Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

sirtomi

Megnéztem mind a két filmet.

Nem rossz, de azt hittem sokkal akciódúsabb lesz.

A The Professional rajzolása annyira nem jött be, talán mert kicsit régebbi készítés, de a hangulata jó. Emlékeztet a régi gengszter filmekre.
A történet is egész jó.

A Queen Bee már grafikára is tetszett. A történet itt is hasonló, kicsit csavarosabb lett mint az elsõ részben.

Összességében mind a két film jó.
Aki szereti a régebbi gengszter filmek hangulatát, annak tudom ajánlani.

Moha

Most fejeztem be a második season-t. Igazából kettéválasztanám a két sorozatot:

Season 1: Tetszett. Aranyos történet, kedves szereplõk. Az introja tök szuper, az outro viszont lehetne jobb is. A kedvenc karakterem Mika-chan volt, bár nehéz választani a 12 csaj közül... :p

Season 2 (chu): Ez viszont egy kicsit gyengébb az elõzõhöz képest. A karakterek kicsit át lettek dolgozva (küllemre is és egy kicsit jellemre). Itt az intro és az utro már nem olyan jó, a zenéjük eléggé nyávogós. És mintha a kidolgozása is gyengébb volna kicsit.
A második season-ben már inkább Ayumi tetszett. :)

Na, azért összességében nem volt rosz. Az egy srác - sok csaj típusú animék jellegzetes darabja, itt-ott komolyabb részekkel, de alapvetõen vígjáték síkon. Mondjuk szvsz kicsit több poén belefért volna.

(Na, most kereshetem a következõ "áldozatot") :D

Ja, Bonci! Fogadok, hogy neked Yuki (volna) a kedvenced.

.Attila

Quote from: MohaJa, Bonci! Fogadok, hogy neked Yuki (volna) a kedvenced.
Van egy érzésem, hogy milyen lehet :)
Viszont nem fog sorra kerülni egy darabig, anime-t sem nézek ---> WoW :)

Moha

Quote from: BonciVan egy érzésem, hogy milyen lehet :)
Az anime, vagy a csaj? :)
QuoteViszont nem fog sorra kerülni egy darabig, anime-t sem nézek ---> WoW :)
Megint egy olyan idõszak, mint a Ragnarok-kal? ;)

Btw, most nekiestem a ROD-nak. Túl vagyok az elsõ részen, és eddig: :jee: cool!

Kvikveg

#1954
Nezem a NGE-t. Ahhoz kepest, hogy harcdompingre szamitottam, nagyon kellemes meglepetes. Foleg Asuka hat uditoen az igencsak belevalo termeszetevel.  :haha: A 15 resz tajan jarok, kezd komolyodni a hangvetel. Eddig volt par jelenet, amit egy eletre meg fogok jegyezni, olyan jokat vigyorogtam rajtuk. Az angyalokat viszont nem nagyoltak el 1 kicsit??! ill spoiler Ikari Gendotol varok mar egy kis aktivitast. Eddig csak bazi hatarozottan mondott 1-2 dolgot az ujjai mogul tobbnyire. Csak 1-2 masmilyen jelenete volt./spoiler

Kaji  :jee:  :rolleyes: Mindjart letepem a monitorrol es bevonszolom a barlangomba.  :lul:

edit:
Az openinget nem birom vegignezni, az ending zeneje meg annyira nem passzol ide, hogy az faj... :eeek:

edit2:
spoiler 21. resz. Szemetseg! Miert kell MINDIG a kedvenc karaktereimet kinyirni??! :bruhuhu:  :(  :beken: /spoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lajoosh

Quote from: KvikvegAz openinget nem birom vegignezni, az ending zeneje meg annyira nem passzol ide, hogy az faj... :eeek:

az openingek tényleg nem jók, de én mind1ik endinget megnéztem, a zene mindig más, csak a szöveg ugyanaz. még ha nem is passzol oda, nekem nagyon teccett  :jee:  egyébként is imádom a jazz-t. :lazza:

Dragon

Hát tessék... kellett ez nekem? Csak magamat okolhatom, persze.
 :lame:
Nem bírtam 10 percnél tovább, meg még megnéztem az átváltozós jelenetet, mert arra kíváncsi voltam, de ennyi.
Nagyon nem nekem való. :eeek:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Read Or Die!

Ez valami iszonyat jó! :jee: Nem tudom, miért, de totál feldobta a hangulatomat. Ritka az ilyen jól összekombinált anime. Látszik, hogy a hátterek alapja fénykép, de nagyon jól kidolgozták, és az összhatás tökéletes. A zenéje is nagyon tetszett, szerintem pont el lett találva! Bár nem vagyok oda az akció és mecha animékért, de ez inkább egy könnyed vígjáték, és nagyon bejön. A poénok is jók benne. Még a csaj neve is - Yomiko Readman :D - ugye nagyjából ugyanazt jelenti a két név. És hogy kivirul, ha könyveket lát! :)
Az azért irónikus, hogy 2001-es anime, és az elsõ részben pont a WTC tetejérõl indulnak el a papírrepülõvel...
A második részben mondjuk kicsit "lassítanak" a tempón, de azért még nem rossz. Szóval összességében :kiraly:
Kár, hogy csak 3 részes. Miért ilyen rövid minden jó anime? :bruhuhu:

Tudtok ajánlani valami hasonló stílust?
Ja igen: A TV sorozat mennyire kapcsolódik ehhez? Mert a képek alapján eléggé másnak tûnik.

Maron

Most kezdtem bele, és a 3. részig  :jee:
Nekem nagyon bejött eddig :)

.Attila

Quote from: KvikvegAz openinget nem birom vegignezni, az ending zeneje meg annyira nem passzol ide, hogy az faj... :eeek:
Szerintem azért az opening nem olyan rossz, bár nincs nekem sem a kedvenceim között. Az ending meg tényleg förtelmes. "Fly me to the moon and..." stopstopstop gyorsan, mielõtt folytatja :rolleyes:

Dragon

Quote from: BonciSzerintem azért az opening nem olyan rossz, bár nincs nekem sem a kedvenceim között. Az ending meg tényleg förtelmes. "Fly me to the moon and..." stopstopstop gyorsan, mielõtt folytatja :rolleyes:
Feeling, kérem, feeling...
nekem nem volt különösebb bajom vele, habár én sem hallgatnám naphosszat egyiket sem
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manitu

Quote from: bpka000Feeling, kérem, feeling...
nekem nem volt különösebb bajom vele, habár én sem hallgatnám naphosszat egyiket sem
Az opening nekem tetszett... Az ending meg... hát volt egy két egész jól sikerült változata, de valahogy nem igazán passzolt az animéhez.


Manu

Quote from: bpka000Feeling, kérem, feeling...

Hát errõl van szó!
Komoly animéhez komoly zene illik. Frank Sinatra örökérvényû standardjét nem csoda, hogy minden jazzénekes legalább egyszer elénekli valamelyik albumán. Azt persze nem ártott volna, ha itt is jazz énekes énekli, de szerintem tökéletesen passzolt ahhoz a lebegõ hangulathoz, amit a sorozat árasztott. A bossa nova keserédes feelingje pont kellemesen zárta a részeket. (Egyébként szvsz azért zavaró nálunk a bossa, mert ezt a stílust a magyar vendéglátós zenészek rendesen elkorcsosították) Másrészrõl még mindig jobb, mintha valami j-pop feneség lett volna ott. Az intro pedig tényleg nagyon gatya.

Ramiz

Én szerettem az endinget. Bennem lenni hiba...  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Ezt a témát áthelyeztük a "Kedvenc Opening/Ending" topicba asszem

Lehetne egy kérésem?
Tudom, ne pofázzak bele, de a jövõben, ha más topicban folytatunk egy beszélgetést, esetleg a modok átrakják, a régi helyére kerülhetne egy megjegyzés, hogy hol folytatódik? Esteleg egy link?
Így elkerülhetjük a téma szétesését, meg az ide-oda írogatást.
Köszönöm szépen.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000Lehetne egy kérésem?
Tudom, ne pofázzak bele, de a jövõben, ha más topicban folytatunk egy beszélgetést, esetleg a modok átrakják, a régi helyére kerülhetne egy megjegyzés, hogy hol folytatódik? Esteleg egy link?
Így elkerülhetjük a téma szétesését, meg az ide-oda írogatást.
Köszönöm szépen.
Értettem, és úgy lesz.

via_mala

Quote from: MohaJa igen: A TV sorozat mennyire kapcsolódik ehhez? Mert a képek alapján eléggé másnak tûnik.
Hááát!
Én is az OVA-val kezdtem és utána enyhe csalódás volt a TV sorozat. Szerintem egészen más a hangulata, és nem olyan pörgõs. Viszont az ending-ek zenéi nagyon jók voltak.

Én most a Hajime no Ippo-t gyûröm, most tartok a 28. résznél, és egészen magával ragadott. Képes vagyok egyben megnézni 6 részeket úgy is, hogy elõtte már majd leragadt a szemem!
Nagyon profi sorozat, magávalragadó a történet, szimpatikus a fõhõs és jópofák a mellékszereplõk is. Bõven van benne humor, és jellemfejlõdés, ráadásul megfelelõ mértékben adagolták benne az akciót, és az érzelmeket, és még tovább ráadásul pofátlanul jól van vége a fejezeteknek, hogy muszáj megnézni a következõ darabot is, amíg el nem fogynak a letöltött részek. De most jól kitolok magammal, mert nem csak 6 részt viszek haza, hanem 18-at így aztán nem lesz kifogásom abbahagyni még hajnali 2-kor sem...  :eeek:
Pedig azt hittem magamról, hogy nem is vagyok úgy oda a profi box-ért, pláne animében, de tévedtem.

Közben nézegetem a Samurai Deeper Kyo-t is, de a 4. résznél még nem érzem magam lehengerelve tõle.
Eleinte ezt szántam fõ-szálnak és Ippo bunyóit mellékszálnak, végül mégis másképp történt.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

.Attila

Quote from: via_malaÉn most a Hajime no Ippo-t gyûröm
Sokak szerint a legjobb sportanime.

Dragon

Ez nem igaz, már megint a felét visszaemlékezésre pazarolták, pedig hosszú idõ után végre a legjobb rész lett volna...
De legalább viszontláthattuk két régi ismerõsünket, ha csak pár másodpercre is. :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Djinn

#1969
Eddig nyolc részt láttam, én nagyon tetszik. Nagyon-nagyon tetszik!!  :cool:
Az a fajta sorozat, ahol minden képkockában van valami titok :D Sokszor nem egyértelmû a sztori és az ügyek megoldása sem mindig (teljes) megoldás. (pl. 6. rész) :rolleyes: Általában nem is bonyolult az ügy kimenete, másra koncentrálnak... (legalábbis ez volt az érzésem, de lehet, hogy tévedek)
A szereplõk is nagyon titokzatosak. Senkinek nemlehet túl sokat tudni a multjáról. Gyanítom, hogy a végére sem derül ki minden. Csalódnék, ha igen :D
Nem egy könnyû sorozat, figyelni kell, hogy a mondanivalókat felcsipegesse az ember..
Nehéz dönteni, de eddig Robin a kedvencem. Sok szempontból hasonlítok rá ezért nagyon a szívemhez nõtt.  :)  Akivel még mutatok némi "rokonságot" az Karasuma. Na meg perzse Michael, de csak a munkája miatt  :haha:
JA és a zenéje egészen fantasztikus!! Nagyon bejön!  :jee:  :kiraly:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Chronos

Quote from: BonciSokak szerint a legjobb sportanime.
Eyeshield 21 a legjobb sport anime, csak még nem készült belõle anime változat...
Illetve egy special már készült, de semmi több...
Imho...:)

CHRONOS

via_mala

#1971
Quote from: via_malaDe most jól kitolok magammal, mert nem csak 6 részt viszek haza, hanem 18-at így aztán nem lesz kifogásom abbahagyni még hajnali 2-kor sem...  :eeek:
És tényleg! Hajnali 2-ig további 10 részt néztem meg belõle, Ippo jelenleg Japán pehelysúlyú Rookie bajnoka - kemény küzdelemben legyõzve Osaka helyi kedvencét, Sendo 'Rocky' Takeshi-t -, és a 38. részben legyõzte az elõzõ év pehelysúlyú Rookie bajnokát, aki a listán az 5. volt, tehát 2 év alatt Makunouchi Ippo egy állandóan püfölt, kötekedések állandó célpontjakét szolgáló, barátok és önbecsülés nélküli srácból az ország 5. legjobb boxolója lett, aki immár nem szûkölködik sem barátokban, sem önbecsülésben. Egy jelzõ jut most eszembe: lélekemelõ. :angyali:     Legnagyobb riválisával Miyata-kunnal viszont még mindig nem tudott megütközni mióta a profi boxolói igazolványát megkapta, ráadásul Miyata Ichirou Taiföld-re utazott, hogy tovább fejlõdjön, úgyhogy egy darabig még nem is fognak közösen a ringbe lépni. Habár Ippo-nak most ott van az országos bajnok Date Eiji, akinek a klubbtársát kiütve jutott az 5. helyre. Tehát motivációban nincs hiány, ugyanis 3 menetes edzõmérkõzés keretében már megütközött Date-val, és "csekély" 6-szor fogott padlót a 9 perc alatt, miközben a valódi ütközetekben maximum 2-szer kerülhet padlóra egy menetben, a 3-iknál T.K.O.-val gyõz az ellenfele. Ráadásul az edzõmérkõzéssel ellentétben az igazi, 4 menetes (de lehet, hogy ez már több menetes lesz, végül is ez már nem a Rookie szint) meccsen nem viselhet fejvédõt sem, lévén ez profi box. :nagyere: :kiraly:    Ippo Makunouchi jelenlegi mérlege: 8 mérkõzés, 8 gyõzelem, 8 K.O.  Tovább kell néznem!  :hopp: :appl:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

katz

Quote from: via_malaÉs tényleg! Hajnali 2-ig további 10 részt néztem meg belõle, Ippo jelenleg...
Muszály spoilerezni? :ejnye:
Nyomj egy edit gombot és tedd át szépen sárgára a betûszínt...

Manu

Quote from: bpka000Ez nem igaz, már megint a felét visszaemlékezésre pazarolták, pedig hosszú idõ után végre a legjobb rész lett volna...
De legalább viszontláthattuk két régi ismerõsünket, ha csak pár másodpercre is. :)

Kösz öreg! Legközezelebb is mondd már el, hogy mi lesz a köv részben, így megspórolsz nekem egy csomó idõt a letöltögetéssel meg megnézéssel, ill. egy kevés izgalmat, hogy milyen lesz a köv ep.-ban  :rolleyes:

Dragon

Quote from: ManuKösz öreg! Legközezelebb is mondd már el, hogy mi lesz a köv részben, így megspórolsz nekem egy csomó idõt a letöltögetéssel meg megnézéssel, ill. egy kevés izgalmat, hogy milyen lesz a köv ep.-ban  :rolleyes:
Bocs, de szinte semmit sem mondtam :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Quote from: bpka000Bocs, de szinte semmit sem mondtam :)

Csak annyit, hogy megint egy unalmas-visszaemlékezõs lesz, s így oda az izgalom  :bruhuhu: Így sokkal kisebb intenzitással várom, lehet meg se nézem :( (just kidding:))

Dragon

Quote from: ManuCsak annyit, hogy megint egy unalmas-visszaemlékezõs lesz, s így oda az izgalom  :bruhuhu: Így sokkal kisebb intenzitással várom, lehet meg se nézem :( (just kidding:))
:lol: ha a 125. végén megnézted a beharangozást, akkor azért gondolhatod, hogy annyira azért mégsem unalmas ;)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

sirtomi

Még csak 3 részt néztem meg, de tetszik.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért kislányok kezébe adtak fegyvert, miért nem fiúkéba. Ezt nem értem a japánokban, de tetszik.

A grafika nekem nagyon bejon, jók voltak az eddigi akció jelenetek, és a történet is kezd már kibontakozni. Eddig érdekes volt, kiváncsi vagyok a folytatásra, és hogy mi lesz a lányokkal.

Darkstar

Quote from: sirtomiMondjuk azt nem értem, hogy miért kislányok kezébe adtak fegyvert, miért nem fiúkéba.

Én az erõsebb "lélektani hatásra" tippelek.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: DarkstarÉn az erõsebb "lélektani hatásra" tippelek.
Erre nem gondoltam, de van benne valami.