Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: AlkyraHát az tényleg furcsa volt... Nemtom. Én azért örültem egy kicsit. :)
Bár, a furcsa az, hogy csak úgy ok nélkül történt az egész...
Ha érted mire gondolok.
Szerintem ez tipikus példája, hogy lehet az utolsó résszel teljesen tönkretenni valamit, ami addig jó volt. :( Ha az okokra vagy kíváncsi, állítólag lesz második évad, de valahogy én nem vagyok rá kíváncsi.
Azért a manga vége remélem jobb lesz  ;)


Alkyra

Quote from: ManituSzerintem ez tipikus példája, hogy lehet az utolsó résszel teljesen tönkretenni valamit, ami addig jó volt. :( Ha az okokra vagy kíváncsi, állítólag lesz második évad, de valahogy én nem vagyok rá kíváncsi.
Azért a manga vége remélem jobb lesz  ;)

Én szeretem a happyendet. :)

Tudom, hogy lesz második rész.
Talán ott megmagyarázzák.
Egyb.  szerintem bõven elég lett volna a csaj pasiját vagy az öccsét visszahozni. A többiek nyugodtan maradhattak volna a föld alatt. :):)

Manitu

Quote from: AlkyraÉn szeretem a happyendet. :)

Tudom, hogy lesz második rész.
Talán ott megmagyarázzák.
Egyb.  szerintem bõven elég lett volna a csaj pasiját vagy az öccsét visszahozni. A többiek nyugodtan maradhattak volna a föld alatt. :):)
Általában én is, de ehez nagyon nem illett. Inkább ölte volna meg Mikotót, aztán pusztult volna el a világ... vagy valami hasonló.


Miura

Még nem fejeztem be,de amit most nézek az nagyon megfogott,és nagyon tetszik nekem:
Melody of Oblivion(animehqn van fennt)
nem túl brutál(eddig),akciódús anime ;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Mattanja

#2434
Quote from: MiuraMég nem fejeztem be,de amit most nézek az nagyon megfogott,és nagyon tetszik nekem:
Melody of Oblivion(animehqn van fennt)
nem túl brutál(eddig),akciódús anime ;)
Én kb. a 7. részig láttam, de jó hogy szólsz, ideje befejeznem! :)
Nekem sem tûnt durvának (nem véres v. ilyesmi), a hangulata viszont az.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rhyagelle

Quote from: ManituÁltalában én is, de ehez nagyon nem illett. Inkább ölte volna meg Mikotót, aztán pusztult volna el a világ...

Vmi ilyesmire gondoltam én is...  Ha valaki elpusztítja a teljes életedet, megöli a hozzád legközelebb állókat, azt nem lehet szó nélkül elengedni. Ahoz egy angyal kell. Bár megtámadta Mikotot, de az nem elég szerintem. Ami Mai -val történt annak szvsz sokkal nagyobb kárt kellett volna tennie benne. Persze a feltámadással tárgytalan az egész.
Azért érdekel a 2. rész is, a rajzolása nekem tetszett.
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Manitu

Az nekem is. Meg az opening is  :kiraly:


Ramiz

Nem nézem a fent említett mûvet és nem is tervezem a közeli jövõben, de ha valaki éppen igen, akkor nem fog örülni, hogy egy-két spoiler nincs beszínezve. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Foirec

Tudnátok javasolni valami jó középkori,fantasy animét?

Rounin

Quote from: FoirecTudnátok javasolni valami jó középkori,fantasy animét?

Sokadjára Record of Lodoss War OVA, The Heroic Legend of Ar(i)slan, és hát a Berserk :)

Rounin

Azumanga Daioh - The Very Short Movie

Röviden: kretén, infantilis.

Bõvebben: nekem annyira bejött, hogy megyek és letöltöm az egészet ^.^

ArchElf

Quote from: White SeeDA 90% az nálad rosz?:) Ha nálam valami 90% os az már nagy szám:D
Amúgy 3 lehetséges vég elképzelhetõ szvsz:
1, Mindenki a hajó és a fõhõs is meghallt, és a lány csak álmodik. abszolúte unhappyend.
2, Csak a hajó élte túl és visszajött újj gazdát keresni. detto.
3, mindeketten visszajöttek, és happy end...


ezekbõl csak az utólsó lenne elfogadott, csak nincsen rá semmi bizonyíték...
A rossz értékelést nem az övére értettem, hanem az alábbiakra:
http://www.animenfo.com/animetitle,241,vtcogi,lost_universe.html
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=167
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=403
Meg sem közelítik 90%-ot :)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

.Attila

QuoteElõször is leszögezem, hogy gyûlölöm az olyan animokat, ahol sok sok részen át csak szenvednek
És emellett az egyik kedvenc drámád a Saikano? Itt most igencsak ellentmondásos vagy.
Viszonylag röviden fogok reagálni:
Amit felhoztál hátrányokként, azok mind-mind valós emberi tulajdonságok, és pont ez teszi valósághûvé, nincsenek eltúlozva az érzelmek (én pl. a Saikano-t érzem túlzónak, bár ott torzíthatnak a háborús körülmények és a kicsit elhibázott rendezés, hiányoztak az átmeneti szakaszok). Attól, hogy te nem ilyen vagy, ilyenek léteznek. Én pl. nem tudom, vagy csak nagyon nehezen tudom kimondani az érzelmeimet.
Továbbá a több részen át való szenvedés így nem igaz. Nem szenvednek végig, vannak átmeneti szakaszok, amikor ugyan valóban nem boldogok, de nem szenvednek, és itt a legnagyobb különbség a Saikano és a Kimi között, ugyanis a Saikano-ban ilyen átmenetekbõl túl kevés volt, és azok is ált. túl rövidek.
Hogy Mizukinak tetszett a fiú, de átadta a barátnõjének. Ez nem igaz. Mizukinak elõször nem tetszett, ill. pontosabban fogalmazzak, nem vette észre, hogy tetszik neki a fiú, csak miután a fiú el kezdett randizgatni a barátnõjével. Ez egy nagyon fontos része a sorozatnak.

katz

Quote from: BonciÉs emellett az egyik kedvenc drámád a Saikano? Itt most igencsak ellentmondásos vagy.
Viszonylag röviden fogok reagálni:
Amit felhoztál hátrányokként, azok mind-mind valós emberi tulajdonságok, és pont ez teszi valósághûvé, nincsenek eltúlozva az érzelmek (én pl. a Saikano-t érzem túlzónak, bár ott torzíthatnak a háborús körülmények és a kicsit elhibázott rendezés, hiányoztak az átmeneti szakaszok). Attól, hogy te nem ilyen vagy, ilyenek léteznek. Én pl. nem tudom, vagy csak nagyon nehezen tudom kimondani az érzelmeimet.
Továbbá a több részen át való szenvedés így nem igaz. Nem szenvednek végig, vannak átmeneti szakaszok, amikor ugyan valóban nem boldogok, de nem szenvednek, és itt a legnagyobb különbség a Saikano és a Kimi között, ugyanis a Saikano-ban ilyen átmenetekbõl túl kevés volt, és azok is ált. túl rövidek.
Hogy Mizukinak tetszett a fiú, de átadta a barátnõjének. Ez nem igaz. Mizukinak elõször nem tetszett, ill. pontosabban fogalmazzak, nem vette észre, hogy tetszik neki a fiú, csak miután a fiú el kezdett randizgatni a barátnõjével. Ez egy nagyon fontos része a sorozatnak.
:booááá:
A leírtak alapján asszem egyikre sem pazarlom az idõmet...

Fazék

Quote from: katz:booááá:
A leírtak alapján asszem egyikre sem pazarlom az idõmet...
hát én is így vagyok vele, de mindkettõnek van egy azt istenítõ tábora. Egy esélyt majd adok a sorozatoknak, ha egyszer túl sok idõm lesz...

Manu

Van egy új fighting anime ötletem:

Saikano vs. KGNE - The endless war

Ebben az animéban a hitelesség és valószerûtlenség ellentéteibõl adódó feszültségek robbanak ki különbözõ szerelmes párok és rajongóik között. Egyaránt folyik a harc mind lelki, mind logikai, illetve valós, véres szinten. Ki marad a végén? Elpuszul-e a világ, a szerelem megtalálja útjait, és megold mindent? Ki kinek lesz a párja?

Ilyesmire gondoltam.

SaiyaGin

Egy ismerõsöm ajánlotta, mint kedvenc animéjét és nem csalódtam benne. :gevumezs: A történet alapvetõen egyszerûnek tûnik, azonban a sorozat közepénél jó nagy ívben pördül. Az elsején kicsit zavarban voltam azzal, hogy ki kicsoda, és mit akar, de végül minden összeállt.  A szereplõket is jónak találtam, habár a fõhõsnõ elkényeztetettsége néha idegesítetõ volt, de amennyire idegesített, legalább annyira szórakoztatott, amikor bátyjával veszekedett. Lehet, hogy kicsit sokszor kérdezte, hogy jobb lenne-e, ha meghalna, de ezt valamennyire meg tudtam érteni. A lezárásban többek között azt sajnáltam, hogy nem jelentek meg az idegenek, viszont nélkülük is teljes a sztori és azt, hogy egyik kedvenc karakterem, Cz meghalt.  Összességében nagyon tetszett a sorozat, kellemes vígjáték és akció, ami a végére valamennyire komorabbá válik.

Moha

Quote from: White SeeDSo, túl sok volt benne a töketlenkedés, és már megint csak kiderül, hogy az emberek a szerelem terén mennyire töketlenek.
Miért, talán nincsenek az életben ilyen bizonytalan emberek?
QuoteAz egészben a legnagyobb hiba az volt, hogy a kékhajú lány (hát jah, névrulez) segített a barátnõjének úgy, hogy közben õ is kedvelte a fiút.
Ez megint csak személyiség kérdése. Amit már Bonci is leírt: õ az elején még nem kedvelte, késõbb pedig már nem akarta elárulni a barátnõjét.
QuoteEgyetlen embernek volt mersze/értelme kimondani hogy mi a helyze: Akit elütöttek.
Igen, mert Haruka lelkileg nagyon erõs volt.
Szvsz nagyon el vannak találva a személyiségek. Egyértelmûen látható a kontraszt pl Haruka és Mizuki között.
Quote from: BonciAmit felhoztál hátrányokként, azok mind-mind valós emberi tulajdonságok, és pont ez teszi valósághûvé, nincsenek eltúlozva az érzelmek [...] Attól, hogy te nem ilyen vagy, ilyenek léteznek. Én pl. nem tudom, vagy csak nagyon nehezen tudom kimondani az érzelmeimet.
Pontosan! Én is csak nehezen tudok beszélni az érzelmeimrõl, és úgy vettem észre, hogy ezzel nagyon sokan vannak így (Japánban meg pláne).

Bárki bármit mond, eddig a KGNE a legvalószerûbb anime, amit láttam.

Alkyra

WÁÁÁHHHHHHH!!! :bruhuhu:


wááááhhhhhhh! :bruhuhu:

Bruhuhuhuhuhu.... :bruhuhu:
Szip-szip.
WÁÁÁÁÁÁÁHHH!!! :bruhuhu:
Szipszipszip.

Hüpp. Hüpp.

(végignéztem a KGNE...  :haha:  :)  :jee: )

Ezzel szerintem ki is fejeztem a véleményemet róla. :D

Alkyra

Oh és a kedvenc karakterem Akane-chan lett.
ÍÍÍÍÍÍ!!!  :lul:

.Attila

Quote from: ManuVan egy új fighting anime ötletem:

Saikano vs. KGNE - The endless war

Ebben az animéban a hitelesség és valószerûtlenség ellentéteibõl adódó feszültségek robbanak ki különbözõ szerelmes párok és rajongóik között. Egyaránt folyik a harc mind lelki, mind logikai, illetve valós, véres szinten. Ki marad a végén? Elpuszul-e a világ, a szerelem megtalálja útjait, és megold mindent? Ki kinek lesz a párja?

Ilyesmire gondoltam.
KGNE oldalon én vagyok a fõellenség, stipi-stopi :p

Caballero

Sziasztok!
Az anime világával én még csak ismerkedem, de gondoltam regisztrálok erre a fórumra. Egy jó barátom, aki már nagyon jártas animerajongó, kölcsönadta a Cowboy Bebopot és elkezdtem nézni (ez olyan 1,5 hónapja volt). Eleinte lassan, aztán naponta egyre többet. Megtetszett. A végére már nagyon belejöttem. Aztán a segítségével elkeztem letölteni a Noirt (1 éve láttam belõle németül egy-két részt és tetszett.) és 4 nap alatt végignéztem. Ez volt számomra az áttörés. Fantaszikus sorozat, minden pillanatát imádom, a zenéje lenyûgözõ. Bár abban a tudatban, hogy ennél nem lehet jobb, a hét elején elkezdtem nézni a Neon Genesis Evangeliont és erre is csak azt mondhatom: rohadt jó! Így tehár röpke 1 hónap alatt megkedveltem ezt a világot.

katz

Quote from: CaballeroSziasztok!
Az anime világával én még csak ismerkedem, de gondoltam regisztrálok erre a fórumra. Egy jó barátom, aki már nagyon jártas animerajongó, kölcsönadta a Cowboy Bebopot és elkezdtem nézni (ez olyan 1,5 hónapja volt). Eleinte lassan, aztán naponta egyre többet. Megtetszett. A végére már nagyon belejöttem. Aztán a segítségével elkeztem letölteni a Noirt (1 éve láttam belõle németül egy-két részt és tetszett.) és 4 nap alatt végignéztem. Ez volt számomra az áttörés. Fantaszikus sorozat, minden pillanatát imádom, a zenéje lenyûgözõ. Bár abban a tudatban, hogy ennél nem lehet jobb, a hét elején elkezdtem nézni a Neon Genesis Evangeliont és erre is csak azt mondhatom: rohadt jó! Így tehár röpke 1 hónap alatt megkedveltem ezt a világot.
Hali!
Van ám "Bemutatkozások" topic is :rolleyes:

Mattanja

Quote from: katzHali!
Van ám "Bemutatkozások" topic is :rolleyes:
Nyugi, már ment neki a pm, csak közben meglépett...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Cobra

Caballero ennek a 3 anime-nek a dícsérésével jónéhány fórumozó szívébe beloptad magad   :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Caballero

Quote from: katzHali!
Van ám "Bemutatkozások" topic is :rolleyes:

Igaz, de mivel ezeket láttam legutoljára (bár elsõként is) a hozzászólás tartalma ebbe a  "Mit láttál legutóbb, hogy tetszett?" topicba is beleillik.  :)

Feldin

#2456
Quote from: RouninAzumanga Daioh - The Very Short Movie

Röviden: kretén, infantilis.

Bõvebben: nekem annyira bejött, hogy megyek és letöltöm az egészet ^.^
Egy újabb megtért lélek!!!!
Hát nem hiába ugatom állandóan hogy nézzetek Azut!!!!!
 :jee:
Quote from: katz:booááá:
A leírtak alapján asszem egyikre sem pazarlom az idõmet...
Úgy látom Katz nem rajong a stílusért :D
Quote from: AlkyraOh és a kedvenc karakterem Akane-chan lett.
ÍÍÍÍÍÍ!!!  :lul:
Mint nekem ;)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: katz:booááá:
A leírtak alapján asszem egyikre sem pazarlom az idõmet...
Úgy látom Katz nem rajong a stílusért :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: AlkyraOh és a kedvenc karakterem Akane-chan lett.
ÍÍÍÍÍÍ!!!  :lul:
Mint nekem ;)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: CaballeroSziasztok!
Az anime világával én még csak ismerkedem, de gondoltam regisztrálok erre a fórumra. Egy jó barátom, aki már nagyon jártas animerajongó, kölcsönadta a Cowboy Bebopot és elkezdtem nézni (ez olyan 1,5 hónapja volt). Eleinte lassan, aztán naponta egyre többet. Megtetszett. A végére már nagyon belejöttem. Aztán a segítségével elkeztem letölteni a Noirt (1 éve láttam belõle németül egy-két részt és tetszett.) és 4 nap alatt végignéztem. Ez volt számomra az áttörés. Fantaszikus sorozat, minden pillanatát imádom, a zenéje lenyûgözõ. Bár abban a tudatban, hogy ennél nem lehet jobb, a hét elején elkezdtem nézni a Neon Genesis Evangeliont és erre is csak azt mondhatom: rohadt jó! Így tehár röpke 1 hónap alatt megkedveltem ezt a világot.
Noir :jee: De gondolom erre az avataromból és aláírásomból is lehet következtetni :rolleyes: