott a Spaceship Yamato. Iszonyatrégi darab, de nekem nagyon bejön, mert azt a kort hozza amit én imádok.
(Azok a 70-es évek. Mikor még fiatal voltam  :bruhuhu: )
Meg az igenfura elképzelések.
Azt egyszer elkezdtem nézni, de nem fejeztem be. kb fél óráig jutottam benne, de nem igazán kötött le, meg a rajzok sem tetszettek, úgyhogy inkább hagytam.


Maron

Quote from: AssassinShin-chan..juj..régebben német adón láttam folyamatosan, mára eltûnt, van aki még emlékszik rá :lul: , de persze ebbõl sem maradhatott el a szokásos perverzió, azért volt benne egy-két aranyköpés is nem mondhatjuk, amin jót lehetett nevetni. Függetlenül ettõl egyetértek veled  :haha:

Én is emlékeszem még rá  :rotflol: Eleinte a rajzok miatt le sem ültem megnézni, aztán az egyik résznél elõtte ragadtam, és gurultam a röhögéstõl  :lul: Ugyan láttam jobbat is, meg nem lettem rajongója, de ha elkaptam, megnéztem.