Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: DjinnDe zavart pl., hogy a figurák szája hol mozog, hol nem beszéd(?) közben. Lehet, hogy akkor telepátiával beszéltek, nem tudom, de semmi ilyesmit nem jeleztek. Ez nagyon zavart.
Szinte minden szereplõ félig-meddig kiborg benne, amikor nem mozgott a szájuk, akkor valamiféle titkosított rádióadással beszéltek, hogy csak az hallhassa, akit érint :)

Amúgy nemrég néztem meg a második részét (Innocence), de az nem igazán tetszett, pedig az elsõt meg a sorozatokat imádtam. Az Innocence tényleg zavaros, az elsõ órában nem értettem belõle jóformán semmit. A végére azért nagyrészt letisztázódott. A rajzok sem tetszettek benne, és az elsõ film jókis zenéjébõl is sikerült egy siratóéneket csinálniuk. Sokkal többet vártam volna tõle.


Djinn

Áááá, értem! De erre tettek utalást a filmben? Lehet, hogy csak én nem figyeltem elégé  :rolleyes:
Egyébként a zenéje tényleg nagyon jó volt  :jee:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnÁááá, értem! De erre tettek utalást a filmben? Lehet, hogy csak én nem figyeltem elégé  :rolleyes:
Egyébként a zenéje tényleg nagyon jó volt  :jee:


hat mar eleve ott van, hogy kiborgok.
meghogy elmagyarazza mi az a Ghost.
meg hat allandoan a halon csungenek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipehat mar eleve ott van, hogy kiborgok.
meghogy elmagyarazza mi az a Ghost.
meg hat allandoan a halon csungenek.
Ok, ok igazad van. Tényleg lehetett rá következtetni csak nem volt egyértelmû. Valamikor meg beszéltek... Na mind1!! Én vagyok a hülye és kész. Nekem nem volt agynagyobbításom  :hehe:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manitu

Quote from: DjinnOk, ok igazad van. Tényleg lehetett rá következtetni csak nem volt egyértelmû. Valamikor meg beszéltek... Na mind1!! Én vagyok a hülye és kész. Nekem nem volt agynagyobbításom  :hehe:
Nézd meg a sorozatot is, ott kicsit egyértelmûbben kijön a dolog, szabájos videokonferenciákat rendeznek a ghostjukban :) A beszéd meg, próbálnak emberek maradni, annak ellenére, hogy már nagyobbrészt gépek. A beszéd olyan emberi...


Djinn

Quote from: ManituNézd meg a sorozatot is, ott kicsit egyértelmûbben kijön a dolog, szabájos videokonferenciákat rendeznek a ghostjukban :) A beszéd meg, próbálnak emberek maradni, annak ellenére, hogy már nagyobbrészt gépek. A beszéd olyan emberi...
Ok. Meg fogom nézni. Annyira tetszett a film, hogy tervben volt a sorozat is :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: ManituAmúgy nemrég néztem meg a második részét (Innocence), de az nem igazán tetszett, pedig az elsõt meg a sorozatokat imádtam. Az Innocence tényleg zavaros, az elsõ órában nem értettem belõle jóformán semmit. A végére azért nagyrészt letisztázódott. A rajzok sem tetszettek benne, és az elsõ film jókis zenéjébõl is sikerült egy siratóéneket csinálniuk. Sokkal többet vártam volna tõle.

Az Innocence nagyon más, mint az elsõ rész. Kicsit sok benne a "jaj-de-szép" jelenet, és már nem viszi el a zene a tízperces semmi-sem-történik részt, mert az elsõbõl mindenki ismeri. Viszont ugyanúgy meredek problémákat feszeket, valamint Batou, a kedvencem, fõszerepet kapott! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manitu

Quote from: RamizAz Innocence nagyon más, mint az elsõ rész. Kicsit sok benne a "jaj-de-szép" jelenet, és már nem viszi el a zene a tízperces semmi-sem-történik részt, mert az elsõbõl mindenki ismeri. Viszont ugyanúgy meredek problémákat feszeket, valamint Batou, a kedvencem, fõszerepet kapott! :cool:
De az enyémek még csak nem is szerepelnek benne! Hol vannak a TACHIKOMAK? :grrr: Amúgy nekem ezek a semmi-sem-történik részek eléggé bejöttek, a kép felülmúll mindent, csak a zene lett borzasztó :(


sirtomi

Quote from: White SeeDNekem az elsõ film jobban tetszett mint a másik. Szvsz az elsõnek jobb volt a mondanivalója.
A 2-t meg túl teletömték pc-vel csinált hatásokkal. jójó, szép meg minden, de nekem nem jött be annyira.
Nekem nagyon tetszett mind a két rész, a sorozatokat még nem láttam.
Lehet hogy csak nekem, de a kettõ sokkal nehezebben érthetõ, valahogy mélyebb a tartalom. Pont ez az ami a kettõben nagyon tetszett.

sirtomi

Elkezdtem nézni a hétvégén.

15. részig jutottam. Fantasztikus, alig tudtam abbahagyni. Baromi jó. Nagyon jók a poénok, de mellette tud komoly is lenni.
Vash egy állat néha :hehe: , de nagyon jó a karakter.
Jók az akció részek is, és a történet is tetszik.

Egy szóval :  :cool:

Love & Peace

Ramiz

A Trigunért én is, hogy úgy mondjam, odavoltam, de a vége (lezárás) nem tetszett... persze a manga biztos tovább megy...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

EmThor

Hi

most néztem a héten Cowboy Bebop-ot!
Biztos sokan láttátok, de nekem új volt és naon tetszett --> sci-fi, akció, humor, dráma! minõségi, és a zene, ohhh :D

Peace

zsolti123

Quote from: EmThorHi

most néztem a héten Cowboy Bebop-ot!
Biztos sokan láttátok, de nekem új volt és naon tetszett --> sci-fi, akció, humor, dráma! minõségi, és a zene, ohhh :D

Peace

énis nemrég fejeztem be, a samurai champloo hatására kezdtem el nézni (meg a moviet már láttam régebben). legjobb  :lazza:

.Attila

Quote from: EmThorHi

most néztem a héten Cowboy Bebop-ot!
Biztos sokan láttátok, de nekem új volt és naon tetszett --> sci-fi, akció, humor, dráma! minõségi, és a zene, ohhh :D

Peace
Hehe... Trigun, CB... Ramiz már a fellegekben jár :D
Trigun: tud komoly is lenni... nem láttál még semmit ;)

.Attila

Quote from: White SeeDÉn nekiálltam a Trigunnak egyszer. Eljutottam az elsõ 3 részig. Nem voltam túlságosan elragadtatva tõle. Túl gagyi. Láttam belõle egyszer egy amv-t, Enigma: Eden (az elõadó nem biztos) címû számmal. Ott aszittem holt komoly dráma lesz. Hát elsõ 3 rész után nem ez derült ki.
Pedig az, de nagyon, számomra az egyik legkeményebb volt. Tény, hogy a 12. részig vígjáték, és csak egy-két komoly jelenet van, de ez az arány megfordul a 11-12. résztõl.

Marfy

Quote from: BonciPedig az, de nagyon, számomra az egyik legkeményebb volt. Tény, hogy a 12. részig vígjáték, és csak egy-két komoly jelenet van, de ez az arány megfordul a 11-12. résztõl.
Egyetértek egyáltalán nem gagyi, ezt Vash nevében kikérem magamnak :).
Amúgy a poénos részek is jók.
Szerintem kezdjél bele újra mert megéri végignézni és az AMV amit mondtál az az egyik kedvencem.

Fazék

Quote from: White SeeDWell, akkor újra leszedem:)
Már csak gép kéne / idõ. Csak már nálam is hosszú a várólista.
(Samurai 7, Seikai no Senki, Z.O.E Dolores, Blue Gender...)
a Samurai 7-et nyugodtan hátrébb rakhatod a listádban (a többit nem ismerem), a közelében sem jár egy CB-nek vagy egy Trigun-nak. Trigun nálam abszolút kedvenc, és én kitartok korábbi véleményem mellett, miszerint pont úgy jó a sorozat ahogy van :D

EmThor

#1877
Ki melyik anime-on sírt be?

személy szerint wolf's rain, spoiler vége kemény volt mint Hamlet... mindneki meghal spoiler vége

Djinn

Quote from: EmThorKi melyik anime-on sírt be?

személy szerint wolf's rain, spoiler vége kemény volt mint Hamlet... mindneki meghal spoiler vége
Ez jó, kár hogy még nem  láttm. Most már mind1! Kell nekem mindent elolvasni  :bruhuhu:
edit: már késõ.... nekem :(
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Mattanja

#1879
Quote from: EmThorKi melyik anime-on sírt be?

személy szerint wolf's rain, spoiler vége kemény volt mint Hamlet... mindneki meghal spoiler vége
1. Erre van pl. a Legjobb anime drámák , vagy a Lélektani hatások
2. Legközelebb légyszíves tedd "láthatatlanná" az olyan szöveget, amirõl nem kellene tudnia annak, aki még nem látta.

Edit: bocs Djinn, téged már nem tudtalak megmenteni. Nyugtasson a tudat, hogy eddig én sem tudtam ezt... :( Tudom, nem vigasz.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiEdit: bocs Djinn, téged már nem tudtalak megmenteni. Nyugtasson a tudat, hogy eddig én sem tudtam ezt... :( Tudom, nem vigasz.
No problem. Nem a te hibád.:(
Azárt megnézem mejd, de legalább tudom, hogy milyen hangulatban ne kezdjek hozá.  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: RamizBebop, Trigun... a fellegekben járok! :D


Trigun utolso reszenel tartok.
nem visz ra a lelk hogy megnezzem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Manu

Quote from: White SeeDWell, akkor újra leszedem:)
Már csak gép kéne / idõ. Csak már nálam is hosszú a várólista.
(Samuray 7, Seikai no Senki, Z.O.E Dolores, Blue Gender...)


Szerintem nyugodtan elõreveheted ebben a listában, a SnS meg ne is eröltesd...
A Trigunt én is isteníteném egy kicsit, azzal a személyes megjegyzéssel, hogy a töltelékszereplõk (pl. városlakók) rajzolását elnagyoltnak tartottam, ami igazából az egészet tekintve nem nagyon számít és elhanyagolható. Ja, meg egy kicsit hirtelen vége lett. :)

Rounin

Quote from: EmThorKi melyik anime-on sírt be?

Besírni? Eddig "csak" az Angel Sanctuary-n sikerült :] Meg a VHD végén... Meg...ja nem, az már manga volt. Meg a Kenshin OVA-ban és a Berserk-ben (animeben most) is volt olyan, ahol elszorultam "torkilag"... :rolleyes: E'vvan

EmThor

Quote from: Shiroi1. Erre van pl. a Legjobb anime drámák , vagy a Lélektani hatások
2. Legközelebb légyszíves tedd "láthatatlanná" az olyan szöveget, amirõl nem kellene tudnia annak, aki még nem látta.

Edit: bocs Djinn, téged már nem tudtalak megmenteni. Nyugtasson a tudat, hogy eddig én sem tudtam ezt... :( Tudom, nem vigasz.


/me junior member, de ez se mentség, elnézést, hogy nem spoilereztem!!!!

Kvikveg

Quote from: DjinnNo problem. Nem a te hibád.:(
Azárt megnézem mejd, de legalább tudom, hogy milyen hangulatban ne kezdjek hozá.  :haha:
Nyugodtan kezdjel hozza akarmilyen hangulatban, a vege azert... Na, most mit irjak, hogy ne spoilerkedjem, el, de megnezze. Menjel megnezni!!!

Uristen, a Trigun vege ugye nem tragikus??
Egyebkent valahol irtam, hogy nem jott be. Inkabb azt kellett volna irnom, hogy az elso resz nem jott be, foleg az a bazi nagy allat benne, az ilyen stilusu karaktereket ki nem allhatom... Attol tartottam, hogy a tobbi resze is ilyen gagyi lesz, de a tovabbi 5 resz, amit eddig lattam tetszett. Trigun karaktere nem semmi: egyszer veresen komoly, meg golyo nem eri, igazi HÖSS, aztan meg olyan idiota, hogy se en, se a biztositos csajszi nem erti, hogy MI VAN EZZEL??! Szoval  :lol:  Birom ezeket a stilusvaltasokat.  :lul:
SPOILER A 6. reszen neztem egyet... Ilyen komolynak sem lattam. Ajjaj. Ugye nem megy el dramaba??! /SPOILER

Quote from: BonciPedig az, de nagyon, számomra az egyik legkeményebb volt. Tény, hogy a 12. részig vígjáték, és csak egy-két komoly jelenet van, de ez az arány megfordul a 11-12. résztõl.
Hmmm. Nem tudom, hogy gyorsan el akarok jutni a 11. reszig, vagy nem... Ezt a dilemmat... :confused:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ez ugyan kis spoiler, de át fog váltani, dramatikusabb lesz. És ne dilemmázz, nézd! Én az utolsó 6-7 részt egybe néztem meg, márpedig nálam ez csak akkor fordul elõ, ha nem bírom kivárni a történet alakulását... azaz nagyon jó volt :)

Ramiz

Trigun: vicces és dráma és akció és sci-fi. Szvsz egyik nélkül se lenne az, ami.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Titkos

Quote from: KvikvegTrigun karaktere nem semmi: egyszer veresen komoly, meg golyo nem eri, igazi HÖSS, aztan meg olyan idiota, hogy se en, se a biztositos csajszi nem erti, hogy MI VAN EZZEL??! Szoval  :lol:  Birom ezeket a stilusvaltasokat.  :lul:

Csak a pontosság kedvéért: a sorozat neve Trigun, a fõszereplõé viszont Vash (the Stampede :) ), de egyébként én is a Trigun-pártiak táborát gyarapítom, pedig én nem bírom a drámákat, de ez nagyon tetszett, pont jó arányban keverték a vígjáték és dráma elemeket, és még a befejezése is jó lett. (bár egy kissé talán tényleg hirtelen lett vége, de ez is csak apróbb észrevétel :) ) Vash pedig úgy jó ahogy van, az egyik kedvenc anime karakterem. :D  (és Love & Peace! :haha: )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."